Skocz do zawartości

Scenic II benzyna 2005 r, zagazowany


Ozetjot

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko: scenic II jak to scenic, dno i metr mułu (zdanie wyznawców kultu citroena) głównie problemy z elektroniką (padające liczniki, zieleniejące kostki a w szczególności R2 pod siedzeniem kierowcy), pozatykane odpływy z podszybia i klimatyzacji, padające cewki oryginalne, sypiący się hamulec elektryczny, niemożliwa wymiana żarówek bez demontażu połowy przodu.

 

 

A ta na prawdę zalezy jak trafisz, 2005 to wersja przed liftem, Licznik może CI paść, ale nie musi, kostka R2 jak samochód nie był zalany przez niedrożne odpływy wymienione wyżej (lub coś gorszego), to raczej nic jej nie grozi, odpływy jak co jakiś czas wyczyścisz, lub przynajmniej sprawdzasz czy są drożne też nic się nie stanie, a żarówki ponoć da się wymienić w paręnaście minut. Hamulec elektryczny to fantastyczne urządzenie, tyle, że czasami nawali (z resztą podobnie bywa ze zwykłym ręcznym, z tą różnicą, że on o tym nie informuje). Generalnie auto fantastycznie przestronne i wygodne, dużo miejsca, jedynie co, to fotele mogły by być wygodniejsze, ale nie ma tragedii. Auta w większości przypadków bardzo dobrze wyposażone w czujniki deszczu, zmierzchu, klimy automatyczne, tempomaty, radia sterowane z koła kierownicy, czujniki parkowania - zależy na co trafisz.

 

Jeśli chodzi o gaz - nie ma problemu w żadnym silniku, z tym, że np 1.6 16V to jest mułek, w dodatku głośny i dość chciwy. Dzisiaj szukałbym jednak 2.0 (nawet żona stwierdziła na chorwackiej autostradzie, że jest słaby).

 

Jako auto rodzinne, to dobry wybór, ja nie żałuję zakupu. Jak potrzebny mały autobus to można kupić granda w wersji 5 lub 7 osobowej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszybie wystarczy raz na 3-4 lata wyczyścić (15 minut roboty).

podobno inne marki mają podobne problemy z zalewaniem wnętrza, więc to chyba nie odosobniony model.

wszystkie usterki są dziś perfekcyjnie opanowane i usunięcie ich - o ile nie byly już usunięte - to naprawdę pryszcz.

no może poza STERING LOCKED :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: scenic II jak to scenic, dno i metr mułu (zdanie wyznawców kultu citroena) głównie problemy z elektroniką (padające liczniki, zieleniejące kostki a w szczególności R2 pod siedzeniem kierowcy), pozatykane odpływy z podszybia i klimatyzacji, padające cewki oryginalne, sypiący się hamulec elektryczny, niemożliwa wymiana żarówek bez demontażu połowy przodu.

 

 

A ta na prawdę zalezy jak trafisz, 2005 to wersja przed liftem, Licznik może CI paść, ale nie musi, kostka R2 jak samochód nie był zalany przez niedrożne odpływy wymienione wyżej (lub coś gorszego), to raczej nic jej nie grozi, odpływy jak co jakiś czas wyczyścisz, lub przynajmniej sprawdzasz czy są drożne też nic się nie stanie, a żarówki ponoć da się wymienić w paręnaście minut. Hamulec elektryczny to fantastyczne urządzenie, tyle, że czasami nawali (z resztą podobnie bywa ze zwykłym ręcznym, z tą różnicą, że on o tym nie informuje). Generalnie auto fantastycznie przestronne i wygodne, dużo miejsca, jedynie co, to fotele mogły by być wygodniejsze, ale nie ma tragedii. Auta w większości przypadków bardzo dobrze wyposażone w czujniki deszczu, zmierzchu, klimy automatyczne, tempomaty, radia sterowane z koła kierownicy, czujniki parkowania - zależy na co trafisz.

 

Jeśli chodzi o gaz - nie ma problemu w żadnym silniku, z tym, że np 1.6 16V to jest mułek, w dodatku głośny i dość chciwy. Dzisiaj szukałbym jednak 2.0 (nawet żona stwierdziła na chorwackiej autostradzie, że jest słaby).

 

Jako auto rodzinne, to dobry wybór, ja nie żałuję zakupu. Jak potrzebny mały autobus to można kupić granda w wersji 5 lub 7 osobowej.

Thx,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opinie o powyższym ? Bo tak się zastanawiam nad nabyciem...

 

Podobno egzemplarze przed liftem potrafiły mieć problemy z elektryką. Posiadam GSC II PH II 2007 rok z silnikiem 2,0 T 163 KM i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ponad rok temu od handlarza, sprowadzony ze Szwajcarii z lekko przerysowanym prawym bokiem (jak kupowałem był już zrobiony i widziałem zdjęcia jak wyglądał po kolizji) za 22300 zł plus 750 zł opłat. Prze ten czas zrobiłem 17 kkm i wymieniłem olej z filtrem + olej w skrzyni biegów i zamontowałem instalację gazową. Auto ma teraz 107kkm oryginalnego przebiegu i poza tym, że jest brzydkie to nie mam się do czego przyczepić. Klima chłodzi wyśmienicie, wyposażenie ponad standard (navi, czujniki parkowania przód, tył, ESP, czujnik deszczu i zmierzchu, hands free). Jak tylko zacznie się coś dziać to będę chciał zmienić na S-maxa 2,5 T, ale na chwilę obecną się to nie zapowiada :skromny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie opinie o powyższym ? Bo tak się zastanawiam nad nabyciem...
 

 

Fajny autobus, tylko myślę trzeba trafić dobry egzemplarz żeby się nie załamać :)  :) . 2,0 136KM gazu pali 10-11l. Rdzy nie zauważyłem :oki: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCII nie posiada na wyposażeniu rdzy w żadnym roczniku :D

Jest świetnie zabezpieczony przed korozją.

Z gazem współpracuje bardzo dobrze, w zasadzie pojedzie na wszystkim.

 

Co do usterek typowych, to już wyżej wszystko zostało napisane. Dodać można jeszcze koło zmiennych faz rozrządu w 1.6.

Warto od razu po zakupie wymienić cewki na BERU, nawet używane(po ok. 20zł/szt na Allegro) i mieć ten temat z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCII nie posiada na wyposażeniu rdzy w żadnym roczniku :D

Jest świetnie zabezpieczony przed korozją.

Z gazem współpracuje bardzo dobrze, w zasadzie pojedzie na wszystkim.

 

Co do usterek typowych, to już wyżej wszystko zostało napisane. Dodać można jeszcze koło zmiennych faz rozrządu w 1.6.

Warto od razu po zakupie wymienić cewki na BERU, nawet używane(po ok. 20zł/szt na Allegro) i mieć ten temat z głowy.

w 2.0 136KM też jest KZFR - z tym, że nieco trwalsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi cewkami ??? Wadliwe cewki były w na przełomie wieków i wtedy były drogie . Teraz te cewki są tanie , cewki wadliwe były już dawno wymienione . Ci co płaczą o tych cewkach nie zobaczę ile kosztuje cewka-kaseta do innego auta.

do służbowej astry II z silnikiem 1.6 16V wyszło 8 stówek. Jedna z cewek padła, a trzeba było całą kasetę wymienić :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SCII krótkiego 2007 2,0i LPG automat i byłem bardzo zadowolony. Silnik idealny do gazu, dużo schowków, zero podatności na rdzę. Szwankowała kostka pod fotelem, a odpływy z podszybia przeczyścili mi w ASO za 100 zł. Elektryczny ręczny: w krótkim wymiana samych linek, oryginalne w ASO ok 150 zł, w grandzie wymiana całego mechanizmu ok 1 kpln. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ozetjot

jeżdżę takim od miesiąca, kupiony od @ -ego ;]

 

na razie złego słowa powiedzieć nie mogę. Wczoraj wymieniłem tylko czujnik zmiennych faz rozrządu, bo przepuszczał olej (przez wtyczkę, nie da się uszczelnić) ;]

Całkiem przyjemnie się jeździ, spalanie LPG jakby Ciebie interesowało to motostat (średnio z 3kkm na razie - 12 litrów). Rudej nie widać, póki co wszystko gitarra.

 

Tylko tymi odpływami muszę się zainteresować - @ - robiłeś coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ozetjot

jeżdżę takim od miesiąca, kupiony od @ -ego ;]

 

na razie złego słowa powiedzieć nie mogę. Wczoraj wymieniłem tylko czujnik zmiennych faz rozrządu, bo przepuszczał olej (przez wtyczkę, nie da się uszczelnić) ;]

Całkiem przyjemnie się jeździ, spalanie LPG jakby Ciebie interesowało to motostat (średnio z 3kkm na razie - 12 litrów). Rudej nie widać, póki co wszystko gitarra.

 

Tylko tymi odpływami muszę się zainteresować - @ - robiłeś coś w tym temacie?

robiem to w serwisie powinno by czysto :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.