Skocz do zawartości

Ubezpieczyciel do mnie pisze...


Delmut

Rekomendowane odpowiedzi

> Ooo, dziękuje serdecznie...

> Dopytuję, bo niestety ubezpieczyciel bardzo pragnie otrzymać ode mnie kopię umowy, a nie do końca

> byłem przekonany czy ma prawo...

ale przecież podanie danych nabywcy a kopia umowy to dwie różne sprawy są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo, dziękuje serdecznie...

> Dopytuję, bo niestety ubezpieczyciel bardzo pragnie otrzymać ode mnie kopię umowy, a nie do końca

> byłem przekonany czy ma prawo...

A czego się boisz?

Wyślij dla swojego dobra.

Odkąd przyszło do nas zdjęcie z fotoradaru auta sprzedanego przed rokiem, z żądaniem wskazania kierującego albo zapłacenia, po sprzedaży kolejnego dostarczamy ksero umowy do wydziału komunikacji i ubepieczyciela by nie mieć więcej kłopotów, gdy nabywca nie przerejestruje auta i wpadnie na fotoradar albo, co gorsze, spowoduje wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooo, i to jest myśl

I to działa - przed wysłaniem umowy K-S zamazałem co trzeba.

Poza tym, żebyś nie dostawał mandatów to zgłoś zbycie w WK. Trwa to chwilę + czas stania w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego się boisz?

> Wyślij dla swojego dobra.

> Odkąd przyszło do nas zdjęcie z fotoradaru auta sprzedanego przed rokiem, z żądaniem wskazania

> kierującego albo zapłacenia, po sprzedaży kolejnego dostarczamy ksero umowy do wydziału

> komunikacji i ubepieczyciela by nie mieć więcej kłopotów, gdy nabywca nie przerejestruje auta

> i wpadnie na fotoradar albo, co gorsze, spowoduje wypadek.

zdaje sie, ze ustawa to reguluje: zgloszenie zbycia w sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... chcę bym mu wskazał nabywcę pojazdu.

> Jakie dane kupującego mogę mu udostępnić??

Podaj wszystkie, zeby wiedzieli kogo sie czepiac jak nawywija.

Coraz wiecej ludzi jest przewrazliwionych na punkcie tych glupich danych osobowych (wg mnie jedna z glupszych ustaw) i to w czasach gdzie nawet TV podsluchuja rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj wszystkie, zeby wiedzieli kogo sie czepiac jak nawywija.

> Coraz wiecej ludzi jest przewrazliwionych na punkcie tych glupich danych osobowych (wg mnie jedna z

> glupszych ustaw) i to w czasach gdzie nawet TV podsluchuja

Dokładnie...

Człowiek musi się napocić, żeby komuś, czegoś za dużo nie wychlapać na temat drugiej osoby, a ten drugi, nad danymi którego tak się spuszczamy wrzuca do FB foto swojego DO facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj wszystkie, zeby wiedzieli kogo sie czepiac jak nawywija.

> Coraz wiecej ludzi jest przewrazliwionych na punkcie tych glupich danych osobowych (wg mnie jedna z

> glupszych ustaw) i to w czasach gdzie nawet TV podsluchuja

No nie wiem hmm.gif Przed chwila na TVN24 było jak to ktoś ( pewnie grupa przestępcza) wziął kreskę w GetiBanku na 50 tysi podszywając się pod emerytkę. Dysponował jedynie imieniem nazwiskiem i PESELEM !!! Adres i reszta były lipne.

Komornik na wniosek banku zdjął kobicie 47 tysi oszczędności życia.

Bank okazał się być na tyle uczciwy hehe.gif że nie czekał na rozwój wypadków, tylko oddał kobicie kasę. Śledztwo trwa claps.gif

Dlatego ja tam swoich danych nie plakatuje po dzielni i podaje tylko jeśli ustawa mi każe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem Przed chwila na TVN24 było jak to ktoś ( pewnie grupa przestępcza) wziął kreskę w

> GetiBanku na 50 tysi podszywając się pod emerytkę. Dysponował jedynie imieniem nazwiskiem i

> PESELEM !!! Adres i reszta były lipne.

> Komornik na wniosek banku zdjął kobicie 47 tysi oszczędności życia.

> Bank okazał się być na tyle uczciwy że nie czekał na rozwój wypadków, tylko oddał kobicie kasę.

> Śledztwo trwa

> Dlatego ja tam swoich danych nie plakatuje po dzielni i podaje tylko jeśli ustawa mi każe

Tak, tak, Polacy zawsze sa w zgodzie z prawem, pod waruniem ze jest im ono na reke.

Auta nie przerejestrowwywac bo nic za to nie grozi, ale nazwisko na domofonie umiescic to juz ochrona danych osobowych screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.