Skocz do zawartości

Odprysk na szybie czołowej


szklasty

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem kamieniem  :(

Naprawiać klejem z Allegro,naprawiać u fachowców,likwidować z AC...co radzicie?

Na razie od odprysku odchodzi jedna kreska ok. 1 cm.

 

To chyba za duża na naprawę, zresztą jak odchodzi pękniecie to chyba już pozamiatane. Poczekaj aż się bardziej rozpęknie  ;] wtedy wymienisz szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odprysk, tylko dziura ;(

 

wymiana to oszczędność czasu i pieniędzy, bo myślę że nikt nie da gwarancji na naprawę, a efekt jej nie będzie zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając delikatnie od tematu, czy ubezpieczyciel może negowac wymianę szyby z powody takiego odprysku? Mam na myśli uszkodzenie szyby kamieniem podczas koszenia trawy na poboczu drogi. 

kiedyś w aucie firmowym powstał taki mały właśnie odprysk , przed przyjazdem na oględziny ubezpieczyciela delikatnie pomogliśmy szybie aby odprysk zrobił się troszkę większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając delikatnie od tematu, czy ubezpieczyciel może negowac wymianę szyby z powody takiego odprysku? Mam na myśli uszkodzenie szyby kamieniem podczas koszenia trawy na poboczu drogi. 

Kiedyś kumplowi w służbowym wywalili kosiarze szybę kamieniem. Jak się zatrzymał to bez gadania wypisali oświadczenie. Widać nie raz im już się wcześniej zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje szyba do tego auta?

Moim zdaniem do wymiany. Naprawa wysoce niepewna.

U Norglassa 800 zł.Kusi mnie by najpierw spróbować naprawy nawet samemu...odprysk w dolnej części szyby ze środka prawie niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie od odprysku odchodzi jedna kreska ok. 1 cm.

 

 

Laminat się rozwarstwił - jesteś pewien, że spodnia warstwa szyby jest w ogóle cała? :hmm:

 

IMO nie da się tego naprawić tak, żeby nie było dużego, widocznego śladu, nawet jeżeli ktoś się podejmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminat się rozwarstwił - jesteś pewien, że spodnia warstwa szyby jest w ogóle cała? :hmm:

Nie wiem...nie sprawdzałem

IMO nie da się tego naprawić tak, żeby nie było dużego, widocznego śladu, nawet jeżeli ktoś się podejmie.

Wystarczyłoby gdyby udało się to zabezpieczyć by dalej nie leciało i aby trochę zniknęło ;-) uszkodzenie nie ma wpływu na pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby gdyby udało się to zabezpieczyć by dalej nie leciało i aby trochę zniknęło ;-) uszkodzenie nie ma wpływu na pole widzenia.

 

 

Na początku lutego dostałem kamykiem w lewy dół szyby przedniej.

Efekt podobny do Twojego tylko że  mniejszy średnica około 7-8 mm.

Jak od dołu było ok 25cm to już od boku  7-8cm.

Wziąłem się za to dopiero pod koniec kwietnia bo szybciej miałem trochę zawirowania w życiu.

Najpierw nikt nie chciał tego podjąć ale znalazłem mały zakład w którym Pan pooglądał

i powiedział że można spróbować.

Trwało to z godzinkę i kosztowało mnie 80zł.

Wyszło prawie idealnie bo jest delikatne jakby malutka matowa kropeczka  w tym miejscu.

Powiedział że troszkę z tym zwlekałem im wcześniej tym lepiej i było by jeszcze lepiej . 

Dwie postronne osoby co wiedziały że dostałem kamieniem tylko nie wiedząc gdzie nie znalazły miejsca naprawy.

Na razie jest ok. Samochód stał w te upały na słońcu i nic się i dzieje.

Zobaczę co będzie w zimie przy mrozach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.