Skocz do zawartości

Tanie autko do 1200PLN - a taka Hundzia?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Daj sobie spokój z takim budżetem. Pisze to bo sam niedawno szukalem z podobnym założeniem auta do nauki. Tyle że ja zacząłem od kwoty kolo 1500, potem było 2500, potem 4 tys. Ostatecznie kupilem hyundaja atosa za 2, stargowanego z 2,5 tys z 2000 r. W sumie pierwsze auto ktore obejrzalem. Jednakzakladajac taki budzet jak ty to wiecej wydasz na dojazdy na oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki złomik na Alledrogo leży za 2tys. Wiem, wiem, psuje się, złom i w ogóle do kitu, więc nie będę se zawracał głowy, ale jak miałem 25 lat to marzyłem o takim zlosnik.gif

Dlaczego dziś takich wnętrz się nie robi frown.gif

5158440455_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki złomik na Alledrogo leży za 2tys. Wiem, wiem, psuje się, złom i w ogóle do kitu, więc nie będę

> se zawracał głowy, ale jak miałem 25 lat to marzyłem o takim

> Dlaczego dziś takich wnętrz się nie robi

kup sobie, to jedyna okazja na auto szrot marzeń smile.gif każde i tak będzie się sypać

znajomy ma xantię, to mechanicznie śmigała tylko dziury już na wylot w blasze miała zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy ze zrozumieniem:

> maksimum 1200 i nie ma opcji dołożenia lub dozbierania

> Po za tym jest duża szansa, że kupując auto za 1000PLN sprzedam je po pół roku z mniejszą stratą

> niż kupując auto droższe. No chyba, żebym jakiegoś fajnego youngtimera za kilka tysi upolował.

> Ale takiego bym po pół roku nie sprzedawał pewnie.

Da radę. Ja kupiłem za tę kasę clio I 1.4. Podłoga cała, zawias sztywny a wyposażenie dodatkowe to tylna wycieraczka. Pali na dotyk, odpalane raz na tydzień lub dwa. Autko z nowym aku i przyzwoitymi oponami zimowymi.

Niestety nie obyło się bez pakietu startowego - bezpieczeństwa własnego - czyli tylny tłumik, tylne hamulce linki, uszczelka pompy paliwa etc.

jeśli ktoś sam ogarnie temat to wychodzi tanio, w warsztacie to podwojenie ceny auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas, rocznik 2002:

- w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte nadkola i wspawane nowe blachy

- świeżo wymieniony olej

- przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

- oponki na co najmniej 2 sezony

Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

Brać? zlosnik.gif

Sight_2015_03_11_145622_238.jpg

Sight_2015_03_11_145700_562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas:

> - w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte

> nadkola i wspawane nowe blachy

> - świeżo wymieniony olej

> - przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

> Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

> Brać?

pewnie, wygląda przyzwoicie, zobaczyć jak ogniska korozji typowe dla tego modelu wyglądają i brać.

Nie jest to jakaś wersja Jeans? Coś mi się kojarzy, że była taka.

Same chromy to z 500 warte grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas:

> - w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte

> nadkola i wspawane nowe blachy

> - świeżo wymieniony olej

> - przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

> Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

> Brać?

Czytamy ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytamy ze zrozumieniem

zakładając 1200PLN liczyłem, że jakieś 6-7 stów będę musiał dołożyć na pakiet startowy - rozrząd, olej, drobne naprawy, reperaturki blachy.

W tym przypadku wsiadam i jeżdżę bez pakietu startowego więc budżet dalej się zgadza. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas,

> rocznik 2002:

> - w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte

> nadkola i wspawane nowe blachy

> - świeżo wymieniony olej

> - przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

> - oponki na co najmniej 2 sezony

> Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

> Brać?

brać, a jak nie to sprawdź privy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas,

> rocznik 2002:

> - w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte

> nadkola i wspawane nowe blachy

> - świeżo wymieniony olej

> - przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

> - oponki na co najmniej 2 sezony

> Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

> Brać?

Brać albo podrzucić numer do sprzedawczyni grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie, wygląda przyzwoicie, zobaczyć jak ogniska korozji typowe dla tego modelu wyglądają i brać.

> Nie jest to jakaś wersja Jeans? Coś mi się kojarzy, że była taka.

> Same chromy to z 500 warte

Wersja Style wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena tym bardziej że elementy które na dzien dobry są do wymiany blacharsko tutaj już sa zrobione, zwłaszcza progi. Silnik przegazuj, jak dymi to bierze olej. A te silnik mają problem z zapieczonymi pierścieniemi na tłokach, zapytaj ile bierze oleju i czy rure wydechową ma osmolona wink.gif Nie są to informacje zasłyszane, przerabiałem zapieczone pierścienie w Tico i w Matizie. Matiz od nowości w domu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra cena tym bardziej że elementy które na dzien dobry są do wymiany blacharsko tutaj już sa

> zrobione, zwłaszcza progi. Silnik przegazuj, jak dymi to bierze olej. A te silnik mają problem

> z zapieczonymi pierścieniemi na tłokach, zapytaj ile bierze oleju i czy rure wydechową ma

> osmolona Nie są to informacje zasłyszane, przerabiałem zapieczone pierścienie w Tico i w

> Matizie. Matiz od nowości w domu

OK. Dzięki za rady.

Na weekend jestem umówiony i jak się żonie spodoba, bo ona też czasami pewnie będzie nim jeździć to go weźmiemy.

Jest do wzięcia jeszcze Hyundai Atos ale full opcja zlosnik.gif Elektryka, poduchy, klima itp. za jakieś 5tys. Rocznik jakoś podobny do Matiza.

Autko teściowej która mieszka dom obok. No i wymyślili, że sprzedadzą oba, dołożą trochę i za jakieś 10tys. kupią dla żony coś większego i młodszego, bo teściowa i tak już praktycznie nie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona kumpla zmienia autko na coś nowszego i większego. I do wzięcia jest taki Matiz, wersja golas,

> rocznik 2002:

> - w zeszłym roku: zrobiony rozrząd, amorki, szczęki, pasek klinowy, wymienione oba progi, wycięte

> nadkola i wspawane nowe blachy

> - świeżo wymieniony olej

> - przegląd i ubezpieczenie do września jakoś

> - oponki na co najmniej 2 sezony

> Cena 2,5tys ale sądzę, że poszedłby za 2tys.

> Brać?

w cenie 2000 sprzedalem zgnitego matiza 2000rok z LPG - i to handlarzowi

ten wyglada bardzo ładnie wiec jak dadza za 2kzł i stanjaki opisujesz to bym brał ok.gif

bardzo wdzięczne autka (miałem 3 szt) polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale wymyślasz, zacząłeś od 1200 i tutaj wszyscy wymyślają a Ty teraz o kwocie 5 tyś PLN

> mówisz...

> taka różnica to dwa różne światy

ja tego za 5 tys nie chcę brać zlosnik.gif Jesteśmy zdecydowani na Matiza. Tak tylko pisałem, że jest sprawdzony i pewny Atosik do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tego za 5 tys nie chcę brać Jesteśmy zdecydowani na Matiza. Tak tylko pisałem, że jest

> sprawdzony i pewny Atosik do wzięcia.

Atosik za drogi jak z tych samych lat

wink.gif powiedz im że 4kę Akuq daje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś dwa autka w cenie około 2-2,5tys, rzekomo w doskonałym stanie, nie wymagające żadnego wkładu, bez korozji, tylko wsiadać i jeździć. Ja wiem, że kupując kilkunastoletnie auto nie można wiele wymagać, ale zupełnie szczerze to najzwyczajniej w świecie bałbym się takimi jeździć.

Autko wg zapewnień sprzedawcy mechanicznie tip top okazało się ruiną z dziurami w podłodze wielkości pięści, prawie bez hamulców, ściągającą na lewo, z tłumikiem trzymającym się kupy tylko dzięki tryrtkom i buczącym tak jakby zaraz miał odpaść. Masakra... Choć w jednym sprzedawcy trzeba zwrócić honor, bo w ogłoszeniu napisał, że wydech świeżo zrobiony. No poskręcał go świeżo trytytkami więc faktycznie niedawno zrobiony zlosnik.gif

Drugie w podobnym stanie. Na pytanie kiedy był wymieniany olej, rozrząd, koleś z rozbrajającą szczerością odpowiedział, że nie wie, że on kilka lat nim jeździ i nic w nim nie robił bo nie było takiej potrzeby. pad.gif

Na szczęście oba z Warszawy, bo jakbym gdzieś dalej takie pojechał oglądać to chyba bym nie wytrzymał i kolesiem potrząsnął...

W efekcie kupiłem od kumpla Matiziaka, który przy tych samochodach z ogłoszenia wyglądał jak funkiel nówka nie śmigana. Fakt, że golas ale przynajmniej wszystko w nim porobione. A że to Matiz? Będę używał go od czasu do czasu tylko do kręcenia się po mieście i tylko wtedy jak nie będzie pod ręką Toyoty więc wystarczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.