Skocz do zawartości

[KzAK] odcinek kolejny, czyli Mondeo MK4 vs OCTAVIA II


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie powiedzmy taka OCTAVIA

i jest sobie taki mondeo, a jeszcze lepiej TEN

Czyli 105Km z 1,6TDI w skodzie vs 14/160km w fordzie

Skoda przed przegladami, ford z pierwszego linka już ma FV na 3 kpl klocków, 2 kpl letnich opon itd oraz kpl sprzęgło ( podobno jest w całości z dwumasą ) Ford z drugiego linka ma również cała polską historią.

Wszystkie samochody oczywiście poflotowe i polskie. Każdy z teczką kosztów "lizingowych" m.in. datami zmian ogumienia lato/zima, serwisami itp itd

Boję się czy przyzwyczajony do 150KM nie będę klnąć na te 105Kucyków w skodzinie.

Serce ciągnie w stronę Mondka. Rozsądek ciągnie.... sam nie wiem sciana.gif

Pytanie brzmi czy warto te 5tys dokładać do Mondeo czy zostać przy Octavi ?

Co potencjalnie może bardziej boleć w utrzymaniu na następne 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie powiedzmy taka OCTAVIA

> i jest sobie taki mondeo, a jeszcze lepiej TEN

> Czyli 105Km z 1,6TDI w skodzie vs 14/160km w fordzie

> Skoda przed przegladami, ford z pierwszego linka już ma FV na 3 kpl klocków, 2 kpl letnich opon itd

> oraz kpl sprzęgło ( podobno jest w całości z dwumasą ) Ford z drugiego linka ma również cała

> polską historią.

> Wszystkie samochody oczywiście poflotowe i polskie. Każdy z teczką kosztów "lizingowych" m.in.

> datami zmian ogumienia lato/zima, serwisami itp itd

> Boję się czy przyzwyczajony do 150KM nie będę klnąć na te 105Kucyków w skodzinie.

> Serce ciągnie w stronę Mondka. Rozsądek ciągnie.... sam nie wiem

> Pytanie brzmi czy warto te 5tys dokładać do Mondeo czy zostać przy Octavi ?

> Co potencjalnie może bardziej boleć w utrzymaniu na następne 5 lat?

Mondeo i Octa to jedna dwie różne klasy samochodu (segment D vs C), co najbardziej widać po ilości miejsca wewnątrz.

Sam brałbym Mondeo, może niekoniecznie któreś z ww...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

105km w skodzie nie jedzie, mam wrazenie ze 90km w corolli lepiej goni.

Do tego sprawdz oznaczenie silnika jak BXE to panewki lubia powiedziec papa u kolegi kolo 150kkm silnik do wymiany po gwarancji ale tez sa przypadki ponad 300kkm i silnik dziala.

Mondeo duzo wieksze z dobrym silnikiem PSA.

Mondeo 4 we wnetrzu duzo wieksze taka O2 wjedziesz do srodka Mk4 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no mondeło to inna klasa samochodu - poza tym wielkościowo to juz w ogóle inna klasa, bo wielkośc ma Audi A6, albo BMW e60, a nie np passka.

Same mondea nei są złe, tyle że troche tanio wykonane - tu sreberko się złuszczy, tam się skórka przetrze - mnie to wkurzało.

IMO te co wstawiłes to jakieś poflotowe, za taką kasę co pokazujesz spokojnie od pierwszego właściciela coś znajdziesz. Inna sprawa, to - z Mysłowic się aut nie kupuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz napisac gdzie i jak z tą nową za 40??

W bielsku kupowaliśmy 5 szt. po 39900 wiec szczerze, nie dał bym za używanego tyle kasy jeszcze na giełdzie w Mysłowicach...

pracuje w Mysłowicach w podobnej branży i po prostu nie kupiłbym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podszedl do tematu tak...

mondeo wielkie;) => jak latasz po trasach, masz dzieci, ekwipunek dla nich, wozek, foteliki itp

octavia w sumie niewiele mniejsza;), ale lepsza na miasto..., w trase tez ok;), ale troszke mniejsza to i w miescie troszke latwiej, ale pewnie niewiele...

szedlbym w mondziaka

i powiem Ci, ze smigam 17 letnim mondeo mk2 oraz 4 letnim roomterem, mondeo to zupelnie inna liga, jak juz wsiade do mondziaka (zle mi sie z niego wysiada, za nisko:)) to moge jechac i dookola swiata;), cisza w srodku, nic nie stuka, nie puka, a roomster... WRC:) warczy, ryczy, glosno w srodku, jezdzilem swego czasu octavia I tdi - tez glosno, nie wiem jak w OII bo nie mialem kontaktu z dieslem, a jedynie 1.6 FSI, a mondziaja MK4 1.8TDCI czasami ujezdzam i nawet fajnie sie tym jezdzi, ale mocy troszke malo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 105km w skodzie nie jedzie, mam wrazenie ze 90km w corolli lepiej goni.

> Do tego sprawdz oznaczenie silnika jak BXE to panewki lubia powiedziec papa u kolegi kolo 150kkm

> silnik do wymiany po gwarancji ale tez sa przypadki ponad 300kkm i silnik dziala.

>

To jest 1.6 105 KM, a nie 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no mondeło to inna klasa

> IMO te co wstawiłes to jakieś poflotowe, za taką kasę co pokazujesz spokojnie od pierwszego

> właściciela coś znajdziesz. Inna sprawa, to - z Mysłowic się aut nie kupuje

Mam czas...

za chwilę będą rok starsze i nowy wysyp będzie poflotowych.

flota ma dużo wad i kilka zalet ...

Pełna historia ubezpieczeniowa się znajdzie.... a nie wieżę aby Mirek klepał na swój koszt w stodole.

do tego faktury z ASO niekiedy więcej warte niż pieczątki w książce

Oczywiście wolałbym kupić takie jak teść teraz sprzedaje ( clio 12 lat i 52 tys zrobione ) ale liczę 120-130 w 3-4 lata jako realne do znalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście wolałbym kupić takie jak teść teraz sprzedaje ( clio 12 lat i 52 tys zrobione ) ale

> liczę 120-130 w 3-4 lata jako realne do znalezienia.

Nie zdziw sie, ze sciagniete autka moga miec ten przebieg x2 a nawet x3 w 3lata i skrecony na odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zdziw sie, ze sciagniete autka moga miec ten przebieg x2 a nawet x3 w 3lata i skrecony na

> odpowiedni.

Dlatego wolę flotę z 3xpewniejszym przebiegiem niż zachodnie za którym płacze jakiś niemiec czy holender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie powiedzmy taka OCTAVIA

> i jest sobie taki mondeo, a jeszcze lepiej TEN

brałbym mondeo, lepsze zawieszenie, lepszy silnik

> Boję się czy przyzwyczajony do 150KM nie będę klnąć na te 105Kucyków w skodzinie.

Stilo też chyba fabrycznie nie miało 150 KM cfaniaczek.gif więc w czym problem ?

> Serce ciągnie w stronę Mondka. Rozsądek ciągnie.... sam nie wiem

Więc może spróbuj Citroena C5?

mam starszego, miałem okazję jechać nowszym (2011) .. bajka yikes.gif

najlepiej opisał to ktoś w jakimś innym wątku (chyba o najlepszych autach jakimi mieliśmy okazję jeździć) ...

"jazda C5 pozwala odciąć się od wszystkiego dookoła.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego wolę flotę z 3xpewniejszym przebiegiem niż zachodnie za którym płacze jakiś niemiec czy

> holender.

Poflotowe z Niemiec lub Wloch tez sa ok ale to musi sciagac ktos kto ogarnia a i cena bedzie wyzszaniz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem Passatem 105 koni i niestety to auto nie jedzie, natomiast Mondeo 131 koni zbierało się całkiem żwawo czyli w mocniejszych wersjach będzie jeszcze lepiej. Też się rozglądam, tyle że zamiast Octavii biorę pod uwagę Superba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc może spróbuj Citroena C5?

Przeciwko C5 jest to.

Znam jednego użytkownika, który jak miał to chwalił, ale po sprzedaży przyznał, że miał dość pakowania kasy i kontrolek które zapalały się i gasły losowo. Jego Citroen potwierdzał tezę, że "Citroen się nie psuje, on się droczy z właścicielem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.