Skocz do zawartości

Wycena Golfa 4


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

W niedługim czasie będę wystawiał Golfa 4. Przejrzałem olx i ceny ~` 4000-9000 zł. Ten ma:

silnik 1,6 bez gazu;

5d;

rok 1998;

przebieg chyba ~`220000 km;

wyposażenie słabe bo ma: radio fabryczne, wspomaganie, elektryczny szyberdach, centralny z pilota, pewnie 2 poduszki.

Kolor jakiś taki zielony metalik.

Obecny właściciel ma go 3-4 lata;

Wizualnie nawet jest ok, mechanicznie też.

 

 ile  mniej więcej jest wart taki golf???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ile jest w stanie dać potencjalny nabywca

dużo liczy się jak wygląda wizualnie 

ciężko tak na podstawie info które wypisałeś

 

ja za auto z 1998 segmentu C i marki przeciętnej nie dałbym 9000 PLN może 4000 bym dał... max 5 000 za Golfa z tego roku i w przyzwoitym stanie

 

 

Ja za swojego peugeota dałem 2000 fakt, że jest okropny wizualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będę wystawiał Golfa 4. Przejrzałem olx i ceny ~` 4000-9000 zł. Ten ma:

silnik 1,6 bez gazu;

5d;

rok 1998;

przebieg chyba ~`220000 km;

wyposażenie słabe bo ma: radio fabryczne, wspomaganie, elektryczny szyberdach, centralny z pilota, pewnie 2 poduszki.

Kolor jakiś taki zielony metalik.

Obecny właściciel ma go 3-4 lata;

Wizualnie nawet jest ok, mechanicznie też.

 

 ile  mniej więcej jest wart taki golf???

Bez klimy to tyle co lepszy rower. Wystaw za 5k za 3,5-4 sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będę wystawiał Golfa 4. Przejrzałem olx i ceny ~` 4000-9000 zł. Ten ma:

silnik 1,6 bez gazu;

5d;

rok 1998;

przebieg chyba ~`220000 km;

wyposażenie słabe bo ma: radio fabryczne, wspomaganie, elektryczny szyberdach, centralny z pilota, pewnie 2 poduszki.

Kolor jakiś taki zielony metalik.

Obecny właściciel ma go 3-4 lata;

Wizualnie nawet jest ok, mechanicznie też.

 

 ile  mniej więcej jest wart taki golf???

 

Realny przedział między 5 a 6 tys. 5 żeby w miarę szybko sprzedać, 6, żeby poczekać sobie na klienta, może się trafi. Ja bym go wystawił za jakieś 6,3 do negocjacji i zobaczył co się będzie działo.

Przy klimie realna kasa to 6-7 a i tak by marudzili, że bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Golfy i tak za drogie są. W grudniu był u mnie w mieście '99, 1.6 benzyna, z klimatronikiem, 5d. Wystawiony za 9,900 zł. I poszedł w dwa tygodnie, ale poszedł. A mój dziadek za identycznego w 2013 dał właśnie dychę (świeżo sprowadzony, jeden właściciel w DE, przebieg udokumentowany w bazie VW).

Ja bym tego twojego wystawił za 5500-6000 zł i ew. zszedł lekko z ceny, jak pojawi się chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale skrzynia do Golfa 4 to grosze... tak chciałbym zauwazyc...

 

Ale jak ją wymieniasz 3x to się trochę robi. Za darmo też nikt nie pracuje. Swego czasu kolega kupił po dziadku jeszcze z czarnymi rejestracjami (1999). Najbiedniejsza istniejąca wersja (bez klimy, korbociągi, szmata itp). Ale pierwszy właściciel, jeszcze Golf więc rodzina go namówiła. Dał za to wtedy 21 kzł co było sumą całkowicie absurdalną (ja dałem za Forka z 2001 z 19000 - chyba najdroższy na rynku a te samochody ogólnie nie są tanie). Wymienił 2 x skrzynię, trzeci raz ją naprawił i pogonił handlarzowi za 13 kzł. Kupił Toyotę i nie słucha rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.

 

2 tygodnie temu sprzedalem golfa 4 z silnikiem 1.4 16v z 1998 roku, mechanicznie auto w dobrym stanie, wizualnie rowniez tragedii nie bylo.

Auto bez gazu, klimy czy elektrycznych szyb. Telefon praktycznie caly czas dzwonil, ludzi nie interesował stan, dopytywali tylko oto czy moze jednak jest klima czy lpg.

Ostatecznie auto sprzedałem za 4350zl.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Może to być 7 skrzynia ;]

 

Jeżeli weźmiesz jeszcze pod uwagę, że w PL bez względu na wiek każde auto ma 180-220 tys przebiegu to już całkiem ułamki wychodzą.

W takim starym sztruclu skrzynią bym się nie przejmował, jak działa dobrze przy zakupie, to i podziała. Awaria może się zdarzyć w skrzyni co uchodzi za bezawaryjną i odwrotnie awaryjna może pochodzić bardzo długo, przy aucie wiekowym takie pisanie o standardowych bolączkach modelu to tylko po to, by wzmóc czujność i sprawdzić to przy zakupie, bo samochodów bez wad najzwyczajniej w świecie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze, którego wyżej opisałem, skrzynia działała dobrze przy zakupie. Padła po 5 kkm :)

 

Ale to może mieć miejsce w każdym aucie, tak jak z przegubem, jedne pstrykają zanim się rozpadnie, a inne nie dają znaku, rozpina się i tyle. Dlatego używane kosztuje tylko % nowego.

Koledze automat ot tak odmówił posłuszeństwa, z dnia na dzień wyrok na  6 tysi. Działała płynnie, skrzynia uważana za trwałą i bezawaryjną.

Nie doszukiwałbym się reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może mieć miejsce w każdym aucie, tak jak z przegubem, jedne pstrykają zanim się rozpadnie, a inne nie dają znaku, rozpina się i tyle. Dlatego używane kosztuje tylko % nowego.

Koledze automat ot tak odmówił posłuszeństwa, z dnia na dzień wyrok na  6 tysi. Działała płynnie, skrzynia uważana za trwałą i bezawaryjną.

Nie doszukiwałbym się reguł.

Ale to właśnie są reguły - nazywają się statystyką... Prawdopodobieństwo wpadki w pewnych przypadkach jest większe - ale to wciąż tylko prawdopodobieństwo.

Tak jak kupując importowaną Lagunę II z dieslem bezpośrednio od emerytowanego adwokata ateisty - niekoniecznie wtopisz, ale szanse są nieco większe niż kupując Hondę od własnej matki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledze automat ot tak odmówił posłuszeństwa, z dnia na dzień wyrok na 6 tysi. Działała płynnie, skrzynia uważana za trwałą i bezawaryjną.

Nie doszukiwałbym się reguł.

 

Ale kolega naprawił i jest OK. A tu dwie wymiany i próby napraw nie przyniosły skutków. Rozróżnijmy bubel od pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.