Skocz do zawartości

Drugi komplet felg na zimę?


teg

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę w tym roku kupić dwa komplety zimówek do dwóch aut. Na pierwszym zawsze jeździłem cały rok na tych samych felgach bo uznawałem, że nie ma sensu posiadanie dwóch kompletów stalówek, jako że i tak co roku musiałem je zabierać na wyważanie.

 

No ale teraz mi się luksusów zachciało    ;l    ;l    ;l   I w rocznym Fluence mam całkiem ładne fabryczne alufelgi. I tak się zastanawiam, czy kupować osobne felgi (stalowe albo tańsze alusy) na zimę? Ma to sens? Po co w ogóle ludzie tak robią - bo chyba tylko po to, żeby mieć drugi tańszy komplet (stalówek) i sobie samemu koła przekładać? Dzieje się coś alufelgom w zimę? Śnieg wpada pomiędzy żebra i traci wyważenie? 

 

Wolałbym nie kupować jeszcze felg, jako że dwa komplety opon muszę kupić :D

 

A przy okazji. Macie doświadczenie z oponami Michelin? Czy to prawda, że są trwalsze i wolnej tracą właściwości i wolniej się zużywają? Chcę wybrać miedzy nimi a Continentalami z którym w drugim samochodzie byłem zadowolony, ale po 3 sezonach bieżnika dużo, a czuć że przyczepność już nie ta. 

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich autach zazwyczaj mialem po dwa komplety alufelg. 

 

Powód był taki, że nie stałem w kolejce do wymiany i nie płaciłem co rok za tą czynność. Zamiast tego, przekładałem sam na podwórku. 

 

Aktualnie sprawdzam rozwiązanie opon całorocznych o polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich samochodach miałem dwa komplety: alufelgi na lato i stalówki na zimę.

 

Dlaczego:

- wymieniałem koła wtedy, gdy padał śnieg bez stania w kolejkach

- wymieniałem koła sam więc 200 zł co roku zostawało w kieszeni

- opony zimowe miały mniejszą szerokość więc do nich był potrzebny drugi komplet felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd takie kwoty? 8] u mnie przekładka kosztuje 40 zł z wyważaniem, więc wychodzi 80 zł na rok

Gdzie wywazaja alu z nalepianym ciezarkiem za 40 pln?

17tki to okolice 100. Dodaj do tego tpms i juz chca wiecej za samo przelozenie. Poten jak masz pecha to jeszcZe kalibracja czujnikow i kolejne 150. PrZy dobrym wietrze 200 peka leciutko. W aso pewnie 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-70 przekladka jak wieksze felgi + 50-60 przechowanie za sezon i juz masz :ok:

W bloku nie bardzo jest gdzie trzymac kola ;)

Z alu dochodzi problem, ze trzeba dobry warsztat znalezc zeby felgi nie uszkodzili. Ja placilem 180zl za wywazanie i przechowywanie przez sezon, najczesciej jedna po sezonie byla do prostowania wiec i kwoty wieksze. W nastepnym aucie tylko wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde? piwnice każdy ma. mnie się mieszczą 4 rowery, 8 kół, i cała szafa słoików z ogórkami na zimę  ;]

 

Nie mam piwnicy, tylko miejsca garazowe pod budynkiem.

Poza tym, nie chcialoby mi sie tego targac za kazdym razem do piwnicy, skoro moge zostawic u gumiarza :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się mieszczą 4 rowery, 8 kół,

 

 

Trudno, by było inaczej: jeśli masz zwykłe rowery, to każdy ma 2 koła...   :hehe:;)

Bardziej poważnie: mam koła w garażu i jak mam je przekładać, to mi się odechciewa, a co dopiero taszczyć je do i z piwnicy...   :pad:

Kiedy tylko zużyję obecne ogumienie (czyli za jakieś 10-15 lat   :phi: ) - tylko i wyłącznie całoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, by było inaczej: jeśli masz zwykłe rowery, to każdy ma 2 koła...   :hehe:;)

Bardziej poważnie: mam koła w garażu i jak mam je przekładać, to mi się odechciewa, a co dopiero taszczyć je do i z piwnicy...  

 

miałem na myśli 4 rowery i 8 kół samochodowych

a taszczenie do piwnicy to jakiś problem? to zajmuje 2 minuty 2 razy w roku. rozwalają mnie takie wypowiedzi .... lepiej może leżec przed tv, a komuś innemu zapłacic za coś, co można zrobic samemu  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taszczenie do piwnicy to jakiś problem? to zajmuje 2 minuty 2 razy w roku. rozwalają mnie takie wypowiedzi .... lepiej może leżec przed tv, a komuś innemu zapłacic za coś, co można zrobic samemu  :facepalm:

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Są koła małe i lekkie, są duże i ciężkie, są ludzie - herosi, jak Ty, są i tacy z problemami dot. np. układu ruchu, starsi itp.

Rozwala mnie takie generalizowanie w oparciu o wybitnie subiektywne doświadczenia i koniec własnego nosa   :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa to też nie problem, bo pługi tam też jeżdżą. jedynie mieszkając w górach wielosezonówka mija się z celem

Zapraszam w moje strony, choc miejscowi sa przyzwyczajeni i ja tez 4 lata smigalem na wielosezonowkach, a jezdze tam gdzie wrony zawracaja (raz mnie obrocilo, ale w takim miejscu, ze i najlepsza zimowka by nie pomogla).

Usmiac sie czasem mozna jak na "nasza" zime reaguja ludzie z cieplejszej czesci kraju.

Kiedys bylem swiadkiem jak busiarz ze slaska dzwonil do szefa, ze jak mu nie pozwoli od reki zimowek kupic to on do domu w taka pogode nie wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd takie kwoty? 8]  u mnie przekładka kosztuje 40 zł z wyważaniem, więc wychodzi 80 zł na rok

Za 40 to stalowki nawet w Bialym ciezko przelozyc z wywazeniem, chyba ze po znajomosci, albo jakis groupon promujacych sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde? piwnice każdy ma. mnie się mieszczą 4 rowery, 8 kół, i cała szafa słoików z ogórkami na zimę  ;]

 

W nowych blokach, piwnica to nie jest taka pewna rzecz.

Czasem masz wybor czy miejsce postojowe kupujesz czy piwnice, albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 są i tacy z problemami dot. np. układu ruchu, starsi itp.

 

czy tacy się tutaj wypowiadają?

moja teściowa (60 lat) ma spore problemy z kręgosłupem, ale sama sobie zmienia koła 2 razy w roku i taszczy je do piwnicy. i nie chce słyszec o żadnej pomocy.

ale spoko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tacy się tutaj wypowiadają?

 

 

Tego nie wiem, ale skoro Ty to wiesz i wypowiadają się tu same okazy zdrowia przed trzydziestką, to spoko.

Pewnie na swojej drodze też spotykasz tylko młodych sprawnych, którzy ogarniają bolid w 110%, nie popełniają nawet najmniejszego błędu i mają refleks lepszy od Kubicy.

Ale spoko... poczekamy 40 lat - wtedy Ci się punkt widzenia zmieni diametralnie...   :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ma to sens?

 

Zależy czy masz gdzie trzymać, czy masz ochotę/umiesz sam przekładać i ile ten drugi komplet felg będzie kosztować.

Ja mam dwa komplety we wszystkich autach. Ostatnio jak sprzedawca nie miał drugiego kompletu, to na drugi dzień pojechałem na giełdę po jakieś alusy używki za 300zł i szafa gra.

No chyba, że u Ciebie ten drugi komplet to jakieś 19" alu, to cena będzie wysoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w moje strony,

 

nie byłem, więc nie mówię, że jest tak samo. ale w zeszłym roku w ferie zimowe wybrałem się z dziecmi do Zakopca. u mnie czarny asfalt i całą drogę, aż w Rabce zaczęło sypac. do tego stopnia, że nie wiedziałem, czy jadę po drodze, czy po polu. może miałem szczęście, ale ani raz mnie nie szarpnęło, czy zarzuciło. bez problemu obleciałem na wielosezonówkach (nie nowych) a widziałem jak się na zimówkach ślizgali.

tak czy siak, każdy musi sobie sam wybrac. u mnie 2 lata temu zima była lekka, w zeszłym roku wcale jej nie było, zobaczymy jak będzie teraz? bo może się okazac, ze cały rok sie oblata na letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o swoich stronach

Tylko nie każdy mieszka w \Twoich stronach. Sadzilem, ze jak u mnie, na tym zatylcu ciężko za ta cene znaleźć to już taniej nigdzie w PL nie będzie, zwłaszcza na slasku (jeżeli Twoje SD w profilu od |Dabrowy Gorniczej się wzielo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.