Skocz do zawartości

Co zabrac w trase


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie jakies 2000km z czego wiekszosc poza krajem. Co byscie wzieli ze soba na w razie "W".

Wiadomo ze nie mozna wszystkiego ale z podstawowych spraw. Powiedzmy tyle co sie zmiesci w jednym schowku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jakies 2000km z czego wiekszosc poza krajem. Co byscie wzieli ze soba na w razie "W".

Wiadomo ze nie mozna wszystkiego ale z podstawowych spraw. Powiedzmy tyle co sie zmiesci w jednym schowku...

 

7214525854_733237dd83_n.jpg

 

Do tego trytytki :) i jest komplet.

 

Jakbym miał już coś brać, to byłaby to moja podstawowa skrzynka z narzędziami, ale to nie mieści się w schowku :]

 

A tak bardziej serio, to w schowku mam multitoola i latarkę do naprawdę podręcznych czynności, a portfelu assistance z opcją zagranica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż, latarkę, linkę holowniczą, kable, zapasowe żarówki, kamizelki odblaskowe, ładowarki do tel., bezpieczniki zapasowe, klucz do kół i assistance.

Za tydzień wyjeżdżam renuarem do CRO i właśnie takie coś będę zabierał (choć w sumie to i tak wszystko to jeździ na co dzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam assistance w PZU (kupiony razem z OC, AC), obejmuje PL i EU, noclegi, powroty, dla wszystkich podróżujących, auta zastępcze itd, z możliwością przywozu auta do domu z odległości 1000 km, oczywiście zakres assistnace zaczyna się u mnie pod domem. Całość chyba coś 270 zł/rok kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jakies 2000km z czego wiekszosc poza krajem. Co byscie wzieli ze soba na w razie "W".

Wiadomo ze nie mozna wszystkiego ale z podstawowych spraw. Powiedzmy tyle co sie zmiesci w jednym schowku...

Posiadać samochód, który nie sprawi problemu w trasie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy przez jakie kraje będziesz jechał. W większosci państw wymagana jest apteczka, gasnica ,kamizelka oraz trójkąt i żarówki. Szczególnie na Słowacji kamizelka w kolorze pomarańczowym dla wszystkich pasażerów oraz apteczka z ustnikiem i koniecznie w plastikowym opakowaniu z normą DIN 13164.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijasz się z prawdą.

Np. niemcy nie muszą mieć gaśnicy, czy mogę jako :czujnik:  nałożyć na niego MKK za brak ów gaśnicy ? Otóż nie, nie mogę. To samo w drugą stronę.

 

Zależy przez jakie kraje będziesz jechał. W większosci państw wymagana jest apteczka, gasnica ,kamizelka oraz trójkąt i żarówki. Szczególnie na Słowacji kamizelka w kolorze pomarańczowym dla wszystkich pasażerów oraz apteczka z ustnikiem i koniecznie w plastikowym opakowaniu z normą DIN 13164.

 

"Za granicą auto zarejestrowane w Polsce ma spełniać wymogi obowiązujące w naszym kraju, czyli musi być wyposażone w trójkąt i gaśnicę. Apteczka w Polsce nie jest obowiązkowa, więc np. policjant w Niemczech nie może ukarać za jej brak" - mówi mł. insp. Marek Konkolewski, z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje jedna kwestia : czy lepiej wydać to 100 zł na apteczkę, kamizelki i żarówki, czy nie wydawać i ewentualnie przez 3 godz próbować wytłumaczyć policjantowi zasady konwencji wiedeńskiej.

Poza tym i apteczka i kamizelki i zapasowe żarówki mogą się przydać na drodze w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mijasz się z prawdą.

Np. niemcy nie muszą mieć gaśnicy, czy mogę jako :czujnik:  nałożyć na niego MKK za brak ów gaśnicy ? Otóż nie, nie mogę. To samo w drugą stronę.

 

 

"Za granicą auto zarejestrowane w Polsce ma spełniać wymogi obowiązujące w naszym kraju, czyli musi być wyposażone w trójkąt i gaśnicę. Apteczka w Polsce nie jest obowiązkowa, więc np. policjant w Niemczech nie może ukarać za jej brak" - mówi mł. insp. Marek Konkolewski, z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

 

 

Taaaa, a jak to było w Swinemunde / Ahlbeck ? Niemiaszki naszym dali mandaty za złą długość nożyczek w apteczkach, a nasi potem Niemiaszkom za brak gaśnicy... :)

 

PS. Droga nocą na Słowacji. Jedziesz z dziećmi do Chorwacji. Tłumacz Policajowi Konwencję Wiedeńską, że nie musisz mieć wszystkich zapasowych żarówek (bo i tak sam ich nie wymienisz nie zdejmując zderzaka...) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez robie duzo kilometrow. Wyjazd do Szwecji.

Jutro poszukam apteczki i kamizelki oraz nowej gasnicy.

już Ci zazdraszczam wycieczki, bardzo fajny kraj na podróże :oki:  Jak fiat 126p się nie rozsypał to ten Twój też da radę, szerokości życzę. Imo aparat zabierz, bo widoki są niesamowite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zamiar przejechać drogą lądową do Szwecji a potem udać się dalej na Gotlandię 18 letnim Peugeotem 806 i nie dorabiam ideologii. Teraz to każdy by jechał tylko nówką z salonu z 3ma wykupionymi assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zamiar przejechać drogą lądową do Szwecji a potem udać się dalej na Gotlandię 18 letnim Peugeotem 806 i nie dorabiam ideologii. Teraz to każdy by jechał tylko nówką z salonu z 3ma wykupionymi assistance.

Bez przesady, mam tylko dwa, chyba powinny starczyć  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci zazdraszczam wycieczki, bardzo fajny kraj na podróże :oki: Jak fiat 126p się nie rozsypał to ten Twój też da radę, szerokości życzę. Imo aparat zabierz, bo widoki są niesamowite :)

O widzisz.. Aparat !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Clarkson" nie wystarczy?

I wrocilem. Jakies 2500 przybylo. Zepsulo sie nic.

Z promu nie spadlem. Juz sie nie moge doczekac nastepnego wyjazdu.

_________________________

Wysłano z budki z lodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.