Skocz do zawartości

Kupiłem passata B5 w TDI


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

tak kupiłem B5 w 1.9 TDI 90KM kombi

dobra cena i krajowy !

Pierwszy mankament po 200km przejechanych:

kiedy stoi na postoju i silnik zimny zaraz po odpaleniu samochód tak "zawyrczy" czyli dźwigają się obroty silnika jakby sam chciał odjechać - ale to tak nietypowo, nie jak u innych falujące obroty... confused.gif

co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak kupiłem B5 w 1.9 TDI 90KM kombi

> dobra cena i krajowy !

> Pierwszy mankament po 200km przejechanych:

> kiedy stoi na postoju i silnik zimny zaraz po odpaleniu samochód tak "zawyrczy" czyli dźwigają się

> obroty silnika jakby sam chciał odjechać - ale to tak nietypowo, nie jak u innych falujące

> obroty...

> co to może być?

Czujnik temperatury albo ktoś podkręcił dawkę rozruchową bo miał kłopoty z paleniem na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepływomierz?

> A tak swoją drogą - da się tym normalnie jeździć? W papierach Vmax 178 km/h i 14.2 do setki, to

> chyba najsłabszy silnik w Passacie i najsłabszy w ogóle w klasie D ?

wolny okropnie,

moja e46 ma 7s do 100 a tutaj chyba serio x2 przyspieszenie...

ALE za taką kase warto był brać i się nie zastanawiałem długo devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolny okropnie,

> moja e46 ma 7s do 100 a tutaj chyba serio x2 przyspieszenie...

> ALE za taką kase warto był brać i się nie zastanawiałem długo

Wiadomo, wszystkie zależy od potrzeb i $ wink.gif Ale przyspieszenie w klasie D na poziomie SC chyba musi być frustrujące... spineyes.gif Jedziesz sobie Passatem, a tu Panda (tfu!), albo nawet Matiz wyprzedza na światłach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepływomierz?

> A tak swoją drogą - da się tym normalnie jeździć? W papierach Vmax 178 km/h i 14.2 do setki, to

> chyba najsłabszy silnik w Passacie i najsłabszy w ogóle w klasie D ?

patrz bo Ci ktoś szczerze odpowie.

niektórzy twierdza ze silnik 1.6 mpi w octavi nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, wszystkie zależy od potrzeb i $ Ale przyspieszenie w klasie D na poziomie SC chyba musi

> być frustrujące...

potrzebuje go na 6 miesięcy - potem sprzedam

super jest palanie - 5,8l/100 przy butowaniu ALE tutuj pojęcie "gaz w podłoge" daje inne odczucia biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebuje go na 6 miesięcy - potem sprzedam

No dłużej czymś takim raczej nie da się jeździć zlosnik.gif A jeszcze zapakuj tam rodzinę, bagaże, włącz klimę i jedź nad morze spineyes.gif Trzeba mieć nerwy ze stali i zwieracz z betonu zlosnik.gif

> super jest palanie - 5,8l/100 przy butowaniu ALE tutuj pojęcie "gaz w podłoge" daje inne odczucia

Spalanie ok.gif A gaz chyba działa zero-jedynkowo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dłużej czymś takim raczej nie da się jeździć A jeszcze zapakuj tam rodzinę, bagaże, włącz

> klimę i jedź nad morze Trzeba mieć nerwy ze stali i zwieracz z betonu

ale samochód daje komfort ok.gif

ze 3 lata temu miałem mondeo mk3 i było mniej komfortowo smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak kupiłem B5 w 1.9 TDI 90KM kombi

> dobra cena i krajowy !

> Pierwszy mankament po 200km przejechanych:

> kiedy stoi na postoju i silnik zimny zaraz po odpaleniu samochód tak "zawyrczy" czyli dźwigają się

> obroty silnika jakby sam chciał odjechać - ale to tak nietypowo, nie jak u innych falujące

> obroty...

> co to może być?

Co za moda na pisane w TDI, w gazie, skórze, w benzynie. Pisze sie z silnikiem TDI a nie w TDI angryfire.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale samochód daje komfort

No może i tak, ale na pewno nie komfort podróżowania grinser006.gif Jak jedziesz 20 km za TIRem i wąchasz jego spaliny, bo nie możesz wyprzedzić, to żaden komfort.

> ze 3 lata temu miałem mondeo mk3 i było mniej komfortowo

Mondeo nie jest fajne. Passat może być fajny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie numery z obrotami miał kolega, jak mu woda stała w podszybiu - passki przed liftem miały problem z zatykającymi sie odpływami wody z podszybia - zdejm plastik podszybia i zobacz czy nie ma wody - jak jest wsadź paluch w odpływ coby liście przepchnąc i wode spuścić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebuje go na 6 miesięcy - potem sprzedam

> super jest palanie - 5,8l/100 przy butowaniu ALE tutuj pojęcie "gaz w podłoge" daje inne odczucia

Olej tych którzy piszą że wszystko co ma mniej niż 250 KM nie jedzie.

To TY masz być zadowolony z nabytku, jeśli dla CIEBIE przyspieszenie jest wystarczające to tylko sie cieszyć ( a jesli nie - współczuć. biglaugh.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie numery z obrotami miał kolega, jak mu woda stała w podszybiu - passki przed liftem miały

> problem z zatykającymi sie odpływami wody z podszybia - zdejm plastik podszybia i zobacz czy

> nie ma wody - jak jest wsadź paluch w odpływ coby liście przepchnąc i wode spuścić

Jak to wpływa na obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, nie wiem, przecież tam jest jeszcze solidna obudowa ECU, wątpię by tam mogła dostać się woda.

> Sam popatrz jakiś tekst

Ale wiązka mogłaby zamoknąć i w teorii coś takiego by mogło się zdarzyć.

Jeśli problem występuje tylko przy odpaleniu (takie warknięcie) to obstawiam to co napisałem. Jest jeszcze opcja że leje się z uszczelniaczy zaworowych albo turbo i silnik podjada olej po starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiązka mogłaby zamoknąć i w teorii coś takiego by mogło się zdarzyć.

> Jeśli problem występuje tylko przy odpaleniu (takie warknięcie) to obstawiam to co napisałem. Jest

> jeszcze opcja że leje się z uszczelniaczy zaworowych albo turbo i silnik podjada olej po

> starcie

Może być też pompa wtryskowa-niewłaściwe ustawienie nastawnika hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dłużej czymś takim raczej nie da się jeździć A jeszcze zapakuj tam rodzinę, bagaże, włącz

> klimę i jedź nad morze Trzeba mieć nerwy ze stali i zwieracz z betonu

Opowiadasz bajki. Jest powiedzenie ze nie pomoże koni kupa jak kierowca dooopa. biglaugh.gif

Mój ojciec ma A4 z takim silnikiem. Bywa że nim jeżdzę. Nie ma tragedii. Da sie w miarę sprawnie wyprzedać TIRy tylko oczywiście trzeba to robić używając głowy a nie jak co niektórzy kierowcy 300KM potworów tylko prawej nogi.

> Spalanie A gaz chyba działa zero-jedynkowo

W Warszawie przy takich samych warunkach A4 B5 1.9 90KM pali mi poniżej 6 litrow /100km a A4 B8 2.0TDI jakieś 2,5 litra wiecej. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opowiadasz bajki. Jest powiedzenie ze nie pomoże koni kupa jak kierowca dooopa.

> Mój ojciec ma A4 z takim silnikiem. Bywa że nim jeżdzę. Nie ma tragedii. Da sie w miarę sprawnie

> wyprzedać TIRy tylko oczywiście trzeba to robić używając głowy

Prosi się o rozsądek old.gif

90 KM w aucie o masie 1400 kg, to będzie zawsze 90 KM w aucie o masie 1400 kg i nie trzeba do tego bajek zlosnik.gif

Oczywiście, że jechać się da, że się dojedzie, że nawet się wyprzedzi i na przełęcz w Alpach wjedzie ale to nie zmienia faktu, że to jest MUŁ!

Komfortu wyprzedzania nie ma, jest strategia jazdy.

A dzięki temu, że jest mułem to pali mało jakby go nie traktować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosi się o rozsądek

> 90 KM w aucie o masie 1400 kg, to będzie zawsze 90 KM w aucie o masie 1400 kg i nie trzeba do tego

> bajek

> Oczywiście, że jechać się da, że się dojedzie, że nawet się wyprzedzi i na przełęcz w Alpach

> wjedzie ale to nie zmienia faktu, że to jest MUŁ!

> Komfortu wyprzedzania nie ma, jest strategia jazdy.

> A dzięki temu, że jest mułem to pali mało jakby go nie traktować i tyle.

No jest muł do potęgi. Jeżdziłem Octą MK1 z tym silnikiem i nawet coś tam próbowało toto przyspieszać jak turbo wstawało ale w porównaniu z kosiarką w mojej Alfie dalej słabo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.