Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

225/40 R18 ?

Featured Replies

Napisano

Co polecacie w dobrym stosunku jakosc do ceny w rozmiarze 225/40 18 ? Patrzac na rozrzut cenowy na chwile obecna patrze za czyms w granicy 300zl szt bo widzę ze mozna dosc ciekawe gumy miec. Mysle o Uniroyalu Rain sport 3 o wspolczynniku C i A za okolo 320zl lub Nexen N fera su4 (ponoc calkiem dobre opony) o wspolczynniku B i A w granicy 280-290zl.

Napisano
  • Autor

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Napisano
2 minuty temu, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

 

Ostatnio polecałem Nokiany 235/35, sprawdzają się zimą :skromny: Zazwyczaj przy 18 i więcej calach ludzie nie patrzą już na najtańsze.

Napisano
  • Autor

Na zime to sa zimowki a ja pytam o letnie.  Moze i cena nizsza ale patrzac na testy i opinie opony te nie sa duzo gorsze od marek premium....Pytanie czy jest sens doplacac sporo wiecej.

Napisano

Ja mam Laufeny S Fit - tylko że 225/45. Bardzo zadowolony z nich jestem - ale mi się one trafiły troche taniej niż teraz są na oponeo. 

 

Debice tu pare osób ma w innych rozmiarach i chwalili sobie

Napisano

Mam Uniroyalu całkiem fajnie się na nich jeździ.

Napisano

Mam RainSport3 205/50/17 i zadowolony jestem, z angielską zimą sobie poradziły, jedyne co to w moim odczuciu są dość głośne, chociaż Mazda nie słynie z najlepszego wygłoszenia.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Napisano

ja potrzebując tanich letnich opon kupiłem Achilles ATR sport 2 225/40/18 za 700zł/4szt. i nie narzekam

bezpośrednie porównanie miałem tylko do Contisport Contact 2 z 4mm bieżnikiem i na mokrym torze Achillesy były lepsze, ale wiadomo że to "indonezja"

Napisano
Dnia 9.01.2018 o 11:21, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Na letnich mam 225/45 18", więc na podanym rozmiarze nie jeżdżę ;) (GoodYear F1 Asymmetric 2) - jednak cena wyższa niż chcesz dać. Są jak najbardziej ok.

Napisano

Ja jezdzilem na 17 Nankang NS 20, normalne gumy

od 2 lat krece na Accelera PHI 225/45/18 i powiem tak: na suchyn jak to opona normalna, na mokrym to slizga sie niestety, na lukach przy przyspieszaniu dizlem,Nm robi swoje.

Ale....jakby ktos chcial teraz mnie linczowac

Na Pirelli za 500 zl szt bardzo podobnie, na UNiroyalach rowniez, NEXENy tez.

Fizyki nie oszukasz, trzeba zachowac zdrowy rozsadek jezdzac, a mozna zaoszczedzic sobie sporo klopotu.

Od 80 tys km krece na tajwansko, indonezyjskich gumach bez stluczki wiec nie taki straszny diabel jak go maluja.

No ale ja nie chce byc pierwszy a i 150kmh raczej sa mi obce:)

 

  • 1 miesiąc później...
Napisano

A czy te RainSport 3 tak samo jak 2 szybko się kończą? U mnie po około 2 sezonach już było widać znaczny ubytek bieżnika

Napisano
Dnia 9.01.2018 o 11:21, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Mam dzisiaj przyjechały ;)

 

IMG_20180307_151042784.jpg

Napisano
18 godzin temu, Morgan napisał:

A czy te RainSport 3 tak samo jak 2 szybko się kończą? U mnie po około 2 sezonach już było widać znaczny ubytek bieżnika

RS3 znikały w oczach. Przez 1500km zjadłem na przedniej osi w Mondeo 1mm ;]

Napisano

No i właśnie to jest ból tych opon, bo trzymają na mokrym rewelacyjnie tylko, że szybko się kończą. I co tu teraz wybrać?

  • 4 tygodnie później...
Napisano

To i ja się dołączę do wątku...

 

225/40R18, fabrycznie 92Y...

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - te są ponoć ciche...

 

Pirelli P Zero Nero GT 

Continental ContiSportContact 5

 

Mają wytrzymać te 30kkm, w miarę ciche, nie mocno drogie, mają mieć rant ochronny...

Ktoś coś poleci?

Napisano

Może Dunlop SP Sport Max

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Napisano
22 godziny temu, K3 napisał:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - te są ponoć ciche...

Pirelli P Zero Nero GT 

Continental ContiSportContact 5

Mają wytrzymać te 30kkm, w miarę ciche, nie mocno drogie, mają mieć rant ochronny...

Te Continentale nie są ciche. Fabryka takie założyła, więc na nich jeżdzę. Wyraźnie słyszę różnicę kiedy zmieniam zimowych Nokianów na letnie Continentale - na tych letnich Conti jest głośniej. Co do reszty parametrów nie mam uwag - bardzo dobrze trzymają i na suchym i na mokrym. Rant ochronny mają solidny.

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Zamówiłem te Goodyear, zobaczymy co to za opony...

  • 1 miesiąc później...
Napisano
  • Autor
Dnia 7.03.2018 o 20:40, jareczekmtb napisał:

Mam dzisiaj przyjechały ;)

 

 

Jak sie jezdzi i ogolne wrazenia ? Ja zdecydowałem sie na Nexeny SU4 po przeczytaniu forum BMW z UK jak je zachwalajaj :)  Przy okazji zaplacilem 50zl wiecej za komplet niz Debice.... 

Widac Nexen nie jest zły skoro Do Porsche Cayenne i Macan ida na pierwszy montaz.

  • 2 lata później...
Napisano
W dniu 9.01.2018 o 11:21, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Właśnie taki rozmiar zamówiłem do siebie. Jak w kwietniu założę, będę wiedział co i jak. Opinie maja dobre.

Napisano

Dębica dostała bardzo dobre noty w nowym teście opon letnich Auto Świata/Autobild:

https://www.autobild.de/bilder/sommerreifen-im-test-staerken-und-schwaechen-19386881.html#bild18

Jednakże systematycznie przeglądając oferty sklepów internetowych można znaleźć promocje na wiele ciekawych modeli opon w podobnej lub niewiele wyższej cenie niż Dębica.

Napisano

Mam Dębice 225/45R 17 i jest bardzo dobra. 

Napisano
W dniu 12.03.2021 o 10:40, Woockush napisał:

Dębica dostała bardzo dobre noty w nowym teście opon letnich Auto Świata/Autobild:

https://www.autobild.de/bilder/sommerreifen-im-test-staerken-und-schwaechen-19386881.html#bild18

Jednakże systematycznie przeglądając oferty sklepów internetowych można znaleźć promocje na wiele ciekawych modeli opon w podobnej lub niewiele wyższej cenie niż Dębica.

Np jakich opon? Co lepszego znajdziesz na lato od uhp2 w podobnej cenie? Myślałem np o nexen ale czytałem  nie najlepsze opinie po 1-2 latach

Edytowane przez kondziu

Napisano

Hankook Ventus, Pirelli P Zero Nero GT - ale żeby nie rozpoczynać jihadu podkreślam: "znaleźć promocje na wiele ciekawych modeli opon w podobnej lub niewiele wyższej cenie"

Napisano

Rozważałem Hankook VP3, miałem kiedyś VP2 bardzo dobre opony aczkolwiek VP3 już nie ma tak dobrych opinii.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.