Skocz do zawartości

Fiacior ulisse/ 807/ Cyryna C8 - prosze o wyleczenie mnie


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę państwa dziś jeździłem chwile Faciorkiem ulisse 2002 ( odpowiedniki 807 i C8)  spodobało mi se ilość miejsca ( wielgachny kufer) i pozycja za kierownicą oraz możliwość nie awaryjnego przewozu 7 osobników. Silnik prowadzonego fiaciorka to 2.0 136 KM LPG. Nie powalił mnie moca i momentem, ale dawał radę. Zastanawiam się nad takowym lub podobnym - proszę o wyleczenie mnie z tego lub potwierdzenie diagnozy chęci zakupu.

AHa teksty na co Ci tak wielka fura do mnie nie przemawiają ;]. no jedynie większy kaliber niz 0.44 może mnie przekonać  :phi:

 

Ewetualne skierowanie w inna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa dziś jeździłem chwile Faciorkiem ulisse 2002 ( odpowiedniki 807 i C8)  spodobało mi se ilość miejsca ( wielgachny kufer) i pozycja za kierownicą oraz możliwość nie awaryjnego przewozu 7 osobników. Silnik prowadzonego fiaciorka to 2.0 136 KM LPG. Nie powalił mnie moca i momentem, ale dawał radę. Zastanawiam się nad takowym lub podobnym - proszę o wyleczenie mnie z tego lub potwierdzenie diagnozy chęci zakupu.

AHa teksty na co Ci tak wielka fura do mnie nie przemawiają ;]. no jedynie większy kaliber niz 0.44 może mnie przekonać  :phi:

 

Ewetualne skierowanie w inna stronę.

bieraj

chociaz bralbym ducato

 

zobacz jeszcze grabnd voyagera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem ukysse przez 6 miesiecy. Auto mega wielkie w srodku i pakowne. 7 miejsc pelnowymiarowych to najwiekszy atut. Dobrze minsie tym jezdzilo i po trasach i po miescie. Mialem mocnego diesla tam i spalajie mialem na poziomie 8-9l/100km. Czesci banalnie tanie. Srodek bardzo inny od reszty aut (m.in. Zegary na stodku) duzo schowkow, poleczek. Dla mnie mijusem to byla przestrzen w komorze silnika- ciasno. Niestety ja z moim musialem sie pozegnac bo mi go skasowali, i jak dla mnie jedno z lepszych autek jakie mialem do fzis mi smutno po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie polecić. Użytkowo jest to świetne autko. Zwłaszcza na większym wypasie, typu elektryczne boczne drzwi, navi, etc. Zwróć uwagę, ze przy 7 osobach kuferek jest symboliczny :), więc jeśli tyle miałbyś wozić często, to trzeba szukać czegoś większego. My jeździmy w czwórkę, więc tylne fotel są zazwyczaj złożone.

 

Jedynym minusem jest kłopot przy serwisowaniu bardziej skomplikowanych rzeczy typu rozrząd, sprzęglo, bo nie każdy serwis chce się tego podjąć - jest mało miejsca w komorze silnika i do bardziej skomplikowanych rzeczy silnik trzeba opuszczać na sankach. Ma to też wpływ na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa dziś jeździłem chwile Faciorkiem ulisse 2002 ( odpowiedniki 807 i C8)  spodobało mi se ilość miejsca ( wielgachny kufer) i pozycja za kierownicą oraz możliwość nie awaryjnego przewozu 7 osobników. Silnik prowadzonego fiaciorka to 2.0 136 KM LPG. Nie powalił mnie moca i momentem, ale dawał radę. Zastanawiam się nad takowym lub podobnym - proszę o wyleczenie mnie z tego lub potwierdzenie diagnozy chęci zakupu.

AHa teksty na co Ci tak wielka fura do mnie nie przemawiają ;]. no jedynie większy kaliber niz 0.44 może mnie przekonać  :phi:

 

Ewetualne skierowanie w inna stronę.

 

Bierz. Jesli wystarczy ci 2.0 benzyna to powininen byc bezproblemowy. Z serwisem tez niema wiekszych problemow - z niektorymi rzeczami pod maska jest troche wiecej roboty, ale taki juz urok tej klasy aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie trzyma mi się kupy:

- pozycja za kierownicą, nigdy nie udało mi się znaleźć pozycji komfortowej. Na szczęście da się zrobić długą trasę ale ciężko jest znaleźć pozycję "tą właściwą"

- możliwość przewozu 7 osób. Muszą to być niewysokie osoby, wtedy się zgodzę. Dla przeciętnych osób wzrostem sto siedemdziesiąt kilka centymetrów w każdym rzędzie będzie mało miejsca na nogi. Ale przyznam rację, że jest o niebo lepiej niż wszystkie inne podróbki siedmioosobowe w stylu 5+2.

- 2.0 benzyna to najsłabszy możliwy silnik, dostępny chyba nawet wyłącznie z marną skrzynią automatyczną i cała ta konfiguracja występowała przeważnie w najbidniejszych wersjach. Szczerze przyznam, że nie jeździłem ale mimo to nie jestem w stanie zaakceptować takiego połączenia i polecam wyłącznie diesle.

Z plusów:

- kupiłem prawie 5 lat temu, zrobiłem prawie 70 tys km, obecnie jestem już znudzony i z chęcią bym zmienił. I mam cholerny problem bo nie ma na rynku nic tak fajnego w tych pieniądzach. I przez to chyba jeszcze pojeżdżę jeszcze jakiś czas.

- tylko najbogatsze wersje. Wyposażeniem wzbijają się ponad wszystko inne i nadal uchodzą za dość bogate,mimo wieku co pozwala zapominać o pewnych wadach, do których łatwo można przywyknąć.

Jakby co to priv, chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki silniki mazdy 5 - bo widzę ze ma po 6/7 miejsc i cenowo niektóre sztuki się łapią?  Widzę że mają silnki od1,8 do 2.2. No i jak ze rdzą ?

Brat ma 6 z 2007 2.0z LPG i jakoś daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A z innej beczki silniki mazdy 5

 

Nie porównuj dużego kombi (mazda 5) do mini?vana (trojaczki),

Mazda 5 poza przesuwnymi drzwiami nie oferuje nic co wybijałoby ją ponad przeciętność.

7 miejsc to fikcja, ba 2gi rząd też jest raczej dla 2ch osób niż dla 3ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu przymierzałem się do Mazdy 5. Odpadła ze względu na swoją ułomność w kwestii siedzeń:

- środkowe siedzenie II rzędu jest symboliczne, w zasadzie to połówka siedzenia

- siedzenia w III rzędzie nie są pełnowartościowymi siedzeniami, jak w Eurovanie

 

Nie zgadzam się z opinią, że w Eurovanie nie ma miejsca dla 7 dorosłych osób. Nie raz miałem okazję jechać z kompletem pasażerów i nikt nie narzekał na ilość miejsca na nogi. Nieco gorzej z wychodzeniem.

Przy 5. osobach na pokładzie, moja C8 daje dużo miejsca dla pasażerów II rzędu. A wtedy w bagażniku jest full miejsca na bagaże.

Nie polecam silnika benzynowego do tego samochodu, gdyż może okazać się za słaby (a przez to paliwożerny). Diesel HDI 130KM powinien spokojnie wystarczyć a w razie czego można jeszcze podnieść moc.

Jeśli chodzi o wyposażenie - jest bardzo spoko, choć obecnie produkowane modele biją Eurovana na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z glosnoscia tego silnika (2.0 16v 136 km) przy wyzszych obrotach i predkosciach autostradowych (130-150)???

Pytam z ciekawosci bo w poprzedniku przy silniku 2.0 turbo jest zadziwiajaco cicho nawet przy 160). Przypuszczam ze przy 16zaworowym silniku i na pewno krotszej skrzyni bedzie glosniej.

No chyba ze porzadnie wyciszyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 807 2.0 lpg automat jest Ok.

Trochę trzeszczy,po Krakowie pali 17 gazu,

odpalany że 100 razy dziennie.

Teraz kupiłem Mazdę 5 automat lpg,zobaczymy jak się sprawdzi.

 

No własnie żonie podoba się strasznie mazda 5 - tylko jak z silnikami ( bo w ofercie widze dwa 1,8 i 2,0) bardzo to to awaryjne? Jak z ruda i LPg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie polecić. Użytkowo jest to świetne autko. Zwłaszcza na większym wypasie, typu elektryczne boczne drzwi, navi, etc. Zwróć uwagę, ze przy 7 osobach kuferek jest symboliczny :), więc jeśli tyle miałbyś wozić często, to trzeba szukać czegoś większego. My jeździmy w czwórkę, więc tylne fotel są zazwyczaj złożone.

 

Jedynym minusem jest kłopot przy serwisowaniu bardziej skomplikowanych rzeczy typu rozrząd, sprzęglo, bo nie każdy serwis chce się tego podjąć - jest mało miejsca w komorze silnika i do bardziej skomplikowanych rzeczy silnik trzeba opuszczać na sankach. Ma to też wpływ na koszty.

 

Proszę państwa dziś jeździłem chwile Faciorkiem ulisse 2002 ( odpowiedniki 807 i C8)  spodobało mi se ilość miejsca ( wielgachny kufer) i pozycja za kierownicą oraz możliwość nie awaryjnego przewozu 7 osobników. Silnik prowadzonego fiaciorka to 2.0 136 KM LPG. Nie powalił mnie moca i momentem, ale dawał radę. Zastanawiam się nad takowym lub podobnym - proszę o wyleczenie mnie z tego lub potwierdzenie diagnozy chęci zakupu.

AHa teksty na co Ci tak wielka fura do mnie nie przemawiają ;]. no jedynie większy kaliber niz 0.44 może mnie przekonać  :phi:

 

Ewetualne skierowanie w inna stronę.

Bardzo fajny samochód.

Znajomy drezyniarz ma taki.

Bardzo wygodny, pakowny, prosty, bardzo dużo miejsca. Miał dość dobrze wyposażoną wersję. Nie wiem czy wszystkie mają ale ten miał fabryczne rolety na oknach. 

No i z ciężką przyczepą spokojnie dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie żonie podoba się strasznie mazda 5 - tylko jak z silnikami ( bo w ofercie widze dwa 1,8 i 2,0) bardzo to to awaryjne? Jak z ruda i LPg?

Silnik ma 2.0 z lpg spoko ale tylko do 2010 r,od 2011 wtrysk bezpośredni,a Ruda to jest albo nie trzeba na kanał i oglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa dziś jeździłem chwile Faciorkiem ulisse 2002 ( odpowiedniki 807 i C8)  spodobało mi se ilość miejsca ( wielgachny kufer) i pozycja za kierownicą oraz możliwość nie awaryjnego przewozu 7 osobników. Silnik prowadzonego fiaciorka to 2.0 136 KM LPG. Nie powalił mnie moca i momentem, ale dawał radę. Zastanawiam się nad takowym lub podobnym - proszę o wyleczenie mnie z tego lub potwierdzenie diagnozy chęci zakupu.

AHa teksty na co Ci tak wielka fura do mnie nie przemawiają ;]. no jedynie większy kaliber niz 0.44 może mnie przekonać  :phi:

 

Ewetualne skierowanie w inna stronę.

 

Bierz. Tylko koniecznie z elektrycznie otwieranymi drzwiami z pilota. Niezły bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.