Skocz do zawartości

za i przeciw alfa 147


hevimental

Rekomendowane odpowiedzi

> na drugie auto w rodzinie

> ten egzemplarz

> mam czas jutro podjechać, poradźcie czy jest sens

Jak chcesz mieć spokojny sen to omijaj wszystkie AR które mają w sobie Selespeed. zlosnik.gif

Pewnie znajdzie się ktoś kto powie że ma i działa, ale to są wyjątki, tak naprawdę to awaryjny syf którego koncern Fiata się wstydzi.

A jeśli już koniecznie chcesz AR147 z benzyniakiem pod maską, to skłaniałbym się bardziej ku 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli 147 to tylko 1,6 z manualną skrzynią i jak egzemplarz zadbany to będzie działać bo auto wbrew

> pozorom bardzo proste graty łatwo dostępne

Z tym bardzo proste to bym nie przesadzał, dużo bardziej proste przy 147 to jest np. Stilo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym bardzo proste to bym nie przesadzał, dużo bardziej proste przy 147 to jest np. Stilo

Nie przeginaj smile.gif jedyna bardziej skomplikowana rzecz w 147 od stilo to zawieszenie. A to tylko dla tego, ze prostrzego zawieszenia jak w stilo nke da sie zrobic. W 147 jest wielowachacz, ale mimo tego jest on stosunkowo prostą konstrukcją grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przeginaj jedyna bardziej skomplikowana rzecz w 147 od stilo to zawieszenie. A to tylko dla

> tego, ze prostrzego zawieszenia jak w stilo nke da sie zrobic. W 147 jest wielowachacz, ale

> mimo tego jest on stosunkowo prostą konstrukcją

i nie jest jakoś mega drogie też smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na drugie auto w rodzinie

> ten egzemplarz

> mam czas jutro podjechać, poradźcie czy jest sens

Jak będziesz oglądał ten czy też inny egzemplarz zwróć uwagę czy progi nie są skorodowane w miejscach tuż za przednimi błotnikami od spodu, oraz z tyłu od strony nadkola, gdzie nadkole przechodzi w próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tylko manualnej skrzyni, i najlepiej w jtd. Pewnie będzie ciężko znaleść odpowiedni egzemplarz. Wszystkie benzyniaki biorą olej, w wiekszej lub mniejszej ilości. W domu w sumie były juz 3 AR 147, wszystkie PB więc nie pisze tego na podstawie zasłyszanych opinii. Wersja 1.6 105hp bedzie chyba najlepszym rozwiazaniem, nie ma wariatora faz rozrządu jeśli chodzi o silniki PB. A no i masz 8 świec w TS. Ogólnie AR 147 to takie lepsza wersja Stilo, tylko nie wszystko im wyszło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 147 ? dobre! jeździłem zarówno mk1 i mk2 i faktycznie prowadzą się fajnie ale do komfortu i

> prowadzenia 147 im nieco brakuje

Moim zdaniem AR 147 prowadzi się super i ma świetny układ kierowniczy, ale te zachwyty są tylko jak droga jest równa. Na nierównych i wyboistych drogach wiele aut prowadzi się dużo lepiej i moim zdaniem Focus jest jednym z nich. Nie wiem z czego to wynika ale AR słabo radzi z poprzecznymi nierównościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tuleje wachaczy , sworznie - a są niewymienne , amory raczej trwałe , l te alfy lubią rdzewieć ,

> choć mniej niż te szroty 156

Częściej jednak tuleje, sworznie są w miarę wytrzymałe. A rdza łapie podwozie i progi, nadwozie jest super zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawias z tektury , silnik trwały

Ten zawias z tektury u mnie jeździ już 184 000km od nowości auta, fakt że jeździł po niemieckich drogach. Wszystkie wahacze z rokiem 03, i oryginały ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze AR 147 od ponad 3 lat, robie okolo 40-50tys km rocznie i jedno co moge stwierdzic, ze JEZELI NIC NIE PUKA W ZAWIESZENIU TO ZNACZY SIE TO CO MIALO PUKAC SIE OBERWALO grinser006.gif

a tak serio ogarniam zawieche sam i tak raz na rok trzeba usiasc do przodu i raz na dwa lata do tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taka brutalna prawda. 147 ma teoretycznie wspaniałe, a w praktyce bardzo mierne zawieszenie. focus

> to niestety inna liga.

Ci którzy z ciekawości się przejechali moją 147 a na codzień jeżdżą konkurencją z podobnego segmentu mówili że prowadzi się bdb. Ja również tak uważam w porównaniu do Stilonów, Fabii, Asterek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci którzy z ciekawości się przejechali moją 147 a na codzień jeżdżą konkurencją z podobnego

> segmentu mówili że prowadzi się bdb. Ja również tak uważam w porównaniu do Stilonów, Fabii,

> Asterek itp.

Super. A inni uważają, że UFO istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat Stilo, Fabia czy Astra to naprawdę prowadzą się słabo przy 147. Potwierdzone info

Miałem fabrycznie nowego Focusa MK2 jako służbówkę i naprawdę nie rozumiem zachwytu nad prowadzeniem tych aut. Dużo brakuje mu do lekkości 147. No ale ok, Alfa nie ma prawa mieć zalet hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.