Skocz do zawartości

Ryczące motory


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie ten kącik ale na motocyklowym co najwyżej usłysze tylko kilka obelg.

Pytanie, co zrobić z ryczącymi motorami w moim mieście?

Mam już dość tych staruchów odmładzających się co sezon na motorach.

Gołym uchem słychać ,że ich wydech nie spełnia żadnych norm. Wiem,że Policja w moim mieście nie ma miernika głośności ale czy mogą z tym walczyć??

Dochodzi do tego małomiasteczkowa mentalność, bo wielu z tych motocyklistów jest policjantami, inni to miejscowe szychy, prominenci i byyznesmeny.

Macie jakieś doświadczenia w Waszych miastach, może się komuś udało wygrać??

I błagam , ja nie generalizuje, nie wszyscy na motorach to wariaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było coś ostatnio że mogą skierować na badanie bo podejrzenie mają że nie spełnia norm

ano, wysyłać na kontrole do SKP - tam mają na wyposażeniu mierniki hałasu.

ale to walka z wiatrakami, bo na kontrole panowie pojadą z DB killerem i przejdą test. a potem w domu 1 imbus i już db killera nie ma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie ten kącik ale na motocyklowym co najwyżej usłysze tylko kilka obelg.

> Pytanie, co zrobić z ryczącymi motorami w moim mieście?

> Mam już dość tych staruchów odmładzających się co sezon na motorach.

> Gołym uchem słychać ,że ich wydech nie spełnia żadnych norm. Wiem,że Policja w moim mieście nie ma

> miernika głośności ale czy mogą z tym walczyć??

> Dochodzi do tego małomiasteczkowa mentalność, bo wielu z tych motocyklistów jest policjantami, inni

> to miejscowe szychy, prominenci i byyznesmeny.

> Macie jakieś doświadczenia w Waszych miastach, może się komuś udało wygrać??

> I błagam , ja nie generalizuje, nie wszyscy na motorach to wariaci.

old.gif wszyscy na motocyklach to wariaci!

a co do meritum - zwykle patrolowce juz maja mierniki halasu i pare DO polecialo juz na taka okolicznosc wink.gif

poza tym "Loud pipes save lifes" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co do meritum - zwykle patrolowce juz maja mierniki halasu i pare DO polecialo juz na taka

> okolicznosc

powinni jeszcze zwiększyć karę $, tak ze 1500zł-3000zł za głośny wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, czy akcesoryjny końcowy Akrap sprzedawany przez BMW spełnia normy hałasu, czy nie!?

z db killerem na 100% spelnia, bez niego - na 100% nie grinser006.gif

poza tym w akcesoryjnych akrapach nie chodzi o glosnosc tylko o wyglad, rodzaj dzwieku/gangu no i ew. przyrost mocy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka montażowa w tłumik. ...

i nagle użytkownik pamięta by nie straszyć sąsiadów...*

*

Oczywiscie jako opcja ostateczna

Ps

mam pod oknem 300 garaży.

Przyjdzie odpali wystraszy okolice i odjedzie -nic nie powiem

Gowniarze przyjdą i bez papierów kręcą się między garażami wyjąc, pierdzac i grzmiac zależnie od sprzętu - mam ochotę zakapowac lub zakopać za ostatnim garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie ten kącik ale na motocyklowym co najwyżej usłysze tylko kilka obelg.

> Pytanie, co zrobić z ryczącymi motorami w moim mieście?

> Mam już dość tych staruchów odmładzających się co sezon na motorach.

> Gołym uchem słychać ,że ich wydech nie spełnia żadnych norm. Wiem,że Policja w moim mieście nie ma

> miernika głośności ale czy mogą z tym walczyć??

Wyprowadzić się w Bieszczady. Albo do lasu.

Pielgrzymki czy inne drogi krzyżowe drące mordy pod oknami nie przeszkadzają?

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z db killerem na 100% spelnia, bez niego - na 100% nie

> poza tym w akcesoryjnych akrapach nie chodzi o glosnosc tylko o wyglad, rodzaj dzwieku/gangu no i

> ew. przyrost mocy

Ale rozumiem, że db killera trzeba dokupić!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale rozumiem, że db killera trzeba dokupić!?

jesli masz homologowany wydech to jest zalozony i chyba (nie wiem na ile jest to skomplikowane) mozesz sobie zdjac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - kamery. Obok mojej mamy latali na motorach postawili kamere na slupie i jak tylko przyjezdzali sie scigac od razu byla policja.

Wyposazyc radiowoz w miernik. Przekracza norme kara 1k. Drugie zlapanie 2k. Trzecie konfiskata motoru. Ewentualnie rozpiac linke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pianka montażowa w tłumik. ...

> i nagle użytkownik pamięta by nie straszyć sąsiadów...*

> *

> Oczywiscie jako opcja ostateczna

> Ps

> mam pod oknem 300 garaży.

> Przyjdzie odpali wystraszy okolice i odjedzie -nic nie powiem

> Gowniarze przyjdą i bez papierów kręcą się między garażami wyjąc, pierdzac i grzmiac zależnie od

> sprzętu - mam ochotę zakapowac lub zakopać za ostatnim garażem.

U mnie debil w srodku nocy przyjezdzal debil i wyl motorem. Dostal becki pod wlasnym garazem. Teraz przyjezdza i grzecznie parkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, czy akcesoryjny końcowy Akrap sprzedawany przez BMW spełnia normy hałasu, czy nie!?

na pewno spełnia jesli ma homologację. ale...

on spełnia normy jak jest nowy smile.gif a potem... z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że tak daleko - bym sobie przyjechał powyć trochę wydechem i czekał na tych nerwowych.

jakbys mi obudzil dziecko to bym wyszedl... a jakbys nie skumal co mowie to wrocilbym sie do garazu po rekawice motocyklowe z protektorami i jakas łyche do opon zeby ci dokladnie wytlumaczyc pojecie ciszy nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam nieopodal ulubionej przez motocyklistów (znanej z tego w Krakowie) ulicy i wieczorami delektuję się dźwiękami powstającymi przy szybkim starcie lub ostrej redukcji zlosnik.gif Poezja. A sąsiedzi narzekają. Dziwacy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli serio chciałbyś uszkodzić kogoś dlatego, że obudził Ci dziecko, pójść siedzieć - radzę się

> leczyć

> Osobiście nie odpuściłbym komuś kto wyskoczyłby do mnie z niebezpiecznym narzędziem

Masz dziecko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam blisko do skrzyżowania 3 ulic idealnych do ostrego startu

> Poezja - czasami tylko mi żal, że ja już padam i muszę iść spać, a inni się jeszcze bawią

Niestety, MAM DWOJE DZIECI i nie mogę jeździć co wieczór cool.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, MAM DWOJE DZIECI i nie mogę jeździć co wieczór

Ja najczęściej wracam do domu już tak zryty, że nie jestem w stanie zdatnym do jazdy sick.gif

I wtedy pojawia się żal - inni mają jeszcze siłę, a ja nie jestem w stanie już nogi z łóżka wysunąć hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Ale chociaż dźwiękiem mogę się podelektować zlosnik.gif

Tak samo zresztą lubię dźwięk przelatujących samolotów... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja najczęściej wracam do domu już tak zryty, że nie jestem w stanie zdatnym do jazdy

Ja się tak wkręciłem, że jeździłem ostatnio po 22:00 przy +2, a to, że byłem zryty zupełnie mi nie przeszkadzało shocked.gifzlosnik.gif

> I wtedy pojawia się żal - inni mają jeszcze siłę, a ja nie jestem w stanie już nogi z łóżka wysunąć

> Ale chociaż dźwiękiem mogę się podelektować

> Tak samo zresztą lubię dźwięk przelatujących samolotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz strasznie rzeczowe argumenty i wysoki poziom wypowiedzi

> O gównie to idź sobie z kolegami pogadać, a nie na forum

Zrozumiesz jak bedziesz mial, nie da sie tego slownie wytlumaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli serio chciałbyś uszkodzić kogoś dlatego, że obudził Ci dziecko, pójść siedzieć - radzę się

> leczyć

> Osobiście nie odpuściłbym komuś kto wyskoczyłby do mnie z niebezpiecznym narzędziem

leczyc to sie powinien debil ktory palowal po godzinie 22 do odcinki swoja yamaszke pod oknami. Jak wyszedlem go grzecznie poprosic zeby odjechal, wylaczyl silnik, albo ostatecznie zeby po prostu przestal krecic do odcinki to sie bardzo gardlowal wiec mu przekrecilem kluczyk w stacyjce i nastala cisza... skoczyl do mnie z lapami ale mu nie wyszlo, a na dodatek troche posmutnial jak mu pokazalem kamery monitoringu i zapytalem czy sobie jednak pojedzie czy mam wezwac policje. Za chwile zszedl jeszcze drugi sasiad ktory tez ma male dziecko i spora czesc akcji widzial przez swoj balkon i nagle "motocyklista" juz nie byl taki skory to szarpania sie i odjechal, oczywiscie i niestety na dowidzenia odkrecajac pare razy do odcinki na sprzegle... moze chcial jeszcze spalic kapcia ale mu nie wychodzilo albo cos...

Sam jezdze motocyklem, wydech mam troszke glosniejszy, ale w normie (kilkukrotnie sprawdzany przez patrol drogowki) ale debilizmu i bezmyslnosci nie trawie. I zapewniam cie ze tak samo zszedlbym do dekla ktory siedzi w aucie i piluje pod blokiem do odcinki czy do wydzierajacej sie 'mlodziezy' .

Zdecydowanie uwazam ze wszystko jest dla ludzi - i glosne wydechy i mocne motocykle, ale szanujmy siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się tak wkręciłem, że jeździłem ostatnio po 22:00 przy +2, a to, że byłem zryty zupełnie mi nie

> przeszkadzało

Wiem, że mój to zabawka, a nie prawdziwy motocykl, ale wychodzę z założenia, że kiedy jestem zmęczony - łatwo mogę popełnić błąd. Wolę więc nie ryzykować blush.gif

Na motocykl wsiadam kiedy jestem zrelaksowany, w dobrej kondycji fizycznej, a warunki pogodowe sprzyjają zlosnik.gif

Wtedy daje mi to przyjemność (a o to mi właśnie chodzi smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrozumiesz jak bedziesz mial, nie da sie tego slownie wytlumaczyc

1. Wyobraź sobie, że nie trzeba MIEĆ dziecka żeby TO rozumieć*.

2. * - w zasadzie to "nie rozumieć" - bo dziecko to odpowiedzialność -a taka nadpobudliwość i wyskakiwanie do kogoś z łapami (albo co gorsza niebezpiecznym narzędziem) to skrajna nieodpowiedzialność, która skutkować może w NAJLEPSZYM wypadku na zawiasach, a w najgorszym - dziecka już nie będzie miał kto wychowywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja najczęściej wracam do domu już tak zryty, że nie jestem w stanie zdatnym do jazdy

> I wtedy pojawia się żal - inni mają jeszcze siłę, a ja nie jestem w stanie już nogi z łóżka wysunąć

> Ale chociaż dźwiękiem mogę się podelektować

> Tak samo zresztą lubię dźwięk przelatujących samolotów...

wiesz, ale ja nie mam nic przeciwko jak slysze lecacy na wysokich obrotach motocykl, ale to jest ziuutttt i koniec, albo ryk startujacego HD z tjuningowym wydechem, i nawet jesli to jest pod moim blokiem... ale nie kilka minut na parkingu pod blokiem na stopce i do odcinki... ja wiem ze laski maja wtedy mokro, i w ogole lans na dzielni... tylko ze to zupelnie nie o to chodzi w motocyklizmie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że obie strony mają nasrane.

Ci co bez sensu zakłócają spokój oraz ci co z tego powodu lecą z łomem.

Jak by ktoś z łomem do mnie podleciał to lepiej żeby mu się udało mnie ogłuszyć bo inaczej bym go do szpitala wysłał.

A szczególnie jeśli argumentem było by że mu dziecko obudziłem.

Z drugiej strony - jeśli mam ochotę poszaleć to nie robię tego na osiedlu pod blokami.

Sam mam dość głośny wydech w moto i jak jadę wieczorem to potrafię go wypchnąć z pod okien aby nie wkuwać sąsiadów.

Do wszystkiego potrzebny zdrowy rozsądek.

A znaleźć parking oddalony z kilometr od zabudowań to nie wielki problem nawet w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinni jeszcze zwiększyć karę $, tak ze 1500zł-3000zł za głośny wydech

Jestem za !

Ostatnio w TVN Turbo pokazywali goscia na HD, najechane moze ze 2 tkm , nowka z salony, tlumik za glosny, policmany ze za glosno , a on ze z salonu kupil.

I Jak to jest?

Czy salon HD puszcza klientowi zbyt glosny tlumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem za !

> Ostatnio w TVN Turbo pokazywali goscia na HD, najechane moze ze 2 tkm , nowka z salony, tlumik za

> glosny, policmany ze za glosno , a on ze z salonu kupil.

> I Jak to jest?

> Czy salon HD puszcza klientowi zbyt glosny tlumik?

Salon wsadzi klientowi wszystko, co sobie klient zażyczy, bo to nie salon potem odpowiada za skutki prawne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ale mają info że nie jest homologowany na drogi

o totototo wink.gif i pewnie mozna kupic (drozsza) wersje homologowana, albo dbkillera ktory obnizy glosnosc do akceptowalnej przez prawo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o totototo i pewnie mozna kupic (drozsza) wersje homologowana, albo dbkillera ktory obnizy

> glosnosc do akceptowalnej przez prawo

Wczoraj latałem z ekipą i tu zbieg okoliczności, zadali mi pytanie, dlaczego jeszcze nie usunąłem dbkillera...

Przy nich mój motocykl to cicha pszczółka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj latałem z ekipą i tu zbieg okoliczności, zadali mi pytanie, dlaczego jeszcze nie usunąłem

> dbkillera...

> Przy nich mój motocykl to cicha pszczółka...

i co powiedziałeś że masz największe jaja? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.