Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Klocki hamulcowe - co kupić?

Featured Replies

Napisano

Cześć

czas na wymianę klocków w mojej Maździe 5 1.6 Diesel

w ASO chca 400 za OEM i 200 za coś w rodzaju Breck

co kupić

wybór spory

Ferodo 133 PLN

TRW 143 PLN

Bosch 134 PLN

ATE 142 PLN

Breck 114 PLN

Textar 114

Jurid white (ceramic ) 127 PLN

ceny z przesyłką ze znanego serwisu już nie aukcyjnego tylko sklepu:)

 

 

Napisano

TRW.

Napisano

Ceny jednakowe, więc to kryterium odpada.

Dla mnie najważniejsza jest skuteczność hamowania i brak piszczenia.

Dlatego wybieram klocki ferodo i tarcze od mikody.

Napisano
Ceny jednakowe, więc to kryterium odpada.
Dla mnie najważniejsza jest skuteczność hamowania i brak piszczenia.
Dlatego wybieram klocki ferodo i tarcze od mikody.


Ja tydzień temu założyłem ceramiczne klocki, za 2,3 miesiące użytkowania dam znak bo na razie się docierają do nowych wentylowanych tarcz.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Napisano

Klocki - Textar i ATE - z tymi miałem dobre doświadczenia. :ok:

 

EDIT

Jeszcze TRW, teściu miał Boscha i też były dość dobre, choć gorsze od TRW.

Napisano

U mnie TRW komplet tj. tarcze + klocki przy hamowaniu pow. 120km/h to jest dramat. Przebieg na tym zestawie ~25kkm. Chyba że hamulce w tym aucie nie są dostosowane do takich prędkości:hehe:

Napisano
2 minuty temu, steyr napisał:

U mnie TRW komplet tj. tarcze + bębny przy hamowaniu pow. 120km/h to jest dramat. Przebieg na tym zestawie ~25kkm. Chyba że hamulce w tym aucie nie są dostosowane do takich prędkości:hehe:

 

U teście w starej V40 T4 były z przodu tarcze + klocki TRW i hamowało ładnie, i z trwałością nie miało problemów. :ok: Cisza też była. :ok:

Napisano

Zawsze TRW bralem i jak narazie nigdy wtopy nie bylo.

Napisano

ATE lub TRW

Napisano

Wziąłbym Textary, potem Bosche, Ferodo, TRW-wszystkie dobre, kryterium cena. Bosch troszkę mi pylił, ale akceptowalnie, ciche powinny być wszystkie jak oryginały. Jakości Breck teraz nie znam, mocno się reklamują więc może poprawili, parę lat temu piszczały jak szalone w marei. Do ATE też zastrzeżeń nie mam, bdb produkty.

Napisano
8 godzin temu, bekon napisał:

Cześć

czas na wymianę klocków w mojej Maździe 5 1.6 Diesel

w ASO chca 400 za OEM i 200 za coś w rodzaju Breck

co kupić

wybór spory

Ferodo 133 PLN

TRW 143 PLN

Bosch 134 PLN

ATE 142 PLN

Breck 114 PLN

Textar 114

Jurid white (ceramic ) 127 PLN

ceny z przesyłką ze znanego serwisu już nie aukcyjnego tylko sklepu:)

 

 

Ferodo, TRW, ATE, Textar, Jurid, to producenci klocków na pierwszy montaż, jednakże TRW i Ferodo robi dla grupy VAG, Mercedesa, Textar na pewno dla BMW, Hondy. Z doświadczenia wiem, że jeśli dany producent dostarcza dla danej marki zestaw na OE, to produkt tej marki, jako część zamienna jest najtańszy spośród konkurencji markowych produktów. W tym przypadku obstawiam, że Textar będzie oryginałem, bo jest najtańszy. Czołowemu producentowi klocków nie opłacałoby się uruchamiać referencji i robić tego po najniższej cenie. Co ważne, Textar robi klocek od podstaw, czyli ma swoją blachę, okładzinę i sam to sobie klei, a w przypadku np. ATE widziałem już klocki, na których w podstawie blaszanej było wytłoczone Jurid, albo Textar.

Ferodo są dobre, choć lubią się pokruszyć od przegrzania, TRW ma często problem z korozją blachy i okładzina się odkleja. Bosch ma poprawne produkty, ale sam ich nie produkuje. Jurida znam najmniej.

Napisano

Dla Hondy klocki robił na pewno ATE i Jurid (na zdjęciu oem klocki do Civic VIIgen, w IX są już ATE):

e7b74963468942d7a07545aeed9ae23e.png

 

c2b105e9073f4baabe03ae32361dcfd1.png

 

Jurida z aftermarketu miałem w Astrze G, wziąłem to chyba w BHMD kiedyś i klocki bardzo fajne, poza mocnym pyleniem.

 

A z tych podanych wziąłbym ATE lub Textara. ATE mam na przedniej osi, Textar na tylnej, jestem zadowolony z obu.

 

Edytowane przez analyzer64

Napisano

Bardzo możliwe. W Civicu 2001- były systemy Sumitomo i tam mogłyby być klocki Lucas (obecne TRW). Na systemach ATE (Accord) są zarówno klocki ATE, jak i Textar.

Napisano
10 godzin temu, bekon napisał:

co kupić

Właściwie wszystkie wymienione można brać. Głębiej zastanowił bym się tylko nad Breck...

Napisano

wzialbym Textara. Bardzo dobre klocki do cywilnej jazdy a pobyt na Torze Poznan (Impreza 160KM) tez im nie zaszkodzil. Ferodo po takim traktowaniu potrzebuja ok 2 tygodni jazdy po miescie by zeszklona warstwa sie starla inaczej na zimno nie hamuja. A Textary na drugi dzien hamowaly normalnie i nadal maja sie dobrze.

Napisano

Textar :ok: nie robiły na nich wrażenia hamowania z 200 do 40-60km/h

Napisano

Jurid white (ceramic )

mam w mazdzie 5 przód i tył

felgi czyste

hamowanie OK.

Napisano
  • Autor

Kupię textar.

dzięki za pomoc

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.