Skocz do zawartości

Koniecznie kombi... tak, tylko jakie...?


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak ... jako długoletni użytkownik V50 (2.0 PB) powiem, ze ciężko jest się przesiąść z tego autka w coś lepszego smile.gif Chciałem zmienić swoje auto bo już coś nowego by się chciało, kilka aut sprawdziłem i powiem, ze patrząc na jakość wykończenia to V50 jest o krok z przodu, tez zastanawiam się na co zmienić swoje V50 (choć na razie szkoda bo trzy lata jeżdżenia i nic nie robione). Dla mnie jak coś to kolejne Volvo - może V60 poszukaj choć są niestety drogie ... A i jeszcze jedna ważna rzecz - zmieniły się przepisy - nie można wozić dziecka na przednim fotelu frown.gif Tak samo robię ze swoim synem, jeździ ze mną często smile.gif

Wracając do autka - zastanów się nad Saabem 93.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie robię, badam rynek, a później szukam zaufanego źródła. Dla przykładu V50 kupilem od

> znajomego 1 wł, salon PL

Na gieldzie AK jest croma zaniedlugo bedzie 2szt na pelnym wypasie i ma jeszcze 159 kolega z pracy od niego wzial crome 150km w automacie i zadowolony.

Ja na dniach mam jechac ogladac ktoras sztuke zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://deft.otomoto.pl/ --polecają na alfaholicy.pl

Kolega kupił tam niedawno auto, wprawdzie skodę, ale nie ma to znaczenia grinser006.gif. Przez czas co tam byliśmy (ok. 4 godzin) sprzedały się dwie cromy icon_eek.gif. Z tego co widzę na stronie kilka 159 cały czas wisi od tamtego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupowany w komisie pod Wawą tylko z ogródka przysalonowego.

> Auto oddane w rozliczenie z tego co wiem.

Dokładnie, bo takie tylko Raju sprzedaje (pracuje u Kopra od lat) przejrzałem ogłoszenia (niemal wszystkie wystawia na forum), za ok 40zł był Obk ale z 2008r. 2010 to min 51kzł, za ten rok. Na okazje też bym nieliczył bo poszłaby na forum momentalnie.

Także albo coś nie tak jest z tą ceną albo z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, bo takie tylko Raju sprzedaje (pracuje u Kopra od lat) przejrzałem ogłoszenia (niemal

> wszystkie wystawia na forum), za ok 40zł był Obk ale z 2008r. 2010 to min 51kzł, za ten rok.

> Na okazje też bym nieliczył bo poszłaby na forum momentalnie.

> Także albo coś nie tak jest z tą ceną albo z autem.

Moze to cena netto?

Tez przegladam forum dosc regularnie i gdyby sie trafila taka okazja, to bym sie 5 min nie zastanawial grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze to cena netto?

moze ..

> Tez przegladam forum dosc regularnie i gdyby sie trafila taka okazja, to bym sie 5 min nie

> zastanawial

ostatnio H6 bylo fajne, salonowe, jeden z forum sprzedawal, zanim przeczytalem opis bylo juz sprzedane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie twierdzę, że jest to zły samochód, twierdzę jedynie, że jakość plastików w GP jest jaka jest.

To powiem tak, pisałem o wielokrotnie - GP to wspaniały samochód (w kwestii jakości do ceny i porównania do Fiatów w poprzednich generacji). Poza alternatorem nic się nie popsuło, plastiki czarne, bardziej twarde niż miękkie, ale dobrze spasowane, nic nie trzeszczało. Porównywać do V50 nie ma co, bo Volvo niby klasa to klasa premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dla mnie jak coś to kolejne Volvo - może V60 poszukaj choć są niestety drogie ...

Nie jestem miłośnikiem Volvo, ale lubię te samochody. V50 jest super, acz lat mu nie ubywa, a i z wyglądu zaczyna robić się klasykiem smile.gif V60 jest piękne, ale drogie. Poza tym ciekawe, czy tak samo bezproblemowe jak V50...

> i jeszcze jedna ważna rzecz - zmieniły się przepisy - nie można wozić dziecka na przednim

> fotelu

Nawet nie wiedziałem. Ale gdybym miał możliwość wyłączenia poduszki to rozważałbym złamanie przepisu i jazdę z przodu. Nie chodzi bowiem tylko o bezpieczeństwo bierne, ale i czynne - wg mnie lepiej jak dziecko siedzi z przodu obok i jego "obsługa" jest bezproblemowa, ciekawość jest zaspokojona, bo wszystko widzi, rodzic nie musi robić "sztuk", odwracać się, podawać zabawek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki, sorki, sorki.

> Oglądałem fakturę i z przyzwyczajenia podałem cenę netto.

> Brutto 50500.

> Ale auto nadal fajne

czyli sie wyjasnilo, okazji nie ma grinser006.gif, choc to i tak bardzo dobra cena, jak na sprzedawce przy salonowego. Zwykle ten rok to od ok 53kzl od prywatnych osob/importerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli sie wyjasnilo, okazji nie ma ...

Nadal jest bo auto jest w idealnym stanie, ma nawet skórę (fajną) i navi (nędza).

Zadzwoniłem do niej o historię sprzedaży.

Wałka nie ma, wóz zostawił 'finansista' w rozliczeniu (faktura pełny vat), salon zrobił przegląd za który zapłaciła, doliczył marżę i zafakturował.

Cynk dostała od dziewczyny z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal jest bo auto jest w idealnym stanie, ma nawet skórę (fajną) i navi (nędza).

ja dokladnie odwrotnie to widze, skora jest nedzna tongue.gif, za to navi moze nie wyglada super, ale w dzialaniu jest na prawde ok. Jak sie zapoda mapy z 2014r to jest pomocna i szybka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze jedna ważna rzecz - zmieniły się przepisy - nie można wozić dziecka na przednim

> fotelu Tak samo robię ze swoim synem, jeździ ze mną często

Nie do końca to prawda.

Można wozić w foteliku.

Nie można na "poddupniku", lub innej rzeczy nie będącej fotelikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dokladnie odwrotnie to widze ...

Dobra obejrzałem jeszcze raz dokładnie.

Skóra jest bardzo porządna, bez przetarć i pęknięć, pod tyłek i plecy są dodatkowe przeszycia.

Nie ma żadnych śladów zużycia.

Jedyną wadę jaką znalazłem to jest dość śliska, u mnie w accordzie jest coś w rodzaju zamszu tam gdzie ciało dotyka fotela, w outbacku nie.

Navi działa poprawnie ale ma mapy z 2010 więc wycofuję 'nędza' i napiszę 'średniak' zlosnik.gif

Przebieg auta niecałe 100 kkm.

Aby wrócić do tematu: auto jako rodzinne kombi jest REWELACYJNE.

Nie miałem pojęcia jak dobrze wykonane jest subaru.

Już wiem, dlaczego trzymają cenę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O i widzisz, cena aluzja. Nie znam Rapida, z czym się to je? Budzi średnie wrażenia szczerze

> mówiąc...

Rapid to taka wieksza fabia hatch.. IMO mniejsza w środku od V50 , gorzej sie prowadzi. Bardzo średnie auto wg. mnie za drogie na to co oferuje. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra obejrzałem jeszcze raz dokładnie.

> Skóra jest bardzo porządna, bez przetarć i pęknięć, pod tyłek i plecy są dodatkowe przeszycia.

> Nie ma żadnych śladów zużycia.

> Jedyną wadę jaką znalazłem to jest dość śliska, u mnie w accordzie jest coś w rodzaju zamszu tam

> gdzie ciało dotyka fotela, w outbacku nie.

> Navi działa poprawnie ale ma mapy z 2010 więc wycofuję 'nędza' i napiszę 'średniak'

> Przebieg auta niecałe 100 kkm.

> Aby wrócić do tematu: auto jako rodzinne kombi jest REWELACYJNE.

> Nie miałem pojęcia jak dobrze wykonane jest subaru.

> Już wiem, dlaczego trzymają cenę

Skoro skóra ma 100kkm to chyba próżno szukać zużycia, ale chodziło mi o to ze materiał jakościowo jest kiepski, imho jest to skóra eko tongue.gif, jest śliska i sztywna tongue.gif. Niestety w h6 nie było innej opcji. Fakt ze w kolorze Ivory ładnie wyglada.

Mapy mozna wgrać od Volvo z 2014 nie spotkałem sie zeby nie było jakiejś drogi w pl czy w Eu, nawet potrafi adresy w jakiś dziurach wyszukać. Pomyłka jest za to audio i zestaw bt, jak na klasę samochodu.

Reszta zgoda,mm.in dlatego nie znalazłem nic ciekawszego i kupiłem drugi raz ten sam model wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na gieldzie AK jest croma zaniedlugo bedzie 2szt na pelnym wypasie i ma jeszcze 159 kolega z pracy

> od niego wzial crome 150km w automacie i zadowolony.

> Ja na dniach mam jechac ogladac ktoras sztuke

Druga już się nie pojawi bo się sprzedała dzisiaj smile.gif Więc został Dynamic ten co na giełdzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego w środku kupa z chińskiego trampka

Może mnie przestało to razić? Rapid w porównaniu do mojego Bravo jest w środku ogromny. Mam prawie 2m wzrostu i bez problemu zajmuje miejsce za sobą na tylnej kanapie.

Kierownica multimedialna bardzo fajna. Kształt i grubość odpowiednia.

Auto nie w moim guście, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.