Skocz do zawartości

Amortyzatory Sachs czy KYB


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niebawem musze w Fiacie wymienić amortyzatory z tyłu bo stukają po dłuższym postoju wink.gif z racji tego zastanawiam się nad amortyzatorami które wybrac? Sachs jest droższy o ok 30-40zl od KYB, więc różnica nie wielka. Tak przeglądajac allegro zauważyłem że zarówno amortyzatory sprzedawane jako KYB i Sachs mają oznaczenia producenta na naklejce oslabiony.gif jak wiadomo naklejkę nie problem zmienić. Czy to obecnie jest powszechna praktyka stosowana przez producentów części zamiennych? Pytam bo sam niewiem czy kupując droższego Sachsa nie kupię tego samego amortyzatora sygnowanego jako KYB producenta firmy XXXX smirk.gif Znam temat jednego producenta pewnego towaru, który działa w naszym regione od ok 20lat. Ostatnio dowiedziałem się od pracowników którzy tam pracują, że ten pracodawca kupuje obecnie gotowy wyrób w Chinach a pracownicy przeklejają tylko znaki producenta sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> niebawem musze w Fiacie wymienić amortyzatory z tyłu bo stukają po dłuższym postoju z racji tego

> zastanawiam się nad amortyzatorami które wybrac? Sachs jest droższy o ok 30-40zl od KYB, więc

> różnica nie wielka. Tak przeglądajac allegro zauważyłem że zarówno amortyzatory sprzedawane

> jako KYB i Sachs mają oznaczenia producenta na naklejce jak wiadomo naklejkę nie problem

> zmienić. Czy to obecnie jest powszechna praktyka stosowana przez producentów części

> zamiennych? Pytam bo sam niewiem czy kupując droższego Sachsa nie kupię tego samego

> amortyzatora sygnowanego jako KYB producenta firmy XXXX Znam temat jednego producenta pewnego

> towaru, który działa w naszym regione od ok 20lat. Ostatnio dowiedziałem się od pracowników

> którzy tam pracują, że ten pracodawca kupuje obecnie gotowy wyrób w Chinach a pracownicy

> przeklejają tylko znaki producenta

Na amortyzatorach Sash pojezdziłem w Lanosie miesiąc i poszły na wymianę gwarancyjną. Następnie załozyłem KYB i jezdziłem rok sprawowały się dobrze, a potem to już nie wiem bo Lanosa sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, producenci często wymieniają się swoimi częściami, ale w przypadku amortyzatorów, ci dwaj producenci mają swoje wyroby i jeszcze nigdy nie widziałem kyb w pudełku sachs i odwrotnie. Według mojej opini, kyb jest lepszy.

Przez ponad 8 lat miałem jedną reklamację na kyb, a trochę tego zamontowałem. Reklamacja załatwiona od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kayaby trafiają się podróbki (info hurtownia motoryzacyjna+ znajomy co trudni się wymianą

> zawieszeń) , ja ostatnio kupowałem sachsy, ale czy też je podrabiają to nie wiem

Sachsa też podrabiają, np sprzęgieł na allegro jest masa podrobionych właśnie Sachsa (kpl z dwumasami w atrakcyjnych cenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KYB - kupiłem do starej fiesty mkIV, jakieś 5 lat temu do dzisiaj (już u teściów) pięknie się sprawują. Dla mnie fajne zrównoważone amortyzatory nie za twarde nie za miękkie (przed zakupem miałem obawy czy nie będzie twardo). Są idealne nawet po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o zakupie Sachs czy KYB napisałem swoje doświadczenie i polecam KYB. Sachs'y zakładali w Seicento teściowej i jeden wylał po ok. roku a drugi sie lekko pocił (zakład w którym zakładane były amortyzatory jest partnerem Sachs'a), ja ich nie polecam.

Sam KYB kupiłem na portalu aukcyjnym i szukałem powiem szczerze najtańszych. Znalazłem GH, wtedy były po 90 zł/szt, po 140zł/szt kupiłem KYB z osłoną i odbojem (te się trzymają od 5 lat).

Ps. Edycja z powodu obaw autora także o podrabiane części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak tylko przez te 5 lat to rynek podróbek strasznie się rozrósł

no właśnie w tym jest problem, jak juz sie zdecyduje na zakup przez allegro to u użytkownika o którego juz wiele razy kupowałem i odbiore je osobiście [40km] w razie reklamacji żeby nie jeździć daleko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mojej opini, kyb jest lepszy.

A co z Bilsteinem? Z reguły stawiałem go na trochę wyższym poziomie niż KYB hmm.gif aczkolwiek trafiały się też partie, które potrafiły wylać nawet przed rokiem od momentu montażu.

W którym miejscu ulokować Monroe? Wydaje mi się, że marka choć znana to trochę gorsza od KYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z Bilsteinem? Z reguły stawiałem go na trochę wyższym poziomie niż KYB aczkolwiek trafiały

> się też partie, które potrafiły wylać nawet przed rokiem od momentu montażu.

Kila razy miałem do czynienia z wylanymi i z luźnym tłoczyskiem, a jest ich zdecydowanie mniej na rynku, niż kyb. Inną sprawą jest fakt, że exel-g jest twardszy od odpowiednika b4.

> W którym miejscu ulokować Monroe? Wydaje mi się, że marka choć znana to trochę gorsza od KYB

Modele "oryginal" są miękkie, natomiast sensatrac i reflexy są bardzo fajne, czyli średnio twarde kiedy trzeba i usztywniają się przy nagłej reakcji. Miałem reflexy przez 85 kkm i do końca sprawowały się super (ponad 80% sprawności). Jednak wszystkie modele monroe widywałem kilka razy uszkodzone przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> niebawem musze w Fiacie wymienić amortyzatory z tyłu bo stukają po dłuższym postoju z racji tego

> zastanawiam się nad amortyzatorami które wybrac? Sachs jest droższy o ok 30-40zl od KYB, więc

> różnica nie wielka. Tak przeglądajac allegro zauważyłem że zarówno amortyzatory sprzedawane

> jako KYB i Sachs mają oznaczenia producenta na naklejce jak wiadomo naklejkę nie problem

> zmienić. Czy to obecnie jest powszechna praktyka stosowana przez producentów części

> zamiennych? Pytam bo sam niewiem czy kupując droższego Sachsa nie kupię tego samego

> amortyzatora sygnowanego jako KYB producenta firmy XXXX Znam temat jednego producenta pewnego

> towaru, który działa w naszym regione od ok 20lat. Ostatnio dowiedziałem się od pracowników

> którzy tam pracują, że ten pracodawca kupuje obecnie gotowy wyrób w Chinach a pracownicy

> przeklejają tylko znaki producenta

Kup tańszą KYB ok.gif

EDIT. widzę że kupiłeś. Dobry wybór ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.