Skocz do zawartości

Trzecia tablica rejestracyjna wreszcie legalna


Andy

Rekomendowane odpowiedzi

Z początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na – montowanym na samochodowym haku holowniczym – bagażniku do przewozu rowerów. Na problem braku odpowiednich regulacji od dawna uwagę zwracało środowisko rowerowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą tego rodzaju bagażników. Jak wynika z nowych rozporządzeń, koszt wydania dodatkowej tablicy to obecnie 52,5 zł.

 

źródło wraz z podstawami prawnymi:

http://velonews.pl/posts/3555-rowerowe-bagazniki-na-hak-trzecia-tablica-legalna-od-2016-roku

 

 

Ciekaw jestem jakie będzie teraz podejście policji do tzw. tablic informacyjnych, czyli tych z np. Allegro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekaw jestem jakie będzie teraz podejście policji do tzw. tablic informacyjnych, czyli tych z np. Allegro.

 

Myślisz, że będą cukierki rozdawać użytkownikom takowych ?

Bo ja jestem głęboko przekonany, że postępowanie będzie standardowe - mandat za brak tablicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo ja jestem głęboko przekonany, że postępowanie będzie standardowe - mandat za brak tablicy

 

Pod warunkiem że nowe przepisy jednoznacznie mówią o konieczności posiadania trzech tablic. Dotychczas jest mowa o nie zasłanianiu tylnej tablicy pojazdu  - co sugeruje przełożenie tylnej tablicy ( jednej z dwóch wydanych )na bagażnik .

Masz więc OBIE tablice i niczego Ci nie brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na – montowanym na samochodowym haku holowniczym – bagażniku do przewozu rowerów.  Jak wynika z nowych rozporządzeń, koszt wydania dodatkowej tablicy to obecnie 52,5 zł.

 

 

8]  "trochę" to trwało, ale to aż nie do uwierzenia, że w PL też się da stworzyć przepis przyjazny dla obywatela/użytkownika bagażnika... :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jest mowa o nie zasłanianiu tylnej tablicy pojazdu - co sugeruje przełożenie tylnej tablicy

 

chyba jeszcze raz musisz przeczytać przepisy. Pojazd ma być oznakowany z tyłu i przodu w miejscach wyznaczonych.

Jak przełożysz dowolną na bagażnik to pojazd przestaje być oznaczony dwoma tablicami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze raz musisz przeczytać przepisy. Pojazd ma być oznakowany z tyłu i przodu w miejscach wyznaczonych.

Jak przełożysz dowolną na bagażnik to pojazd przestaje być oznaczony dwoma tablicami.

W sumie masz rację , ale nie odnosisz się już do pytania z pierwszego posta  .

Poza tym chyba wszyscy musimy spojrzeć jak regulacje będą wyglądały po pierwszym stycznia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W sumie masz rację , ale nie odnosisz się już do pytania z pierwszego posta .

 

a do czego tu się odnosić? Chyba jasne jest, że tablica ma być wyprodukowana wg odpowiednich wytycznych i posiadać znaki legalizacyjne. Pokaż mi radosną twórczość z allegro spełniającą wszystkie wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nowe przepisy jednoznacznie mówią o konieczności posiadania trzech tablic. Dotychczas jest mowa o nie zasłanianiu tylnej tablicy pojazdu  - co sugeruje przełożenie tylnej tablicy ( jednej z dwóch wydanych )na bagażnik .

Masz więc OBIE tablice i niczego Ci nie brakuje. 

 

daj mi dwóch ludzi a będą trzy opinie.

 

tablice mają być zamontowane na pojeździe. Bagażnik jest pojazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8]  "trochę" to trwało, ale to aż nie do uwierzenia, że w PL też się da stworzyć przepis przyjazny dla obywatela/użytkownika bagażnika... :nie_wiem:

 

przecież tu chodzi o ściąganie kasy.

 

teraz się da = trzeba = drogówka będzie przymuszona do reagowania = kasa jak nie z tablic to z MKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tu chodzi o ściąganie kasy.

 

teraz się da = trzeba = drogówka będzie przymuszona do reagowania = kasa jak nie z tablic to z MKK

 

Daj spokój... :facepalm:

Po x latach zapanuje normalność, o której czytaliśmy, że się da w normalnych, cywilizowanych krajach.

Nie upatrywał bym tu sposobu na zarobek, bo odsetek pojazdów, które poruszają się z takimi bagażnikami , nie jest specjalnie duży, a że tablica (legalna) kosztuje te 52zł? No cóż, to chyba nie jest wygórowana cena za spokój pod względem formalno-prawnym.

A kupi tylko ten, komu jest potrzebna. To tak, jak byś stwierdził, że np. w przypadku przyczep też chodzi o ściąganie kasy, bo one też mają swoją tablicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak ze numer rejestracyjny jest dożywotnio przypisany do samochodu.

 

Byl projekt ustawy chyba w 2012 ktora miala wprowadzic powyzsze i wiele innych bardzo sensownych zmian.

Jednak niestety projekt umarł z zalążkach bo pewnie cos komus nie pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Byłem dziś w WK jako pierwszy moim powiecie złożyć wniosek o wydanie dodatkowej trzeciej tablicy bagażnikowej.

Na razie jeszcze nie mieli gotowych do wypełnienia wniosków, wiec zostałem poproszony o napisanie samodzielnie wniosku z podstawowymi danymi.

znalazłem z necie gotowca z UM Poznań, przerobiłem po swojemu, złożyłem w WK, 53zł w kasie i mam odebrać tablice w przyszłym tygodniu, oraz wpis i naklejka do dowodu rej. no to czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś w WK jako pierwszy moim powiecie złożyć wniosek o wydanie dodatkowej trzeciej tablicy bagażnikowej.

Na razie jeszcze nie mieli gotowych do wypełnienia wniosków, wiec zostałem poproszony o napisanie samodzielnie wniosku z podstawowymi danymi.

znalazłem z necie gotowca z UM Poznań, przerobiłem po swojemu, złożyłem w WK, 53zł w kasie i mam odebrać tablice w przyszłym tygodniu, oraz wpis i naklejka do dowodu rej. no to czekam.

U mnie niestety kolejki od samego rana ostatnio, więc pomimo 100 metrów do WK temat nie ruszony. Ale w poniedziałek mam więcej czasu rano , więc składam.  

 

A gotowiec o którym piszesz to zapewne http://bip.poznan.pl/public/bip/druki.html?co=show&dr_id=221696&type=pdf ten plik i jego punkt czwarty .

 

BTW - szybko odbierasz :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upatrywał bym tu sposobu na zarobek, bo odsetek pojazdów, które poruszają się z takimi bagażnikami , nie jest specjalnie duży, a że tablica (legalna) kosztuje te 52zł? No cóż, to chyba nie jest wygórowana cena za spokój pod względem formalno-prawnym.

 

otóż to! odsetek pojazdów z 3 tablicą nie będzie sposobem na zarobek. wystarczy popatrzeć ilu ludzi jezdzi z telefonem przy uchu, podczas gdy słuchawka BT kosztuje juz w okolicach 50zł, ale wielu ma to w.... i jakoś Policja słabo to wyłapuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety kolejki od samego rana ostatnio, więc pomimo 100 metrów do WK temat nie ruszony. Ale w poniedziałek mam więcej czasu rano , więc składam.  

 

A gotowiec o którym piszesz to zapewne http://bip.poznan.pl/public/bip/druki.html?co=show&dr_id=221696&type=pdf ten plik i jego punkt czwarty .

 

BTW - szybko odbierasz :oki:

U nas w Łodzi można sobie przez net zarezerwować termin wizyty w WK i nie stać w kolejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Łodzi można sobie przez net zarezerwować termin wizyty w WK i nie stać w kolejce :)

W Szczecinie też mozna , ale ja podlegam pod Police :) A filię WK mam pod domem i pisząc kolejki mam na myśli więcej jak trzy osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat.

Trzecia dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik wydana.

7f3b995d5e778bc9med.jpg

 

ma swoja dodatkowa naklejkę legalizacyjna  plus wpis w dowodzie i naklejka.

0dc59219be200f0fmed.jpg

 

starych tablic nie trzeba przynosić, do karty pojazdu tez nic nie jest dopisywane.

no to do sezonu wyjazdów rowerowych jestem przygotowany : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat.

Trzecia dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik wydana.

 

ma swoja dodatkowa naklejkę legalizacyjna  plus wpis w dowodzie i naklejka.

0dc59219be200f0fmed.jpg

 

starych tablic nie trzeba przynosić, do karty pojazdu tez nic nie jest dopisywane.

no to do sezonu wyjazdów rowerowych jestem przygotowany : )

Jakich starych tablic nie trzeba przynosić? Do tej pory nie wydawano trzeciej tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to do sezonu wyjazdów rowerowych jestem przygotowany : )

 

No cóż , ja złożyłem kwity dopiero w poniedziałek.  Tablica zamówiona była przy mnie , Na wniosku  (wzór poznański)  miałem wpisać numer telefonu i teraz tylko czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich starych tablic nie trzeba przynosić? Do tej pory nie wydawano trzeciej tablicy.

w takim sensie ze na dotychczasowych tablica pozostaje aktualna naklejka legalizacyjna, a dodatkowa tablica ma swoją o innym numerze serii, a nie wszystkie trzy ta samą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim sensie ze na dotychczasowych tablica pozostaje aktualna naklejka legalizacyjna, a dodatkowa tablica ma swoją o innym numerze serii, a nie wszystkie trzy ta samą

Acha, teraz rozumiem  :oki:. Jako ciekawostkę napiszę, że w Danii wniosek o dodatkową tablicę składa się przez Internet, a tablica zostaje wysłana pocztą (i na tablicach nie ma żadnych naklejek). Sama tablica ma czerwone napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat.

Trzecia dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik wydana.

ma swoja dodatkowa naklejkę legalizacyjna  plus wpis w dowodzie i naklejka.

no to do sezonu wyjazdów rowerowych jestem przygotowany : )

 

 

Wobec tego pozostało nam czekać na relację z wakacyjnych wojaży w kontekście tego, kto zostanie pierwszy skontrolowany przez niedouczonego gliniarza, który zakwestionuje legalność 3. tablicy... :phi::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego pozostało nam czekać na relację z wakacyjnych wojaży w kontekście tego, kto zostanie pierwszy skontrolowany przez niedouczonego gliniarza, który zakwestionuje legalność 3. tablicy... :phi::hehe:

Nie sądzę, żeby taka sytuacja miała zaistnieć, zbyt głośny temat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do tej pory tolerowali wyklejanki (zresztą chwała im za to, bo co mieli robić "biedni" kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego pozostało nam czekać na relację z wakacyjnych wojaży w kontekście tego, kto zostanie pierwszy skontrolowany przez niedouczonego gliniarza, który zakwestionuje legalność 3. tablicy... :phi::hehe:

Zauważ też że jest wpis w DR , który powinien dać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat.

Trzecia dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik wydana.

7f3b995d5e778bc9med.jpg

 

ma swoja dodatkowa naklejkę legalizacyjna  plus wpis w dowodzie i naklejka.

0dc59219be200f0fmed.jpg

 

starych tablic nie trzeba przynosić, do karty pojazdu tez nic nie jest dopisywane.

no to do sezonu wyjazdów rowerowych jestem przygotowany : )

Czy naklejka legalizacyjna trzeciej tablicy jest inna od starych? Chodzi mi o naklejkę na samej tablicy (nie tą w DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.