Skocz do zawartości

Czy policja z "tym" coś zdziała?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na policji przed chwilką po godzinie wyszedłem (tak tak zachowałem się jak konfident, ale mało brakło a może bym dzisiaj leżał w szpitalu bądź coś żonie mogło się stać). Panowie bardzo mili sporo się nagadałem film im się podobał... Wszystko w jak najlepszym porządku. Do żadnej prędkości nikt się nie doczepił nagranie obejrzane kilkukrotnie... Do tego że skrzywiłem tam felgę i wahacz też nic nie mieli bo któryś z Panów policjantów też tam pokrzywił na tej drodze (kto nie wie jak ta droga wygląda niech się nie odzywa). Sam mówił że tygodnia tam nie ma żeby coś się nie działo jedyne rozwiązanie to albo światła albo najlepiej rondo bo ludzie zobaczą kawałek prostej to a to zamyślenie się włącza a to przez telefon trzeba pogadać... Znam te rewiry naprawdę dobrze, ale sam w życiu nie odwaliłem takiego numeru, a nawet jeśli bym odwalił to bym się przynajmniej zatrzymał a nie uciekał...

Quote:

Podejrzewam że mam deczko wiecej doświadczenia za kółkiem


nie chwal się nie chwal i jak nie wiesz to się nie odzywaj od 20 lutego tego roku oczywiście samą megane zrobiłem 60 tys km, nie liczę w to innych aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta nieuwaga mogła równie dobrze kosztować czyjeś życie...

> rozumiem, że wg Ciebie kolega jeździł ze skrzywioną kierownicą i walniętą felgą 'w te i nazad'

> kilka godzin czekając na jelenia?

a nie moglo tak byc, ze dalo sie jezdzic ale warto za darmoche podreperowac to i owo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie moglo tak byc, ze dalo sie jezdzic ale warto za darmoche podreperowac to i owo?

A nie było tak, że po prostu rozwalił za udziałem jakiego idioty sobie sprawny samochód, więc teraz będzie dochodził swoich praw?

Ty prowadziłeś ten pojazd czy taka masz codzienną praktykę jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie moglo tak byc, ze dalo sie jezdzic ale warto za darmoche podreperowac to i owo?

Półtora tygodnia temu robiłem zbieżność - mam kwit... Przedwczoraj założyłem nowe zimówki na przód... Czyli też mam kwit... Więc po co miałbym kombinować? Stać mnie na to żeby wszystkie awarie naprawić ale sorry z mojej winy ub czysto eksploatacyjne, ale jeżeli ktoś mi to popsuł to dlaczego ma nie zapłacić za swoje błędy? W skrócie zatrzymałby się a nie uciekał i było by po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie było tak, że po prostu rozwalił za udziałem jakiego idioty sobie sprawny samochód, więc teraz

> będzie dochodził swoich praw?

> Ty prowadziłeś ten pojazd czy taka masz codzienną praktykę jazdy?

mogl ale na piachu?

nawet nie widac zeby po heblach goscia na kraweznik znioslo itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogl ale na piachu?

> nawet nie widac zeby po heblach goscia na kraweznik znioslo itp

Wystarczy że krawędź jezdni jest jaka jest, i pogniesz nie tylko wahacz, felgę ale i sporo więcej.

Zresztą, mam nieodpartewrażenie że nie na piachu a o normalną nawierzchnię.

Gdybyś nie wiedział o czym piszę, to zaznaczyłem na czerwono

288081969-bum.jpg

post-5199-14352527239557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy że krawędź jezdni jest jaka jest, i pogniesz nie tylko wahacz, felgę ale i sporo więcej.

Zgadza się... Kiedyś przy 20km/h zjechałem na wąskiej drodze na pobocze, było ono tak ostre że poszły 2 felgi oryginalne VW przód i tył... Najgorsze że pozłaziło z nich powietrze i musieliśmy czekać na pomoc sąsiada z 2ma kołami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy że krawędź jezdni jest jaka jest, i pogniesz nie tylko wahacz, felgę ale i sporo więcej.

> Zresztą, mam nieodpartewrażenie że nie na piachu a o normalną nawierzchnię.

> Gdybyś nie wiedział o czym piszę, to zaznaczyłem na czerwono

ok, widac, a Ty juz poboczem jechales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmobilizowałes mnie.

> Jest ok 90 metrów od znaku ograniczenia do skrzyżowania. Kolega przejechał ten odcinek w 6 sek

no czyli między znakiem ostrzegawczym a skrzyżowaniem jest jakieś 75-80m, a nie 100. A odcinek, o którym mówisz przejechał moim zdaniem bardziej w 7 niż w 6sekund...

> (zwalniając i hamując gwałtownie). Średnia 54 km/h.

... co oznacza już spadek średniej do 46km/h. I tak sobie możemy dalej analizować odległości i czasy na nagraniu kamerą z obiektywem szerokokątnym, który mocno zaburza odległości, a więc i moment minięcia np. znaku.

> Więc początkowa musiała byc nieco wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

O jakiej ucieczce piszesz ? Być może kierujący renowka zdążył przejechać wymusił pierwszeństwo ale absolutnie nie ma pojęcia że coś się więcej poza strachem wydarzyło.

Być może nawet jest przekonany że jakiś furiat za wymuszenie chciał go gonić żeby wymierzyć sprawiedliwość.

A swoją drogą nie wiem czemu auto z pierwszeństwem nie trzymało się asfaltu tylko maksymalnie prawej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> O jakiej ucieczce piszesz ? Być może kierujący renowka zdążył przejechać wymusił pierwszeństwo ale

> absolutnie nie ma pojęcia że coś się więcej poza strachem wydarzyło.

Mam wrażenie że o wielu rzeczach ten kierujący nie ma pojęcia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A swoją drogą nie wiem czemu auto z pierwszeństwem nie trzymało się asfaltu tylko maksymalnie

> prawej strony.

> Pozdrawiam

1. tam jest dość wąsko,

2. tam jest dość wąsko i są wyboje - żeby się zmieścić w pasie i do tego jeszcze wyminąć auta w drugą stronę, nie się jechać środkiem, trzeba odpowiednio manewrować między poboczem a osią jezdni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez widac, ze jechał po asfalcie, tylko w pewnym momencie uciekał w prawo, zeby nie przywalić

> w tamtego idiote

coś Ci sie kolego pomerdało;

"tamten idiota" JECHAŁ W PRAWĄ STRONĘ więc uciekać to ewentualnie w lewą... zlosnik.gif - bo w prawą to szukanie guza, więc kolega kącikowicz nie "uciekał" i nie unikał kolizyjnego kursu tylko hamował i wyhamował. taką podjął decyzję.

żeby nie był , nie bronię kolesia co wymusił ani nie winię autora filmu że podjął taki a nie inny manewr.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi sie nie pomerdało

mam kumpla w policji. jak mu dzisiaj pokazałem ten filmik, to odpowiedział, ze jakby był na miejscu, to by kolesiowi zabrał prawko na stałe. bo to ewidentnie zagrożenie życia nie jednej osoby. ktoś, kto tak postępuje, ma nierówno pod sufitem

i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic mi sie nie pomerdało

> mam kumpla w policji. jak mu dzisiaj pokazałem ten filmik, to odpowiedział, ze jakby był na

> miejscu, to by kolesiowi zabrał prawko na stałe. bo to ewidentnie zagrożenie życia nie jednej

> osoby. ktoś, kto tak postępuje, ma nierówno pod sufitem

> i tyle w temacie

na stałe policja chyba nie może zabrać biglaugh.gif

tylko zatrzymać na czas do rozprawy w sądzie - sąd decyduje co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic mi sie nie pomerdało

> mam kumpla w policji. jak mu dzisiaj pokazałem ten filmik, to odpowiedział, ze jakby był na

> miejscu, to by kolesiowi zabrał prawko na stałe. bo to ewidentnie zagrożenie życia nie jednej

> osoby. ktoś, kto tak postępuje, ma nierówno pod sufitem

> i tyle w temacie

Fajny kolega policial.gif nie ma prawa do ZABIERANIA praw jazdy hehe.gif

Jedynie może je zatrzymać.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic mi sie nie pomerdało

> mam kumpla w policji. jak mu dzisiaj pokazałem ten filmik, to odpowiedział, ze jakby był na

> miejscu, to by kolesiowi zabrał prawko na stałe. bo to ewidentnie zagrożenie życia nie jednej

> osoby. ktoś, kto tak postępuje, ma nierówno pod sufitem

> i tyle w temacie

Z tym zatrzymywaniem uprawnień to widzę, że chyba nieco od jakiegoś czasu ich ponosi.

Ostatnio zadziwił mnie ten filmik i wniosek z niego taki, że na przykład za zamyślenie się i nieprawidłową zmianę pasa można stracić prawko.

Oglądajcie i słuchajcie komentarza od 1:03

Czy to jest normalne???

Za coś takiego zabrane prawko i co za tym idzie zakaz wykonywania zawodu przez rok?

W jakim my kraju żyjemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym zatrzymywaniem uprawnień to widzę, że chyba nieco od jakiegoś czasu ich ponosi.

> Ostatnio zadziwił mnie ten filmik i wniosek z niego taki, że na przykład za zamyślenie się i

> nieprawidłową zmianę pasa można stracić prawko.

> Oglądajcie i słuchajcie komentarza od 1:03

> video

> Czy to jest normalne???

> Za coś takiego zabrane prawko i co za tym idzie zakaz wykonywania zawodu przez rok?

> W jakim my kraju żyjemy?

W coraz bardziej normalnym, nie ma bowiem obowiązku prowadzenia pojazdów, uzyskania przywileju ich prowadzenia. Takie zamyślenie w skrajnym przypadku może doprowadzić do tragedii, a tego należy zdaje się unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie zamyślenie w skrajnym przypadku może doprowadzić do tragedii, a tego należy

> zdaje się unikać.

No właśnie, może doprowadzić.

To znaczy gdyby doprowadziło, to powinni go zgilotynować?

Jak można uniknąć?

Czyż to nie jest normalne, że każdemu się zdarza zagapić, zamyśleć?

Może najlepiej zrobić zakaz wyrabiania uprawnień do kierowania, bo wyjeżdżając na drogę automatycznie stajesz się potencjalnym mordercą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, może doprowadzić.

> To znaczy gdyby doprowadziło, to powinni go zgilotynować?

> Jak można uniknąć?

> Czyż to nie jest normalne, że każdemu się zdarza zagapić, zamyśleć?

> Może najlepiej zrobić zakaz wyrabiania uprawnień do kierowania, bo wyjeżdżając na drogę

> automatycznie stajesz się potencjalnym mordercą?

Widać nie chcesz zrozumieć. Pozostaje mieć nadzieję że nie będziesz musiał wykazywać swojej wyrozumiałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czego zrozumieć?

> Stało się tam coś na tym filmie, że nie można mieć dla niego wyrozumiałości i pozbywać go od razu

> prawa jazdy?

facepalm%5B1%5D.gif

Mógł równie dobrze strzelić dacha, zwiedzić okoliczności przyrody, żona mogła mu poronić lub złapać traume.

Przecież nic się nie stało...

Zdumiewające jak chętnie usprawiedliwiamy, właściwie to usprawiedliwiają niektórzy zachowania sprzeczne zarówno ze zdrowym rozsądkiem jak i ogólnie przyjętymi zasadami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógł równie dobrze strzelić dacha, zwiedzić okoliczności przyrody, żona mogła mu poronić lub złapać

> traume.

> Przecież nic się nie stało...

> Zdumiewające jak chętnie usprawiedliwiamy, właściwie to usprawiedliwiają niektórzy zachowania

> sprzeczne zarówno ze zdrowym rozsądkiem jak i ogólnie przyjętymi zasadami...

Rozumiem.

Chcesz mi powiedzieć, że powinni mu zabrać.

Jakby go zepchnął powinien iść siedzieć, jakby "strzelił dacha" szubienica, jak ofiary śmiertelne i żona poroniona, to wyciąć mu w pień całą familię.

Rowerzystom po pijaku już prawka nie odbierają podobno, ale za byle stłuczkę autem to już owszem..

A mandaty na 500 - 1000zł to kiedy pasuje, ja się pytam?

Jak nie tą nogą co trzeba do auta wsiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprościej przejść nad tym do porządku dziennego, nic nie robić, mieć to w nosie.

> Sprawdza się, tyle że do pewnego momentu.

Lepiej od razu odbierać prawo jazdy za każdą niewłaściwą zmianę pasa, brak kierunkowskazu, stłuczkę, podwójną ciągłą, późne czerwone i niezapięte pasy.

To się na pewno sprawdzi.

Ostatecznie wpływów z mandatów do budżetu już nie będzie, a na drogach zostanie taki Jarosław, tylko ciekawe kto go będzie woził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej od razu odbierać prawo jazdy za każdą niewłaściwą zmianę pasa

za to nie. ale na tym filmie nie było zagapienia, nie ma tam znaku ustąp, a STOP! na stopie nie ma prawa nikt przejechać bez zatrzymania. taki manewr mogła zrobić tylko karetka na sygnale. więc jeśli tamtego idiote usprawiedliwiasz, to znaczy, ze nie jesteś lepszy od niego sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zawsze musi byc odwrotna. W krajach o znacznie dłuższej tradycji motoryzacyjnej przyjmuje się, że błąd może się zdarzyć każdemu i dlatego generalnie wszyscy jeżdżą tak, żeby mieć czas i miejsce na reakcję na taki błąd, co pozwala uniknąć wypadku. Prawka zabiera się za zachowania patologiczne z premedytacją.

U nas na czyjś błąd ogniem reagują na ogół "bezbłędni", notorycznie przekraczający prędkość, rozróżniający więcej niż trzy kolory sygnalizacji ulicznej i bezwzględnie egzekwujący swoje "święte" prawa na drogach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za to nie. ale na tym filmie nie było zagapienia, nie ma tam znaku ustąp, a STOP!

...

> jeśli tamtego idiote usprawiedliwiasz, to znaczy, ze nie jesteś lepszy od niego

Ja piszę o tym filmiku z tirem, który wrzuciłem wyżej.

Jeśli jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło nieprawidłowo zmienić pas, to gratuluję.

Ale pilnuj się, bo to prędzej czy później zdarza się każdemu i jak cię nagrają jacyś emocjonujący się byle pierdołą, to prawku powiesz papa.

Jeśli chodzi o ten Stop i filmik autora tego tematu, to wymuszający musiał być niezłym gamoniem.

Stop zignorował, a auta z prawej strony nie zauważył, bo sie pewnie zagapił.

Z tym się zgadzam i go wcale nie usprawiedliwiam.

Ale od razu prawo jazdy odbierać za takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Ja piszę o tym filmiku z tirem, który wrzuciłem wyżej.

> Jeśli jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło nieprawidłowo zmienić pas, to gratuluję.

> Ale pilnuj się, bo to prędzej czy później zdarza się każdemu i jak cię nagrają jacyś emocjonujący

> się byle pierdołą, to prawku powiesz papa.

> Jeśli chodzi o ten Stop i filmik autora tego tematu, to wymuszający musiał być niezłym gamoniem.

> Stop zignorował, a auta z prawej strony nie zauważył, bo sie pewnie zagapił.

> Z tym się zgadzam i go wcale nie usprawiedliwiam.

> Ale od razu prawo jazdy odbierać za takie coś?

dla mnie każdy kierowca który spowoduje kolizję/wypadek i ucieka z miejsca zdarzenia powinien mieć z automatu zabierane prawko na minimum rok. Takim zachowaniem wykazuje jednoznacznie, że nie dorósł do bycia kierowcą.

Na to nie ma żadnego tłumaczenia że był w szoku, spanikował. Nie ogarniasz się psychicznie jako kierowca- jeździj PKS-em

Na tym filmie sprawca doskonale widział, że kierowca wjechał na pobocze i przyp... w dziurę - co zrobił ? zwiał!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zwiał nie było by tematu... Zawsze można się dogadać niestety jak zobaczył mnie tylko w lusterku jak za nim pojechałem dodał gazu (dCi) zasadził chmurą dymu i odpuściłem (może był pijany?) nie będę gnał za wariatem 140 km/h przez miasto tym bardziej po takich wybojach jakie tam są. Sam miałem nie tak dawno stłuczkę i co obyło się policji i na spisaniu oświadczenia bez żadnego ale... Bo nie wykłócałem się że tamten jechał za szybko. Ja wyjechałem i koniec nie ma tematu... Tak samo tu wystarczyło się zatrzymać i pogadać a nie spier**** . Nikt nie jest idealny ale przejechanie na ewidentnym STOPie dla mnie to jest przestępstwo, bo naprawdę mogło się to inaczej skończyć i mógłbym dzisiaj leżeć w szpitalu lub pod dorną jakbym odbił w lewo na czołówkę z tą Skodą... Z resztą był to "łodziak" który pewnie nie jechał pierwszy raz tą drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W coraz bardziej normalnym, nie ma bowiem obowiązku prowadzenia pojazdów, uzyskania przywileju ich

> prowadzenia.

I pewnie ta normalność spowodowała, że młody człowiek, jadąc bez uprawnień, po pijaku, ZA ZABICIE SIEDMIU OSÓB ma dozór kuratora... screwy.gif

A równocześnie z tym "komunikatem" sądu: jedź pijany, zabijaj, byleś był odpowiednio młody - nic Ci nie grozi hahaha.gif mamy kolejną kampanię społeczną policji, jaka to jazda pod wpływem jest niebezpieczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pewnie ta normalność spowodowała, że młody człowiek, jadąc bez uprawnień, po pijaku, ZA ZABICIE

> SIEDMIU OSÓB ma dozór kuratora...

Nie napisałem że w normalnym tylko w coraz bardziej normalnym.

> A równocześnie z tym "komunikatem" sądu: jedź pijany, zabijaj, byleś był odpowiednio młody - nic Ci

> nie grozi mamy kolejną kampanię społeczną policji, jaka to jazda pod wpływem jest

> niebezpieczna...

Nie wiem czy to "plecy", czy zwyczajna głupota sędziego nakładającego karę. Nie wiem.

Też się z tym nie zgadzam, bo przekaz niestety jest jaki jest.

Co moge w związku z tym robić? poza głośnym mówieniu, pisaniu o kretynizmie takiego podejścia, nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądajcie i słuchajcie komentarza od 1:03

> video

> Czy to jest normalne???

> Za coś takiego zabrane prawko i co za tym idzie zakaz wykonywania zawodu przez rok?

> W jakim my kraju żyjemy?

Ci panowie z reguły pierniczą jak potłuczeni. Sokołowski nawet na megane kombi mówi "mondeo" - a to i tak mały błąd, bo nie dotyczy przepisów.

Generalnie - propaganda jak za PRL-u, jakkolwiek część nagrań faktycznie jest warta publikowania i właściwego komentarza, a nawet - owszem - zabrania uprawnień.

Widziałem filmik, jak jechali sami po mieście i komentowali. Też by im się trochę uzbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pewnie ta normalność spowodowała, że młody człowiek, jadąc bez uprawnień, po pijaku, ZA ZABICIE

> SIEDMIU OSÓB ma dozór kuratora...

A ty co byś dla gówniarza proponował? Poprawczak, który z założenia ma wychowywać, a produkuje patologie? Czy może do pręgierza go przypinać na 8h dziennie...?

Poza tym ci co zginęli byli tak samo mądrzy jak sprawca. Los chciał że on przeżył. Ale zaręczam ci, znam tą wieś i niełatwo mu się tam żyje po tym zdarzeniu.

Każdy popelnia błędy. Nie wiem jak ty ale ja, będąc nastolatkiem, zrobiłem całą masę głupich rzeczy. I teraz z perspektywy czasu i doświadczenia mogę stwierdzić, że wielokrotnie mogło dojść do podobnej tragedii i tylko szczęściu zawdzięczam, że nic się poważnego nie stało.

IMHO ten młody człowiek będzie miał na umyśle bliznę na całe życie, o jego rodzicach (wg. mnie bardziej winnych)nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.