Skocz do zawartości

wokół komina dla żony, Meriva A, Fusion, Astra H, Corsa D


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

jutro będę we Wrocławiu i jak znajdę chwilę to mam w planach zerknąć na tą merivę

szukam taczki dla żony z dwójką małych dzieci, a może i trzecim... dlatego UP odpada ale już o sandero zaczynam myśleć poważnie

ma być nowy model w tym roku... dlatego chyba podratuje progi w mondeo i zobacze na cennik nowego sandero, nowej corsy/peugota, moze beda extra rabaty na corsy schodzace ze sceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 62545tomasz napisał:

jutro będę we Wrocławiu i jak znajdę chwilę to mam w planach zerknąć na tą merivę

szukam taczki dla żony z dwójką małych dzieci, a może i trzecim... dlatego UP odpada ale już o sandero zaczynam myśleć poważnie

ma być nowy model w tym roku... dlatego chyba podratuje progi w mondeo i zobacze na cennik nowego sandero, nowej corsy/peugota, moze beda extra rabaty na corsy schodzace ze sceny

Ja właśnie wróciłem od dilera Renault - klient zostawił w roliczeniu Twingo III z przebiegiem niecałe 50k, za 24kPLN. Poważnie się zastanawiam :hmm: Auto pewne, serwisowane, ciekawe...nie wiem tylko czy należy się bać silnika z tyłu, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

Ja właśnie wróciłem od dilera Renault - klient zostawił w roliczeniu Twingo III z przebiegiem niecałe 50k, za 24kPLN. Poważnie się zastanawiam :hmm: Auto pewne, serwisowane, ciekawe...nie wiem tylko czy należy się bać silnika z tyłu, czy nie...

 

A zamierzasz cos sam dlubac przy tym aucie?

Bo jak nie, to co się przejmujesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luccass napisał:

Na zdjęciach wygląda okropnie! Na żywo nawet mi się spodobał :)

 

A nie wolisz Fiata 500?

Wybor wiekszy, trzyma wartosc i konstrukcyjnie to w zasadzie Fiat Panda...

Idealny nie jest, ale IMHO duzo mniej przekombinowany niz Twingo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A nie wolisz Fiata 500?
Wybor wiekszy, trzyma wartosc i konstrukcyjnie to w zasadzie Fiat Panda...
Idealny nie jest, ale IMHO duzo mniej przekombinowany niz Twingo ;]
Może i bym wolał, ale dodatkowa para drzwi może zrobić różnice...musiałbym zobaczyć ile to ma miejsca w środku...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luccass napisał:

Może i bym wolał, ale dodatkowa para drzwi może zrobić różnice...musiałbym zobaczyć ile to ma miejsca w środku...

tapatalked
 

 

Z przodu zaskakujaco duzo :ok: Z tylu 2 dzieciakow zmiesci sie tez bez problemu.

Ale niestety wystepuje tylko w wersji 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 62545tomasz napisał:

ta sztuka też kiepska na żywo jakby ktoś chciał jechać obejrzeć, opis niezgodny z prawdą, podobnie jak i przebieg;)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-meriva-1-4-16v-90km-2-kpl-kol-grzane-fotele-ID6BAzhr.html?;promoted

Za 17kzl kupiłem 1.8 z dużo lepszym wyposażeniem. Ten z linka nie wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuraw napisał:

Za 17kzl kupiłem 1.8 z dużo lepszym wyposażeniem. Ten z linka nie wart swojej ceny.

Ta z linka miala duuuuzo, nawet ciemne szyby. Co moze byc wiecej poza climatronikiem i  BC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewkowe reflektory z doświetlaniem zakrętów, tempomat, 4 x elektryczne szyby, czujniki parkowania, podgrzewane siedzenia, hak holowniczy (b. ważny w moim przypadku), stoliki i podłokietnik dla pasażerów tylnych foteli, multimedialna kierownica, fotochromatyczne lusterko wsteczne, chłodzony schowek, dodatkowy schowek pod siedzeniem pasażera, podłokietnik fotela kierowcy.

To tak na szybko z tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 22:35, Zuraw napisał:

Soczewkowe reflektory z doświetlaniem zakrętów, tempomat, 4 x elektryczne szyby, czujniki parkowania, podgrzewane siedzenia, hak holowniczy (b. ważny w moim przypadku), stoliki i podłokietnik dla pasażerów tylnych foteli, multimedialna kierownica, fotochromatyczne lusterko wsteczne, chłodzony schowek, dodatkowy schowek pod siedzeniem pasażera, podłokietnik fotela kierowcy.

To tak na szybko z tego co mam.

No tak, jest roznica. Podlokietnik z tylu to lodowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fanlan napisał:

No tak, jest roznica. Podlokietnik z tylu to lodowka?

Nie, podłokietnik ze schowkiem i podwójnym cup holderem. W sumie oryginał kupiłem za 5zł (tak naprawdę za 3zł, ale głupio było prosić o resztę :hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuraw napisał:

Nie, podłokietnik ze schowkiem i podwójnym cup holderem. W sumie oryginał kupiłem za 5zł (tak naprawdę za 3zł, ale głupio było prosić o resztę :hehe:)

No tak, ale nie od niemca zapewne, bo oni za centa to na sucha daliby sie ogolic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Może nie do końca w temacie ale parę tygodni w tym wątku rozgorzała mała bitwa na argumenty lub ich brak nt małej mocy i mizernych osiągów aut miejskich.

 

Obiecałem wstawić filmik z typowego miejskiego auta więc jest 1.4 8v by Renault starszej generacji. Sami oceńcie czy to wystarczy do miasta, elastyczność jest równie ok. Oczywiście kręcone kalkulatorem i rzeczywiście mogłem lepiej "pójść" no ale...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często tego używasz?
Bo ja ustawiam raz i nie ruszam miesiącami albo dłużej...
Zazwyczaj jak nie są sterowane to również nie są grzane, a dla mnie to jedna z najważniejszych opcji w samochodzie... Już bym nie kupił samochodu bez grzanych lusterek, nigdy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Spajdi napisał:

Zazwyczaj jak nie są sterowane to również nie są grzane, a dla mnie to jedna z najważniejszych opcji w samochodzie... Już bym nie kupił samochodu bez grzanych lusterek, nigdy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Ma to sens :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacob24 napisał:

Witka

 

Może nie do końca w temacie ale parę tygodni w tym wątku rozgorzała mała bitwa na argumenty lub ich brak nt małej mocy i mizernych osiągów aut miejskich.

 

Obiecałem wstawić filmik z typowego miejskiego auta więc jest 1.4 8v by Renault starszej generacji. Sami oceńcie czy to wystarczy do miasta, elastyczność jest równie ok. Oczywiście kręcone kalkulatorem i rzeczywiście mogłem lepiej "pójść" no ale...

 

 

Pokrec tak 100km po miescie i podaj spalanie i poziom zmeczenia ciaglym hamowaniem:) uwazam ze auta 80-100 km do miasta  nadder poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 62545tomasz napisał:

widzę bogato wyposażone merivy, a sterowanie manualne lusterkami? Nie dziwne?

Merivy mialy lusterka manuale?

Merivy dominuja w srodkowej wersji wyposazenia nie wiem czy to essenta czy Enjoy. Mojej zony ma wszystko co potrzeba, podnoszony fotel kierowcy, el szyby przednie, klime, cz, wspomaganie i LPG.  Halogenow nigdy nie uzyje zapewne :)

Czasem jade  jej Mery i poza obnizeniem fotela  na min nic nie krece lusterkami czy przesunieciem fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o aucie dla żony default_smile.gif
Poza tym u mnie różnica wzrostu to 2cm więc nawet jak jadę 500ka to nic nie muszę ruszać.
Ja celowo szukałem podstawowego auta do domu z El. fotelami z pamięcią. Różnica między moimi ustawieniami a żony jest kolosalna (bez przedstawienia fotela niemal nie dam rady wsiąść do auta po żonie) a często jeździmy autem na zmianę. Z kolei moja siostra jest kilka cm (około 3-5) wyższa ode mnie ale jeździmy na dokładnie identycznych ustawieniach fotela i lusterek i nigdy nie musimy przestawiać w przypadku pozyczania auta.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DZIDA napisał:

Ja celowo szukałem podstawowego auta do domu z El. fotelami z pamięcią. Różnica między moimi ustawieniami a żony jest kolosalna (bez przedstawienia fotela niemal nie dam rady wsiąść do auta po żonie) a często jeździmy autem na zmianę. Z kolei moja siostra jest kilka cm (około 3-5) wyższa ode mnie ale jeździmy na dokładnie identycznych ustawieniach fotela i lusterek i nigdy nie musimy przestawiać w przypadku pozyczania auta.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ludzie to maja wymagania:)

Ja nigdy nie pomyslalbym w takich kategoriach fotela. Chyba ze  jezdzilbym codzien na zmiane z zona po 10 przesiadek to moooooze... a tak rach ciach i jade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to maja wymagania:)

Ja nigdy nie pomyslalbym w takich kategoriach fotela. Chyba ze  jezdzilbym codzien na zmiane z zona po 10 przesiadek to moooooze... a tak rach ciach i jade

U mnie bywają po 2 - 3 przesiadki dziennie...

Jedni maja takie wymagania a inni muszą mieć dach szklany choć 90% czasu go zasłaniają

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spajdi napisał:

Już bym nie kupił samochodu bez grzanych lusterek, nigdy.

A ja miałem tylko w jednym i nigdy nie użyłem. 

Nie wiem jakie masz auto, ale w moich nigdy, ani raz mi lusterka nie zamarzły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 62545tomasz napisał:

już zacząłem oglądać fiesty mk7, tylko że one kurcze ciasniejsze od merivki

Fiesta nie jest przecież podniesioną klasą B więc nie ma co porównywać pod względem obszerności wnętrza. Może popatrz na Corollę Verso ale to już oczko wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fanlan napisał:

Pokrec tak 100km po miescie i podaj spalanie i poziom zmeczenia ciaglym hamowaniem:) uwazam ze auta 80-100 km do miasta  nadder poprawne.

to było tylko do testów, przecież ciężko byłoby tak na co dzień jeździć:-), toteż dopisałem, że elastyczność jest ok i do 3k rpm można jeździć też sprawnie. 

 

Co do mocy w pełni się zgadzam, jadąc do Świnoujścia są takie dwa odcinki gdzie rzeczywiście trzeba mieć sporo pod maską żeby wyprzedzić tira - taka charakterystyka drogi. Natomiast i tak wszyscy spotykamy się na tym samym promie😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 62545tomasz napisał:

Powiem Ci, że mam juz powoli dość szukania używek, nie wiem czy nie zrobię jak Ty i nie kupię żonie sandero;)

jak się śmiga loganem?

nad wyraz dobrze jeżeli tak mogę to ująć. Z tyłu jest naprawdę sporo miejsca, łatwo się manewruje. Sprzęgło chodzi lekko, kierownica również. Spalanie rewelacyjne. Jeżeli masz możliwość zepnij się i bierz. To nie takie złe auta jak je malują:-) aha - kosiarka 1.0 do tych 120 km/h spokojnie wystarczy, później już są wysokie obroty ale na upartego można jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 62545tomasz napisał:

u mnie to ma być taczka dla żony... 
chyba pomyślę o tym sandero...

do pracy prawie 500 km jeżdżę służbowymi autami, zależy co się trafi. Na takie wojaże 1.0 mogłoby być za słabe ale nawet na tzw. obwodnicach nie ma wstydu.

Osobiście nie kupiłbym używanego auta powyżej 10 tys. Rzeczywiście przeskok między powiedzmy 15 czy 16 a 35-38 jest bardzo duży ale masz spokój na parę ładnych lat.

Na Twoim miejscu nie inwestowałbym już w walkę z rudą w Mondeo. Możesz jeszcze minąć na jakiś czas temat kupując jakiegoś japońca albo powiedzmy Modus`a ale poniżej 10 tysi.

Jednakże sugerowałbym się brakiem rdzy i jak najmniej wymagań nt. wyposażenia przy dobrym egzemplarzu oprócz podstaw czyli jaśków, abs, klimy manualnej. Bez reszty można się obejść.

 

p.s. na wiosnę u mnie w firmie będzie wyprzedaż aut by vag - najstarsze auta to chyba końcówka 2013, chyba żadne auto nie ma poniżej 250 kkm - to taka ciekawostka gdybyś jednak chciał kupować od tzw. Helmuta:-)

a taki prywatny Helmut to będzie trzymał czy to Paska czy Merive pod  przysłowiowym kocem przez 20 lat chyba, że zaliczy "dzwona".

Znam już ich mentalność i wystrzegaj się aut sprowadzonych, szczególnie w niskich cenach. Pewnie Ameryki również nie odkryłem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 62545tomasz napisał:

u mnie to ma być taczka dla żony... 
chyba pomyślę o tym sandero...

polep monadziaka na rok wystarczy. Policz ile zaoszczedzisz nie tracac wartosci auta nowego, obowiazkowego AC. A ze szalu nie robi mondziak...skoro poza ruda  reszta sie kreci to nawet nie zal jak gdzies przytrze.

Inna kwestia to jest ZNUDZENIE  sie mondziakiem, na to tylko dobra zmiana pomoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blue_ napisał:

A ja miałem tylko w jednym i nigdy nie użyłem. 

Nie wiem jakie masz auto, ale w moich nigdy, ani raz mi lusterka nie zamarzły

A uzywales ogrzewania tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanlan napisał:

A uzywales ogrzewania tylnej szyby?

 

Grzanie lusterek przydaje się przy dużym deszczu i czasem używam, szczególnie w mieście. Kwestia zamarzania to juz zależy od tego gdzie kto auto parkuje, u mnie auta stoją w garażach (dom, praca, GH) więc zimą nie używam, podobnie jak zupełnie w moim przypadku zbędny gadżet podgrzewana szyba, która dodatkowo przeszkadza przy słońcu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.