Skocz do zawartości

A nową motorynkę Romet Pony widzieli?


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem wygląda kozacko, trochę taki mini monster  :)

 

http://www.romet.pl/aktualnosc_Nowa_motorynka_Pony_to_znowu_Fun_Bike_dla_mlodych,151.html?t=moto

 

aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę jak za gówniarza na podwórku zdarzyło mi się dosiąść prawdziwą motorynkę...

to były czasy  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wygląda kozacko, trochę taki mini monster  :)

 

http://www.romet.pl/aktualnosc_Nowa_motorynka_Pony_to_znowu_Fun_Bike_dla_mlodych,151.html?t=moto

 

aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę jak za gówniarza na podwórku zdarzyło mi się dosiąść prawdziwą motorynkę...

to były czasy  :)

Mam starą M2, stała nieużywana ponad 20 lat. Niedługo dostanie drugie życie :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wygląda kozacko, trochę taki mini monster  :)

 

http://www.romet.pl/aktualnosc_Nowa_motorynka_Pony_to_znowu_Fun_Bike_dla_mlodych,151.html?t=moto

 

aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę jak za gówniarza na podwórku zdarzyło mi się dosiąść prawdziwą motorynkę...

to były czasy  :)

 

czad... :) eh, az sie mi na wspominki zbiera ;) ... te szalone jazdy po lesie, ten lekki strach czy sie starzy zorientuja ze ulamalem pedal hamulca... ten zal ze tylko romet a nie simson ;) eh... piekne czasy ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama kratownicowa - czad, czad czad! :)

w 1982 roku pod choinka stanela czerwona PONY. malo sie nie posikalem jako 10 latek.

Do wiosny codziennie woskowanie i dosiadanie na sucho.

Nadal jest w garazu, nawet odpala toto, teraz moj 11 letni syn po podworku czasem ujedzie.

A lezka sie kreci jak dosiadam 30 letniego malucha w kolorze yellow:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czad... :) eh, az sie mi na wspominki zbiera ;) ... te szalone jazdy po lesie, ten lekki strach czy sie starzy zorientuja ze ulamalem pedal hamulca... ten zal ze tylko romet a nie simson ;) eh... piekne czasy ;)

simsony nastaly cos kolo 1984-88 i tez wzdychalem bo 3 biegi a czasem i 4

jak to pedzilo, ehh..wiatr we wlosach i banan na fejsie

No i benzyna na kartki UWAGA:) 2 litry na miesiac :))) dobrze ze ojciec byl taksowkarzem to mial 400 deputat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simsony nastaly cos kolo 1984-88 i tez wzdychalem bo 3 biegi a czasem i 4

jak to pedzilo, ehh..wiatr we wlosach i banan na fejsie

No i benzyna na kartki UWAGA:) 2 litry na miesiac :))) dobrze ze ojciec byl taksowkarzem to mial 400 deputat:)

 

w 85 albo 86 tato kupil wartburga 353s i motorynka niby miala byc sprzedana ale udalo sie przekonac rodzicow ze jestem juz dosc duzy zeby sobie na niej jezdzic :) Duzo starsi kuzyni i wujkowi mieli czynny w tym przekonywaniu udzial bo wszyscy jezdzili roznymi motocyklami (WSK Kobuz, Jawa, MZ). Sasiadowi w tym czasie ojciec z kontraktu w DDR przytargal nowke simsona SR 50 - jezu jaki to szal na wsi byl ;) wszyscy zazdroscili, nawet kuzyn ktory mial MZetke ;) kazdy sie chcial przejechac ;) ehh... wspaniale czasy byly ;)

Edytowane przez TJa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i benzyna na kartki UWAGA:) 2 litry na miesiac ))

Chyba coś pokręciłeś, miałem wtedy rometa kadeta i może różowo nie było ale jakoś się jeździło i benzyny na kartki było więcej niż 2 litry na miesiąc, te 2 litry to raczej na tydzień :)  https://histmag.org/Slalom-na-pustym-baku...-Rynek-motoryzacyjny-w-Polsce-lat-80.-cz.-4-8160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś, miałem wtedy rometa kadeta i może różowo nie było ale jakoś się jeździło i benzyny na kartki było więcej niż 2 litry na miesiąc, te 2 litry to raczej na tydzień :)  https://histmag.org/Slalom-na-pustym-baku...-Rynek-motoryzacyjny-w-Polsce-lat-80.-cz.-4-8160

 

Też miałem nówkę Kadeta od 85r i pamiętam że przydział miesięczny był 6 litrów/miesiąc w trzech kuponach po 2 litry każdy. W wakacje chyba był 1 kupon dodatkowy na 2 l/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem nówkę Kadeta od 85r i pamiętam że przydział miesięczny był 6 litrów/miesiąc w trzech kuponach po 2 litry każdy. W wakacje chyba był 1 kupon dodatkowy na 2 l/miesiąc.

 

dodatkowy kupon byl wazny tylko jak rzucili wiecej paliwa i byl odpowiedni karteczek w okienku CPN :) ale maly bylem to moze nie do konca kojarze jak to tak w szczegolach wygladalo ;) Generalnie 4kupony byly zawsze tylko ze jeden nie zawsze dzialal. No i ztcp kartonik byl chyba na kwartal albo jakos tak i pamietam ze pod koniec okresu trzeba bylo sie nakombinowac zeby nie przepadlo bo sie straszne kolejki na stacjach robily i bywalo ze ludzie osuszali zbiorniki CPN do zera ;)

 

no i te kolejki pod CPN na poczatku lat 90tych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1982 roku pod choinka stanela czerwona PONY. malo sie nie posikalem jako 10 latek.

Do wiosny codziennie woskowanie i dosiadanie na sucho.

Nadal jest w garazu, nawet odpala toto, teraz moj 11 letni syn po podworku czasem ujedzie.

A lezka sie kreci jak dosiadam 30 letniego malucha w kolorze yellow:)

 

Zazdraszczam. Swojego poniaka 301 z 1989 r. sprzedałem jak wyrosłem. Był problem z trzymaniem jej w piwnicy, w bloku. Dziś żałuję tego bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem nówkę Kadeta od 85r i pamiętam że przydział miesięczny był 6 litrów/miesiąc w trzech kuponach po 2 litry każdy. W wakacje chyba był 1 kupon dodatkowy na 2 l/miesiąc.

a moze i 3x po 2 litry, wiem, ze to kropla w morzu mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.