Skocz do zawartości

Pytanie o rabaty u różnych dealerów


Micooo

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie planuję na poczatku nowego roku zakup samochodu, nówki z salonu, wcześniej nówek nie kupowałem, więc byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat możliwości negocjacyjnych w salonach poszczególnych marek, bo wciąż jeszcze nie wybrałem auta, a nie będę ukrywać, że kwestia finansowa tez jest ważna. Chodzi mi o rabaty na auta nowe katalogowe, z nowych roczników, rabaty z wyprzedaży rocznikowych mnie nie interesują.

Chcę zapłacić MAX. 75-78k
Hatchback/ Crossover

Tak więc, czy wie ktoś z was może na jakie rabaty +/- mogę liczyć na samochód w tej cenie, w salonach:

Toyoty,
Forda, 
Suzuki,
Seata,
Opla,
Fiata,
Jeepa,
Hyundaia
Hondy?

Wiem, że największe rabaty dostaje się w przypadku francuzów, ale jestem do nich zrażony, więc odpadają na starcie.

Pytam, bo zanim wybiore model, chcę wiedzieć z czego mogę wybierać...

Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o rabaty dla poszcz. grup zawodowych, bo do żadnej się nie kwalifikuję ;) Chodzi mi o możliwości negocjacyjne potencjalnego szarego obywatela na auto prywatne.

PS.  już poza tematem, czy wie ktoś może jakie rabaty na najtańsze samochody z oferty oferują BMW,Audi, Volvo,Land Rover i Mercedes? Mam dziwne przeczucie, że są zerowe, albo bardzo znikome.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pytam, bo zanim wybiore model, chcę wiedzieć z czego mogę wybierać...

PS.  już poza tematem, czy wie ktoś może jakie rabaty na najtańsze samochody z oferty oferują BMW,Audi, Volvo,Land Rover i Mercedes? Mam dziwne przeczucie, że są zerowe, albo bardzo znikome.

 

 

Nie ma reguły. Wymyśl sobie konfigurację auta i pisz zapytania do wszystkich dilerów w Polsce. Jak dostaniesz odpowiedzi to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie planuję na poczatku nowego roku zakup samochodu, nówki z salonu, wcześniej nówek nie kupowałem, więc byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat możliwości negocjacyjnych w salonach poszczególnych marek, bo wciąż jeszcze nie wybrałem auta, a nie będę ukrywać, że kwestia finansowa tez jest ważna. Chodzi mi o rabaty na auta nowe katalogowe, z nowych roczników, rabaty z wyprzedaży rocznikowych mnie nie interesują.

Chcę zapłacić MAX. 75-78k

Hatchback/ Crossover

Tak więc, czy wie ktoś z was może na jakie rabaty +/- mogę liczyć na samochód w tej cenie, w salonach:

Toyoty,

W tej chwili od cen które są w konfiguratorze nie wyrwiesz nic. Co najwyżej dostaniesz dywaniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę od d... strony kolega zaczyna.

To jaki dostaniesz rabat zależy od wielu czynników i może się okazać że to samo auto u różnych dilerów w różnych konfiguracjach będzie miało inny rabat...

 

Musisz niestety przejść "studium przypadku"

 

Generalnie z tych co wrzuciłeś w Toyce negocjuje się trudniej np ale to też zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę od d... strony kolega zaczyna.

To jaki dostaniesz rabat zależy od wielu czynników i może się okazać że to samo auto u różnych dilerów w różnych konfiguracjach będzie miało inny rabat...

 

Musisz niestety przejść "studium przypadku"

 

Generalnie z tych co wrzuciłeś w Toyce negocjuje się trudniej np ale to też zależy...

No właśnie problem polega na tym, że w chwili obecnej pytanie dilerów nie ma sensu, ponieważ sprzedaż aut rocznika 2016 jeszcze w większości marek nie ruszyła, dlatego też liczyłem na jakąś podpowiedź od forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym, że w chwili obecnej pytanie dilerów nie ma sensu, ponieważ sprzedaż aut rocznika 2016 jeszcze w większości marek nie ruszyła, dlatego też liczyłem na jakąś podpowiedź od forumowiczów. 

 

 A dlaczego nie chcesz auata z wyprzedazy rocznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 lat, wiem do czego zmierzasz, ale zależy mi nietylko na roczniku, ale też na tym żeby auto miało takie wyposażenie jak chcę, a z tym ciężko na rocznikówkach

Fakt

Ja zawsze idę na kompromis i coś tam na stocku w Polsce zawsze się znajdzie co mi podpasuje...(szlag by mnie trafił jakbym miał na auto czekać pół roku)

 

Kwota wskazuje na klasę C czy próbujesz coś z D atakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt

Ja zawsze idę na kompromis i coś tam na stocku w Polsce zawsze się znajdzie co mi podpasuje...(szlag by mnie trafił jakbym miał na auto czekać pół roku)

 

Kwota wskazuje na klasę C czy próbujesz coś z D atakować?

No raczej C, bo z D to podstawową wersję góra byłbym raczej tylko w stanie uszczknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy Polak... kupuje rabat a nie auto... w większości przypadków klient zaczyna rozmowę od "ile dostanę rabatu?". klienta pytam wprost czy przyszedł po rabat czy po motocykl... na koniec wychodzi zawsze zadowolony :) kwestia indywidualnej rozmowy ze sprzedającym a nie szukanie takich info na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy Polak... kupuje rabat a nie auto... w większości przypadków klient zaczyna rozmowę od "ile dostanę rabatu?". klienta pytam wprost czy przyszedł po rabat czy po motocykl... na koniec wychodzi zawsze zadowolony :) kwestia indywidualnej rozmowy ze sprzedającym a nie szukanie takich info na forach...

Nie, nie kupuję rabatu, jakby tak było to bym poszedł do francuza lub Skody, bo tam mają największe. Wyobraź sobie, że chcę dobre auto, a niektóre modele które chętnie bym rozpatrzył wychodzą poza mój nieprzekraczalny (niestety) budżet. 

Ale Ty za to faktycznie zachowałeś się jak typowy troll internetowy czepiający się o wszystko ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej C, bo z D to podstawową wersję góra byłbym raczej tylko w stanie uszczknąć

Nie koniecznie

Ja poszedlem po Astre a wyjechalem Insignia... W sensie moze sie tak zlozyc ze schodzaca D w wersji podstawowej bedzie miala to samo co wypasiona C itp...a cena podobna bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kupuję rabatu, jakby tak było to bym poszedł do francuza lub Skody, bo tam mają największe. Wyobraź sobie, że chcę dobre auto, a niektóre modele które chętnie bym rozpatrzył wychodzą poza mój nieprzekraczalny (niestety) budżet. 

Ale Ty za to faktycznie zachowałeś się jak typowy troll internetowy czepiający się o wszystko ;)

Francuzy zmienily podejscie. Citroen w koncu ma cennik i nie ma co luiczyc na rabaty tak jaki kiedys. W Pezocie nie chcieli slyszec o rabatach jak 208 ogladalem. A Skoda :hmm: pol roku czekania. Na ak mowia o rabatach ja nie bylem zdecydowany na 100% wiec ciezko mi powiedziec. Od stycznia biore sie za szukanie nowego samochodu i juz mi sie nie chce. 

 

Co do rabatow to najwieksze IMO beda na auta na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też to jak kupujesz. Prywatnie czy na DG.

Część rabatów uzależniona jest od skorzystania z leasingu.

I tak w Oplu przez dużą część roku 2015 udzielano leasingu 0%, ale wczoraj podczas rozmowy ze sprzedawcą dowiedziałem się, że podobno już ich nie udzielają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też to jak kupujesz. Prywatnie czy na DG.

Część rabatów uzależniona jest od skorzystania z leasingu.

I tak w Oplu przez dużą część roku 2015 udzielano leasingu 0%, ale wczoraj podczas rozmowy ze sprzedawcą dowiedziałem się, że podobno już ich nie udzielają. 

Jak się skończy wyprzedaż rocznikowa to zapewne znowu do tego wrócą, zazwyczaj tak robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Insigi, niestety wątpie niestety żebym zmieścił się w 75k za nią, tym bardziej, że to co potrzebuję dostanę dopiero w wersji 2, a nie podstawowej, a to już min.103k, 30k rabatu raczej wydaje się mało realne nawet przy wyprzedaży rocznikowej, na szybko przejżałem oferty "od ręki" na stronach dealerów i ceny aut na miejscu zaczynają się średnio od 85k już po rabacie wyprzedażowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy wyprzedaż rocznikowa to zapewne znowu do tego wrócą, zazwyczaj tak robią ;)

 

Bardzo możliwe, bo A) leasing 0% skończył się chyba właśnie z początkiem grudnia, B) sprzedawca (-czyni ;) ) powiedział, że miał on bardzo zauważalny wpływ na sprzedaż. Zresztą rozumiem, bo sam kupiłem Opla właśnie przez leas 0% i oczywiście zacny rabat.

 

A co do Insigi, niestety wątpie niestety żebym zmieścił się w 75k za nią, tym bardziej, że to co potrzebuję dostanę dopiero w wersji 2, a nie podstawowej, a to już min.103k, 30k rabatu raczej wydaje się mało realne nawet przy wyprzedaży rocznikowej, na szybko przejżałem oferty "od ręki" na stronach dealerów i ceny aut na miejscu zaczynają się średnio od 85k już po rabacie wyprzedażowym.

 

Nie będzie to łatwe, ale realne. Zrób konfiguracje auta na stronie, zapisz i powysyłaj do wszystkich dealerów w PL. Ja tak zrobiłem jak szukałem swojej Astry. Nie miałem szans na stock, bo chciałem 1.4T + kombi + A/T. I nie było opcji rezygnacji z czegokolwiek.

Napisałem do wszystkich dealerów w PL, dostałem bardzo dużo odp. Oferty baaaardzo mocno się różniły. Różnice dochodziły do 10k PLN ...

Najlepszą ofertę dostałem w Dixi-Car Raszyn oraz w Ełku. Finalnie w Raszynie wyszło jeszcze taniej, bo dostałem promocyjne koła zimowe (poza terminem trwania oficjalnej promocji) oraz czujnik cofania w gratisie.

Dostałem 24% rabatu przy cenie wyjściowej ok. 94k PLN. A auto szło do produkcji.

30k PLN przy wyjściowej ok. 103-105k PLN jest chyba realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie planuję na poczatku nowego roku zakup samochodu, nówki z salonu, wcześniej nówek nie kupowałem, więc byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat możliwości negocjacyjnych w salonach poszczególnych marek, bo wciąż jeszcze nie wybrałem auta, a nie będę ukrywać, że kwestia finansowa tez jest ważna. Chodzi mi o rabaty na auta nowe katalogowe, z nowych roczników, rabaty z wyprzedaży rocznikowych mnie nie interesują.

Chcę zapłacić MAX. 75-78k

Hatchback/ Crossover

Tak więc, czy wie ktoś z was może na jakie rabaty +/- mogę liczyć na samochód w tej cenie, w salonach:

Toyoty,

Forda, 

Suzuki,

Seata,

Opla,

Fiata,

Jeepa,

Hyundaia

Hondy?

Wiem, że największe rabaty dostaje się w przypadku francuzów, ale jestem do nich zrażony, więc odpadają na starcie.

Pytam, bo zanim wybiore model, chcę wiedzieć z czego mogę wybierać...

Dodam jeszcze, że nie chodzi mi o rabaty dla poszcz. grup zawodowych, bo do żadnej się nie kwalifikuję ;) Chodzi mi o możliwości negocjacyjne potencjalnego szarego obywatela na auto prywatne.

PS.  już poza tematem, czy wie ktoś może jakie rabaty na najtańsze samochody z oferty oferują BMW,Audi, Volvo,Land Rover i Mercedes? Mam dziwne przeczucie, że są zerowe, albo bardzo znikome.

 

 

W oplu dostaniesz nielzy rabat, nawet na nowa astre :)

 

Toyota miala rabaty dla grup zawodowych, ale to miesiac temu, wiec musialbys sie dopytac.

 

Kia niechetnie, ale na konkretny model potrafi dac 10% rabatu

 

Nissan coś sie da wytargowac.

 

Mazda - cieżko, ale zawsze kilka procent mozna wyrwac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Insigi, niestety wątpie niestety żebym zmieścił się w 75k za nią, tym bardziej, że to co potrzebuję dostanę dopiero w wersji 2, a nie podstawowej, a to już min.103k, 30k rabatu raczej wydaje się mało realne nawet przy wyprzedaży rocznikowej, na szybko przejżałem oferty "od ręki" na stronach dealerów i ceny aut na miejscu zaczynają się średnio od 85k już po rabacie wyprzedażowym.

Nie mowie ze masz Brac Insignie. Popatrz po prostu ktore modele z tych marek ktore rozwazasz zaraz beda miec nastepna generacje/facelifting oraz czy nie jest on zbyt gleboki (bo wtedy i konstrukcyjnie to moze byc przepasc i potem problem z odsprzedaza nedzie a i z czesciami bedziesz mial problem jak przyjdzie co do czego)... Sprzedawcy chetniej wtedy Ci zejda z cena z takiego schodzacego modelu....

Nie ograniczaj sie tez klasa bo nowa klasaC moze byc finalnie drozsza niz schodzaca D ... Albo z lecacymi na popularnosci jednostkami silnikowymi itd itp.... Albo po prostu pojedz zobacz co Ci sie podoba i wtedy szukaj ceny na ten model najlepszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskie z reguły dają najmniej.

 

Najpierw może wybierz chociaż markę, albo 2-3 i zacznij temat rzeźbić.

 

Konkretny mail do kilkunastu dealerów i zaczynasz negocjacje mając już jakieś podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Konkretny mail do kilkunastu dealerów i zaczynasz negocjacje mając już jakieś podstawy.

 

Otóż. Zwłaszcza, że może się okaże, że gdzieś tam w PL stoi auto opowiadające wymaganiom na stocku i wtedy otwierają się nowe mozliwości negocjacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.