Skocz do zawartości

Wzrosty u Mazdy


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne auta z przyzwoitym wyposażeniem, więc sprzedają się - ja też przyglądam się tej marce :)

mamy tu zużytkowników nowych Mazd? Jakie są opinie o tych autach?

 

Za Samar Wzrost-pod-dyktando-Mazdy6

Ubiegły rok zakończył się dla Mazdy ogromnym sukcesem. Marka kolejny rok z rzędu odnotowała wzrost sprzedaży – o 24% z wynikiem 9 335 samochodów. Dzięki temu Mazda awansowała na 14. pozycję w rankingu marek w Polsce i uzyskała 2,6% udziału rynkowego.

- Mazda6: 2 989 rejestracji

- Mazda3: 2 932 rejestracje
- Mazda CX-5: 1 795 rejestracji
- Mazda CX-3: 643 rejestracje
- Mazda2: 618 rejestracji
- Mazda CX-9: 293 rejestracje
- Mazda MX-5: 59 rejestracji
- Mazda CX-7: 4 rejestracje
- Mazda5: 2 rejestracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, trwałe, niezawodne, fajne, przemyślane, rdzewiejące auta.

 

z tą trwałością to ja bym się nie rozpędzał. Silniki SkyActiv np. są stosunkowo jeszcze krótko na rynku, żeby zachwalać ich trwałośc. Podobnie jak inne ich nowinki typu system i-Eloop. To się dopiero zobaczy, ale trzeba przyznać, że te nowe modele są ładne (jak na japońskie to nawet bardzo ładne ;] ), nieźle wykonane i przyjemne w środku.

Ja znam jedną mazdę 6 - poprzedni model, silnik diesel. Była u mnie w firmie przez kilka lat - użytkowana kilka lat do około 150 tys. przebiegu. To była jedna wielka masakra, jeśli chodzi o awaryjność: problemy z silnikiem, dpf,układem kierowniczym,hamulcami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz by sie przydalo dodac statystyki kradziezy :phi: 91Mazdy 6 co jak na 900 resjestracji dosc duzo.

 

Druga sprawa to iloop widze, ze w golfie to sie nazywa system rekuperacji i jest w standardzie. Ciekawe czy to dziala na tych samych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auta z przyzwoitym wyposażeniem, więc sprzedają się - ja też przyglądam się tej marce :)

mamy tu zużytkowników nowych Mazd? Jakie są opinie o tych autach?

 

Za Samar Wzrost-pod-dyktando-Mazdy6

Ubiegły rok zakończył się dla Mazdy ogromnym sukcesem. Marka kolejny rok z rzędu odnotowała wzrost sprzedaży – o 24% z wynikiem 9 335 samochodów. Dzięki temu Mazda awansowała na 14. pozycję w rankingu marek w Polsce i uzyskała 2,6% udziału rynkowego.

- Mazda6: 2 989 rejestracji

- Mazda3: 2 932 rejestracje

- Mazda CX-5: 1 795 rejestracji

- Mazda CX-3: 643 rejestracje

- Mazda2: 618 rejestracji

- Mazda CX-9: 293 rejestracje

- Mazda MX-5: 59 rejestracji

- Mazda CX-7: 4 rejestracje

- Mazda5: 2 rejestracje

Ładne auta, to nie ma się co dziwić. Widać tego już sporo na ulicach. A zdaje się był czas, że wycofali się z naszego rynku na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od prawie 4 lat uzytkuje Mazde 3 w 1,6 d. Przy 14,500 padlo sprzeglo, zrobili w ciagu jednego dnia, Jako, ze mam nieoryginalnie costam podlaczone wiec czasami szwankuje otwieranie dzwi pilotem a konkretnie ich zamykanie. Przepaleniu ulegly 3 zarowki tyklych lamp ( najprawdopodobniej lakiernki je przy sciaganiu kiepsko potraktowal.) innych problemow nie bylo.

 

Auto posiada fantastyczne zawieszenie, Fotel kierowcy troche sie zmarszczyl, pod moimi 120 kg

Ojciec kursanta mial przedostatni model Mazda 6 na Tyeyfie.

 

Twierdzi, ze katastrofa, szczegolnie skrzynia biegow w automacie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę rodziców poinformować żeby uważali.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ktoś kiedyś wklejał materiał Zachara z YT o kradzieżach Mazd 6, podobno mieli montować jakies dodatkowe zabezpieczenia bo fabryczne zostały złamane i w 15 sek auto odjeżdżało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wklejał materiał Zachara z YT o kradzieżach Mazd 6, podobno mieli montować jakies dodatkowe zabezpieczenia bo fabryczne zostały złamane i w 15 sek auto odjeżdżało...

Ciekawe co zrobili u mojego kolegi pod blokiem w tamtym miesiącu jednej nocy dwie wzięli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, trwałe, niezawodne, fajne, przemyślane, rdzewiejące auta.

 

Ciekawe co jest przemyślane? Bo się zastanawiałem czy ktoś myślał nad haczykami w bagażniku? Kieszeniami w drzwiach przednich? Obsługą nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto ładne i dobrze sie jeździ. Mam 2.2 w automacie.

Natomiast co do niezawodności.... płukanie diesla bo jakieś walki sie wybierają, notorycznie pasujące sie składane lusterka, wymiana sterownika rvm czy jak to sie nazywa, wymiana sterownika bluetooth, 3x wymiana tarcz hamulcowych na gwarancji, wymiana uszczelek bo głośno jak w lanosie/bez urazy/, wymiana sterownika iloop, wymiana prowadnic fotela, wymiana kierownicy bo sie przetarla skora, naprawa stukania w desce rozdzielczej, wymiana boczka bo cos pękło sie zapadł.. najprawdopodobniej bedzie jeszcze wymiana poszycia fotela bo skora sie przetarla...

Tyle w 3lata i 80k km.

W gratisie uzeranie sie z mazda polska bo aso ze wszystkim do nich odsyla i trzeba sie "prosic" aby sprawili łaskawie:-)

Auto wygodne i ładne, ale czy niezawodne to bym polemizował.... w poprzednim mondeo nie miałem takich problemów:-)

Auto na czas naprawy oczywiście nie przysługuje bezpłatnie wiec, trzeba mieć sporo czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładne i dobrze sie jeździ. Mam 2.2 w automacie.

Natomiast co do niezawodności.... płukanie diesla bo jakieś walki sie wybierają, notorycznie pasujące sie składane lusterka, wymiana sterownika rvm czy jak to sie nazywa, wymiana sterownika bluetooth, 3x wymiana tarcz hamulcowych na gwarancji, wymiana uszczelek bo głośno jak w lanosie/bez urazy/, wymiana sterownika iloop, wymiana prowadnic fotela, wymiana kierownicy bo sie przetarla skora, naprawa stukania w desce rozdzielczej, wymiana boczka bo cos pękło sie zapadł.. najprawdopodobniej bedzie jeszcze wymiana poszycia fotela bo skora sie przetarla...

Tyle w 3lata i 80k km.

W gratisie uzeranie sie z mazda polska bo aso ze wszystkim do nich odsyla i trzeba sie "prosic" aby sprawili łaskawie:-)

Auto wygodne i ładne, ale czy niezawodne to bym polemizował.... w poprzednim mondeo nie miałem takich problemów:-)

Auto na czas naprawy oczywiście nie przysługuje bezpłatnie wiec, trzeba mieć sporo czasu..

 

masakra. Ciekawe ile kosztuje wymiana takiego sterownika iloop po gwarancji... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą trwałością to ja bym się nie rozpędzał. Silniki SkyActiv np. są stosunkowo jeszcze krótko na rynku, żeby zachwalać ich trwałośc. Podobnie jak inne ich nowinki typu system i-Eloop. To się dopiero zobaczy, ale trzeba przyznać, że te nowe modele są ładne (jak na japońskie to nawet bardzo ładne ;] ), nieźle wykonane i przyjemne w środku.

Ja znam jedną mazdę 6 - poprzedni model, silnik diesel. Była u mnie w firmie przez kilka lat - użytkowana kilka lat do około 150 tys. przebiegu. To była jedna wielka masakra, jeśli chodzi o awaryjność: problemy z silnikiem, dpf,układem kierowniczym,hamulcami itd.

Skyactive testowali na taksówkach w Japonii :) mają dobre wyniki... tego bym się nie bał.

czy ładne? niby tak, ale imho szybko brzydną :)

co do wykonania - tutaj mam zastrzeżenia. sąsiad miał na weekend 6tkę w bogatej wersji. auto miałao 20+kkm nalogu, a już kierownica nie bardzo wyglądała - słaba skóra. do tego wygłuszenie takie se. tunel środkowy coś się telepało... ogólnie takie "bylejakie" to wnętrze trochę... no ale i tak wielki krok do przodu wzg poprzedniej, która była nie na miejscu w segmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładne i dobrze sie jeździ. Mam 2.2 w automacie.

Natomiast co do niezawodności.... płukanie diesla bo jakieś walki sie wybierają, notorycznie pasujące sie składane lusterka, wymiana sterownika rvm czy jak to sie nazywa, wymiana sterownika bluetooth, 3x wymiana tarcz hamulcowych na gwarancji, wymiana uszczelek bo głośno jak w lanosie/bez urazy/, wymiana sterownika iloop, wymiana prowadnic fotela, wymiana kierownicy bo sie przetarla skora, naprawa stukania w desce rozdzielczej, wymiana boczka bo cos pękło sie zapadł.. najprawdopodobniej bedzie jeszcze wymiana poszycia fotela bo skora sie przetarla...

Tyle w 3lata i 80k km.

W gratisie uzeranie sie z mazda polska bo aso ze wszystkim do nich odsyla i trzeba sie "prosic" aby sprawili łaskawie:-)

Auto wygodne i ładne, ale czy niezawodne to bym polemizował.... w poprzednim mondeo nie miałem takich problemów:-)

Auto na czas naprawy oczywiście nie przysługuje bezpłatnie wiec, trzeba mieć sporo czasu..

oł szit. to ja w takim razie cofam narzekanie na P508... bo przy powyższym, to to wzór niezawodności i bezproblemowości :)

zwłaszcza jeśli chodzi o pierdoły dot. wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny wygląd zewnętrzny , wnętrza z przeciętnych materiałów, drogi serwis, niezawodność taka sobie, zeby nie napisac że zła no i rdza- tak- dotyczy to nowej 6 i 3 -progi pod plastikowymi osłonami, mocowania uszczelek drzwi. Co prawda nie jest to kataklizm jak w poprzednich modelach ale jakoś głupio oglada się roczne auta z rdzawymi naciekami i nalotami ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny wygląd zewnętrzny , wnętrza z przeciętnych materiałów, drogi serwis, niezawodność taka sobie, zeby nie napisac że zła no i rdza- tak- dotyczy to nowej 6 i 3 -progi pod plastikowymi osłonami, mocowania uszczelek drzwi. Co prawda nie jest to kataklizm jak w poprzednich modelach ale jakoś głupio oglada się roczne auta z rdzawymi naciekami i nalotami ;l

 

Osobiscie nie widzialem ani jednego nalotu rdzy na nowych modelach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych również nie było, póki były nowymi.

Ale jaki z tego wniosek? Ktos tu napisal, ze nowe rdzewieja. Widac tego mnostwo na ulicach i ja ani jednej nie widzialem z rdza. Moze zawisc, ze ma alfe i sie psuje? Stare a i owszem widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki z tego wniosek? Ktos tu napisal, ze nowe rdzewieja. Widac tego mnostwo na ulicach i ja ani jednej nie widzialem z rdza. 

 

Ty tutaj twierdziłeś, że Suzuki (synonim słowa korozja) też nie rdzewieje, więc umówmy się, że specjalnie wyczulony nie jesteś  ;]

 

W 2013 w znajmomym ASO mieli dwie 6 z purchlami na błotnikach, kupione u nich - podłoga też pozostawiała wiele do życzenia, ale tego właściciel zwykle nie ogląda, przynajmniej dopuki dziury na wylot nie ma. ;l Podobno te nowe, dostepne od 2012, są już zdecydowanie lepiej zabezpieczone przed korozją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tutaj twierdziłeś, że Suzuki (synonim słowa korozja) też nie rdzewieje, więc umówmy się, że specjalnie wyczulony nie jesteś  ;]

 

W 2013 w znajmomym ASO mieli dwie 6 z purchlami na błotnikach, kupione u nich - podłoga też pozostawiała wiele do życzenia, ale tego właściciel zwykle nie ogląda, przynajmniej dopuki dziury na wylot nie ma. ;l Podobno te nowe, dostepne od 2012, są już zdecydowanie lepiej zabezpieczone przed korozją. 

 

Nowego Swifta nie widzialem zardzewialego a stare i owszem. Stara Mazda 6 tez 3 nawet tej starej nie widzialem z rdza a troche tego jezdzi. Sek w tym, ze wiekszosc ludzi nie odroznia roku modelowego czy nowego modelu wiec nie wiedza i sie nie znaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki z tego wniosek? Ktos tu napisal, ze nowe rdzewieja. Widac tego mnostwo na ulicach i ja ani jednej nie widzialem z rdza. Moze zawisc, ze ma alfe i sie psuje? Stare a i owszem widzialem.

 

Ogólnie rzecz biorąc, auto skorodowane do tego stopnia, że rzuca się w oczy na ulicy, to jest już grubo zaawansowana korozja z perforacjami, co siłą rzeczy następuje dopiero po ładnych paru lub parunastu latach i widuje się takie egzemplarze dosyć rzadko - bez względu na markę - a jak już to są nastoletnie.

W autach 2-5 letnich nawet najbardziej słabych pod tym względem, trzeba się poprzyglądać, natomiast mnie jako właściciela nie cieszyłyby jakiekolwiek oznaki korozji, nawet w fazie, gdzie są mało zauważalne z odległości kilku metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widzialem ani jednego nalotu rdzy na nowych modelach. 

Osobiście widziałem- rozróżniam modele także mazdy i niestety ale problem jest nadal- owszem jak napisali przedmówcy trzeba sie dobrze przyjrzeć ale znajdziesz. Wieć jeżeli po jednej zimie już jes niedobrze to ja dziękuję za takie autko.

np trójka była przedmiotem zainteresowania- odpadła właśnie z tego powodu.

a co do alfy która Cię ewidentnie gdzieś uwiera- gdyby wszystkie się tak psuły jak Giulietta to mechanicy nie mieliby co robić- na razie po 32 tkm jest idealnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auta z przyzwoitym wyposażeniem, więc sprzedają się - ja też przyglądam się tej marce :)

mamy tu zużytkowników nowych Mazd? Jakie są opinie o tych autach?

 

 

 

moja żona jest chora na CX-5. Mam mieszane uczucia, strasznie drogie auto. Pokazuję jej CX-3, ale jakoś nie mogę jej przekonać  ;] Muszę się wybrać i obejrzeć na żywo w salonie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice odebrali w weekend Mazdę 3. I wyjaśniło sie dlaczego tak długo czekali - zachciała im sie wersja z dwulitrowym silnikiem. A wszystko przez to ze mój ojciec chciał mieć Bluetooth - w wersji z silnikiem 1.5 nie można go dostać...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice odebrali w weekend Mazdę 3. I wyjaśniło sie dlaczego tak długo czekali - zachciała im sie wersja z dwulitrowym silnikiem. A wszystko przez to ze mój ojciec chciał mieć Bluetooth - w wersji z silnikiem 1.5 nie można go dostać...

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak, tak :hehe:

Nie wiem jaki % Mazdy 3 sprzedaje sie z silnikiem 1,5 ale obstawiam, ze niewielki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.