Skocz do zawartości

[KzAK] Normalna pralka


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Mastercook przerdzewiał przy rancie fartucha i przecieka. Działał bezawaryjnie od 2003 roku.

Nowa pralka powinna być ładowana od przodu, z dużym załadunkiem (4 osoby), dobrą i długą gwarancją. Wifi i inne duperele są niepotrzebne. Ma po prostu prać i tyle.

Budżet ok. 1000pln.

Pocecicie jakiś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi taka.

Tapatalked

 

 

Przykładowa:

 

http://olx.pl/oferta/pralka-samsung-a-1000obr-5kg-plytka-40cm-rok-gwarancji-duzy-wybor-CID628-ID68Elf.html#440226f848

 

 

Generalnie teraz każdy sklep z używanym AGD daje co najmniej 6 miesięcy gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa:

http://olx.pl/oferta/pralka-samsung-a-1000obr-5kg-plytka-40cm-rok-gwarancji-duzy-wybor-CID628-ID68Elf.html#440226f848

Generalnie teraz każdy sklep z używanym AGD daje co najmniej 6 miesięcy gwarancji.

A dlaczego taka pralka ma być bardziej niezawodna od innej kupionej w sklepie?

Tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercook przerdzewiał przy rancie fartucha i przecieka. Działał bezawaryjnie od 2003 roku.

Nowa pralka powinna być ładowana od przodu, z dużym załadunkiem (4 osoby), dobrą i długą gwarancją. Wifi i inne duperele są niepotrzebne. Ma po prostu prać i tyle.

Budżet ok. 1000pln.

Pocecicie jakiś model?

Ja tam używa boscha i nie narzekam. Kup jakiś tańszy model i będzie ok. Pierwsza używana co najmniej 2xdziennie wytrzymała z 10 lat, druga też już chyba ze 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używa boscha i nie narzekam. Kup jakiś tańszy model i będzie ok. Pierwsza używana co najmniej 2xdziennie wytrzymała z 10 lat, druga też już chyba ze 6.

Mój Bosch pewnie już też do 10 lat dobija. Tylko grzałka wymieniona gdzieś po 5 latach. Chodzi jak nowy, zero rdzy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beko ani Amica nie dają gwarancji na rdzę. Nie wiem, jak pozostali producenci.

A sprzęt im starszy tym bardziej niezawodny i łatwiej/taniej naprawialny. A do tego co miało się szybko zepsuć, to już naprawione.

Czasy łatwo i tanio naprawialnych pralek mineły juz jakieś 10lat temu. Jaka używana pralke ma kupic ?! 15 letnia za 300zl ?

Porada z d...

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercook przerdzewiał przy rancie fartucha i przecieka. Działał bezawaryjnie od 2003 roku.

Nowa pralka powinna być ładowana od przodu, z dużym załadunkiem (4 osoby), dobrą i długą gwarancją. Wifi i inne duperele są niepotrzebne. Ma po prostu prać i tyle.

Budżet ok. 1000pln.

Pocecicie jakiś model?

 

ja wybralem z takiech ktore mi pasowaly (plytka, 6kg i 1200obrotow) takie z przedluzona gwarancja i potem posortowalem po cenie, wyszla jakas beko. Od paru lata dziala bez problemow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mastercook przerdzewiał przy rancie fartucha i przecieka. Działał bezawaryjnie od 2003 roku.

Nowa pralka powinna być ładowana od przodu, z dużym załadunkiem (4 osoby), dobrą i długą gwarancją. Wifi i inne duperele są niepotrzebne. Ma po prostu prać i tyle.

Budżet ok. 1000pln.

Pocecicie jakiś model?

 

Konkretnego modelu ci nie polecę, ale ja mam BEKO od blisko 10-ciu lat, stoi w wilgotnej łazience, pierze codziennie i chodzi. Fakt, miała już wymieniane łożysko, ale rdza póki co tylko minimalnie ją wzięła i to w zupełnie niewidocznym miejscu (co z resztą naprawiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Liebherr, za 10 lat dam znac jakie wrazenia

 

Kupiłem najtańszego Liebherra w 2005 roku. Używałem, z powodzeniem i bezawaryjnie, przez 8 lat. Następnie sprzedałem mieszkanie i do dziś, już kolejne ponad 3 lata, lodówka pracuje bez zarzutu.

Dwa razy musiałem przepychać tylko przewód odprowadzający wodę z tylnej ścianki wewnątrz lodówki, po się zatkał jakimś syfem.

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są tego objawy ?

 

Jak zaglądasz do lodówki do środka, to na tylnej ściance jest gdzieś u dołu taka rynna. Z rynny jest dziurka, która prowadzi, tak naprawdę, przez rurkę, na podłogę za lodówką. ;]

No i ta rurka jak się zapcha, to woda gromadzi się w rynnie, albo i przecieka z rynny, gromadząc się na spodzie lodówki-u mnie tam stoją pojemniki na warzywa. 

Czyli objawia się tym, że w lodówce jest woda.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mar00ha, dnia 23 Wrze 2016 - 1:37 PM, napisał:

Czyli objawia się tym, że w lodówce jest woda.
 
To oczywiste, byłem ciekaw gdzie ona ... znaczy się woda

 

Taką dziurkę (rurkę) mają lodówki, których (teoretycznie) nie trzeba okresowo rozmrażać. Przez otwór odprowadzana jest skroplina - u mnie w boschu woda spływa do pojemnika w okolicy agregatów i tam odparowuje.

 

A co do lodówki to wspomniany bosch ma prawie 16 lat i jedyna "awaria" to pęknięty uchwyt do otwierania (dzieci popsuły) i mikropęknięcia na plastikach wewnątrz. Aha plastiki na zewnątrz pożółkły od uv, ale są patenty na ich odświeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy normalna, ale od dwóch miesięcy mam hotpoint ariston, ładunek 7 kilo, cicho chodzi i w ogóle pierze :-) cena była coś koło 1000 PLN.

W piątym roku uzytkowania sprzęt z 2007 roku poszedł się paść. Łożyska w bębnie niewymienne.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątym roku uzytkowania sprzęt z 2007 roku poszedł się paść. Łożyska w bębnie niewymienne.

Nie polecam.

Teraz to loteria i tak więc... Zobaczymy :-) pralka miała prać, mieć duży wsad i wyświetlacz. Założenia spełnia, jak na razie, odpukać, nie narzekam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy normalna, ale od dwóch miesięcy mam hotpoint ariston, ładunek 7 kilo, cicho chodzi i w ogóle pierze :-) cena była coś koło 1000 PLN.

O to chyba ta super firma, ktora koduje czesci i trzeba je aktywować w sterowniku.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beko ani Amica nie dają gwarancji na rdzę. Nie wiem, jak pozostali producenci.

 

nigdy nie przeszkadzalo mi rdzewienie obudowy, az do czasu palki ladowanej od gory, gdy zaczela rdzewiec wylacznie pokrywa. jeszcze chwile poczekam i trzeba sie bedzie tego pozbyc, bo jak zacieknie do srodka i poplami pranie, to nie bedzie wesoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa:

 

http://olx.pl/oferta/pralka-samsung-a-1000obr-5kg-plytka-40cm-rok-gwarancji-duzy-wybor-CID628-ID68Elf.html#440226f848

 

 

Generalnie teraz każdy sklep z używanym AGD daje co najmniej 6 miesięcy gwarancji.

 

 

czysty biznes 350zł za uzywke + 1 rok gwarancji lub 700zł i 5 lat gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątym roku uzytkowania sprzęt z 2007 roku poszedł się paść. Łożyska w bębnie niewymienne.

Nie polecam.

 

obecnie w przedziale do 1000zł wiekszosc ma łozyska niewymienialne (wymiana z bebdnem) wiec trzeba sie liczyc ze po 5 latach nalezy kupic nowa pralke - przerabiałem kilka mies temu...

stara amica smigała 7 lat az padl programator, tez szukałem czegos "naprawialnego" niestety to juz nie te czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.