Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, sdss napisał(a):

Ja powiem, z doświadczenia, ze nie zawsze, a raczej nigdy nie wolno sugerować sie cenami w OtoMoto dla porównanie różnych marek 

jedni wstawiają realne ceny konkretnego egzemplarza, od której mooooze jeszcze cos minimalnie urwiesz. Inni wstawiają cene „bazy” a wyposażenie prawie max a po telefonie sie okazuje ze akurat ten dosłownie dzis juz został zarezerwowany ;)

bez telefonów, maili, jeżdżenia, nie dowiesz sie „prawdy” 

z tych trzech, to podobno Q7 ma teraz dobre ceny, jesli nie przeszkadza, ze model zaraz skończy sie

z drugiej strony VW i V tez juz jakis czas na rynku.  Ja wybrałem XC ale z innym silnikiem ;)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 10:52, Rado_ napisał(a):

Nie wiem jak w innych premiumamch, ale w Volvo sa dywaniki w standardzie. Dla samych dywanikiw warto sie skusić. 😆

 

 

U mnie można było dokupić w konfiguratorze dywaniki standard za jakieś 600zł lub dywaniki premium (grubsze) za 2x tyle. W wersji podstawowej nie było żadnych. Ale... jeśli kupowałeś wersję z kremową skórą i brązowymi wykończeniami (deska rozdzielcza, drzwi, tkaniny i wszystkie plastiki) zamiast czarnych to w pakiecie do tego były brązowe dywaniki premium. Tak samo w przypadku zakupu foteli sportowych lub z tapicerką Windsor.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 11:09, Rado_ napisał(a):

W Reno mialem wybór tekstylne czy gumowe;]

 

Ranger Wildtrack ma w standardzie ładne dywaniki z kolorowym akcentem i napisem ale jako dodatek zupełnie gratis dostałem też komplet gumowych. To chyba standard, czyli w standardzie są 2 komplety.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sdss napisał(a):

 

Fotele na korbkę w Touaregu to obciach ale chyba i tak wziąłbym Touarega bo ten V6 TDI powinien fajniej jeździć od czterocylindrowej hybrydy w Volvo. Ale bez jazdy próbnej to tylko spekulacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

U mnie można było dokupić w konfiguratorze dywaniki standard za jakieś 600zł lub dywaniki premium (grubsze) za 2x tyle. W wersji podstawowej nie było żadnych. Ale... jeśli kupowałeś wersję z kremową skórą i brązowymi wykończeniami (deska rozdzielcza, drzwi, tkaniny i wszystkie plastiki) zamiast czarnych to w pakiecie do tego były brązowe dywaniki premium. Tak samo w przypadku zakupu foteli sportowych lub z tapicerką Windsor.

:ok:

 

Nie wiem jak brązowe, ale szczytem głupoty jest dawanie beżowych dywaników do jasnego wnętrza. Nie wiem, czy jeszcze takie głupie pomysły gdzieś maja, ale kiedyś to było częste. Pewnie kapcie tez oferowali w pakieciedo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ranger Wildtrack ma w standardzie ładne dywaniki z kolorowym akcentem i napisem ale jako dodatek zupełnie gratis dostałem też komplet gumowych. To chyba standard, czyli w standardzie są 2 komplety.

:ok:

Dywaniki to powinny być w każdym aucie standardem. Niech będą jakiekolwiek, ale niech będą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Fotele na korbkę w Touaregu to obciach ale chyba i tak wziąłbym Touarega bo ten V6 TDI powinien fajniej jeździć od czterocylindrowej hybrydy w Volvo. Ale bez jazdy próbnej to tylko spekulacje.

 

 

Pewnie jeździ fajniej, ale wydajesz tyle kasy i korbotronik, to tak słabo. Fakt, jak sobie już ustawisz fotel, to raczej nie będziesz ciagle regulował. Ale ogólnie cena jak za dużego suva z v6 całkiem spoko.

o Q7 się nie wypowiadam, bo ogłoszenie wygasło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał(a):

Nie wiem jak brązowe, ale szczytem głupoty jest dawanie beżowych dywaników do jasnego wnętrza. Nie wiem, czy jeszcze takie głupie pomysły gdzieś maja, ale kiedyś to było częste. Pewnie kapcie tez oferowali w pakieciedo tego.

 

No, jasne to bez sensu. Ten brąz jest dość ciemny, nie brudzi się nadmiernie. Nawet znalazłem zdjęcie z brudnym dywanikiem, dramatu nie ma.

 

Downloadkopia.jpeg.f6cd4f0bbf7ab0ef72ba6c9edd4a185a.jpeg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rado_ napisał(a):

Dywaniki to powinny być w każdym aucie standardem. Niech będą jakiekolwiek, ale niech będą. 

Jak to mawiał klasyk, nigdy nie mów zawsze ;)

Myślisz, ze nie istnieją ludzi, którzy nie potrzebują dywaników?

moze ma tak wychowana/ego żonę / męża, ze po każdej jeździ leci z odkurzaczem…

a w niektórych samochodach oryginalna podłoga jest dużo fajniejsza od dywaników 

to tak, dla kontrastu 

to samo dotyczy jasnych dywaników ;)

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, akisel napisał(a):

Jak to mawiał klasyk, nigdy nie mów zawsze ;)

Myślisz, ze nie istnieją ludzi, którzy nie potrzebują dywaników?

moze ma tak wychowana/ego żonę / męża, ze po każdej jeździ leci z odkurzaczem…

a w niektórych samochodach oryginalna podłoga jest dużo fajniejsza od dywaników 

to tak, dla kontrastu 

to samo dotyczy jasnych dywaników ;)

Wiadomo, dziwnych ludzi jest mnóstwo, ale nie równajmy do nich:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał(a):

Pewnie jeździ fajniej, ale wydajesz tyle kasy i korbotronik, to tak słabo. Fakt, jak sobie już ustawisz fotel, to raczej nie będziesz ciagle regulował. Ale ogólnie cena jak za dużego suva z v6 całkiem spoko.

o Q7 się nie wypowiadam, bo ogłoszenie wygasło.

Niby nie przestawiasz , ale elektryk może się odsuwać po wyłączeniu zapłonu i łatwiej wysiąść i wsiąść . Tuareg ma dobre ceny wchodzi FL audi zaś ma większy rabat i wychodzi podobnie. Volvo benzyna i to mała. Jak ktoś już napisał minimum  V6 i pneumatyka 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rado_ napisał(a):

Wiadomo, dziwnych ludzi jest mnóstwo, ale nie równajmy do nich:old:

W cieplych krajach dywanikow nikt nie stosuje. Wez np taka Hiszpanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Fotele na korbkę w Touaregu to obciach ale chyba i tak wziąłbym Touarega bo ten V6 TDI powinien fajniej jeździć od czterocylindrowej hybrydy w Volvo. Ale bez jazdy próbnej to tylko spekulacje.

 

 

 

Gdzie widzisz korbotronic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kiwal napisał(a):

W cieplych krajach dywanikow nikt nie stosuje. Wez np taka Hiszpanie....

 

A to nie jest przypadkiem domena aut z wypozyczalni?

Pewnie szybciej sie odkurza jak dywanikow nie ma...

Nie wiem jak to jest w prywatnych autach, ale faktycznie wszystkie rentale sa bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Wiadomo, dziwnych ludzi jest mnóstwo, ale nie równajmy do nich:old:

 

Właśnie. Ja na przykład nie cierpię elektrycznych regulacji fotela. Jedyny sens to ma jak ma pamięć różnych użytkowników i ustawia pode mnie sam jak wsiadam. Ale jak nie ma pamięci, albo po prostu chcesz sobie odsunąć, przysunąć fotel, oparcie, to szukanie tych przycisków, trzymanie, czekanie, czekanie aż to sunie i dosunie na miejsce, to jest jakiś bezsens. Wolę złapać wajchę, przesunąć fotel, puścić wajchę niż się tak bawić i czekać. Podobnie z klapą bagażnika: pik, pik i czekanie, pik pik i czekanie. Wolę złapać, otworzyć i mam otwarte. Owszem, dla drobnej kobiety, albo kogoś z niedowładem ręki, to ok, ale mnie te rzeczy bardziej irytują niż pomagają.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał(a):

Niby nie przestawiasz , ale elektryk może się odsuwać po wyłączeniu zapłonu i łatwiej wysiąść i wsiąść . Tuareg ma dobre ceny wchodzi FL audi zaś ma większy rabat i wychodzi podobnie. Volvo benzyna i to mała. Jak ktoś już napisał minimum  V6 i pneumatyka 😂

Bez elektryki da sie zyc, jak wiekszosc ludzi, ale wiadomo. W Volvo mamy z pamięcią, co jednak jest duzym ulatwieniem, dla 2 kierowcow i teraz slabo widzę auto bez tego. Minusem jest brak elektrycznej kiery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

Właśnie. Ja na przykład nie cierpię elektrycznych regulacji fotela. Jedyny sens to ma jak ma pamięć różnych użytkowników i ustawia pode mnie sam jak wsiadam. Ale jak nie ma pamięci, albo po prostu chcesz sobie odsunąć, przysunąć fotel, oparcie, to szukanie tych przycisków, trzymanie, czekanie, czekanie aż to sunie i dosunie na miejsce, to jest jakiś bezsens. Wolę złapać wajchę, przesunąć fotel, puścić wajchę niż się tak bawić i czekać. Podobnie z klapą bagażnika: pik, pik i czekanie, pik pik i czekanie. Wolę złapać, otworzyć i mam otwarte. Owszem, dla drobnej kobiety, albo kogoś z niedowładem ręki, to ok, ale mnie te rzeczy bardziej irytują niż pomagają.

Tez mi sie tak wydawało,  ale pr,y elektrycznej regulacji przewaznie jest wiecej ustawien fotela i lepiej mozna dopasować pod siebie. 

Elektryczna klapa tez kiefys wydawala mi sie bez sensu, a teraz to wieksza wygoda. Nic silowanie sie z otwieraniem i zamykaniem. Ale wiadomo, co kto lubi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

Właśnie. Ja na przykład nie cierpię elektrycznych regulacji fotela. Jedyny sens to ma jak ma pamięć różnych użytkowników i ustawia pode mnie sam jak wsiadam. Ale jak nie ma pamięci, albo po prostu chcesz sobie odsunąć, przysunąć fotel, oparcie, to szukanie tych przycisków, trzymanie, czekanie, czekanie aż to sunie i dosunie na miejsce, to jest jakiś bezsens.

 

Niby tak ale do drobnych regulacji elektryczne są o wiele lepsze, bo manualna zwykle reguluje skokowo.

 

 

1 godzinę temu, maro_t napisał(a):

Wolę złapać wajchę, przesunąć fotel, puścić wajchę niż się tak bawić i czekać. Podobnie z klapą bagażnika: pik, pik i czekanie, pik pik i czekanie. Wolę złapać, otworzyć i mam otwarte. Owszem, dla drobnej kobiety, albo kogoś z niedowładem ręki, to ok, ale mnie te rzeczy bardziej irytują niż pomagają.

 

Otwieranie faktycznie jest szybsze ale już zamykanie to niekoniecznie. Zamiast się siłować z klapą naciskasz guzik i idziesz sobie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

Otwieranie faktycznie jest szybsze ale już zamykanie to niekoniecznie. Zamiast się siłować z klapą naciskasz guzik i idziesz sobie.

 

 

otwieranie elektrycznej tez moze byc szybsze.
jak masz wolne rece to juz z daleka mozesz ja otworzyc pilotem
a jak rece masz zajete to tez szybciej machnac noga niz odkladac torby/walizki/inne rzeczy

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał(a):

Owszem, dla drobnej kobiety, albo kogoś z niedowładem ręki, to ok, ale mnie te rzeczy bardziej irytują niż pomagają.

Na temat klapy zawsze byłem tego zdania co Ty, aż kupiłem insignię A kombi (mam 186cm i >100kg).

Naprawdę trzeba trochę siły przyłożyć by nią trzepnać (choć jak się nie da rady to końcówkę dociąga jakiś silniczek), a ciulowato umieszczony uchwyt tylko w tym przeszkadza (jest od wnętrza klapy nie na jej "rancie", już łatwiej złapać za blachę z góry.

Drobna, a raczej niska kobieta to musi podskakiwać do tego cholernego uchwytu i się wieszać na nim. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydawało,  ale pr,y elektrycznej regulacji przewaznie jest wiecej ustawien fotela i lepiej mozna dopasować pod siebie. 
Elektryczna klapa tez kiefys wydawala mi sie bez sensu, a teraz to wieksza wygoda. Nic silowanie sie z otwieraniem i zamykaniem. Ale wiadomo, co kto lubi.
Ani el klapy ani foteli nie lubię.

Często pakuje się ponad Stan i nie można "pier....c klapa żeby dopchnąć bagaże

A fotele el. wieki rozkładają się do pozyci "lezec" jak chce spać w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ppmarian napisał(a):

Ani el klapy ani foteli nie lubię.

Często pakuje się ponad Stan i nie można "pier....c klapa żeby dopchnąć bagaże

A fotele el. wieki rozkładają się do pozyci "lezec" jak chce spać w aucie
 

Ja zamiast pier..to dopycham klapę i efekt ten sam. Gdybym rozkładał do spania kilka razy dziennie, może by mnie to denerwowało. Ale ja już jestem na takim etapie życia, ze nie zamierzam się z niczym spieszyć i denerwować, ze muszę coś mieć na już. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ppmarian napisał(a):

Ani el klapy ani foteli nie lubię.

Często pakuje się ponad Stan i nie można "pier....c klapa żeby dopchnąć bagaże

 

Można. Normalnie możesz nią walić rękami, dopychać na siłę itd. na mechanizmach nie robi to wrażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast pier..to dopycham klapę i efekt ten sam. Gdybym rozkładał do spania kilka razy dziennie, może by mnie to denerwowało. Ale ja już jestem na takim etapie życia, ze nie zamierzam się z niczym spieszyć i denerwować, ze muszę coś mieć na już. 
Ale jak stoję na przejeździe kolejowym np to w starym subaru miałem fajche i do pozycji leżeć fotel kład się w 1s i kolejna 1s do pozycji siedzieć a tak trzymasz guzik lub czekasz (jak masz pamiec) i dopiero możesz, ruszyć, a z tyłu już się piekła ze nie ruszasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał(a):

Uwierz że co innego pierd...c z wysokości a co i nego dopychac.
 

 

Mocno walnąć się nie da bo sama obecność mechanizmu hamuje jednak. Ale można po niej nawet skakać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Można. Normalnie możesz nią walić rękami, dopychać na siłę itd. na mechanizmach nie robi to wrażenia.

 

Czasem robi. Żona kolegi dopychala klapę w citroenie C5 i górne mocowania amortyzatorów wyszły przez dach. :)

Nie wiem, czy to kwestia żony, czy samochodu, ale efekt był taki, że mieli dziury w dachu.

  • Haha 2
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

Ani el klapy ani foteli nie lubię.

Często pakuje się ponad Stan i nie można "pier....c klapa żeby dopchnąć bagaże

A fotele el. wieki rozkładają się do pozyci "lezec" jak chce spać w aucie
 

Ja za to nie wyobrażam sobie auta bez tego ;). Fotele z racji mnogości ustawień i pamięci. Klapę dla wygody. Jak często jeździłem na wschód to miałem czasami po x3 kontrole policji, za każdym razem trzeba bagażnik otworzyć. Wystarczyło wcisnąć przycisk przed i po, bez wysiadania ;).

Z dociskaniem nie ma problem, jak zamyka się klapa elektrycznie wystarczy lekko jej pomóc pod sam koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, Rado_ napisał(a):
Ja zamiast pier..to dopycham klapę i efekt ten sam. Gdybym rozkładał do spania kilka razy dziennie, może by mnie to denerwowało. Ale ja już jestem na takim etapie życia, ze nie zamierzam się z niczym spieszyć i denerwować, ze muszę coś mieć na już. 

Ale jak stoję na przejeździe kolejowym np to w starym subaru miałem fajche i do pozycji leżeć fotel kład się w 1s i kolejna 1s do pozycji siedzieć a tak trzymasz guzik lub czekasz (jak masz pamiec) i dopiero możesz, ruszyć, a z tyłu już się piekła ze nie ruszasz.

Nie wpadłbym na to, by rozkładać fotel i spać na przejeździe kolejowym;l Ale tak, masz rację, będzie o niebo szybciej.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie wyobrażam sobie auta bez tego . Fotele z racji mnogości ustawień i pamięci. Klapę dla wygody. Jak często jeździłem na wschód to miałem czasami po x3 kontrole policji, za każdym razem trzeba bagażnik otworzyć. Wystarczyło wcisnąć przycisk przed i po, bez wysiadania .
Z dociskaniem nie ma problem, jak zamyka się klapa elektrycznie wystarczy lekko jej pomóc pod sam koniec.
 
Na wschodzie to ja wszystko z bagażnika wyciagalem łącznie z kołem zapasowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłbym na to, by rozkładać fotel i spać na przejeździe kolejowym;l Ale tak, masz rację, będzie o niebo szybciej.
Nie chodzi o spanie nacprzejedzie a o zmianę szybką pozycji.

Zwyczajnie ja widzę więcej wad niż zalet tych dwóch rozwiazan mimo że je posiadam bo muszę (wersja wyposażenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Nie chodzi o spanie nacprzejedzie a o zmianę szybką pozycji.

Szybka zmiana pozycji OK, ale ten przykład z przejazdem kolejowym jest w dechę. ;l

Faktycznie tory wszystkich rozkładają i to na łopatki. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał(a):

Nie chodzi o spanie nacprzejedzie a o zmianę szybką pozycji.

Zwyczajnie ja widzę więcej wad niż zalet tych dwóch rozwiazan mimo że je posiadam bo muszę (wersja wyposażenia)

Być może tak jest w Twoim przypadku. Myśle, ze 99% ludzi będzie zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ppmarian napisał(a):
2 godziny temu, sherif napisał(a):
Ja za to nie wyobrażam sobie auta bez tego emoji6.png. Fotele z racji mnogości ustawień i pamięci. Klapę dla wygody. Jak często jeździłem na wschód to miałem czasami po x3 kontrole policji, za każdym razem trzeba bagażnik otworzyć. Wystarczyło wcisnąć przycisk przed i po, bez wysiadania emoji6.png.
Z dociskaniem nie ma problem, jak zamyka się klapa elektrycznie wystarczy lekko jej pomóc pod sam koniec.
 

Na wschodzie to ja wszystko z bagażnika wyciagalem łącznie z kołem zapasowym...

X3 w jedną godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

X2

Raz na wyjedzie z rosjii i drugi raz na wjedzie do norwegii
A to wszystko przy -28


Ok to nie był wschod tylko polnoc :)
 

Ok granicę nie przekracza się na co dzień. Jak masz kontrole przygraniczne to nawet kilka razy dziennie. Wystarczy im bagażnik otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, komor napisał(a):

Skoda całkiem atrakcyjna cenowo :oki:

Ale dalej lepiej kupić sobie dwie Dacie Jogger.

 

 

235k za Octavie "atrakcyjne cenowo"... co za czasy ;l

 

A jeszcze niedawno było tak... 

 

 

image.png.3840208f8b0fa2d04c775e142c2757b3.png

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

235k za Octavie "atrakcyjne cenowo"... co za czasy ;l

 

A jeszcze niedawno było tak... 

 

Znacznie taniej można mieć Tesle Y z 300 KM silnikiem i masz w niej już praktycznie wszystko.

Zobaczymy za jakiś czas, może Octavia RS będzie takim rodzynkiem a nie powszechnym samochodem na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komor napisał(a):

Znacznie taniej można mieć Tesle Y z 300 KM silnikiem i masz w niej już praktycznie wszystko.

Zobaczymy za jakiś czas, może Octavia RS będzie takim rodzynkiem a nie powszechnym samochodem na drogach.

 

Fajnie że jednak ludzie zaczynają to dostrzegać. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.