Skocz do zawartości

[KzAK] Subaru Forester


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem spełnić kolejne motoryzacyjne marzenie i kupić sobie Subaru zlosnik.gif

Ponieważ Impreza okazała się za mała, padło na Forestera.

Z Turbo również się wyleczyłem, więc celujemy w wersje rozsądne.

Po przeczytaniu kilku wątków, prosiłbym o potwierdzenie kilku informacji.

Samochód będzie zasilany LPG, fajnie jak był automat.

Ekstra jakby miał +/- 9 sekund do 100km/h (tyle ma moje obecne auto)

Celujemy w Forester I lub Forester II. Do wydania - gdzieś między 5 a 35k zł

Preferowany zakres to 8-12 za Forester I i 20-30 za Forester II

W przypadku tego drugiego, doczytałem, że powinienem zainteresować się silnikami 2.5 sohc 173KM oraz 2.0 DOHC 158KM (EJ20F) z automatyczną skrzynią biegów.

Co do pierwszego, nie mam pewności. Zakładam, że podstawowa 2-litrowa jednostka o mocy 125KM będzie najmniej problematyczna?

A... jakby ktoś miał/słyszał o sensownym egzemplarzu do kupienia, to proszę o info wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO:

> PLUS TO:

> PLUS TO:

> i chyba nic nie znajdziesz...

Z 9 s. mogę zrezygnować. Z automatu niechętnie wink.gif

Z tego co czytam, jest jakiś "problem" z tylnymi amortyzatorami? Czegoś unikać?

Inna sprawa, że straszna padaka jest z ogłoszeniami icon_rolleyes.gif Nie celuję w oferty poniżej ceny rynkowej, ale po wpisaniu parametrów wyskakuje mi kilka ogłoszeń i wszystkie wyglądają źle już na zdjęciach a z opisu wali ściemą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z 9 s. mogę zrezygnować. Z automatu niechętnie

> Z tego co czytam, jest jakiś "problem" z tylnymi amortyzatorami? Czegoś unikać?

> Inna sprawa, że straszna padaka jest z ogłoszeniami Nie celuję w oferty poniżej ceny rynkowej,

> ale po wpisaniu parametrów wyskakuje mi kilka ogłoszeń i wszystkie wyglądają źle już na

> zdjęciach a z opisu wali ściemą.

Zajrzyj na forum Subaru, tam sporo aut sie przewija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z 9 s. mogę zrezygnować. Z automatu niechętnie

> Z tego co czytam, jest jakiś "problem" z tylnymi amortyzatorami? Czegoś unikać?

> Inna sprawa, że straszna padaka jest z ogłoszeniami Nie celuję w oferty poniżej ceny rynkowej,

> ale po wpisaniu parametrów wyskakuje mi kilka ogłoszeń i wszystkie wyglądają źle już na

> zdjęciach a z opisu wali ściemą.

Z amorkami nie wiem, za to przy automacie odpada problem dwumasy i wiskozy (wiedza teoretyczna, bo w końcu nie znalazłem żadnego fajnego Legasia i kupiłem coś innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z 9 s. mogę zrezygnować. Z automatu niechętnie

> Z tego co czytam, jest jakiś "problem" z tylnymi amortyzatorami? Czegoś unikać?

nivomat nie unikać tylko kupic z padnietymi i wymienic na nowe 1500pln sztuka ( 1x na 200kkm)

lub regenerowane 800pln ( padną i nie wiadomo kiedy)

lub zamiennik bez nivo 800pln

chyba nie pokrecilem cen zlosnik.gif

i kurde tak tez szukam podniesionego kombi z 4x4 bezproblemowym silnikiem i AT beksa.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzyj na forum Subaru, tam sporo aut sie przewija.

Wrzuciłem ogłoszenie do działu zakupów wink.gif Przejrzałem też dział ofert, ale Foresterów ciekawych nie ma w ogóle (tzn. są ale podrutowane), są jakieś Imprezy (głównie stare) i kilka względnie ciekawych Legacy/Outback (ale kombi są okropnie brzydkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nivomat nie unikać tylko kupic z padnietymi i wymienic na nowe 1500pln sztuka ( 1x na 200kkm)

W Forkach potrafią padać niestety częściej (są inne), w ok 100kkm tongue.gif, w Obk bez problemu >300kkm wink.gif. W poprzednim Obk jak sprzedawałem miał 220kkm i trzymał parametry nowych amorów, wg serwisu to norma.

> lub regenerowane 800pln ( padną i nie wiadomo kiedy)

kiedyś na forum był namiar na firmę z trójmiasta, ale podobno wycofali się z tego

> lub zamiennik bez nivo 800pln

Nie ma zamienników, można coś tam przespawywać ale to już trąci kowalstwem. IMHO bez sensu pozbywać się jednej z fajniejszej rzeczy w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś na forum był namiar na firmę z trójmiasta, ale podobno wycofali się z tego

ASO Koper oferuje regenerowane, ponoć robione właśnie w nagengast. Właśnie jeżdżę od kilku miesięcy na takich, na razie działają, ale zdawało mi się, że jeden zaczął się lekko pocić, muszę to zweryfikować póki sucho na dworze.

Dodatkowo Carfit/Carsport też oferuje regenerowane. Do SG koszt 1200 za parę.

> Nie ma zamienników, można coś tam przespawywać ale to już trąci kowalstwem.

Są. Już są wink.gif

Koszt podobny do regenerowanych. Wymiana razem ze sprężynami. Ale ...

> IMHO bez sensu pozbywać

> się jednej z fajniejszej rzeczy w aucie.

... no właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO Koper oferuje regenerowane, ponoć robione właśnie w nagengast. Właśnie jeżdżę od kilku

> miesięcy na takich, na razie działają, ale zdawało mi się, że jeden zaczął się lekko pocić,

> muszę to zweryfikować póki sucho na dworze.

> Dodatkowo Carfit/Carsport też oferuje regenerowane. Do SG koszt 1200 za parę.

Ktoś się wypowiadał, że już tego nie robią i odesłali go z kwitkiem.

> Są. Już są

W serwisie mówili mi że nie ma. Krytykowali tez rozwiazanie wykonane przez 4turbo z powycinanymi elementami i wspawanymi innymi tongue.gif.

To bylo ok 1,5r temu jak rozmawialem na ten temat.

Masz jakies namiary info na nt zamiennikow, ciekaw jestem czy sa do Obk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się wypowiadał, że już tego nie robią i odesłali go z kwitkiem.

Tego nie wiem, oficjalnie na stronie info jest, Koper ponoć u nich regeneruje, a cały czas ma w ofercie.

> W serwisie mówili mi że nie ma. Krytykowali tez rozwiazanie wykonane przez 4turbo z powycinanymi

> elementami i wspawanymi innymi .

> To bylo ok 1,5r temu jak rozmawialem na ten temat.

> Masz jakies namiary info na nt zamiennikow, ciekaw jestem czy sa do Obk?

Co do zestawu z 4T się nie wypowiadam, bo wiele na jego temat nie wiem. Wiem, że coś takiego mieli.

Do forka jest już dedykowane rozwiązanie KYB: amorki (KYB 334345 + KYB 334344) + sprezyny (RC6431 x2)

Są też jakieś amortyzatory Daichi, jak ktoś nie chce KYB.

Nie wiem jak to się ma do OBK, przyznam się, że do tej części forum SIP nie zaglądam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przed UPG wiec drogo

Czy to UPG to jakiś wyrok? No jest ten silnik na to podatny i trzeba to wkalkulować w koszty, ale się zrobi i będzie się jeździło dalej mając z tej jazdy ogromną frajdę, której żadne N/A w foresterze nie da. Nie sądzę, by ktoś kupował subaru chcąc jeździć samochodem tanim w utrzymaniu.

Zresztą w 2.5N/A też zdarzają się problemy z UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę, by ktoś kupował subaru chcąc jeździć samochodem tanim w utrzymaniu.

Ależ ja dokładnie z takiego założenia wychodzę grinser006.gif Z podobnego wyszedłem kupując Grand Cherokee V8 - biorąc pod uwagę ceny części, awaryjność oraz utratę wartości - podejrzewam, że wychodzi taniej od Passat'a. Forester ma zastąpić Jeep'a i być dupowozem z punktu A do B.

Swoją drogą, to Jeep'a kupiłem jak wybiliście mi tutaj WRX'a z głowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to UPG to jakiś wyrok? No jest ten silnik na to podatny i trzeba to wkalkulować w koszty, ale

> się zrobi i będzie się jeździło dalej mając z tej jazdy ogromną frajdę, której żadne N/A w

> foresterze nie da. Nie sądzę, by ktoś kupował subaru chcąc jeździć samochodem tanim w

> utrzymaniu.

> Zresztą w 2.5N/A też zdarzają się problemy z UPG.

ja kupilem subaru glownie dlatego aby miec tani i wszechstrony dupowoz i jak narazie po blisko 400kkm zrobionych w 3 subaru moge powiedziec ze sie nie pomylilem - to sa bardzo tanie w utrzymaniu auta, tyle ze wszystkie n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ ja dokładnie z takiego założenia wychodzę Z podobnego wyszedłem kupując Grand Cherokee z V8

> i - biorąc pod uwagę ceny części, awaryjność oraz utratę wartości - podejrzewam, że wychodzi

> taniej od Passat'a. Forester ma zastąpić Jeep'a i być dupowozem z punktu A do B.

Faktycznie utrata wartości i awaryjność subaru jest mała, ale jak coś poleci, to zwykle nie są to wydatki groszowe wink.gif

> Swoją drogą, to Jeep'a kupiłem jak wybiliście mi tutaj WRX'a z głowy

WRX/STI są z reguły "nieco" inaczej traktowane, więc i inaczej kosztują w eksploatacji. W foresterach nawet s-tb/XT awarie silników zdarzają się sporadycznie, szczególnie z AT, gdzie jednak mają sporo lżej.

W poprzednim poście nawiązałem tylko do tego UPG w XT. W wielu samochodach się to zdarza, w subaru wiąże się to z wyciąganiem silnika, przez co może być drożej w naprawie.

Forka kupowałem 3,5 roku temu, nie uważam, że trafiłem na egzemplarz awaryjny, nigdy nie zdarzyło się, żeby zawiódł w trasie, żebym nie dojechał na miejsce. Rocznie robię nim około 20kkm. Mimo to wydatki na serwis wyglądają tak:

Nazwa wydatku Data Cena

Wymiana oleju i płynu hamulcowego 05.11.2014 1 080,00

Wymiana amortyzatorów SLS 25.07.2014 1 800,00

Przegląd serwisowy 26.05.2014 705,50

Serwis zawieszenia 18.02.2014 1 302,66

Wymiana rolki napinacza klimatyzacji 31.01.2014 288,00

UPG 11.10.2013 9 740,00

Wymiana klocków hamulcowych i tłumika 21.08.2013 150,00

Wymiana oleju i płynu wspomagania 13.06.2013 450,00

Montaż tłumika 05.04.2013 50,00

Przegląd serwisowy 09.01.2013 690,00

Serwis z wymianą sprzęgła 26.07.2012 3 760,00

Wymiana opon 11.04.2012 110,00

Zmiana opon 21.01.2012 90,00

Wymiana opon 06.12.2011 70,00

Serwis 16.09.2011 1 000,00

Suma wydatków: 21 286,16

Do tego jakieś opony, klocki, tarcze, ksenony, czujnik ich poziomowania, itp. za około 4000.

No i około 40k na benzynę wink.gif

Kupując wersję N/A z LPG zaoszczędzisz na paliwie, być może również na UPG, ale dojdzie częstsza weryfikacja/regulacja luzów zaworowych. Pozostałe elementy są niezależne od wersji silnikowej. Nie jest powiedziane, że się popsują, ale nie jest to też wykluczone. Możesz lać tańszy olej, kupić gorsze opony, serwisować w tańszym warsztacie, ale opłacalność tego na dłuższą metę jest dyskusyjna.

Tak czy inaczej polecam 2,5XT zlosnik.gif Tym bardziej, jeżeli nie planujesz go długo trzymać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forek 2008 2.5n/a AT

zakup w 2009r (11kmil)

obecnie mam 90kmil

przez ten czas poza paliwem:

LPG 3500zł

regulacje i filtry LPG 5 razy - 500zł

opony zimowe nowe 1700zł

opony letnie uzywane 800zł

olej 10 razy (co 7,5kmil) - 1500zł

filtr powietrza 5 razy - 250zł

filtr p.pylkowy 5 razy - 250zł

świece zapłonowe 3 razy - 150zł

regulacja zaworów 3 razy - 600zł

rozrzad 1 raz - 1000zł

paski napedowe 1 raz - 150zł

łozysko tyl - 100zł

tarcze i kolocki przod - 550zł

hak - 350zł

olej dyfry i skrzynia 2 razy - 1000zł

ubezpieczenie OC/AC 4 razy - 9000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie utrata wartości i awaryjność subaru jest mała, ale jak coś poleci, to zwykle nie są to

> wydatki groszowe

> WRX/STI są z reguły "nieco" inaczej traktowane, więc i inaczej kosztują w eksploatacji. W

> foresterach nawet s-tb/XT awarie silników zdarzają się sporadycznie, szczególnie z AT, gdzie

> jednak mają sporo lżej.

> W poprzednim poście nawiązałem tylko do tego UPG w XT. W wielu samochodach się to zdarza, w subaru

> wiąże się to z wyciąganiem silnika, przez co może być drożej w naprawie.

> Forka kupowałem 3,5 roku temu, nie uważam, że trafiłem na egzemplarz awaryjny, nigdy nie zdarzyło

> się, żeby zawiódł w trasie, żebym nie dojechał na miejsce. Rocznie robię nim około 20kkm. Mimo

> to wydatki na serwis wyglądają tak:

> Nazwa wydatku Data Cena

> Wymiana oleju i płynu hamulcowego 05.11.2014 1 080,00

> Wymiana amortyzatorów SLS 25.07.2014 1 800,00

> Przegląd serwisowy 26.05.2014 705,50

> Serwis zawieszenia 18.02.2014 1 302,66

> Wymiana rolki napinacza klimatyzacji 31.01.2014 288,00

> UPG 11.10.2013 9 740,00

> Wymiana klocków hamulcowych i tłumika 21.08.2013 150,00

> Wymiana oleju i płynu wspomagania 13.06.2013 450,00

> Montaż tłumika 05.04.2013 50,00

> Przegląd serwisowy 09.01.2013 690,00

> Serwis z wymianą sprzęgła 26.07.2012 3 760,00

> Wymiana opon 11.04.2012 110,00

> Zmiana opon 21.01.2012 90,00

> Wymiana opon 06.12.2011 70,00

> Serwis 16.09.2011 1 000,00

> Suma wydatków: 21 286,16

> Do tego jakieś opony, klocki, tarcze, ksenony, czujnik ich poziomowania, itp. za około 4000.

> No i około 40k na benzynę

> Kupując wersję N/A z LPG zaoszczędzisz na paliwie, być może również na UPG, ale dojdzie częstsza

> weryfikacja/regulacja luzów zaworowych. Pozostałe elementy są niezależne od wersji silnikowej.

> Nie jest powiedziane, że się popsują, ale nie jest to też wykluczone. Możesz lać tańszy olej,

> kupić gorsze opony, serwisować w tańszym warsztacie, ale opłacalność tego na dłuższą metę jest

> dyskusyjna.

> Tak czy inaczej polecam 2,5XT Tym bardziej, jeżeli nie planujesz go długo trzymać

UPG 11.10.2013 9 740,00

ta "dziewiątka" to razem z pozostałymi cyframi daje wartość czy jakaś taka zagubiona... no ale za 740PLN nie zrobi się UPG w Subie, więc stawiam że to kosztowało prawie 10 kafli... chora kwota jak za zrobienie UPG, choć rynek warszawsko-podwarszawski + marka subaru swoje robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UPG 11.10.2013 9 740,00

> ta "dziewiątka" to razem z pozostałymi cyframi daje wartość czy jakaś taka zagubiona... no ale za

> 740PLN nie zrobi się UPG w Subie, więc stawiam że to kosztowało prawie 10 kafli... chora

> kwota jak za zrobienie UPG, choć rynek warszawsko-podwarszawski + marka subaru swoje robią.

Dokładnie 9740 smile.gif To dlatego że:

- wymieniono przy okazji rozrząd, same części to 2000.

- wymieniono chłodnicę, bo UPG ją rozszczelniło, koszt jakieś 800.

- wymieniono smok oleju, koszt też koło 800, to akurat było chore jak za kawałek rurki.

- szpilki ARP, koszt też koło 1200.

- planowanie głowic i bloku.

- spory zestaw uszczelek

- oleje do sinika i skrzyni, płyn do chłodnicy razem z płukaniem całego układu.

Nie pamiętam co tam jeszcze było, ale lista nie zmieściła się na jednej stronie faktury, części oryginalne poza szpilkami i smokiem. Wstępna wycena była niższa, ale po rozebraniu trzeba było nieco dołożyć. Robiłem w 4turbo. W ASO zaproponowali niższą cenę, ale zostawiają stare szpilki i nie wymieniają smoka, o ile nie jest pęknięty (a w tych silnikach lubi pękać).

Oczywiście da się znaleźć taniej, ale tutaj miałem w miarę blisko i pewną gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ww. Przykladzie utwierdzilem sie w przekowaniu ze roznica kosztow eksploatacji ( +paliwo) n/a

> vs. Turbo to zakup imprezy gt do zabawy....

i zostaje Ci bezawaryjny dupowóz w odwodzie jak się coś wys... zepsuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana oleju i płynu hamulcowego 05.11.2014 1 080,00

Czemu taka cena?

Przyglądam się wątkowi od początku, bo przed zakupem obecnego auta oglądałem Imprezę GDB n/a ale jakoś odpuściłem to auto ze względu na ceny części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu taka cena?

Motul 300v 3x2l

Filtry oleju, powietrza i kabinowy

płyn hamulcowy jakiś Motul

+ wymiana powyższych

+ ogólna kontrola stanu samochodu

Nie pamiętam, czy coś tam jeszcze było. 4T też się ceni, więc najtaniej nie jest.

> Przyglądam się wątkowi od początku, bo przed zakupem obecnego auta oglądałem Imprezę GDB n/a ale

> jakoś odpuściłem to auto ze względu na ceny części...

Są głosy żeby nie sugerować się cenami serwisu subaru patrząc na wersje uturbione, bo n/a to zupełnie inna bajka i w ogóle są bezawaryjne zlosnik.gif No i można wsadzać zamienniki tam gdzie są oraz lać tańsze oleje wink.gif

W sumie to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są głosy żeby nie sugerować się cenami serwisu subaru patrząc na wersje uturbione, bo n/a to

> zupełnie inna bajka i w ogóle są bezawaryjne No i można wsadzać zamienniki tam gdzie są oraz

> lać tańsze oleje

> W sumie to prawda.

To mówisz że ogólnie Subaryna n/a tak do 2.0 jest mało awaryjna i tania w utrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mówisz że ogólnie Subaryna n/a tak do 2.0 jest mało awaryjna i tania w utrzymaniu?

Nie, ja tak nie mówię zlosnik.gif Subaru ogólnie są moim zdaniem mało awaryjne, ale jak coś się popsuje, to sporo kosztuje. Dotyczy to szczególnie wersji turbo.

Na n/a raczej ludzie nie narzekają, poza brakiem mocy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem właśnie o Imprezie GDB z 1.6, 2.0

Jechałeś tym autem? Dla mnie Impreza nie jest za mała z zewnątrz, tylko właśnie w środku.

To jeden z tych samochodów, w którym stykasz się z pasażerem ramionami a osoba siedząca z tylu obejmuje Cię w pasie nogami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż tak mało miejsca?

> U mnie do C4 kto nie wsiądzie to mówi ile miejsca jest. W aucie nie siedziałem, także nie wiem jak

> to tam wygląda w rzeczywistości.

W rzeczywistości wygląda tak, że WRX'a którego oglądałem, sprzedawał facet ponieważ przestał się do niego mieścić. Fizycznie - on sam, na miejscu kierowcy. A nie był jakiś strasznie wielki, ot... człowiek koło 45-tki, który złapał kilka zbędnych kilogramów zlosnik.gif

Samochód był w dobrym stanie, bezwypadkowy, któryś-tam w domu, pierwszy właściciel (któremu brak gotówki i wiedzy technicznej raczej nie doskwierał). Umówiłem się nawet do mechanika - ale po przejażdżce i przemyśleniu sprawy, dotarło do mnie, że aż takiego kompromisu w samochodzie który mam używać na co dzień - zwyczajnie nie przeskoczę.

Być może wybrzydzam, trzeba się przejechać i ocenić. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W rzeczywistości wygląda tak, że WRX'a którego oglądałem, sprzedawał facet ponieważ przestał się do

> niego mieścić. Fizycznie - on sam, na miejscu kierowcy. A nie był jakiś strasznie wielki,

> ot... człowiek koło 45-tki, który złapał kilka zbędnych kilogramów

> Samochód był w dobrym stanie, bezwypadkowy, któryś-tam w domu, pierwszy właściciel (któremu brak

> gotówki i wiedzy technicznej raczej nie doskwierał). Umówiłem się nawet do mechanika - ale po

> przejażdżce i przemyśleniu sprawy, dotarło do mnie, że aż takiego kompromisu w samochodzie

> który mam używać na co dzień - zwyczajnie nie przeskoczę.

> Być może wybrzydzam, trzeba się przejechać i ocenić.

imho wielkość odpowiada średniej kompaktowy z tamtych lat.

Jeżdziłem kilka tygodni Imprezą MY02 i nawet z dzieciakami dawała radę, nie była jakaś ciasna, ale w porównaniu np z obecną Kia Cee'd jest już ciasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie 9740 To dlatego że:

> - wymieniono przy okazji rozrząd, same części to 2000.

> - wymieniono chłodnicę, bo UPG ją rozszczelniło, koszt jakieś 800.

> - wymieniono smok oleju, koszt też koło 800, to akurat było chore jak za kawałek rurki.

> - szpilki ARP, koszt też koło 1200.

> - planowanie głowic i bloku.

> - spory zestaw uszczelek

> - oleje do sinika i skrzyni, płyn do chłodnicy razem z płukaniem całego

To w koncu jaki był koszt tego remontu z powodu UPG ? 5000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. 6.3 k za wymianę UPG ???

> chyba ze 2 silniki byś kupił za to.

> z przekładką

Do mercedesa może i tak zlosnik.gif do subaru nie. Zresztą jakbym nawet kupił, to jaką mam gwarancję, że to samo mnie nie spotka w krótkim czasie?

Zostały zrobione wszystkie pomiary pierścieni/tłoków/panewek, bo silnik i tak musiał wylądować na stole. Mam pewność, że zostało zrobione to dobrze, że silnik jeszcze pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do mercedesa może i tak do subaru nie. Zresztą jakbym nawet kupił, to jaką mam gwarancję, że to

> samo mnie nie spotka w krótkim czasie?

> Zostały zrobione wszystkie pomiary pierścieni/tłoków/panewek, bo silnik i tak musiał wylądować na

> stole. Mam pewność, że zostało zrobione to dobrze, że silnik jeszcze pojeździ.

Pytam nie w kontekście wymiany silnika, tylko absurdalności kwoty. Robiliśmy coś podobnego w Volvo 850 [5 cyl/20v] i z wyjeciem silnika [bo było wymieniane sprzęgło] inaczej się nie da - to głowica kosztowała [strzelam, bo to z rok temu było] kosztowało to coś koło 2.5 tys [razem z wyjęciem silnika] - był przeszlifowany blok, głowica rozebrana i sprawdzona na stole + rentgen + uszczelniacze + itp.. Dlatego się dziwię - bo rozumiem, żebyś tę głowice naprawiał/spawał + remont silnika robił. Z czystej ciekawości, co kosztowało 6 tys zł w remoncie głowicy? Podejrzewam, że 6 tys to kosztuje nowa głowica w ASO. buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale dyskusja nie jest o cenie nowej tylko co kosztowało 6 tys zł?

a kto to napisał "Podejrzewam, że 6 tys to kosztuje nowa głowica w ASO"? ja?

niestety w Subaru tak to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto to napisał "Podejrzewam, że 6 tys to kosztuje nowa głowica w ASO"? ja?

> niestety w Subaru tak to nie działa.

Ja napisałem, ale w sensie absurdalności naprawy głowicy za 6 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez masz wyzej dokladna rozpiske...

No nie do końca. Wyszło, że całość to 9740

- rozrząd 2000.

- chłodnicę, 800.

- smok oleju, 800,

- szpilki ARP,1200.

to zostaje 5 tys na regenerację głowic

Więc chodzi mi de facto o to, czy to jest na prawdę tak drogie czy po prostu warsztat tyle kasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie glowicy a glowic (to jest H4 i mamy 2 szt glowic)

Wiem, w 4turbo jedna nowa [?] kosztuje 3 tys

> duzo kosztuja uszczelki szelakie (poza samymi uszczelkami pod glowicami)

> nowe szpilki, itp

no ale to odliczyliśmy

> z pomiarami spokojnie nazbiera sie 6kPLN

nie neguje, ze może kosztować tylko pytam w kategorii rozsądku wyboru robiącej firmy

Bo IMO za ~6 tys to można by do remontu generalnego bloku [szlif/panewki/pierścienie] się przymierzyć chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie do końca. Wyszło, że całość to 9740

Około 3k było robocizny: wyjęcie silnika/zrobienie UPG/planowanie głowic/planowanie połówek/itp./wsadzenie silnika.

Są tańsze warsztaty, każdy może wybrać co chce.

> - szpilki ARP,1200.

Tutaj się pomyliłem, szpilki kosztowały 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.