Skocz do zawartości

BMW do oceny


KAMIKADZE

Rekomendowane odpowiedzi

> Możecie rzucić okiem na to pudło ?

Jak odpala ma mrozie, rusza, prosto jedzie, hamuje bez kontrowania kierownicą i potrzebujesz takie kombi do na przykład wożenia gruzu na budowę, to za siedem tysięcy można zaryzykować. Jak ma jeszcze ważny przegląd do listopada 2015 to tylko brać! Ja jednak szukał bym jakiejś Laguny I w podobnym stanie, za połowę tej ceny i pewnie będzie w gazie old.gif, w dodatku ma większy kufer ok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zachwyca. Silnik słaby. Ale za 7 tys pln na poczatek przygody z bmw to cena super. Taniej za

> rok nie sprzedasz jak kupisz dzisiaj

za tą kasę to golfa IV a nie e46....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zachwyca. Silnik słaby. Ale za 7 tys pln na poczatek przygody z bmw to cena super. Taniej za

> rok nie sprzedasz jak kupisz dzisiaj

Jedyny plus w tym aucie to będzie ten na akumulatorze. Może to być początek i koniec przygody, bo to wygląda bardziej jak trumna z kołami niż e46, no ale jaka cena takie to coś.

7 tys to cena zakupu, żeby to użytkować to pewnie min 50% tej kwoty trzeba będzie wrzucić, a dalej będzie co będzie. Wg mnie lepiej poszukać normalnego samochodu z tych lat za 10-11 tys, niż czekać kiedy co odpadnie i na jaki drut skręcone, bo nie oszukujmy się, cena za sprawne e46 to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie rzucić okiem na to pudło ?

> jakiś tekst

Wiesz, tu wszyscy Ci napiszą, że padło itp, kup Golfa albo nową Pandę. Jak nie masz więcej niż 100km do gościa, to jedź z nim na jakiś warsztat, zapłać 50zł, niech mechanik obejrzy od spodu, czy z dwóch spawany nie był, przejedź się, zobacz czy nie ściąga i nie zostawia chmury dymu, nagrzej silnik, niech się wentylator włączy i kupuj. W tym aucie, jak coś będzie do zrobienia, to każdy mechanik ogarnie za małe pieniądze. Ty wydasz 7kzł, jak będzie trzeba, to dołożysz 1kzł, a za rok i tak go sprzedasz za 8kzł. Posłuchasz innych, kupisz taki model "doinwestowany za 11-12kzł" i w pakiet startowy wyłożysz tyle samo, albo i więcej, a przy odsprzedaży stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, tu wszyscy Ci napiszą, że padło itp, kup Golfa albo nową Pandę. Jak nie masz więcej niż

> 100km do gościa, to jedź z nim na jakiś warsztat, zapłać 50zł, niech mechanik obejrzy od

> spodu, czy z dwóch spawany nie był, przejedź się, zobacz czy nie ściąga i nie zostawia chmury

> dymu, nagrzej silnik, niech się wentylator włączy i kupuj. W tym aucie, jak coś będzie do

> zrobienia, to każdy mechanik ogarnie za małe pieniądze. Ty wydasz 7kzł, jak będzie trzeba, to

> dołożysz 1kzł, a za rok i tak go sprzedasz za 8kzł. Posłuchasz innych, kupisz taki model

> "doinwestowany za 11-12kzł" i w pakiet startowy wyłożysz tyle samo, albo i więcej, a przy

> odsprzedaży stracisz.

Problemem jest tylko to, że to maxbiedawerszyn. Jedni stwierdzą, że to dobrze, bo ma mniej do psucia się. Inni będą kręcić nosem. Ja bym nie kupił, ale może to przez skrzywienie gadżeciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu głos rozsądku...

jak czytam tych wszystkich tutaj przerażonych ceną, pewnie padło, pewnie połowę dołoży hehe.gif

do autora:

Dobra cena za E46, stracić na niej nie stracisz, jak nie przypasi zrobisz polerkę, kupisz dywaniki i wystawisz za 8500.

Jedyne co bym zrobił to SKP, 50 zł i pooglądać porządnie na okoliczność poważnego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu głos rozsądku...

> jak czytam tych wszystkich tutaj przerażonych ceną, pewnie padło, pewnie połowę dołoży

> do autora:

> Dobra cena za E46, stracić na niej nie stracisz, jak nie przypasi zrobisz polerkę, kupisz dywaniki

> i wystawisz za 8500.

> Jedyne co bym zrobił to SKP, 50 zł i pooglądać porządnie na okoliczność poważnego wypadku.

Dokładnie. Zrobić ścieżkę na pierwszej lepszej SKP i po sprawie. No a jak się wymieni przednie kierunki na te oryginalne pomarańczowe, kupione na allegro za 10zł, to można odsprzedać auto jako nie bite ze trzy kafle drożej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Zrobić ścieżkę na pierwszej lepszej SKP i po sprawie. No a jak się wymieni przednie

> kierunki na te oryginalne pomarańczowe, kupione na allegro za 10zł, to można odsprzedać auto

> jako nie bite ze trzy kafle drożej

poza tym rzeczywiście mogło go przypilić, ja mam dokładnie taką sytuację teraz - mam okazję wyrwać fajne auto, więc próbuję na szybko sprzedać Scenica

a zdarzało mi się tracić na aucie kupionym pół roku wcześniej byle tylko odzyskać kasę bo inna zabawka już była na oku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Zrobić ścieżkę na pierwszej lepszej SKP i po sprawie. No a jak się wymieni przednie

> kierunki na te oryginalne pomarańczowe, kupione na allegro za 10zł, to można odsprzedać auto

> jako nie bite ze trzy kafle drożej

Tak można oszukać że nie bite...Nie trzeba specjalisty by zobaczyć że ten samochód ma blachy poskładane gorzej niż stilo, a e46 były dobrze wykonane. Z resztą nawet sprzedawca tego nie ukrywa. Oczywiście zależy co kto potrzebuje, ale koleś wszystkie swoje samochody co sprzedawał doinwestowywał i sprzedawał za grosze, Mikołaj nie? W kolejnym wątku o bmw dajesz rady, jak z zawieszeniem, gdzie szedłeś w zaparte że za 300zł kupisz kpl amorów (przód tył) ze średniej półki i jakoś ucichłeś jak Cię wypunktowali użytkownicy, że się nie da, a prowadząc warsztat trochę nie przystoi pisać takich banialuk.

Nie chce mi się specjalnie jechać, bo nie cierpię na nadmiar czasu, bo bym zrobił oględziny tego cuda i pokazał, że nie będzie tu do włożenia tysiąc i czym się różni od takiego za 10-11 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno pisałeś że za 10 000 to można porządne e36 kupić a teraz chcesz mu wcisnąć szrota za 7000zł. Przestań go namawiać bo kupi i później będzie że BMW to takie złe bo się sypie gorzej jak 30 maluch. Uwierz mi przeglądnąłem e46 w swoim życiu trochę i uwierz mi za 7000zł nie kupisz czegoś co by się zbliżało do rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie rzucić okiem na to pudło ?

> jakiś tekst

nawet na tych kiepskich fotkach widać, że auto lekko zmęczone życiem. Ale tanie. W sumie w cenie E36. wink.gif

Skupiłbym się na tym czy mechanicznie wszystko działa bo buda widać soje już przeszła. Jeśli nie będą cię irytować drobne niedociągnięcia we wnętrzu i nie jesteś jakoś super pedantyczny jeśli chodzi o stan blach to może warto sprawdzić? Daleko chyba nie masz.

Największą wadą może być silnik. One są dość awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie rzucić okiem na to pudło ?

> jakiś tekst

Jeśli się nie mylę (a chyba nie smile.gif ) to nie tak dawno sprzedawał ją koleś na forum subaru za podobną cenę. Sprzedał chyba w dwa dni od ogłoszenia. Podobno trzymało się to kupy ale cos było do zrobienia, nie pamiętam już dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się nie mylę (a chyba nie ) to nie tak dawno sprzedawał ją koleś na forum subaru za podobną

> cenę. Sprzedał chyba w dwa dni od ogłoszenia. Podobno trzymało się to kupy ale cos było do

> zrobienia, nie pamiętam już dokładnie

Pewnie to ten sam gość, bo na forum subaru sprzedawał również focusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kolejnym wątku o bmw dajesz rady, jak z

> zawieszeniem, gdzie szedłeś w zaparte że za 300zł kupisz kpl amorów (przód tył) ze średniej

> półki i jakoś ucichłeś jak Cię wypunktowali użytkownicy, że się nie da, a prowadząc warsztat

> trochę nie przystoi pisać takich banialuk.

Bardzo Cię proszę, abyś mnie tu na forum nie oczerniał. Przytocz cytat, gdzie pisałem o komplecie amorków do e36 za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie tak dawno pisałeś że za 10 000 to można porządne e36 kupić a teraz chcesz mu wcisnąć

> szrota za 7000zł.

Porządne e36 to można nawet za 50 kzł kupić i co z tego. Nie zmienia to faktu, że obejrzeć i sprawdzić tej e46 nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo Cię proszę, abyś mnie tu na forum nie oczerniał. Przytocz cytat, gdzie pisałem o komplecie

> amorków do e36 za 300zł.

> No ale jakie niskie jest utzymanie lanosa? Ile kosztuja amory albo tlumik... toc to idealne pod

> studenta

Kaczorek79

Re: Którą "Igiełkę" wybrać ? [Re: _tygrysek]

#287972155 - 02/10/2014 21:25

E36 amortyzatory kpl (4szt) 300zł, tłumik końcowy 130zł.

Usługa wymiany amorków tańsza niż w Lanosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kaczorek79

> Re: Którą "Igiełkę" wybrać ? [Re: _tygrysek]

> #287972155 - 02/10/2014 21:25

> E36 amortyzatory kpl (4szt) 300zł, tłumik końcowy 130zł.

> Usługa wymiany amorków tańsza niż w Lanosie.

Quote:

Za 630zl możesz mieć cały komplet KYB do e36, za 300zł kupujesz tanią chińszczyznę, z którą auto jedzie i tak lepiej niż Lanos na super hiper amorkach, za 500zł kupujesz kpl TA Technix, który jest twardszy od KYB, zrobiony na grubszej rurze i jeździ się rewelacyjnie.


Tak napisałem w tamtym wątku, a kolega Aqku pomawia, że proponowałem kpl "ze średniej półki" za 300.

Nawiązując do Twojego cytatu, proszę: amorki tył i amorki przód . Masz za 288zł 4szt, które w kontenerze przypłynęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo Cię proszę, abyś mnie tu na forum nie oczerniał. Przytocz cytat, gdzie pisałem o komplecie

> amorków do e36 za 300zł.

Oczerniał? hehe.gif Chcesz cytat-mówisz i masz, Twoje słowa:

Quote:

E36 amortyzatory kpl (4szt) 300zł, tłumik końcowy 130zł.

Usługa wymiany amorków tańsza niż w Lanosie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ej no zobacz to tak jak u Ciebie najpierw wmawiałeś jedno a poxniej się wypierałeś

Cytuj gdzie ok.gif bo wiem o którym wątku mówisz i niestety to nie zrozumiałeś go chyba, bo ja o jednym a Ty o drugim, ja o 1.4 w nissanie , a Ty o 1.6 e renault spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak napisałem w tamtym wątku, a kolega Aqku pomawia, że proponowałem kpl "ze średniej półki" za

> 300.

Nic nie pomawiam, nie padło jedynie stwierdzenie "średniej półki", za co przepraszam. Jednak dalej twierdzę, że mijasz się z prawdą i w tamtym wątku i w tym. W tamtym proponowałeś za 300kpl amorów do e36 twierdząc że to auta na podobnym poziomie, a nawet robocizna tańsza (patrz wymiana amorów), mijasz się z prawdą, bo co z tego, ze wkleiłeś najtańszego chińczyka, jak ten sam chińczyk i tak będzie niemalże 50% tańszy do lanosa?(o czym poniżej).

> Nawiązując do Twojego cytatu, proszę: amorki tył i amorki przód . Masz za 288zł 4szt, które w

> kontenerze przypłynęły.

Odpowiadając przód do lanosa ponad 50% tańszy niż do e36 tył prawie 30% tańszy bo już chińczyk taniej nie mógł. To jest to mijanie się z prawdą w rozumowaniu.

Tak samo proponujesz inny tłumik, jesteś mechanikiem i wiesz dobrze, że po coś ta puszka w kształcie nery jest zrobiona i odprowadza zupełnie inaczej spaliny niż okrągła, to że pasuje nie świadczy o niczym.

W samochodzie można i na trytytki związać zawieszenie po co kupować elementy?Tylko ja wychodzę z założenia że skoro ktoś kupuje auto na jakie go nie stać i kombinuje z najtańszymi częściami lub podmienianiem od innych "bo pasują" tym bardziej, że istotne elementy, to po 2 latach użytkowania w łapach takiego druciarza nawet z dobrego auta jest kupa złomu, bo potem złe części powodują kolejne usterki, wsadzisz kiepskie amorki, wywalą się szybciej tuleje z tyłu, gorsze prowadzenie itd, po jakimś czasie z funu dla którego zostało zakupione bmw i który powinno dawać zostaje taki przemieszczacz jak lanos (tyle że wygląda jak bmw i jest to PRAWIE bmw), bezpłciowy, ale faktycznie odpala i jedzie screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanieje, bo stoi już jakiś czas w ogłoszeniach. Pewnie za 5 do zabrania wspaniałe, doinwestowane

> e46

wystarczy ze wacze do wymiany + termostat + przekladnia ma luzy

i juz na starcie bedzie +1500 do ceny auta

imo

okazji nie ma

kwestia tylko ile trzeba do auta dolozyc i czy sie to oplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy ze wacze do wymiany + termostat + przekladnia ma luzy

> i juz na starcie bedzie +1500 do ceny auta

> imo

> okazji nie ma

> kwestia tylko ile trzeba do auta dolozyc i czy sie to oplaca

chyba że ktoś będzie takim rozklekoconym jeździł...

tylko czy to wtedy przejdzie przegląd ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtedy jest gatka przy sprzedazy "przegladu nie ma bo mam nowe auto i juz sie niechce zajmowac

> starym "

> wczoraj takie ogladalem, rodzynek

no takie gadki to znam...

aczkolwiek w życiu nie słyszałem tego przy bmw tylk oprzy seicentach, matizach, unokach itp. do 2500pln wink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.