Skocz do zawartości

Silnik nissana 1,6 190 KM


delco

Rekomendowane odpowiedzi

o taki...

Nie znam się na nissanach - czy ktos cos moze powiedziec o trwałości? realnym spalaniu? usterkach? jak sie sprawuje w praktyce?

Pytam o tyle z ciekawosci że dzisiaj kupując swiece do renówki dowiedziałem sie ze jakies silniki 1,6 maja byc montowane w nowej lagunie - te same co sa w nissanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki...

Ja przepraszam za offtop, ale co ten pulsar ma takiego że kosztuje 100kPLN? Przeglądam specyfikacje, przecieram oczy i jakoś chyba nie załapałem wciąż tego żartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki...

> Nie znam się na nissanach - czy ktos cos moze powiedziec o trwałości? realnym spalaniu? usterkach?

> jak sie sprawuje w praktyce?

> Pytam o tyle z ciekawosci że dzisiaj kupując swiece do renówki dowiedziałem sie ze jakies silniki

> 1,6 maja byc montowane w nowej lagunie - te same co sa w nissanie...

ani to rewelacyjnie nie przyspiesza ani nie jest specjalnie szybkie jak na 190 kuca .... VAG z 1.4 TSI ma wiekszy moment obrotowy ... a cena mocno atrakcyjna .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przepraszam za offtop, ale co ten pulsar ma takiego że kosztuje 100kPLN?

Tego chyba nikt nie wie...

Moze daja duże rabaty?

> specyfikacje, przecieram oczy i jakoś chyba nie załapałem wciąż tego żartu.

Ja na stronyy nisana w zasadzie nie zagladam - popatrzyłem szukajac ew silnika w renówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ani to rewelacyjnie nie przyspiesza ani nie jest specjalnie szybkie jak na 190 kuca .... VAG z 1.4

> TSI ma wiekszy moment obrotowy ... a cena mocno atrakcyjna .......

A które to TSI w Vagu były takie awaryjne? były? czy sa nadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A które to TSI w Vagu były takie awaryjne? były? czy sa nadal?

1.8 TSI z pierwszego rozdania - rozrzad, podobnie jak 1.4 TSI 122 z pierwszego rozdania .... o nowych na razie nic nie wiadomo poza tym, ze mniej pala i lepiej zapierniczaja hahahahahahaha

to juz olewajac VAG'a od tego pulsara wole Renuara GT220, sporo tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki...

> Nie znam się na nissanach - czy ktos cos moze powiedziec o trwałości? realnym spalaniu? usterkach?

> jak sie sprawuje w praktyce?

> Pytam o tyle z ciekawosci że dzisiaj kupując swiece do renówki dowiedziałem sie ze jakies silniki

> 1,6 maja byc montowane w nowej lagunie - te same co sa w nissanie...

Moja siostra powodzi nyske z tym silnikiem. Jakbys nie jezdzil bierze 10l/100. Roznica miedzy trybem sport i eco (poza zamuleniem na eco) dale 0.5l roznicy.

Jedzie fajnie ale moglby miec mniejszy apetyt na paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak to tez jest jakis powód i chyba nawet wazniejszy....

> A nie ma tego 1,2 litra, 13o KM jak w megance?

120 kucy, 10,9 do paki jak na miejskie toczydlo jest ok ale nic poza tym i nie za prawie 70 tysiecy ....... jak na nadmuchane clio to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 120 kucy, 10,9 do paki jak na miejskie toczydlo jest ok ale nic poza tym i nie za prawie 70 tysiecy

> ....... jak na nadmuchane clio to sporo

120 KM? szkoda ze nie choć 130 KM... ale widać zkastrowali... 70 tysiecy? a co ma ze zlota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w mieście czy na trasie? ew srednio?

W Krakowie do roboty, ale glownie obwodnica, albo trasa do rodzicow do Gliwic - tu i tu w okolicy 10. Ale to w juke, pulsar powinien mniejszy opor stawiac na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.8 TSI z pierwszego rozdania - rozrzad, podobnie jak 1.4 TSI 122 z pierwszego rozdania .... o

> nowych na razie nic nie wiadomo poza tym, ze mniej pala i lepiej zapierniczaja hahahahahahaha

> to juz olewajac VAG'a od tego pulsara wole Renuara GT220, sporo tanszy

A widziałeś Pulsara w salonie? Na prawdę super fura, tylko ze zwykłymi silnikami. Jego charakterystyka jakby nie pasuje do 1.6T 190KM. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki...

> Nie znam się na nissanach - czy ktos cos moze powiedziec o trwałości? realnym spalaniu? usterkach?

> jak sie sprawuje w praktyce?

> Pytam o tyle z ciekawosci że dzisiaj kupując swiece do renówki dowiedziałem sie ze jakies silniki

> 1,6 maja byc montowane w nowej lagunie - te same co sa w nissanie...

jezdzilem tym chyba w Juke (wersja 180 KM wtedy chyba była - nie pamiętam).

Generalnie: Najbardziej leniwe konie mechaniczne od czasu jazdy A4 B5 1.8T. a ciężko było pobić to Audi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.8 TSI z pierwszego rozdania - rozrzad, podobnie jak 1.4 TSI 122 z pierwszego rozdania .... o

> nowych na razie nic nie wiadomo poza tym, ze mniej pala i lepiej zapierniczaja hahahahahahaha

> to juz olewajac VAG'a od tego pulsara wole Renuara GT220, sporo tanszy

i duzo szybszy grinser006.gif

odblokowane gt220

16660945476_9cce524de7_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem tym chyba w Juke (wersja 180 KM wtedy chyba była - nie pamiętam).

> Generalnie: Najbardziej leniwe konie mechaniczne od czasu jazdy A4 B5 1.8T. a ciężko było pobić to

> Audi

Zawsze mialo 190. Leniwe? Nie mialem takiego wrazenia. Bardzo sprawnie jezdzi edit. W trybie ECO jest zamulony strasznie, ale w trybie normal i sport jezdzi lepiej, a roznica w spalaniu znikoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mialo 190. Leniwe? Nie mialem takiego wrazenia. Bardzo sprawnie jezdzi edit. W trybie ECO

> jest zamulony strasznie, ale w trybie normal i sport jezdzi lepiej, a roznica w spalaniu

> znikoma

jak na tak małe auto, to jeździ wyjątkowo poniżej oczekiwań. ot. niektóre auta tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zawieszenie identyczne z meganką z podstawom silnikiem...

Ale w tego typu samochodach zawieszenie może okazać się najłatwiejszą opcją do upgrade'u. Wystarczy poszukać jakiś dedykowany kit i któregoś ze specjalistów, typu Bilstein czy Koni lub Spax. I może się okazać, że mamy robra.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na papierze nawet manual FWD wyglada srednio. 190 KM i 8 sek do paczki. Ale odczucia z jazd sa

> przynajmniej moje

Jak na 190KM to szalu nie ma, troszke slabszy Leon 2.0 TDI z manualna skrzynia biegow jest o 0,5s szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na 190KM to szalu nie ma, troszke slabszy Leon 2.0 TDI z manualna skrzynia biegow jest o 0,5s

> szybszy

Sa dwa pytania - na ile czas Leona jest realny (bo Niemcy sa dosc optymistyczni w podawaniu osiagow) a drugie pytanie, czy 0-100 jest wyznacznikiem czy auto jest dynamiczne czy nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa dwa pytania - na ile czas Leona jest realny (bo Niemcy sa dosc optymistyczni w podawaniu

> osiagow) a drugie pytanie, czy 0-100 jest wyznacznikiem czy auto jest dynamiczne czy nie

Producent podaje 7,5s. Wg strony zeperfs realne jest 7,4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to sa mistrzami, ze Leon II 2.0 TDI 180KM mial 8,2 a 184KM Leon 3 jest szybszy o blisko sekunde.

> Brawo

Byc moze w III zeszli troche z masa i inaczej zestopniowali poszczegolne biegi - trzeba by porownac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widziales leona w srodku i ich auto emocjon?

No tym nie grzeszy, emocje sa, ale chyba w druga strone zlosnik.gif.

Ale to przykladowy samochod, pokazujacy, ze nawet diesel moze miec lepsze osiagi niz troszke mocniejsza powyzsza turbo benzyna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tez cos takiego jak typowe niemieckie podawanie osiagow Maksymalnie najlepszy czas w

> najlepszych warunkach i z profi kierowca, totalnie nieosiagalnym w swiecie rzeczywistym przez

> przecietnego Kowalskiego.

poprzednia skodzina miala podany osiagalny czas nawet pomimo mocy ponizej katalogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.