Skocz do zawartości

czy warto i czy ktoś ujeżdzał


Waldek40

Rekomendowane odpowiedzi

czy warto kupić sobie drugie  auto a konkretnie to starego fiata tipo 1,6 z lpg w dobrym stanie ;], mam ja mpv ale to bydle w mieście spala 16 litrów benzyny :phi: więc sobie ubzdurałem ze kupie sobie drugie tanie auto z lpg, dobry to pomysł czy zły?, a może któryś z kolegów ujeżdżał tipo i coś powie o nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić sobie drugie  auto a konkretnie to starego fiata tipo 1,6 z lpg w dobrym stanie ;], mam ja mpv ale to bydle w mieście spala 16 litrów benzyny :phi: więc sobie ubzdurałem ze kupie sobie drugie tanie auto z lpg, dobry to pomysł czy zły?, a może któryś z kolegów ujeżdżał tipo i coś powie o nim ?

 

Dobry, aczkolwiek poszukalbym jakiegos japonczyka ;]

Colt lub Corolla E11 moze byc calkiem niezla opcja :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić sobie drugie  auto a konkretnie to starego fiata tipo 1,6 z lpg w dobrym stanie ;], mam ja mpv ale to bydle w mieście spala 16 litrów benzyny :phi: więc sobie ubzdurałem ze kupie sobie drugie tanie auto z lpg, dobry to pomysł czy zły?, a może któryś z kolegów ujeżdżał tipo i coś powie o nim ?

 

Zły pomysł kupić stare Tipo. Kup coś (z gazem) na czym pojezdzisz pół roku i za pół roku sprzedasz drożej niż kupiłeś. Lub chociaż wyjdziesz na zero. Tak Ci się opłaci. Bo jak bedziesz dokładał do drugiego auta, to bez sensu. Czyli krótko mówiąc - kup coś "na handel" i z takim zamiarem użytkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tipo jest nie pordzewiały , facet co sprzedaje dysponuje kanałem i można go obejrzeć od spodu,dużo części jest nowych lub regenerowanych, lanosa Hb już miałem z pierwszego wypustu 97r, motoru to ja nie chce ,a gaz założyć do mojego auta to 3,5 tys. i będzie spalał 20l lpg, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczając wszystkie koszty (TCO) to utrzymywanie 2 samochodów w mieście, gdzie pod domem jest zbiorkom nie ma ekonomicznego sensu.

 

Przeliczyłem sobie to na czas jaki oszczędzam i uważam, że godzina mojego życia jest więcej warta niż 12 czy 15zł, a jeśli oszczędzam ich 15-20 na miesiąc to dla mnie jest to układ ok. Ale czysto ekonomicznie pewnie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy z żoną dwa auta.

2 auta to podwójne kłopoty i koszty, a żadne z nich nie robiło znaczących przebiegów.

Pozbyliśmy się drugiego. Jedno użytkowane jest intensywnie, więc jest zużywane zanim się zestarzeje i straci na wartości :ok:

Żona korzysta głównie z komunikacji publicznej. Gdy potrzebuje się gdzieś sprawniej przemieścić, bierze taksówkę, co wychodzi dużo taniej, niż drugie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy z żoną dwa auta.

2 auta to podwójne kłopoty i koszty, a żadne z nich nie robiło znaczących przebiegów.

Pozbyliśmy się drugiego. Jedno użytkowane jest intensywnie, więc jest zużywane zanim się zestarzeje i straci na wartości :ok:

Żona korzysta głównie z komunikacji publicznej. Gdy potrzebuje się gdzieś sprawniej przemieścić, bierze taksówkę, co wychodzi dużo taniej, niż drugie auto.

 

Generalnie masz rację, jeśli samochód nie oszczędza czasu. Bo wiesz jak to jest "czas raz stracony jest nie do odzyskania". ;) Wolę wydać 300zł więcej (bilet też kosztuje - miesięcznie 100zł) i zyskać te 15-20h na miesiąc, to bardzo dużo. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy z żoną dwa auta.

2 auta to podwójne kłopoty i koszty, a żadne z nich nie robiło znaczących przebiegów.

Pozbyliśmy się drugiego. Jedno użytkowane jest intensywnie, więc jest zużywane zanim się zestarzeje i straci na wartości :ok:

Żona korzysta głównie z komunikacji publicznej. Gdy potrzebuje się gdzieś sprawniej przemieścić, bierze taksówkę, co wychodzi dużo taniej, niż drugie auto.

 

I to jest sedno sprawy. Jakis czas tez sie bujalem z dwoma autami, jedno niby bardziej codzienne, drugie bardziej do zabawy. Owszem, zamysl byl fajny jednak codziennosc, realia i koszty to zweryfikowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest sedno sprawy. Jakis czas tez sie bujalem z dwoma autami, jedno niby bardziej codzienne, drugie bardziej do zabawy. Owszem, zamysl byl fajny jednak codziennosc, realia i koszty to zweryfikowaly.

 

To zalezy ile sie z drugiego auta korzysta.

My od roku mamy w domu 2 i teraz nie wyobrazam sobie powrotu do jednego auta bo byloby to mocno klopotliwe.

Moja narzeczona ma 25km w jedna strone do pracy I oszczednosc czasowa jest rzedu 2h na dobe.

Do tego po pracy czesto jedzie sobie na hiszpanski, fitness, zakupy i ogarniecie tego zbiorkomem jest praktcyznie niemozliwe.

Kwestia kosztowa schodzi na drugi plan, bo utrzymanie tego auta wychodzi nie wiecej niz 400-500PLN/msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację, jeśli samochód nie oszczędza czasu. Bo wiesz jak to jest "czas raz stracony jest nie do odzyskania". ;) Wolę wydać 300zł więcej (bilet też kosztuje - miesięcznie 100zł) i zyskać te 15-20h na miesiąc, to bardzo dużo. :ok:

W Warszawie jest co raz większy problem z parkowaniem. 

Gdy chce szybko, to bierze taxi - przejazd przez całą Warszawę z północy na południe kosztuje 60 zł.

Znów wyjazd na wieś - kolejką podmiejską jest szybciej.

A ostatnie 5 km albo ja wyjadę po żonę na stację, albo w ostateczności bierze taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić sobie drugie auto a konkretnie to starego fiata tipo 1,6 z lpg w dobrym stanie ;], mam ja mpv ale to bydle w mieście spala 16 litrów benzyny :phi: więc sobie ubzdurałem ze kupie sobie drugie tanie auto z lpg, dobry to pomysł czy zły?, a może któryś z kolegów ujeżdżał tipo i coś powie o nim ?

Ile km zamierzasz zrobić Tipo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem sobie to na czas jaki oszczędzam i uważam, że godzina mojego życia jest więcej warta niż 12 czy 15zł, a jeśli oszczędzam ich 15-20 na miesiąc to dla mnie jest to układ ok. Ale czysto ekonomicznie pewnie masz rację.

 

ale to zalezy od tak wielu czynnikow ze rownie dobrze mozna na forum zaproponowac ci rzucanie kostka... ja kiedys sobie sprawdzilem ile czasu zajmuje mi dojazd do roboty i wyszlo ze autem najdluzej. Liczylem czas od wyjscia z domu do wejscia do firmy. Autem w zaleznosci od godziny od ~20minut (kolo 6rano jak sie zalapalem na miejsce parkingowe 'pod mostem' - czyli niezbyt czesto :)   ) do nawet 1h20 (okolo 8rano wliczajac korek na grunwaldzie, korek na spolecznym i krazenie okolicach PKP/PKS we wroclawiu zeby zaparkowac auto - najczesciej), oczywiscie alternatywnie moge sobie wykupic parking w bliskiej odleglosci od firmy za 180pln/m-c albo w budynku firmy za 250pln netto ;) Zbiorkomem - tramwajem okolo 30minut jesli idealnie sie zgram na przystanku a jesli nie to plus maks kolejne 20minut jak mi ucieknie, lub autobusem 30-40minut (korki na grunwaldzie i spolecznym) plus max 15minut jak mi ucieknie z przystanku. Rowerem spacerowo jade jakies 40minut, pieszo nieco ponad godzine a motocyklem to moze 15minut i problem z korkami oraz parkowaniem generalnie nie istnieje ;) 

 

Od kiedy woze syna do szkoly to motocykl zyskuje kolejne punkty bo jeszcze omijam korek pod szkola :) i wysadzam go pod samymi schodami szkoly wiec nie mam stresu ze mi sie pierwszoklasista gdzies zapodzieje miedzy parkingiem a szkola ;)

 

Chociaz nie da sie ukryc ze w miesiacach zimowych czas spedzony w aucie rownowazy sie z niewygoda 'szybkiego' zbiorkomu ;) i niestety motocykl nie jest wtedy zadna konkurencja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę pisze. Vana ma. Spalanie 16 litrów w mieście łatwo osiągnąc, jak dużo mniejsze samochody palą 11-12.

dobrze, wogóle tego nie neguje, ale jeśli będzie jakaś różnica w spalaniu beny a lpg to będzie to max 1 litr (mam na myśli sekwencję z dobrymi wtryskami).

Te 20 litrów to by miał ale na II gen

Co do Tipo, chcesz kupić drugie auto, a ja mam wrażenie ze nie stać cię nawet na pierwsze, bo pisząc ze jak ma gaz to latem pojezdzisz, a po chwili ubolewasz ze OC się kończy to co zrobisz jak się zepsuje? ??

Czy może zaraz rzucisz ze ten 20-latek będzie w pełni bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

mam bravo 1.4 tjet

ponoc sa uzytkownicy ktorzy schodza do 6l pb95

ja minimum mam  7,5 lpg w miescie 8,5-9

wiec masz na takim malym silniku 1,5 litra roznicy przy wiekszym bedzie wieksza

tez mi mowili ze sekwencja=lpg praktyka kilku aut pokazuje inaczej

ale tak prawde mowiac przy obecnych cenach lpg mam to gdzies 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację, jeśli samochód nie oszczędza czasu. Bo wiesz jak to jest "czas raz stracony jest nie do odzyskania". ;) Wolę wydać 300zł więcej (bilet też kosztuje - miesięcznie 100zł) i zyskać te 15-20h na miesiąc, to bardzo dużo. :ok:

Jeśli oszczędza czas, lub nie ma innej mozliwości (dowóz dzieci w różne miejsca) to OK. Sam mam 2 samochody z tego powodu, natomiast to na pewno nie jest 300zł  :hehe:

Na postawie kosztów mojego auta (jazda tylko do pracy): 300/mc to samo paliwo *12 m-cy = 3.6k PLN, do tego obsluga serwisowa auta (oleje, filtry, coś trzeba naprawić, wymienić opony etc.) - jakieś 2k PLN/rok, pakiet ubezpieczeń - 1k PLN, utrata wartości ok 2k PLN rocznie i mamy kwotę rzędu 8.5k PLN  :), czyli ponad 700/mc (myślę, że za tyle mógłbym dojeżdżać do pracy uberem :hehe: ). 

Bilet miesięczny MPK to u mnie 80zł/mc  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

mam bravo 1.4 tjet

ponoc sa uzytkownicy ktorzy schodza do 6l pb95

ja minimum mam 7,5 lpg w miescie 8,5-9

wiec masz na takim malym silniku 1,5 litra roznicy przy wiekszym bedzie wieksza

tez mi mowili ze sekwencja=lpg praktyka kilku aut pokazuje inaczej

ale tak prawde mowiac przy obecnych cenach lpg mam to gdzies

ja mam 2.0 16v i niecały litr różnicy, ale dopiero po montażu porządnych podzespołów, wcześniej się zastanawiałem czy warto wogóle jeździć na gazie.

Napisz jakie masz graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.