Skocz do zawartości

Opony Kormoran


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ja źle widzę czy Stomil nie ma strony internetowej? Chciałem info o oponach i nie umiem

> znaleźć.

To oni jeszcze istnieją? Nie wykupił ich któryś z dużych koncernów?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To oni jeszcze istnieją? Nie wykupił ich któryś z dużych koncernów?

Quote:

Stomil Olsztyn SA (pełna nazwa: Olsztyńskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil-Olsztyn") - polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, traktorów i maszyn rolniczych. Powstał w 1992 w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego OZOS "Stomil". W 1995 większościowym akcjonariuszem Stomilu został Michelin.

Od 1995 do 28 maja 2004 spółka była notowana na GPW. W 2005 została częścią koncernu Michelin pod nazwą Michelin Polska SA. Obecnie olsztyńska fabryka jest jednym z największych zakładów Grupy Michelin na świecie i największą fabryką opon w Polsce. Zatrudnia ok. 4 tys. osób.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś info jest tutaj

> Tylko nie wiem co Ksawerów ma z tym wspólnego

Patrzyłem, to jest jakiś dystrybutor a strona dawno nieaktualna.

Wychodzi na to, że największy polski producent opon nie ma nawet swojej strony internetowej.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już lepiej kupić Zeetexy niż kormorany. Kuzyn kupił sobie zimówki - beznadziejne są. Na mokrej

> zero przyczepności a do tego głośne.

Opona oponie nierówna. Swego czasu Kormoran miał chyba najlepsze zimówki świata (S100).

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już lepiej kupić Zeetexy niż kormorany. Kuzyn kupił sobie zimówki - beznadziejne są. Na mokrej

> zero przyczepności a do tego głośne.

Zaprzeczę:

Zeetex Ice-Plus S100 195/65 R15 91 T - etykieta: C F 74 dB

Kormoran SNOWPRO B2 195/65 R15 95 T XL - etykieta E E 69 dB

Zeetexy mają gorszą przyczepność na mokrym, oraz są wyraźnie głośniejsze.

Tak, kuzyn kupił hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzyłem, to jest jakiś dystrybutor a strona dawno nieaktualna.

> Wychodzi na to, że największy polski producent opon nie ma nawet swojej strony internetowej.

Skoro Stomil już 10 lat nazywa się Michelin Polska to niby jaką ma mieć nazwę strony internetowej? 20.GIF Cieszyć się tylko, że nadal działa i odnosi jakieś sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro Stomil już 10 lat nazywa się Michelin Polska to niby jaką ma mieć nazwę strony internetowej?

> Cieszyć się tylko, że nadal działa i odnosi jakieś sukcesy.

Tyle że o oponach Kornoran nigdzie ani widu ani słychu. Niech się nazywa jak chce ale jakieś źródło informacji powinno być.

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że o oponach Kornoran nigdzie ani widu ani słychu. Niech się nazywa jak chce ale jakieś źródło

> informacji powinno być.

Moze marka jest do ubicia, tylko z jakis wzgledow (np. warunki przejecia Stomilu) nie moga dac jej mata w 1 posunieciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro Stomil już 10 lat nazywa się Michelin Polska to niby jaką ma mieć nazwę strony internetowej?

> Cieszyć się tylko, że nadal działa i odnosi jakieś sukcesy.

Michelin pochwalił się ostatnio nową oponą całoroczną, ma być tak dobra, że w testach letnich ma konkurować z letnimi a w zimowych z zimówkami. Zapowiedział już, że odlewy będą robione w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze marka jest do ubicia, tylko z jakis wzgledow (np. warunki przejecia Stomilu) nie moga dac jej

> mata w 1 posunieciu?

Właśnie wypuścili nową letnią oponę dla SUVów i chciałem się czegoś o niej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Michelin pochwalił się ostatnio nową oponą całoroczną, ma być tak dobra, że w testach letnich ma

> konkurować z letnimi a w zimowych z zimówkami. Zapowiedział już, że odlewy będą robione w

> Polsce.

tak, bo taniej ale na pewno nie będzie się nazywała kormoran tylko michelin waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to logiczne, że Michelin Kormorana to i w kraju nikt już kupować nie chciał

Ja chcę ale mi nie ułatwiają. Żadnej strony, żadnych informacji, nic. Chcąc niechcąc kupię pewnie produkt konkurencji. A oni będą się zastanawiać co poszło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to logiczne, że Michelin Kormorana to i w kraju nikt już kupować nie chciał

Ja ze 2-3 lata temu rozważalem zakup.

Ale skoro strony internetowej brak , wiec sie nie moge zapoznać zo ofertą.

A żabojadzkich Michalinów przecież nie kupię ... grinser006.gif

Wiec kupilem Dębice i są bardzo ok... ok.gif

tyle że sie okazało ża mają napisane Made in France sciana.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już lepiej kupić Zeetexy niż kormorany. Kuzyn kupił sobie zimówki - beznadziejne są. Na mokrej

> zero przyczepności a do tego głośne.

Tak samo z letnimi,

na mokrym to tańczy i zero przyczepności, zero poczucia kiedy zrywa przyczepność... czacha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaprzeczę:

> Zeetex Ice-Plus S100 195/65 R15 91 T - etykieta: C F 74 dB

> Kormoran SNOWPRO B2 195/65 R15 95 T XL - etykieta E E 69 dB

> Zeetexy mają gorszą przyczepność na mokrym, oraz są wyraźnie głośniejsze.

> Tak, kuzyn kupił

Zeetexy tak sobie rzuciłem bo miałem letnie i były w porządku.

Nie zmienia to faktu że kormoran są bardzo kiepskie i nikt normalny tego nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeetexy tak sobie rzuciłem bo miałem letnie i były w porządku.

> Nie zmienia to faktu że kormoran są bardzo kiepskie

Widzę, że brniesz aż trzeszczy facepalm%5B1%5D.gif

jakiś tekst

Quote:

2012 Autobild 50 Tyre Braking Test

In probably the largest tyre test of its type, the German magazine Auto Bild have tested 50 leading tyres in both dry and wet braking.


35th: Kormoran Gamma B2

Total: 91.2 / Dry: 38.9 / Wet: 52.3

44th: Zeetex HP102

Total: 100.9 / Dry: 39.1 / Wet: 61.8

> i nikt normalny tego nie kupuje.

No, a tego co kupuje gorsze opony niż znienawidzony Kormoran i innym wciska że są ok i lepsze od Kormoranów, to jak nazwiesz hehe.gifhehe.gifhehe.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.