Skocz do zawartości

Bummmmm....


WariaTor

Rekomendowane odpowiedzi

> buuu nie fajnie. A jakieś objawy wczesniej są czy poprostu tak nagle się dzieje?

> Obyś trafiłjakiś godny uwagi silnik.

Nic wczesniej sie nie dzialo, przebieg to niecale 99tys, wiec porazka. A teraz kolejna loteria z szukaniem. Moze jutro wrzuce zdjecia jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kurcze jeszcze przebieg znikomy jakdla Diesla troszkę bym się wkurzył a twoim miejscu. Dieslem

> fajnie się jeździ ale prywatnie wystrzegam się go bo naprawy kosztowne

1.9 był i jest wtopa. Od 8 lat prywatnie jeżdzę klekotem i nie zepsuło sie nic związanego z zasilaniem paliwem albo osprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.9 był i jest wtopa. Od 8 lat prywatnie jeżdzę klekotem i nie zepsuło sie nic związanego z

> zasilaniem paliwem albo osprzętem

Od 11 lat jezdze dieslami i nigdy nie mialem problemu, fakt ze astra byla starym klekotem ale do dzis jezdzi. W mondeo ktore mam teraz poprzednik zrobil wtryski, pompe i glowice.

Megana mnie zalamala kupiona z przebiegiem 67000, olej wymieniany co 15. Masakra jakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym sądzisz, że ten przebieg był prawdziwy?

Auto sprawdzone po vinie, ostatni przeglad we francji byl na 64 z groszem, na klka miesiecy wczesniej. Wiec lekka nadzieja ze realny. A prawdy nigdy nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...... Trrrrrrrrr, zrobilo sobie 1.9dci. W efekcie korba w bloku, jutro jade szukac silnika.

> Mozna wpisywac kod pocztowy numer buta lub co kto chce.

możesz coś więcej napisać? na jałowym czy w trasie. która korba?

to raczej nie jest od zatarcia panewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...... Trrrrrrrrr, zrobilo sobie 1.9dci. W efekcie korba w bloku, jutro jade szukac silnika.

> Mozna wpisywac kod pocztowy numer buta lub co kto chce.

Przykra sprawa...miałeś jakieś objawy typu głośniejsza praca,jakiś klekot czy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz coś więcej napisać? na jałowym czy w trasie. która korba?

> to raczej nie jest od zatarcia panewki...

w czasie jazdy , 4 bieg, predkosc kolo 60-70, jeb...o i zagruchotało. zadnch objawów wcześniej. Odkreciła się śruba na korbie nr3. spadla a korbe rozgielo. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkreciła się śruba na korbie nr3. spadla a korbe rozgielo.

tak myślałem, że odkręciła się pokrywa stopy.

tyle, że ZTCW oryginalnie są one zabezpieczone przed odkręceniem. było tam już coś dłubane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślałem, że odkręciła się pokrywa stopy.

> tyle, że ZTCW oryginalnie są one zabezpieczone przed odkręceniem. było tam już coś dłubane?

odkad ja mam auto na pewno nie, najlepsze ze jakiś czas temu wujas to samo miał w traficu. i to nie odosobnione przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto sprawdzone po vinie, ostatni przeglad we francji byl na 64 z groszem, na klka miesiecy

> wczesniej. Wiec lekka nadzieja ze realny. A prawdy nigdy nie wiadomo

uuu francus z historią to rzadkość , często handlarze jadą na byle jaki przegląd żeby tylko się przebieg zapisał. Czy były wcześniejsze wpisy ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...... Trrrrrrrrr, zrobilo sobie 1.9dci. W efekcie korba w bloku, jutro jade szukac silnika.

> Mozna wpisywac kod pocztowy numer buta lub co kto chce.

jaki rocznuk tej megany? współczuje na maxa dlatego już nie chce żadnego diesla sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuu francus z historią to rzadkość , często handlarze jadą na byle jaki przegląd żeby tylko się

> przebieg zapisał. Czy były wcześniejsze wpisy ?

Po vinie zostal sprawdzony ostatni przeglad we francji. Przebieg z dnia zakupu nie odbiegal jakos specjalnie i wygladal na realny. Przez trzy lata poza lacznikiem stabilizatora i akumulatorem nic nie bylo robione. Pomijam rozrzad i oleje bo to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po vinie zostal sprawdzony ostatni przeglad we francji. Przebieg z dnia zakupu nie odbiegal jakos

> specjalnie i wygladal na realny. Przez trzy lata poza lacznikiem stabilizatora i akumulatorem

> nic nie bylo robione. Pomijam rozrzad i oleje bo to norma

ja wiem ostatni a pytanie czy są poprzednie ? bo zrobić z odpowiednim przebiegiem ostatni to nie ma problemu ok.gif

mój np w Niemczech miał historię i wpisów całkiem sporo które oddawały realny przebieg ok.gif

a cwaniacy kupują auta z dużym przebiegiem bez historii bo we Francji nie jeździ się do serwisów na przeglądy. Następnie koryguje się licznik i robi jedyny wpis taki który spodoba się kupującemu i wymienia się olej albo klocki bo to tanie jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2005, stalo sie teraz pozostaje naprawa i jeszcze sie pokulac zeby odbic swoje.

tak samo miałem z Clio Dci też powiedziałem sobie że pokulam się aby i odbić naprawę , u mnie był to błąd zlosnik.gif ale ze stratą i uśmiechem na ustach sprzedałem go zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2005, stalo sie teraz pozostaje naprawa i jeszcze sie pokulac zeby odbic swoje.

10 letni diesel z FR i 100kkm przebiegu?

Cos mi sie wierzyc nie chce, ze korba wyszla bokiem po takimi przebiegu...

Chyba, ze juz wczesniej cos sie dzialo z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugerujesz, że taka awaria nie spotka benzyny ?

myślę że taka awaria jak ta opisana i wiele podobnych 1.9dci jest rzadkością w benzynie 1.4 1.6 2.0 .

Dodatkowo koszt całego porządnego zrobienia auta będzie wyższy.

no i nie wiadomo jak długo pochodzi bo znam ludzi którzy taki silnik ze 3 razy robili w niedługim czasie zlosnik.gif (oczywiście w jednym aucie) Dojdzie robota wtrysków jeszcze turbina się wyjsra i ile zostawisz pieniędzy ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 letni diesel z FR i 100kkm przebiegu?

> Cos mi sie wierzyc nie chce, ze korba wyszla bokiem po takimi przebiegu...

> Chyba, ze juz wczesniej cos sie dzialo z tym silnikiem.

w 2.0 TDI 105KM o oznaczeniu silnika BKR lub BRC również takie akcje były tyle że tam ścinało śruby w stopkach ok.gif przebiegi rzędu 120000 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że taka awaria jak ta opisana i wiele podobnych 1.9dci jest rzadkością w benzynie 1.4 1.6 2.0

> .

> Dodatkowo koszt całego porządnego zrobienia auta będzie wyższy.

Benzyny nie latają po 300 tysięcy "do pierwszej korekty" wink.gif tylko po 150 tys. i to pewne cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...... Trrrrrrrrr, zrobilo sobie 1.9dci. W efekcie korba w bloku, jutro jade szukac silnika.

> Mozna wpisywac kod pocztowy numer buta lub co kto chce.

ekstrasow ciag dalszy zmielona dwumasa i kola rozrzadu sciana.gif

Najlepsze ze mechanik stwierdzil ze to chyba faktycznie mialo niecale 100tys angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje tylko współczuć. I co zamierzasz zrobić?

Co nie zrobie i tak w plecy. Sprzedam jak stoi dostane grosze, naprawie na sztuke i sprzedam jakos nie bardzo pasuje. Pewnie wpompuje worek zlotowek i bede jezdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.