Skocz do zawartości

[pomocy] stilo dogorywa


akapap

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jtd 1.9 300kkm

otworzyłem nowy wątek bo poprzedni trochę zmierzał w innym kierunku.

Stilo właśnie stoi u mechanika, który rozkłada ręce.

Samochód ma moc. Kopci na biało a jak mu się przygazuje to na czarno. Bierze olej 400m na 500km. Mechanik, mówi, że egr działa i nawet go zaślepiał bez rezultatu. Rura od intercoolera szczelna.

Dziwna sprawa bo skąd sadza jak egr sprawy. Jest tego sporo. A do tego ten dym.

Jutro ma podłączać go do kompa ale nie wydaje mi się, żeby kojarzył ten model auta. Pewnie będę musiał go gdzieś indziej odstawić.

Kurde, ostatnio stilo nie daje o sobie zapomnieć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dymiło jak lokomotywa, podrzuciłem je do najbliższego znanego mi mechanika. Myślałem, że to tylko przetarta rura od intercoolera.

Nalotu pod korkiem nie ma. Trzyma moc. Na UPG to nie wygląda jakoś nic się nie dzieje dziwnego z płynem chłodzącym.

Do FES pewnie jutro go podłączę. Co dokładnie sprawdzić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro kopci na biało , a przy depnięciu kopci na czarno i tak duzo oleju ubywa , to znaczy że

> turbo pada , stąd kopcenie na biało bo olej , a kopcenie na czarno to za mało powietrza

> pompuje

Wygląda, że tak jest.

Powiedzcie, jakie wskazania w FES mają być dla turbiny. Skoro daje ona za mało powietrza to powinien być błąd na desce - tak kiedyś miałem. Chyba, że tego jest na tyle mało, że nie wyskakuje komunikat ,,engine fail''.

Turbinę regenerowałem dwie wymiany oleju temu. Ponad 1 rok. Bez sensu z taką robotą, gwarancja firmy z Warszawy to 6 miesięcy - jak widać wiedzą co robią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Turbinę regenerowałem dwie wymiany oleju temu. Ponad 1 rok. Bez sensu z taką robotą, gwarancja

> firmy z Warszawy to 6 miesięcy - jak widać wiedzą co robią.

> Pozdrawiam.

Się kupuje nową albo używkę w dobrym stanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienną geo ztcw to juz nie jeden probowal reanimowac i konczylo sie tym ze i tak sie finalnie

> placi dwa razy i tak. Wiec szkoda czasu i nadziei bo biednego nie stac na dziadowanie

A jak ocenić stan TS bez wkładania jej do auta. Jest np. taka w wawie:

http://allegro.pl/turbosprezarka-fiat-stilo-1-9-jtd-wyprzedaz-i5186752276.html

z anglika, 2003 przebieg 60kkm - podejrzanie mały smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ocenić stan TS bez wkładania jej do auta. Jest np. taka w wawie:

> http://allegro.pl/turbosprezarka-fiat-stilo-1-9-jtd-wyprzedaz-i5186752276.html

> z anglika, 2003 przebieg 60kkm - podejrzanie mały .

bez wkladania to mozesz jedynie pomacac wirnik ale zeby miec jakies zdanie to musisz takich podotykac ze sto zeby wiedziec czy ten luz to jest ok czy lata jak zyd po pustym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garrett nie sprzedaje części zamiennych do turbin VNT więc oryginalnego wkładu nie kupisz a jedynie zamiennik więc to po prostu "regeneracja" jak każda inna czyli bezsens.

Tak jak pisałem jedyne rozwiązanie to kupno nowego ori turbo. Chyba CINEK czasami ma na sprzedaż w dobrej cenie ~ poniżej 2000zł za GT1749V A i B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że to pierwsza fabryczna turbosprężarka ?

> Jeśli przejechałeś 300 tys km, no to raczej nie jest dziwna sprawa

Dziwna ta sprawa. 40kkm zregenerowana turbina i teraz wygląda jak po oryginalnym przebiegu 300kkm?

Coś mam przeczucie, że ta regeneracja to była ,,ściama''. No bo jak to tak może być?

Jak poznać czy wirnik jest oryginalny? Jakiego oznaczenia szukać?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwna ta sprawa. 40kkm zregenerowana turbina i teraz wygląda jak po oryginalnym przebiegu 300kkm?

> Coś mam przeczucie, że ta regeneracja to była ,,ściama''. No bo jak to tak może być?

> Jak poznać czy wirnik jest oryginalny? Jakiego oznaczenia szukać?

> Dziwna ta sprawa. 40kkm zregenerowana turbina i teraz wygląda jak po oryginalnym przebiegu 300kkm?

> Coś mam przeczucie, że ta regeneracja to była ,,ściama''. No bo jak to tak może być?

> Jak poznać czy wirnik jest oryginalny? Jakiego oznaczenia szukać?

A pisałem wyżej. Nie ma oryginalnych części do tych turbin. Garett po prostu nie przewiduje naprawy poza warunkami fabrycznymi. Widać dlaczego... Jedyne wyjście to kupno nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pisałem wyżej. Nie ma oryginalnych części do tych turbin. Garett po prostu nie przewiduje naprawy

> poza warunkami fabrycznymi. Widać dlaczego... Jedyne wyjście to kupno nowej.

Chcesz powiedzieć, że wytarcie łopatek turbiny po stronie doładowania silnika to normalna rzecz? To wygląda jakby ona była ścierana. Wlot jest czysty, nie ma nigdzie zaciąganego ,,lewego'' powietrza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika. Czy budowa i zasada działania turbosprężarki Garrett z 10 letniego Fiata to jakaś technologia kosmiczna jest, której nie skopiowaliby chińscy inżynierowie? Zaawansowane smartfony im się udaje i to z powodzeniem smile.gif Potrafię sobie wyobrazić, że produkują również wirniki turbosprężarek. Zresztą kompletne turbiny można kupić na aliexpress. Oczywiście nie pogadamy o ich jakości, bo przecież nikt ich tutaj na forum nie testował wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych ze stałą geometrią nie ma problemu (chyba była w JTD 80KM).

Te w reszcie JTD to turbiny VNT. Z tego co wiem główny problem leży w odpowiednim wyważeniu zestawu, które poza fabryką jest trudne do uzyskania. Stąd brak oryginalnych części zamiennych, a zamenniki to nie ta jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się przyczyna ,,wytartej turbiny''. Pojemnik przy filtrze powietrza na olej z turbiny (tak zwana odma turbiny). Miał 2 dziury od przetarcia. Urwał się od filtra i swobodnie tarł aż pojawiła się nieszczelność.

Jutro łatam u spawacza to pudełko + czyszczenie intercoolera i zobaczymy jak zachowa się teraz auto. Szukałem coś po necie ale jakaś tragedia jest z cenami obudowy filtra powietrza (i innymi jak odtworzenie karty kodowej za 200 netto - klucz zapomniał, że ma otwierać drzwi - otwieram ręcznie) Już kiedyś jeden nabyłem. Drapię się po głowię i myślę, jak można było tak ważną rzecz jak filtr powietrza ładować przy samym, i tak niskim, podwoziu - zaraz obok zaworu overboost smile.gif

Myślicie, że brud/piasek mógł dostać się aż do spalania w cylindrach? Może od tego ostatnio dymi mi z bagnetu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.