Skocz do zawartości

Co mogło zniszczyć oponę w taki sposób?


Azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy kupił używany samochód - opony do wymiany, ale zastanawiające jest ... co mogło je zniszczyć w taki sposób? Lamelki zewnętrzne są jakby "wyrwane" na całym obwodzie. Cała opona jest tak pocięta i wygląda na rozpadającą się. Co dziwne rozpada się prawa przednia opona, a lewa jest dobra. Spotkaliście się z takim "rozkładem" opony? 

 

Nie sprawdziłem jej wieku bo samochód jest młody (2014r.), ale zrobię to jeszcze, bo może wsadzili jakieś stare odboje od przystani. (UPDATE: opony z 2012r., więc same z siebie nie powinny się rozpadać)

 

FULDA Kristall Control HP

 

 

opona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Azbest napisał:

właśnie ostrym raczej nie ... na żywo wygląda to raczej na "oderwane" niż odcięte .. ogólnie takie to poszarpane wszystko

Nie musiało ciąć a zaczepiać się za lamelki i rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Azbest napisał:

Znajomy kupił używany samochód - opony do wymiany, ale zastanawiające jest ... co mogło je zniszczyć w taki sposób? Lamelki zewnętrzne są jakby "wyrwane" na całym obwodzie. Cała opona jest tak pocięta i wygląda na rozpadającą się. Co dziwne rozpada się prawa przednia opona, a lewa jest dobra. Spotkaliście się z takim "rozkładem" opony? 

 

Nie sprawdziłem jej wieku bo samochód jest młody (2014r.), ale zrobię to jeszcze, bo może wsadzili jakieś stare odboje od przystani. 

 

FULDA Kristall Control HP

 

 

 

 

 

Np. stłuczka, i jakiś element tarł o oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Azbest napisał:

Znajomy kupił używany samochód - opony do wymiany, ale zastanawiające jest ... co mogło je zniszczyć w taki sposób? Lamelki zewnętrzne są jakby "wyrwane" na całym obwodzie. Cała opona jest tak pocięta i wygląda na rozpadającą się. Co dziwne rozpada się prawa przednia opona, a lewa jest dobra. Spotkaliście się z takim "rozkładem" opony? 

 

Nie sprawdziłem jej wieku bo samochód jest młody (2014r.), ale zrobię to jeszcze, bo może wsadzili jakieś stare odboje od przystani. (UPDATE: opony z 2012r., więc same z siebie nie powinny się rozpadać)

 

FULDA Kristall Control HP

 

 

Te fuldy tak maja popatrz na allegro czy innym olx czesc sprzedawanych tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 


Pewnie zalozyli jakis szrot kapcie do sprzedazy, a te lepsze na OLX ;)

 

 

spokojnie ... opony 2012, samochód wyprodukowany 2013, jeździł od 2014. Samochód odkupiony od leasingu, wiec to normalna sprawa że gumy mogą być rok czy 2 lata starsze (często kupuje się opony dla wielu samochodów, często czekają na swoją kolej w magazynie, czesto kupuje się opony roczne z oszczędności). Dwie opony zostały w tym roku wymienione na nowe .. dwie są takie jak na zdjęciach, bo to ich ostatni sezon był. Nie ma tu nic podejrzanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BoRuCh napisał:

sTe fuldy tak maja popatrz na allegro czy innym olx czesc sprzedawanych tak wygląda.

 

faktycznie .. o tym nie pomyślałem ...

 

... straszne guano te fuldy w takim razie. Zajeździłem już sporo kompletów opon ... nigdy takiej masakry nie widziałem. Na żywo wygląda to bardziej "niebezpiecznie" niż na zdjęciach, bo krawędzie tych lamelek to sa w strzępach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Azbest napisał:

...Na żywo wygląda to bardziej "niebezpiecznie" niż na zdjęciach, bo krawędzie tych lamelek to sa w strzępach 

Spokojnie, guma to tylko element osłonowy. Nie ma w tym nic niebezpiecznego o ile nie zdegraduje się większość szerokości opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 20:46, Azbest napisał:

FULDA Kristall Control HP

Ja moje Fulda Carat Assuro załatwiłem na jednym KJS w identyczny sposób, z osi napędowej odpadło większość kostek bieżnika. A nie robiłem wcale jakiegoś wielkiego upalania. Tak więc chyba TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.