Skocz do zawartości

wokół komina dla żony, Meriva A, Fusion, Astra H, Corsa D


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, sherif napisał:

 

Grzanie lusterek przydaje się przy dużym deszczu i czasem używam, szczególnie w mieście. Kwestia zamarzania to juz zależy od tego gdzie kto auto parkuje, u mnie auta stoją w garażach (dom, praca, GH) więc zimą nie używam, podobnie jak zupełnie w moim przypadku zbędny gadżet podgrzewana szyba, która dodatkowo przeszkadza przy słońcu :(.

 

Ja tam osobiście uważam że w ruchu wielkomiejskim grzane lusterka to w zimie konieczność. Bo non stop są w użyciu i muszą być czyste żeby bezpiecznie przebijać się przez miasto ciągle zmieniając pasy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanlan napisał:

polep monadziaka na rok wystarczy. Policz ile zaoszczedzisz nie tracac wartosci auta nowego, obowiazkowego AC. A ze szalu nie robi mondziak...skoro poza ruda  reszta sie kreci to nawet nie zal jak gdzies przytrze.

Inna kwestia to jest ZNUDZENIE  sie mondziakiem, na to tylko dobra zmiana pomoze.

 

Od kiedy ac jest obowiązkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanlan napisał:

Policz ile zaoszczedzisz nie tracac wartosci auta nowego, obowiazkowego AC.

 

No faktycznie - 1700PLN za pełęn pakiet dealerski we Wrocku to fortuna :facepalm: (tyle płacę za skodę)

 

A pomyśl sobie teraz ile by zaoszczędził na ubezpieczeniu i utracie wartości gdyby jeździł zbiorkomem! :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego kolegę. Kilka lat temu kupił nowy samochód i uznał, ze nie będzie płacił AC jak również zrezygnował z  gwarancji i nie robił wymaganych przeglądów gwarancyjnych. Autem jeździ już dobre kilka lat i jak na razie ma szczęście, nic się nie zepsuło na gw jak i nie zaliczył szkody z własnej winy.

Aha, domu też nie ubezpiecza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Kredyt/leasing w przypadku nowego auta zawsze.

Tak wiem o tym, że  w przypadku kredytu jest mus. Z drugiej strony przeważnie  wtedy jest fajma oferta. Za Dacie np. 1200 zł pełen  pakiet więc dramatu nie ma. Za gotówkę jednak obowiązku nie ma. Co innego zdrowy rozsądek:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacob24 napisał:

Tak wiem o tym, że  w przypadku kredytu jest mus. Z drugiej strony przeważnie  wtedy jest fajma oferta. Za Dacie np. 1200 zł pełen  pakiet więc dramatu nie ma. Za gotówkę jednak obowiązku nie ma. Co innego zdrowy rozsądek:-)

Ogólnie jak kupujesz nowe to masz fajne oferty, I nie skorzystanie jest powiedzmy sobie dziwactwem. Żeby nie nazwać tego bardziej dosadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o C maxie?

końcówka 2009 poliftowy 1.8 16V

jak się to do gazu nadaje?

to ten sam silnik 1.8 16V co w moim mondziaku z 1997 roku? ja mam 115 koni, a w tym jest chyba 125 koni

sąsiad będzie sprzedawał, chce 18 tysięcy, koło 150 tysięcy przebiegu i zastanawiam się czy go nie kupić, auto pewne...

co prawda szukałem mniejszych opłat za oc i ciut mniejszego auta..., ale po jeździe przez żonę mondeo mk2 liftback tym C maxem też da radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 62545tomasz napisał:

a co powiecie o C maxie?

końcówka 2009 poliftowy 1.8 16V

jak się to do gazu nadaje?

to ten sam silnik 1.8 16V co w moim mondziaku z 1997 roku? ja mam 115 koni, a w tym jest chyba 125 koni

sąsiad będzie sprzedawał, chce 18 tysięcy, koło 150 tysięcy przebiegu i zastanawiam się czy go nie kupić, auto pewne...

co prawda szukałem mniejszych opłat za oc i ciut mniejszego auta..., ale po jeździe przez żonę mondeo mk2 liftback tym C maxem też da radę...

 

Upewnij się tylko ze nie rdzewieje i nie chleje oleju grubo ponad norme :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 22:16, 62545tomasz napisał:

widzę bogato wyposażone merivy, a sterowanie manualne lusterkami? Nie dziwne?

Przeglądając ogłoszenia napotkałem różne mixy, również takie o jakich piszesz. W przypadku tego samochodu nie jest to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

to w końcu od znajomego czy z Niemiec? obroty podniesione - może zimny, kiera wytarta, odcień zderzaka wydaje się być lekko inny ale tutaj akurat się nie upieram, bo może automat ad. zdjęć zrobił psikusa.

Najfajniejsze są stylowe kołpaki😁, napisałem Ci o autach z DE chyba, że to Twój znajomy z DE prowadzi auto-handel,  tak czy inaczej nie idziesz w dobrą stronę moim zdaniem.... Ja nie twierdzę, że wszystko z De jest złe ale ogólnie... ponad 20 tysi, rejestracja, ubezpieczenie, gaz - zbliżasz się do poziomu nowej Dacii. Pewnie, że ten C-max fajniejszy no ale... poszukaj czegoś na miejscu, pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuka od sąsiada krajowa, a ten link to właśnie ciągnie zaprzyjaźniony ludek, zarzeka się że auto ok
ale masz zdecydowaną rację (chce za niego 18 tyś - utargował z ceny bo wziął kilkanaście aut i może mi go za 18 kzł opchnąć), koszta... zawieszenie tylne droższe w naprawach, większe OC, spalanie wyższe o ok. 2 litry od takiej merivy 1.4...

jadę jutro jak się wyrobię, a jak nie to w niedziele zoabaczyc  merivkę 2009, 1.4 niby ok (kolejna hehehe) za 15900, wiem że drogo...., ale już mam dość ulepów;) - zobaczę co to za sztuka...

wszystko zmierza powoli do nowej Daćki... C-max przemyślałem temat i za dużo dla żony, to takie same wymiary jak aktualne mondeo mk2 w liftbacku...ciężko jej tym zaparkować w mieście..., meriva sporo mniejsza i wystarczająca do turlania się dom-praca-szkoła-zakupy, eksploatacja będzie znacznie tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 62545tomasz napisał:

chyba pójdę w C-maxa z końcówki 2009, 1.8 16V te same pieniądze, żona mówi że jej bez różnicy bo nie zna ani merivy ani cmaxa;)

a do forda mam zaufanego mechanika

 

Cos obroty podniesione jak na 80stC i to na kilku zdjeciach. Krokowy wiesza czy inny powod?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 62545tomasz napisał:

 niedziele zoabaczyc  merivkę 2009, 1.4 niby ok (kolejna hehehe) za 15900, wiem że drogo...., ale już mam dość ulepów;) - zobaczę co to za sztuka...

wszystko zmierza powoli do nowej Daćki... C-max przemyślałem temat i za dużo dla żony, to takie same wymiary jak aktualne mondeo mk2 w liftbacku...ciężko jej tym zaparkować w mieście..., meriva sporo mniejsza i wystarczająca do turlania się dom-praca-szkoła-zakupy, eksploatacja będzie znacznie tańsza...

czy 15900 to duzo? Jesli to cosmo, przebieg do 100.000 to te 900 do zerwania. Zaproponuj 12500 :)  Ino sie nie smiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztuka, która się przed chwilą pojawiła koło mojego miejsca zamieszkania

 

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-meriva-serwisowany-91-tys-km-ID6BKruP.html?

 

 

a ta mam zarezerwowaną

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-meriva-1-4-16v-klimatyzacja-stan-idealny-ID6BKa9o.html?

 

jadę zerknąć na nią w niedziele

dziwnie zamontowane przyciski grzanych foteli...

ktoś indywidualnie dołożył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego się dopatrzyłem z tej co mam zarezerwowaną przed chwilą...

napis ecoflex występował z zielonymi wstawkami na obrotomierzu wskazując ekonomiczną jazdę oraz dłuższą skrzynią i na skrzyni na zielono schemat skrzyni...

czyżby klapa była wymieniana?

Orientuje się ktoś jak to jest z tym napisem eco flex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

czego się dopatrzyłem z tej co mam zarezerwowaną przed chwilą...

napis ecoflex występował z zielonymi wstawkami na obrotomierzu wskazując ekonomiczną jazdę oraz dłuższą skrzynią i na skrzyni na zielono schemat skrzyni...

czyżby klapa była wymieniana?

Orientuje się ktoś jak to jest z tym napisem eco flex?

Załatw VIN, wpisz tutaj:

http://opelvindekoder.pl/

Zawsze może się czegoś doszukamy. ;)

 

EDIT:

Znalazłem VIN na zdjęciu - to jest ecoFlex. I dodatkowo to jest 2008 rok, nie 2009. Na stronce powyżej po VIN dostaniesz również pierwszy nr rej. z Niemiec. Można by sprawdzić w historia pojazdu na PL stronie, ale trzeba mieć profil zaufany, a nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 62545tomasz napisał:

ja mam profil zaufany, podlinkuj

 

Historiapojazdu.gov.pl tam jest opcja sprawdzenia danych z DE.

Na Opelvindekoder jest ewidentnie napisane, że to ecoFlex. Więc może zegary są kombinowanie lub np. się popsuły i ktoś wymienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historiapojazdu.gov.pl tam jest opcja sprawdzenia danych z DE.
Na Opelvindekoder jest ewidentnie napisane, że to ecoFlex. Więc może zegary są kombinowanie lub np. się popsuły i ktoś wymienił?
Z DE nie będzie danych na historiapojazdu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem tą za 14900 kolejny ulep.

 

powiedzcie mi jak powinno "wysoko"dmuchać przy zapalonym silniku i odkręconym korku oleju?

z tej dmuchało na ok. 70 cm;), a majonezu pod korkiem ze dwa centymetry, że się odklejał i wpadał do silnika, kurcze na miejscu sprzedającego chyba bym to wytarł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał:

obejrzałem tą za 14900 kolejny ulep.

 

powiedzcie mi jak powinno "wysoko"dmuchać przy zapalonym silniku i odkręconym korku oleju?

z tej dmuchało na ok. 70 cm;), a majonezu pod korkiem ze dwa centymetry, że się odklejał i wpadał do silnika, kurcze na miejscu sprzedającego chyba bym to wytarł....

 

 

Co to za fachowe metody oględzin auta metoda "pomiar dmuchania na odkręconym korku oleju" :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rostex napisał:

W cmaxie jest ten kiblowaty silnik co wyje przy 100 km/w, ma łańcuch i dwumas?

Dokładnie.Miałem ten silnik  w V50-ani nie chciało jechać ani nie chciało byc ekonomiczne.Przy 150kkm zaczelo pobierać olej.Do 3500 obrotów nic się nie dzialo,powyżej 4000 silnik wydawał odgłosy ktore skutecznie zniechęcały do dalszego kręcenia .Najgorszy silnik jaki mialem w prywatnym,"nowożytnym" aucie:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

1.8 16V benzyna 125 - jest taki

 

o nim piszecie?

raczej o tym, ja ten silnik miałem kiedyś w Mondeo 3 - kiedyś nawet nagrałem filmik o totalnym braku elastyczności i ruszaniu z podniesionymi obrotami. Wielokrotnie poruszałem przy jakiś porównaniach w moich wątkach. 

 

Zamiast może oglądać te jak napisałeś ulepy to już lepiej poszukać powiedzmy 4-5 letniego auta klasy b. Przestrzeni nie zabraknie, bierzesz jakiś prosty silnik, auto z normalną historią z PL i cieszysz się brakiem problemów bo chyba o to chodzi, bynajmniej w tym wątku:-)

 

Przykładowo u mnie w okolicy jest Sandero 2014 za ok 19,5 tys. z przebiegiem niecałe 40 tys. Nie zamierzam nikomu Dacii wciskać 😁 ale jak nie chcesz nówki to takie auto będzie lepszym deal`em niż 10-latek z Niemiec.

 

U mnie w rodzinie jest Astra II 1.4 16v - auto ogólnie trzyma się bdb, w którą tam niedzielę z rzędu tylko jest dolewany olej - piszę jak najbardziej poważnie.

Natomiast reszta auta trzyma się świetnie. Kupione od pierwszego właściciela z niewielkim przebiegiem typu 120 czy 130 tys. km dwa lata temu 

 

Ani w często krytykowanej Pandzie ani w mniej często krytykowanym Aveo nie dolewałem oleju. Może to odosobniony przypadek....

 

 Spróbuj poszukać trochę nowszych aut, nawet z mniejszą budą i silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.