Skocz do zawartości

Suzuki Baleron


bartekm

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest żaden niby kompakt. Rozstaw osi 252cm i masa własna 900 kg sugerują, że to zwykłe autko klasy B i to raczej nieduże nawet jak na klasę B.

W Suzuki Baleno każdy z 3995 milimetrów długości

 

 

 

to  jest  mniejsze  od  lanosa  ;] : ok:  kurde  wlasnie  sie  dowiedziałem  ze  mam  kompakta  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pojawił się cennik powracającego na rynek Suzuki Baleno. Tym razem to już nie klasa c, a wyrośnięta b. Ceny niedużo różnią się od tych zaprezentowanych na przedpremierowych pokazach. Jak myślicie rośnie konkurencja dla Tipo, czy Fabii?

Szczegółowy cennik tutaj

Będzie hit czy kit? Miejsce montażu - Indie ;]

po co w cenniku piszą że 2WD, jak nie ma wersji 4WD? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co w cenniku piszą że 2WD, jak nie ma wersji 4WD? :)

Może planują wersję z napędem na 4 kapcie ;]

A tak w ogóle, ze zdjęć, to nawet spoko autko, tyle, że malutkie z malutkimi silniczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach mówili, że to klasa C, a B czyli Swift bedzie dopiero w przyszłym roku. Czyli maja w sprzedaży na 2016 to na B... SCrossa i Vitare.

Ale za to mają wprowadzić 13 nowych modeli moto do końca 2017 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdz na ziemie proszę, raz piszesz że mają super sprzedaż teraz coś o flocie. Odpowiedz mi wprost na pytanie czy suzuki z obecną oferta swoich aut może liczyć na sprzedaż w PL na poziomie np. Peugeota i Hyundaia? Mała podpowiedz w roku 2015 Suzuki sprzedało zawrotną ilość 6714 samochodów. Dla porównania Nissan ponad 14 tys. Zapraszam do lektury ze zrozumieniem http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/14747/sprzedaz-nowych-samochodow-wnbsppolsce-wnbsp2015nbspr-rekordowy-grudzien

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale co mnie to obchodzi? Przecez nie kupuje samochodu dlatego, ze floty kupuja. Sprzedaja, zarabiaja, rozwijaja sie a tu na ak argument z dupy. Sprzedaja duzo Vitary ale nie maja auta dla flot to padna :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach mówili, że to klasa C, a B czyli Swift bedzie dopiero w przyszłym roku. Czyli maja w sprzedaży na 2016 to na B... SCrossa i Vitare.

Ale za to mają wprowadzić 13 nowych modeli moto do końca 2017 :)

To zmienili gadke. Jak bylem na pokazie przedpremierowowym to podkreslali, ze w odroznieniu od starej wersji teraz jest to klasa B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienili gadke. Jak bylem na pokazie przedpremierowowym to podkreslali, ze w odroznieniu od starej wersji teraz jest to klasa B.

 

To jest sporo większe od Swifta, więc... może sami nie wiedzą jak to sprzedawać hehe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden niby kompakt. Rozstaw osi 252cm i masa własna 900 kg sugerują, że to zwykłe autko klasy B i to raczej nieduże nawet jak na klasę B.

Gadasz, jak na klase B to i tak z tych wiekszych. Jeszcze z pare lat temu to Punto uchodzilo za duze w klasie B, a mialo wymiary wypisz wymaluj jak Baleron. A teraz trend nieskonczonego wzrostu srednich gabarytow w klasie lekko wyhamowal. Owszem Kija jest wieksza, zdaje sie Clio. W tym ostatnim udalo im sie pogodzic dwa skrajne podejscia :hehe:. Duzy na zewnatrz, maly w srodku (pozdro dla Amazaqa ;])

Mase za to ma podejrzana, bo to 300kg lzej niz Punto ;] btw bak niewiele wiekszy od tego w Sejczeto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to przeszkadza, jeżeli miałby długi V bieg? To nawet lepiej.

Jak dla mnie to powinno byc zestopniowane tak, ze V bieg v-max to obroty mocy maksymalnej. 6. wtedy jest do wyciszania pracy silnika. W innym wypadku skrzyna wydaje sie dluga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz, jak na klase B to i tak z tych wiekszych. Jeszcze z pare lat temu to Punto uchodzilo za duze w klasie B, a mialo wymiary wypisz wymaluj jak Baleron. A teraz trend nieskonczonego wzrostu srednich gabarytow w klasie lekko wyhamowal. Owszem Kija jest wieksza, zdaje sie Clio. W tym ostatnim udalo im sie pogodzic dwa skrajne podejscia :hehe:. Duzy na zewnatrz, maly w srodku (pozdro dla Amazaqa ;])

 

 

Clio jest ciasne w srodku?  8]

Z przodu miejsca jak w kompakcie poprzedniej generacji, a z tylu bez znaczenia bo nie do tego to auto ma sluzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdz na ziemie proszę, raz piszesz że mają super sprzedaż teraz coś o flocie. Odpowiedz mi wprost na pytanie czy suzuki z obecną oferta swoich aut może liczyć na sprzedaż w PL na poziomie np. Peugeota i Hyundaia? Mała podpowiedz w roku 2015 Suzuki sprzedało zawrotną ilość 6714 samochodów. Dla porównania Nissan ponad 14 tys. Zapraszam do lektury ze zrozumieniem http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/14747/sprzedaz-nowych-samochodow-wnbsppolsce-wnbsp2015nbspr-rekordowy-grudzien

Pisze o sprzedaży dla indywidualnych. Pytam po raz kolejny co mnie obchodzi ich strategia i sprzedaż? Nie jestem udziałowcem. Mieliśmy dyskutować o konkretnym modelu a nie o Suzuki lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz co też takiego odkrywczego jest w tym modelu poza tym, że auto segmentu B ochrzczono nazwą auta które kiedyś było kompaktem  ;l  ;l  ;l  ;l

Pisze o sprzedaży dla indywidualnych. Pytam po raz kolejny co mnie obchodzi ich strategia i sprzedaż? Nie jestem udziałowcem. Mieliśmy dyskutować o konkretnym modelu a nie o Suzuki lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz co też takiego odkrywczego jest w tym modelu poza tym, że auto segmentu B ochrzczono nazwą auta które kiedyś było kompaktem  ;l  ;l  ;l  ;l

Taka teraz moda.

Tipo też zeszło do klasy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej bazie zrobili tego Tipo - raczej jakieś Bravo wzięli. :ok:

Baleno to jednak małe autko < 4 m.

JA powoli rozglądam się za następcą Cruze ... a nie chce mi się wydawać więcej jak 50 kzł.

A że jeżdżę głównie po mieście i wsiach, to biorę pod uwagę i segment B.

Dotychczas kupowałem kompakty w cenie oscylującej koło 50 kzł.

Ale obecnie trzeba wydać > 70 kzł :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej bazie zrobili tego Tipo - raczej jakieś Bravo wzięli. :ok:

Baleno to jednak małe autko < 4 m.

JA powoli rozglądam się za następcą Cruze ... a nie chce mi się wydawać więcej jak 50 kzł.

A że jeżdżę głównie po mieście i wsiach, to biorę pod uwagę i segment B.

Dotychczas kupowałem kompakty w cenie oscylującej koło 50 kzł.

Ale obecnie trzeba wydać > 70 kzł :no:

Daj spokoj, ceny nowych aut zabijaja. W sumie to tak do 55 to i segmencie B nie bardzo jest co kupic :no: o kompaktach nie wspomne, a juz niektorym producentom to zupelnie na leb padlo vide Kia, Hyundai, Seat.

Oczywiscie jestem po prostu za krotki, zeby nawet na raty wziac auto za 70tzl ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dotychczas kupowałem kompakty w cenie oscylującej koło 50 kzł.

Ale obecnie trzeba wydać > 70 kzł :no:

W okolicach 60k są nieźle wyposażone (tzn. nie gorzej niż cruze) citroen C4, nissan pulsar, etc. jeśli oczywiście nie przeszkadzają silniki 1.2T :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej bazie zrobili tego Tipo - raczej jakieś Bravo wzięli. :ok:

Baleno to jednak małe autko < 4 m.

JA powoli rozglądam się za następcą Cruze ... a nie chce mi się wydawać więcej jak 50 kzł.

A że jeżdżę głównie po mieście i wsiach, to biorę pod uwagę i segment B.

Dotychczas kupowałem kompakty w cenie oscylującej koło 50 kzł.

Ale obecnie trzeba wydać > 70 kzł :no:

Wlasnie teraz na kompakta trzeba wor zlota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz na kompakta trzeba wor zlota.

 

Zawsze tak było, ceny za bardzo się nie zmieniły. W 2008 roku za fiata ze środkowym silnikiem z oferty i środkową wersją wyposażenia dałem 60 tys. pln. Dziś za takiego średniego kompakta trzeba zapłacić może trochę więcej, tak do 70 tys. pln, ale też jest więcej obowiązkowego wyposażenia: ESP, światła dzienne itd. A inflacja też zrobiła swoje i te 70 tys. dziś jest mniej warte niż te 8 lat temu. Także moim zdaniem ceny są podobne od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie DPF, który nie kosztuje 5 zł

Pewnie tyle co alu i większe opony bo teraz tego nie dają. Niby więcej zarabiam niż w 2008 ale imo to bardzo drogo się robi. Zmieniły mi się też priorytety wolę świat zwiedzać i jeździć klasa B. Zwłaszcza że w trasy nie jeżdżę. Swoją drogą brakuje mi rozsądnie wycenionego Chevroleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tyle co alu i większe opony bo teraz tego nie dają. Niby więcej zarabiam niż w 2008 ale imo to bardzo drogo się robi. Zmieniły mi się też priorytety wolę świat zwiedzać i jeździć klasa B. Zwłaszcza że w trasy nie jeżdżę. Swoją drogą brakuje mi rozsądnie wycenionego Chevroleta.

 

a to inna sprawa, że człowiekowi się zmienia struktura wydatków i priorytety. W 2008 roku kupiłem fiata za 60 tys., a w zeszłym roku długo się zastanawiałem czy nas z żoną stać na kiłę za 47 tys, mimo że zarabiamy kilakrotnie więcej niż kiedyś. Ale wydatki też inne niż kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna sprawa, że człowiekowi się zmienia struktura wydatków i priorytety. W 2008 roku kupiłem fiata za 60 tys., a w zeszłym roku długo się zastanawiałem czy nas z żoną stać na kiłę za 47 tys, mimo że zarabiamy kilakrotnie więcej niż kiedyś. Ale wydatki też inne niż kiedyś

No cos w tym jest :hmm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.