Skocz do zawartości

Kamerka - czy demontujecie z auta?


teg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wyjmujecie kamerkę z auta, albo chowacie gdzieś w schowku, jak zostawiacie na dłużej niż na chwilę na parkingu? 

 

Mam na oku dwie: Xiayoi Yi Dash Camera - najlepsze parametry w teorii i praktyce w cenie, albo Xblitz Go Full HD - tu z jakością gorzej, ale jest mała, mniej widoczna, kompaktowa i łatwiej się demontuje (zaczep z zasilaniem). Co brać?  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blaupunkta bp 2.0. Jest bardzo kompaktowa. Odkąd ja zalozylem nie wyciągam z auta. Dodatkowo na stale mam podlaczona do zapalniczki z napięciem po przekręceniu kluczykiem. Idealnie spasowana za lusterkiem. Z mojej perspektywy wogole jej nie widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w niej możliwość zabezpieczenia w czasie jazdy zdarzenia przed nadpisaniem? Jakiś przycisk albo komenda w stylu "nie kasuj od teraz minutę wstecz".

Mozesz sobie ustwic długość filmików i dany filmik można zabezpieczyć przed nad pisaniem. Ja mam akurat po 2 min filmiki. Plynnosc pomiędzy filmikami jest zachowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chowamy :) mam podłączoną A118/B40 i wygląda bardzo niepozornie, nie wiszą żadne kable. Naklejona jest czarna folia na szybie więc od zewnątrz też nie rzuca się w oczy, bo jest obok czujnika deszczu, zmierzchu itp.

 

To taka kamerka

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie jak? Jadę w trasę i widzę "kretyna" - chcę żeby ten fragment się nie nadpisał. Jest jakiś dedykowany przycisk do tego?

Musisz wejść w menu tego filmiku i tam jest opcja. Zalezy jaka karte kupisz. Mam 16gb i zapisuje mi 3 dni wstecz. Dziennie jazdy mam ok 2h. Wiec mysle ze na pierwszym postoju mozesz sobie film zablokowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w menu tego filmiku i tam jest opcja.

No widzisz - to właśnie dyskwalifikuje u mnie kamerę  :facepalm: . Szukam małej dyskretnej kamerki z przyciskiem zapisującym ostatni fragment filmu. Kiedy jakiś producent wpadnie na pomysł, żeby sam obiektyw wielkości paznokcia doczepiać do lusterka albo gdzieś w w grillu pod maską, a "centralka" w schowku  :jem: ? Jaki sens ma rejestrator, w którym jednym kliknięciem nie można zarejestrować "kretyna" który się trafił po drodze i bez wysiłku wrzucić jego wyczyn na YT?  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - to właśnie dyskwalifikuje u mnie kamerę   . Szukam małej dyskretnej kamerki z przyciskiem zapisującym ostatni fragment filmu.

 

 

Wiele kamer ma wbudowany czujnik wstrząsów - po wykryciu przeciążeń przekraczających określony próg film z nagraniem poprzedzającym ten moment jest chroniony przed nadpisaniem. Wystarczy po prostu stuknąć w kamerę i zadziała to jak opisywany przez Ciebie przycisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - to właśnie dyskwalifikuje u mnie kamerę  :facepalm: . Szukam małej dyskretnej kamerki z przyciskiem zapisującym ostatni fragment filmu. Kiedy jakiś producent wpadnie na pomysł, żeby sam obiektyw wielkości paznokcia doczepiać do lusterka albo gdzieś w w grillu pod maską, a "centralka" w schowku  :jem: ? Jaki sens ma rejestrator, w którym jednym kliknięciem nie można zarejestrować "kretyna" który się trafił po drodze i bez wysiłku wrzucić jego wyczyn na YT?  :phi:

Ta A118/B40 ze zdjęcia powyżej ma taki przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam małej dyskretnej kamerki z przyciskiem zapisującym ostatni fragment filmu. Kiedy jakiś producent wpadnie na pomysł, żeby sam obiektyw wielkości paznokcia doczepiać do lusterka.....

 

wszystko czego potrzebujesz, ma kamerka mobius. mozna odczepic obiektyw, i ma ten przycisk do zabezpieczania ostatniego nagrania, jak również jest malutka i dyskretna. wadą jest brak wyświetlacza, jednak w erze smarkfonów z otg, to nie jest wielki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy wyjmujecie kamerkę z auta, albo chowacie gdzieś w schowku, jak zostawiacie na dłużej niż na chwilę na parkingu?

z ciekawosci? Po co? :hmm:

 

Jesli masz G- sensor wbudowany i parking mode, to jesli g sensor sie porusza to REC sie wlacza ...

 

Majac w  schowku to raczej mija sie z celem ... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci? Po co? :hmm:

 

Jesli masz G- sensor wbudowany i parking mode, to jesli g sensor sie porusza to REC sie wlacza ...

 

Majac w  schowku to raczej mija sie z celem ... :hmm:

 

Wiesz, to zależy, co jest bardziej prawdopodobne: ryzyko uszkodzenia bolidu tak, aby kamerka cokolwiek nagrała, czy ryzyko utraty kamerki?

Akurat w ub. środę wieczorem była w mojej okolicy kolizja - w sumie 5 bolidów, w tym oberwały dwa zaparkowane, ale w tył, więc kamerka niewiele by pomogła.

Za to sąsiadka pozbyła się kołpaków ze swego reno, a znajomemu zniknęły... kapturki na wentyle, takie zwykłe (choć może nie do końca, bo czerwone :phi: ), plastikowe, po 0,08zł sztuka... :facepalm: żeby było śmieszniej, to zniknęły tylko 3 :bzik:

post-154820-0-28310300-1469955522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz gdzieś wrzucić filmik prosto z kamerki? Bo te na YT średnio oddają rzeczywistość, a sama kamera jest fajna.

 

Chwilowo nie moge bo skasowalem wczoraj karte ;) ale jak cos nagram to moge wrzucic na jakis hosting :)

Ciekawie jest rozwiazane logowanie GPS. Predkosc nie jest nanoszona na film tak jak data czy nr rejestracyjny (jak wpiszesz) tylko siedzi gdzies w metadanych. Wiec w przypadku dziwnej sytuacji jak trzeba bedzie odtworzyc np przy panach  :milicja:  :czujnik:  to nie widac od razu predkosci.

Natomiast po odpaleniu filmiku np playerze Registrator Viewer masz pelne info o predkosci i slad na mapie do wgladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chowamy :) mam podłączoną A118/B40 i wygląda bardzo niepozornie, nie wiszą żadne kable. Naklejona jest czarna folia na szybie więc od zewnątrz też nie rzuca się w oczy, bo jest obok czujnika deszczu, zmierzchu itp.

 

To taka kamerka

hqdefault.jpg

 

 

także mam A118 i nie chowam w ogóle, kiedyś miałem G1W i owszem zdarzało się ją chować, ale o wiele bardziej rzucała się w oczy.

ale wg mnie obraz jednak z G1W był rewelacyjny, z A118 jest nieco gorszy...

Edytowane przez PaDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także mam A118 i nie chowam w ogóle, kiedyś miałem G1W i owszem zdarzało się ją chować, ale o wiele bardziej rzucała się w oczy.

ale wg mnie obraz jednak z G1W był rewelacyjny, z A118 jest nieco gorszy...

 

Ja mialem w rekach dwie sztuki - odstep jakis 2 lat produkcji i byla roznica w jakosci na korzysc tej nowej. Wiec albo nie trzymaja jakosci i sa roznice miedzy egzemplarzami albo cos poprawili - albo i to i to  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę to nigdy nie wiadomo co się kupuje i w jakiej fabryczce zostało zorbione, czy to oryginał, podróba itp itd...dla mnie moja G1W miała super rewelacyjny obraz.

 

ja mam wersję z GPS:

 

 

post-132082-0-80555000-1470118536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.