Skocz do zawartości

Montaż centralnego zamka


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od dłuższego czasu auta dla kobity. Znalazłem całkiem fajnego opla agila który o dziwo spodobał się. Auto jednak jest w bardzo dziwnej konfiguracji bo ma np. klime, esp, elektryczne lusterka, ale szyby na korbkę i nie ma centralnego zamka...  :chory:

O ile korbkę można przełknąć, to brak centralnego zamka przy wożeniu dziecka do żłobka jest trochę uciążliwy...

I pytanie brzmi:

Czy da się dołożyć samemu centralny zamek żeby sensownie działał? Przerabiał ktoś temat? Ile to kosztuje na przyzwoitych częściach?

Z góry dzięki za opinie i wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zrozumiałem, że nie ma WCALE centralnego, czyli trzeba instalację,siłowniki, sterowniki itd. Jeżeli jest centralny z kluczyka, to 100-150 zł za ster. uniwersalny i jak wyżej napisali.

Są dostępne zestawy poniżej 100 zł (siłowniki, sterownik, piloty, kable), np. taki http://allegro.pl/centralny-zamek-na-4-lub-2-drzwi-2-piloty-i5337648124.html

Oczywiście co to jest warte to nie mam pojęcia :hmm:

Jak ciężko chodzą rygle to lepiej kupić mocniejsze siłowniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Auto nie ma wcale centralnego zamka. Czyli trzeba założyć wszystko od zera.

 

Dokładałem do punciaka na jesieni, bo rodzicom został. 200zł części, czyli kpl sterowników, piloty, centralka i okablowanie i 300zł wziął elektryk za założenie, tak drogo bo przerabiał te kabelki bo stwierdził że za cienkie (imho zupełnie niepotrzebnie, ale nie monitorowałem tego, tylko wstawiłem i odebrałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od dłuższego czasu auta dla kobity. Znalazłem całkiem fajnego opla agila który o dziwo spodobał się. Auto jednak jest w bardzo dziwnej konfiguracji bo ma np. klime, esp, elektryczne lusterka, ale szyby na korbkę i nie ma centralnego zamka...  :chory:

O ile korbkę można przełknąć, to brak centralnego zamka przy wożeniu dziecka do żłobka jest trochę uciążliwy...

I pytanie brzmi:

Czy da się dołożyć samemu centralny zamek żeby sensownie działał? Przerabiał ktoś temat? Ile to kosztuje na przyzwoitych częściach?

Z góry dzięki za opinie i wskazówki :)

 

 

Uniwersalny zestaw za 200PLN - z pilotem i cały dzionek dłubania.

Albo zapłacisz komuś ~500PLN i zrobi na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się dołożyć samemu centralny zamek żeby sensownie działał? Przerabiał ktoś temat? Ile to kosztuje na przyzwoitych częściach?

 

Da się. Raz dokładałem (w Maluchu - świetnie działało do samego końca) później w innych już nie musiałem bo CZ miały (za to niektóre nie miały klimy - nie dokładałem ;) ) ale do dwóch dopinałem zdane sterowanie na pilota

Cena potrzebnych części pomijalna (obstawiam max ze stówkię ale pewnie taniej) - masa gotowców uniwersalnych na allegro http://allegro.pl/centralne-zamki-zestawy-18822.

Za to trochę dłubania. Choćby zdejmowanie boczków może być upierdliwe. Zależy czy masz zacięcie majsterkowicza czy nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem w Matizie ~5lat temu, centralny do dziś działa z kluczyka. Najbardziej newralgicznym punktem zestawu który kupiłem były piloty.  Srednio jeden pilot wystarczał na rok uzytkowania, auto robiło wtedy max przebiegi 15kkm na krótkich odcinkach. Czyli centralny często chodził. Ja zakładałem z Remotronix-a zestaw, jak pytałem o dokupienie samych pilotów to było to nieopłacalne. Opłacało się kupić lepiej cały zestaw. Montaż bez większych kombinacji, kwestia ulokowania siłowników w drzwiach, przeprowadzenie przewodów i ich zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najbardziej newralgicznym punktem zestawu który kupiłem były piloty.

 

Dlatego proponuję zakup polskich sterowników (w każdym razie polska firma a czy chińskie ręce składają to nie wiem, pewnie tak) :

http://www.amt-alarmy.pl/index.php?t=4316&g=0&q=sterownik&r=0&rg=0&sg=

 

Piloty się dogrywa w banalny sposób a kupić można je za 30zł sztuka:

http://www.amt-alarmy.pl/index.php?g=160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się dołożyć samemu centralny zamek żeby sensownie działał? Przerabiał ktoś temat? Ile to kosztuje na przyzwoitych częściach?

Z góry dzięki za opinie i wskazówki :)

zakladalem w atosiez 10 lat temu.najgorsze w tym wszystkim to zdjecie i zalozenie boczkow drzwiowych.reszta to elektrotechnika na poziomie szkoly podstawowej.dasz rade na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem najtańszy zestaw (jakieś 50zł około za 4 siłowniki i 2 piloty) i wszystko działało elegancko i bezawaryjnie mimo intensywnego użytkowania, montaż jest bardzo prosty, demontujesz tapicerkę, gdzieś wpinasz takie szyny montażowe (są w zestawie) i do nich siłowniki z cięgnami, które również specjalnymi uchwytami do cięgien fabrycznych odpowiedzialnych za sterowanie zamykaniem, najtrudniejszy w tym wszystkim to chyba demontaż boczków jedynie. Nie ma co przepłacać, bierz możliwie najtańsze, przy założeniu silnych siłowników, by nie było problemów z otwieraniem w rozmaitych warunkach typu mrozy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja montowałem najtańszy zestaw (jakieś 50zł około za 4 siłowniki i 2 piloty

 

Z jednej strony najtańszy a z drugiej polecasz silne siłowniki-jak poznać, które są "silne"?Zazwyczaj te najtańsze nie należą do jakichś dobrych konstrukcji, więc pytam.

Inna sprawa, że w nowszych konstrukcyjnie autach, taki zamek (chyba-bo nie jestem elektronikiem) może nie działać, bo sterowanie leci przez komp, wtedy trzeba by i tegoż podmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nowszych konstrukcyjnie autach, taki zamek (chyba-bo nie jestem elektronikiem) może nie działać, bo sterowanie leci przez komp, wtedy trzeba by i tegoż podmieniać.

Jeśli robisz oddzielną konstrukcję, sterowaną mechnicznie kluczykiem lub oddzielnymi pilotami to bez problemu zadziała.

Jeśli chcesz sterować fabrycznym pilotem wbudowanym w kluczyk to trzeba sprawdzić czy gdzieś na BC pojawia się sygnał analogowy w momencie otwarcia/zamknięcia z fabrycznego pilota, jeśli się nie pojawia to trzeba sobie wyrzeźbić/kupić (np. Moduł Q-CAN MCB03-1 i milion innych) coś co potrafi taki sygnał odczytać i wysterować przekaźniki.

 

Pozdrawiam BAS

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony najtańszy a z drugiej polecasz silne siłowniki-jak poznać, które są "silne"?Zazwyczaj te najtańsze nie należą do jakichś dobrych konstrukcji, więc pytam.

 

Z tego co pamiętam w aukcjach były podawane wartości typu: siłownik 4kg, 5kg, 6kg, a czasem wyjątkowo chyba nawet z 7 czy 8kg udźwigu (o ile dobrze pamiętam wartości, bo to ze 2 lata temu było), wybrałem więc relatywnie najtańszy możliwy zestaw z najsilniejszymi siłownikami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.