Skocz do zawartości

Koszt ocieplenia budynku


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

> Jaki jest koszt ocieplenia domu jednorodzinnego styropionem 10cm. Chodzi mi o całościowy koszt

> materiałów (styropian, klej, kołki, siatka, grunt i tynk) razem z robocizną za 1m2.

Daj 12 cm ok.gif

Chyba, że mur stary, gruby ... ewentualnie 3-warstwowy ze szczeliną powietrzną, to można mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest koszt ocieplenia domu jednorodzinnego styropionem 10cm. Chodzi mi o całościowy koszt

> materiałów (styropian, klej, kołki, siatka, grunt i tynk) razem z robocizną za 1m2.

jak przedmówcy, rzędu 100 złotych. Raczej więcje niż 10 cm. Niech Ci ktoś sprawdzi/przeliczy, gdzie wypada punkt rosy. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest koszt ocieplenia domu jednorodzinnego styropionem 10cm. Chodzi mi o całościowy koszt

> materiałów (styropian, klej, kołki, siatka, grunt i tynk) razem z robocizną za 1m2.

trzeba liczyć około stówę za metr. Jak trafisz ekipę, która będzie chciała to zrobić np. za 75, to lepiej sprawdź ich jakąś poprzednią robotę i pogadaj z inwestorem czy na pewno jest zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba liczyć około stówę za metr. Jak trafisz ekipę, która będzie chciała to zrobić np. za 75, to

> lepiej sprawdź ich jakąś poprzednią robotę i pogadaj z inwestorem czy na pewno jest zadowolony

No właśnie mam poleconą ekipę, która to chce zrobić za 105 zł i wydaje mi się to jednak za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie mam poleconą ekipę, która to chce zrobić za 105 zł i wydaje mi się to jednak za drogo.

Moi wzięli 3 lata temu po 50zł za m2 roboty.

Materiały moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie mam poleconą ekipę, która to chce zrobić za 105 zł i wydaje mi się to jednak za drogo.

Policz normatywne zuzycie styro, kleju, siatki, gruntu, tynku, kolkow itd., dodaj do tego z 15% oraz 50-55zl/m2 robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest koszt ocieplenia domu jednorodzinnego styropionem 10cm. Chodzi mi o całościowy koszt

> materiałów (styropian, klej, kołki, siatka, grunt i tynk) razem z robocizną za 1m2.

1. Jaki styropian (zwykły czy grafitowy) - nie daj sobie wmówić, że "dalmatyńczyk" jest lepszy niż zwykły.

2. Klej standardowy (mieszany) czy pianka?

3. kołkowanie całości czy tylko dół i narożniki?

4. czy od dołu mocują listwy wykańczające?

5. czy wliczają ewentualne osadzanie parapetów?

to tak z grubsza rzeczy mające spory wpływ na cenę.

Poza tym dopilnuj by kleili płyty nakładając klej obwodowo a nie na plackach.

No i zastanów się, czynie chcesz zastosować 15cm zamiast 10.

Btw - polecam styro firmy Arsanit - moim zdaniem niezły stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne co wiem to tynk ma być polikrzemianowy Kabe Novalit

a reszta? zeby byla gwarancja na system trzeba miec wszystko z systemu, Kabe jest dosc drogie wiec jak tylko tynk to mozesz sprobowac zrobic taniej.

Ja mam calosc z Kabe i jest ok ale w sumie nie wiem do czego porownac, kupilem, przykleili, zaplacilem i tyle. Nie pizga i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jaki styropian (zwykły czy grafitowy) - nie daj sobie wmówić, że "dalmatyńczyk" jest lepszy niż

> zwykły.

Styropiany różnią się bardzo. Nie tylko na zwykły i grafitowy, ale same zwykłe też mogą mieć różne parametry, np. lambdy od 0.44 do 0.38. Do tego warto wybrać dobrego sprawdzonego producenta, bo niektórym zdarza się nie trzymać deklarowanych parametrów.

> 2. Klej standardowy (mieszany) czy pianka?

> 3. kołkowanie całości czy tylko dół i narożniki?

> 4. czy od dołu mocują listwy wykańczające?

> 5. czy wliczają ewentualne osadzanie parapetów?

> to tak z grubsza rzeczy mające spory wpływ na cenę.

> Poza tym dopilnuj by kleili płyty nakładając klej obwodowo a nie na plackach.

> No i zastanów się, czynie chcesz zastosować 15cm zamiast 10.

> Btw - polecam styro firmy Arsanit - moim zdaniem niezły stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Styropiany różnią się bardzo. Nie tylko na zwykły i grafitowy, ale same zwykłe też mogą mieć różne

> parametry, np. lambdy od 0.44 do 0.38. Do tego warto wybrać dobrego sprawdzonego producenta,

> bo niektórym zdarza się nie trzymać deklarowanych parametrów.

tzn jaki ?

zamawiać na allegro ?

ocieplam w lecie dom, więc temat mnie interesuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Styropiany różnią się bardzo. Nie tylko na zwykły i grafitowy, ale same zwykłe też mogą mieć różne

> parametry, np. lambdy od 0.44 do 0.38. Do tego warto wybrać dobrego sprawdzonego producenta,

> bo niektórym zdarza się nie trzymać deklarowanych parametrów.

> > Btw - polecam styro firmy Arsanit - moim zdaniem niezły stosunek jakości do ceny.

zgadzam się - tylko to ma bezpośrednie - zresztą jak zawsze - przełożenie na cenę.

Ja brałem frezowany 15 cm grafit 0,33 i to tego reszta z systemu. Cenowo wyszło całkiem OK.

Tylko mi paproki źle parapety osadzili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn jaki ?

jakiś znany: termoorganika, austrotherm itd. Dam Ci taki przykład: robiłem ocieplenie w tym samym czasie co sąsiedzi. Ja robiłem styropianem austrotherm EPS 038. Sąsiedzi jakimś styropianem mało znanej firmy, której nazwy sobie nie przypomnę. Ich ekipa taki przyniosła. Niby parametry na opakowaniu też niezłe, a jak się wzięło do ręki styropian mój i ich to różnica była widoczna gołym okiem. Mój był odczuwalnie cięższy, strukturę miał taką bardziej "zbitą", składał się z mniejszych tych pęcherzyków za to w większej ilości. Ten ich był jakiś taki nadmuchany.

> zamawiać na allegro ?

ja bym brał z jakiegoś składu w okolicy

> ocieplam w lecie dom, więc temat mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś znany: termoorganika, austrotherm itd.

ok.gif celuje w organikę

waga to podobno jeden ze sposobów oceny jakości, bo na pudle to wszystko można napisać wink.gif

pozostaje pytanie jaki współczynnik, bo cena waha się od 120zł do ponad 200zł

daje 15cm na stary budynek (sćiana z pustaka alfa x2)

muszę chyba uderzyć do znajomej co robi charakterystyki energetyczne

> ja bym brał z jakiegoś składu w okolicy

też bym tak wolał, ale CCC

w necie są firmy dające całe sysyemy w fajnej cenie, transport przy takiej ilości gratis

jak coś braknie to się ew dokupi na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w necie są firmy dające całe sysyemy w fajnej cenie, transport przy takiej ilości gratis

> jak coś braknie to się ew dokupi na miejscu

dokupic, to nie problem, a wez zwroc nadmiar... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś znany: termoorganika, austrotherm itd. Dam Ci taki przykład: robiłem ocieplenie w tym samym

> czasie co sąsiedzi. Ja robiłem styropianem austrotherm EPS 038. Sąsiedzi jakimś styropianem

> mało znanej firmy, której nazwy sobie nie przypomnę. Ich ekipa taki przyniosła. Niby parametry

> na opakowaniu też niezłe, a jak się wzięło do ręki styropian mój i ich to różnica była

> widoczna gołym okiem. Mój był odczuwalnie cięższy, strukturę miał taką bardziej "zbitą",

> składał się z mniejszych tych pęcherzyków za to w większej ilości. Ten ich był jakiś taki

> nadmuchany.

> ja bym brał z jakiegoś składu w okolicy

> > ocieplam w lecie dom, więc temat mnie interesuje

A to nie jest tak, że ten lżejszy i nadmuchany będzie miał lepszą izolacyjność cieplną hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.