Skocz do zawartości

LPG do.........


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

.......no Panie/Panowie dajcie info jak się poniższe silniki (z roczników 2008-2011) "gazują" ewentualnie na co zwrócić szczególną uwagę, jakieś luzy zaworowe czy coś :nie_wiem: innego.

 

lista nie jest zbyt obszerna:

- ford silnik 1,6 100KM

- ford silnik 1,8 125KM (chyba)

- kia silnik 1,4

- kia silnik 1,6

 

renault znam i oplel też mi znany jest bardziej zależy mi na tych powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ariibyd napisał:

.......no Panie/Panowie dajcie info jak się poniższe silniki (z roczników 2008-2011) "gazują" ewentualnie na co zwrócić szczególną uwagę, jakieś luzy zaworowe czy coś :nie_wiem: innego.

 

lista nie jest zbyt obszerna:

- ford silnik 1,6 100KM

- ford silnik 1,8 125KM (chyba)

- kia silnik 1,4

- kia silnik 1,6

 

renault znam i oplel też mi znany jest bardziej zależy mi na tych powyżej

Jako że sam rozważam kia cee'd , z tego co zdążyłem się dowiedzieć to gaz raczej nie wskazany , chyba że te nowe 1,4 100KM one nawet fabrycznie wychodzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost2255 napisał:

Wielu właścicieli Kijanek i Hyunadaiów o tym nie wie i nawija kilometry na LPG....

Też jestem ciekawy jak jest w rzeczywistości , bo jednak trochę zagazowanych jeździ , nawet na koreańcach napisałem ale póki co brak odpowiedzi od zagazowanych użytkowników :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ariibyd napisał:

- ford silnik 1,6 100KM

bez problemu się gazuje. Regulacja luzów zaworowych realizowana jest szklankami więc trzeba to raz na jakiś czas skontrolować i ustawić w razie potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregs0N napisał:

bez problemu się gazuje. Regulacja luzów zaworowych realizowana jest szklankami więc trzeba to raz na jakiś czas skontrolować i ustawić w razie potrzeby. 

 

Co ile regulacja i czy jest problemowa.... koszty 

 

pozdrawiam Ariibyd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem, mam 141 kkm przebiegu, od 115 kkm na LPG. Sprawdzę luz zgodnie z instrukcją przy 160kkm podczas wymiany rozrządu. Koszt regulacji jest rożny (zależy ile szklanek jest do wymiany/szlifowania). W sieci piszą o kosztach rzędu 600-800PLN. Mój gazownik mówi, że taka regulacja nie powinna wypadać częściej niż raz na 100kkm jazdy na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 08:22, Ariibyd napisał:

- ford silnik 1,6 100KM

- ford silnik 1,8 125KM (chyba)

dwóch kuzynów miało pogazowane foki z tymi silnikami, potem jeszcze 2,0 doszło i z żadnym nie było problemów, a przebiegi 200kkm+

W szczegóły eksploatacji nie wnikałem, ale żaden nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj exeo z 1.8T montuj lpg i cisz sie z szybkiej i oszczednej fury, ewentualnie megane gt z 2.0T silniki gdzie zakladasz stroisz zapominasz = brak regulacji szklankami sa hydro

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

Szukaj exeo z 1.8T montuj lpg i cisz sie z szybkiej i oszczednej fury, ewentualnie megane gt z 2.0T silniki gdzie zakladasz stroisz zapominasz = brak regulacji szklankami sa hydro

 

Tylko najpierw musisz zmarnowac z pol roku na znalezienie sensownej sztuki, bo te auta praktycznie w przyrodzie nie wystepuja :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Tylko najpierw musisz zmarnowac z pol roku na znalezienie sensownej sztuki, bo te auta praktycznie w przyrodzie nie wystepuja :hehe:

 

 

Ja Laguny II z 2.0 135km szukałem pół roku ;) jak ma się szczęście to się znajdzie szybciej ale mi zależało na bardzo zadbanym samochodzie i takiego kupiłem.

Na forum Laguny była/jest (nie wiem jeszcze) III 2.0T konkretna ale nie mam zbędnej kasy by kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek_l_83 napisał:

 

Ja Laguny II z 2.0 135km szukałem pół roku ;) jak ma się szczęście to się znajdzie szybciej ale mi zależało na bardzo zadbanym samochodzie i takiego kupiłem.

Na forum Laguny była/jest (nie wiem jeszcze) III 2.0T konkretna ale nie mam zbędnej kasy by kupić.

 

To juz co kto lubi ;]

Ja mieszkania szukalem duzo krocej niz Ty auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To juz co kto lubi ;]

Ja mieszkania szukalem duzo krocej niz Ty auta ;)

 

Mieszkań nie ma składanych z dwóch/trzech ;l nie ma wałków na przebiegach hehe itd....

Sprawdzasz tylko czy nie zadłużone, nie ma x właścicieli nie ma jakiś obciążeń czy lokalizacja pasuje i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.04.2017 o 09:52, slawek_l_83 napisał:

 

Ja Laguny II z 2.0 135km szukałem pół roku ;) jak ma się szczęście to się znajdzie szybciej ale mi zależało na bardzo zadbanym samochodzie i takiego kupiłem.

Na forum Laguny była/jest (nie wiem jeszcze) III 2.0T konkretna ale nie mam zbędnej kasy by kupić.

 

To pomyśl ze Exeo 1.8 T jest dużo rzadsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.