Skocz do zawartości

E46 to jest wóz!


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie gdzie ważyłeś. Jak na wadze przy skupie złomu to nie dziw się, że jest lżejsza. Niestety E60 to jest kawał auta napchanego wyposażeniem i wątpliwe aby było cięższe raptem jakieś 150kg od niektórych aut z segmentu "B", posiadających silniki o pojemności okolo 2 litrów. 1400kg to porafi ważyć samochód grupy "C" np: podstawowa wersja Astry J. A co do Zeperfs to mam odmienne spostrzeżenia, podają bardziej prawdziwe informacje niż katalogi producentów z zaniżonymi danymi chociażby dot. spalania czy masy pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 ma od cholery aluminium, całe zawieszenie przód i tył łącznie z amortyzatorami, wszystkie strefy zgniotu, belki, cały przód, maska, błotniki, pas, ściana grodziowa, wózek przedni, tylny, nawet śruby w elementach silnika, skrzyni biegów zastosowali z aluminium i należy je każdorazowo wymieniać.

Swoje auto ważyłem dwa razy, na składzie opałowym i stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/21/2017 o 21:58, kaczorek79 napisał:

Zwyczajnie ciężko się kręci. Problem leży niekoniecznie w układzie wspomagania, e46 ma duży kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy (amorki pochylone w tył), co daje duży kompromis między komfortem resorowania, a sztywnymi nastawami. Przy takiej geometrii koła stawiają duży opór podczas skrętu. Jak auto jedzie, to jest dobrze, czujesz każdy ruch kierownicą, możesz gwałtownie hamować w zakręcie przy 100 km/h i nic, sam zresztą wiesz, ale manewrowanie po parkingu jedną ręką jest dość trudne, bo ja np pizzy nie zakręcę. Do 2001r. stosowali pompy wspomagania LUK 120 bar, później pogorszyli wstawiając LUK 110 bar. Ja swoją pompę wymieniłem na nowego LUKa sprzed liftu i jest poprawa, ale dalej ciężko.

w sumie to na manewrach parkingowych mi to wsio ryba. jezdzilem autami bez wspomagania kiedys ;) dla mnie podczas jazdy jest za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem 330ci z automatem bardzo fajnie, ale w manualu dopiero robił robotę. Ten maruder co to wypisuje, że nie jedzie musiał jechać padłem totalnym. Miałem okazję jeszcze parę razy gonić się z 330ci w manualu swoją Ibiza parę lat temu i łoił mnie aż miło. Ibiza ok 7s. do setki. Problem będzie że znalezieniem zdrowej sztuki. 330 jest faktycznie bardziej delikatne od 328.

 

Ostatnio miałem okazję zrobić 150 km  330d 184 KM Prozaqa i pomimo, ze ciut słaby jest ten motor w serii to ma swietny dźwięk i chętnie bym następne bmw kupił z 3.0d R6. Miałem cały czas banana na twarzy :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rylu napisał:

Ostatnio miałem okazję zrobić 150 km  330d 184 KM Prozaqa i pomimo, ze ciut słaby jest ten motor w serii to ma swietny dźwięk i chętnie bym następne bmw kupił z 3.0d R6. Miałem cały czas banana na twarzy :-)

 

Było deko ponad 200km :skromny:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, atlantic napisał:

M54b25/b30 i 3litry ropa. Oczywiście te pierwsze cechuje to, ze nie jadą i piją olej ale są dosyć trwałe.

Mam e61 m54b25 czyli 2.5 192 KM.

Auto z oryginalnym przebiegiem 170 tys i oleju nie bierze ani grama. Demonem prędkości nie jest ale nie powiedziałbym, że nie jedzie. Katalogowo niby 7.9 do setki więc tragedii nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2017 o 08:02, Rylu napisał:
Dnia 23.10.2017 o 20:09, Prozaq napisał:

Było deko ponad 200km :skromny:;)

Pamięć dobra lecz krótka ;] 

Po prostu szybko przeleciało te 200km, jakby to było tylko 150km... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borbet napisał:

Po prostu szybko przeleciało te 200km, jakby to było tylko 150km... ;]

Wracał za mną e61 i mówi chyba Ci się spodobało, bo dobrze poginałeś na trasie ;] pomimo, że trochę wolniejsze od mojego e91 to dźwięk tego diesla mi się tak podobał, że nie mogłem sobie odmówić pokręcenia go parę razy trochę mocniej :swinka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.