Skocz do zawartości

Co się sprzedaje ostatnio z nowych


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

"Przejeżdżałem" dzisiaj obok dilera Fiata

 

Na placu stały w zasadzie 3 modele (diler nie jakiś szaleńczo duży a aut w pip-ale w zasadzie trzy modele)

1. dostawczak jakis a'la Ducato

2. Jeep Renegade

3. większe 500 typu L/X/Trekking

 

To aż tak dobrze się sprzedaje, że taki stock sobie zbudowali... czy tak kiepsko, że zalega... jakies dane sprzedazy ktoś ma z ostatnic kilku miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przejeżdżałem" dzisiaj obok dilera Fiata

Na placu stały w zasadzie 3 modele (...)

To aż tak dobrze się sprzedaje, że taki stock sobie zbudowali... czy tak kiepsko, że zalega... jakies dane sprzedazy ktoś ma z ostatnic kilku miesięcy...

Fiat popełnił samobójstwo brakiem w ofercie auta którego koszt zakupu nie przekracza 28-30 tys zł, a na te droższe modele które mial dotychczas w ofercie to i tak trzeba amatora, miłośnika marki. Może jak wprowadzą tipo (w cenie nie przekraczającej 42tys) to odbija się od dna.. Istnienie tej firmy w Polsce ratują chyba tylko dostawczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dostawczaki, ale Jeep'a Renegade czy Fiat'a 500 trudno spotkać na ulicach.

Wydaje mi się, że sprzedaż F/AR/L/J leży i kwiczy, coś się pewnie ruszy jak zaczną sprzedawać Tipo.

Pozdrawiam BAS

dostawczaki , czyli fiat professional od lat bdb sobie radzi , osobówki leżą i kwiczą , firma sama sobie winna , bo jak np wypuścili bravo czy punto  w jednej wersji nadwozia to czego oczekiwali , albo fiat 500 w milionie dziwnych suvowych  odsłon  ;) , kto by to badziewie chciał, , jak może mieć Jeep-a ;

 

 

ale faktycznie jak wypuszczą tipo w dobrej cenie , to moga się odbić , ja sam wtedy będę zainteresowany , ale poczekam aż wyjdzie tipo kombi , żeby zastąpić moje stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale faktycznie jak wypuszczą tipo w dobrej cenie , to moga się odbić , ja sam wtedy będę zainteresowany , ale poczekam aż wyjdzie tipo kombi , żeby zastąpić moje stilo

 

szczerze wątpię, czy nastawienie się na jeden model, na dodatek w jednej wersji nadwoziowej pozwoli się odbić od dna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze wątpię, czy nastawienie się na jeden model, na dodatek w jednej wersji nadwoziowej pozwoli się odbić od dna

 

Model 1, ale wersji zapowiadaja 3, choc ile ich bedzie to czas pokaze.

Jesli odnioslby sukces, to moze zmieniliby polityke i modli tez wiecej puscili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1, ale wersji zapowiadaja 3, choc ile ich bedzie to czas pokaze.

Jesli odnioslby sukces, to moze zmieniliby polityke i modli tez wiecej puscili?

 

Oferta silnikowa tego Tipo to chyba zart, do tego 1.6 laczone jest tylko z jakims ulomnym automatem :hehe:

Diesla nikt nie kupi bo floty tego nie wezma, a prywatnemu uzytkownikowi sie to nigdy nie zwroci ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dostawczaki, ale Jeep'a Renegade czy Fiat'a 500 trudno spotkać na ulicach.

Wydaje mi się, że sprzedaż F/AR/L/J leży i kwiczy, coś się pewnie ruszy jak zaczną sprzedawać Tipo.

Pozdrawiam BAS

Fiat sprzedał 7309 modelu Ducato 

potem Panda 1830, Doblo 1644, Punto 1580

Alfa Romeo 524 Gulietty...

http://carmarket.com.pl/ranking.php?rodzaj_pojazdu=0&rodzaj_wlasciciela=0&okres_analizy=2015&wojewodztwo=0&powiat=0&analiza=0&send=Pokaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam wtedy będę zainteresowany , ale poczekam aż wyjdzie tipo kombi , żeby zastąpić moje stilo

Myślę podobnie.

szczerze wątpię, czy nastawienie się na jeden model, na dodatek w jednej wersji nadwoziowej pozwoli się odbić od dna

Sedan+HB+Kombi.

Oferta silnikowa tego Tipo to chyba zart, do tego 1.6 laczone jest tylko z jakims ulomnym automatem

Podchodzę podobnie, ale od drugiej strony: automat z tak słabym silnikiem? Coś czuję, że to nie będzie automat a jakiś zautomatyzowany manual.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta silnikowa tego Tipo to chyba zart, do tego 1.6 laczone jest tylko z jakims ulomnym automatem :hehe:

Diesla nikt nie kupi bo floty tego nie wezma, a prywatnemu uzytkownikowi sie to nigdy nie zwroci ;]

 

To fakt.

Tez nie wiem co im z tym automatem strzelilo.

Jako "nie milosnik" motoryzacji" w rozumieniu Marka F., rozwazylbym tego Tipo kombi 1,6 ale bez automatu (gdyby jeszcze LPG sie dalo to zupelnie miod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fiat popełnił samobójstwo brakiem w ofercie

 

.... aut dla flot.

Flota potrzebuje zestawu - klasa B (najlepiej jakby było kombi), kompakt (htb i kombi musi być) i klasa D.

Czyli skoda - Fabia (jest kombi), Octavia, Superb, ford - fiesta, focus, mondeo, peżot - 208 (w czasach 206 i 207 było kombi), 308, 508, reno - clio (znów jest kombi), megane, laguna - teraz to się chyba talizman nazywa.

Flotowiec jakby nie lubił i nie chciał fiata, nie dopasuje go do tych segmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flotowiec jakby nie lubił i nie chciał fiata, nie dopasuje go do tych segmentów.

 

Jest pełno marek mających wskazane przez ciebie auta w ofercie, które nie są markami flotowymi - bo flotowca interesuje poza autem też cała obsługa flotowa związana ze sprzedażą ale tez obsługą posprzedażową, leasingową etc. Wiele marek tego po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat popełnił samobójstwo brakiem w ofercie auta którego koszt zakupu nie przekracza 28-30 tys zł, a na te droższe modele które mial dotychczas w ofercie to i tak trzeba amatora, miłośnika marki. Może jak wprowadzą tipo (w cenie nie przekraczającej 42tys) to odbija się od dna.. Istnienie tej firmy w Polsce ratują chyba tylko dostawczaki.

istnienie wielu marek samochodowych w Polsce ratują poszczególne modele. Wiec to żadne odkrycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fiat spartolił sprawe z nową pandą. Stara sprzedawała się świetnie i poprawiała wyniki fiata w jakimś tam stopniu potem wprowadzili nową z zaporowej cenie do tego klepali wszystko na podobienstwo 500  :(

Fiat po prostu zmienił grupę docelową. Stara Panda była tanim autem z ubogim wyposażeniem, bo jak już kupowałeś 1.2 Dynamic to tanie to nie było. Nowa Panda w najuboższej wersji ma m.in silnik 1.2, komputer pokładowy, 4 poduszki, elektryczne szyby z przodu, wspomaganie kierownicy i mniej lub bardziej potrzebne gadżety. Dlatego cena się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiata ratuje fiat professional autami dostawczymi , stąd jako taka sprzedaż , ducato i reszta napędzają sprzedaż

Ducato i Doblo jako dostawczaki ratują sprzedaż Fiata. Swoją drogą całkiem dobre auta za rozsądną cenę.

Ale brak sensownego kompakta i za drogi produkt z segmentu A (w którym Fiat poniekąd rządził w Polsce) pogrzebały sprzedaż tego producenta w naszym kraju.

Czekamy na ruchy zarządu z modelem Tipo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostawczaki , czyli fiat professional od lat......... albo fiat 500 w milionie dziwnych suvowych odsłon ;) , kto by to badziewie chciał, , jak może mieć Jeep-a ;

o

Ja......

I suvove 500 i Renegade mi jakos podchodza na nastepce Swifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dostawczaki, ale Jeep'a Renegade czy Fiat'a 500 trudno spotkać na ulicach.

Wydaje mi się, że sprzedaż F/AR/L/J leży i kwiczy, coś się pewnie ruszy jak zaczną sprzedawać Tipo.

Pozdrawiam BAS

 

a ja prosto z salonu F/L/J wiem, że Jeepy i to te najdroższe sprzedają się jak ciepłe bułeczki...a tańsze fiaty i owszem dość kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co zaczynaja od sedana. ktory nie ma szans na wiekszy sukces?

Też się ciagle zastanawiam, tym bardziej, że ubili bravo, a chyba wszelkie możliwe badania sprzedaży wskazują na to, że hatchbacki się najlepiej sprzedaja. A może nr 1 jest jakiś konkretny rynek, gdzie rządzą sedany?

diesel 140CV by mi pasował , tylko jakie ceny będzie miało , no ale zawsze można poczekać i kupić z wyprzedaży rocznika

Patrząc na ceny sedana, obstawiam najbogatsza wersję na 70-75 tys., co nie bedzie złą ceną bo tyle kosztowało stilo mw jtd 115 KM jakieś 10 lat temu

bo na sedanie się skończy

Nie kracz lepiej :P

Dla mnie fiat spartolił sprawe z nową pandą.

Głównie tym, ze zabrał ją z polski. A kolejny wg mnie błąd to brak bravo kombi, nowego punta po ok 6 latach od premiery grande, kombi na bazie linei i logicznej polityki flotowej dla aut osobowych - jakoś dla fiat profesional sie da, nie wiem czemu sie nie da dla osobówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przejeżdżałem" dzisiaj obok dilera Fiata

Na placu stały w zasadzie 3 modele (diler nie jakiś szaleńczo duży a aut w pip-ale w zasadzie trzy modele)

1. dostawczak jakis a'la Ducato

2. Jeep Renegade

3. większe 500 typu L/X/Trekking

To aż tak dobrze się sprzedaje, że taki stock sobie zbudowali... czy tak kiepsko, że zalega... jakies dane sprzedazy ktoś ma z ostatnic kilku miesięcy...

Sprzedawca z Jeepa twierdzil ze auta schodza jak cieple buleczki bo sa niezle rabaty na rocznik 2015. No i cos w tym jest - mieszkam obok salonu Jeepa i tak jak Renegade zawsze stalo killanascie sztuk tak teraz zostaly 3 z czego dwie demowki. Reszta sie rozeszla.

Ale roczna sprzedaz zdaje sie na poziomie 1000 sztuk - zarowno Fiat 500X jak i Jeep Renegade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.