Skocz do zawartości

Aku YTZ8V


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Robi ktoś sensowny po za Yuasa aku w tym wymiarze? 113/70/130? 7Ah?

 

Bo nie mogę znaleźć a ten kosztuje jak za zboże i po 2 latach zdechł. Niby ma 12,4V ale nie zakręci odpowiednio i nie da się naładować bo ładowarka pokazuje full po kilku minutach.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi ktoś sensowny po za Yuasa aku w tym wymiarze? 113/70/130? 7Ah?
 
Bo nie mogę znaleźć a ten kosztuje jak za zboże i po 2 latach zdechł. Niby ma 12,4V ale nie zakręci odpowiednio i nie da się naładować bo ładowarka pokazuje full po kilku minutach.
 
Krawiec
Dziwne, Yuasa to jedne z lepszych akumulatorów...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
45 minut temu, rwIcIk napisał:

Poczytaj porad jak reanimować taki Aku przy pomocy innego 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/479029-akumulator-żelowy/

Posty @Olas1

Ale u mnie ladowarka startuje, bo aku nie ma napiecia ponizej progu startu ladowarki.

Jak sie pojezdzi to pali, ale po tygodniu juz nie..

Aku to VRLA w sumie oryginal jest GS GTZ8V ale to chyba to samo bo GS to Yuasa....

A laduje tym wynalazkiem z lidla.... oczywiscie na trybie motocyklowym.

Juz go na wiosne reaninowalem wlasnie innym aku bo jak byl zakaz ruszania d... z domow to mu sie rozladowalo ponizej 6V...

 

Zreszta w Subaru tez tak aku padl tyle ze tam byl Panasonic i po 2 tygodniach postoju umieral (ale tam go zalatwial monitoring GPS). Wsadzilem jakas Varte na szybkiego nawet nieco inna rozmiarowo, byle kable pasowaly i moze miesiac stac i odpali.

 

Zobacze moze go rozladuje troche tak do 10V jakas zarowka i sprobuje naladowac.

Z akumulatrokami NiMH 2  - 3 takie cykle i ozywaja...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krawiec napisał:

Juz go na wiosne reaninowalem wlasnie innym aku bo jak byl zakaz ruszania d... z domow to mu sie rozladowalo ponizej 6V...

Na przyszłość po prostu zdejmij ''klemę'' jak szykuje się dłuższy postój, bo widać, ze pojazd trochę prądu ciągnie na postoju i w sumie to każdy aku tak załatwi...

 

50 minut temu, krawiec napisał:

Zobacze moze go rozladuje troche tak do 10V jakas zarowka i sprobuje naladowac.

Cudów nie będzie nale próbować mozna choć raczej ten lidlowy prostownik słabo się nadaje do odsiarczania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 minuty temu, volf6 napisał:

Na przyszłość po prostu zdejmij ''klemę'' jak szykuje się dłuższy postój, bo widać, ze pojazd trochę prądu ciągnie na postoju i w sumie to każdy aku tak załatwi...

Aby zdjac kleme trzeba odkrecic plastik czolowy i zdjac szybe... dojscie do aku jest kompletnie do dupy....

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krawiec napisał:

Aby zdjac kleme trzeba odkrecic plastik czolowy i zdjac szybe... dojscie do aku jest kompletnie do dupy....

 

Krawiec

Wystarczy domontować sobie ''hebelek'' w dostępnym miejscu;)

Zimą pewnie też nie jeździsz i aku cierpi a tak pyk i po kłopocie a rozbierać i tak musisz skoro trzeba aku wymieniać co chwilę:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krawiec napisał:

Aby zdjac kleme trzeba odkrecic plastik czolowy i zdjac szybe... dojscie do aku jest kompletnie do dupy....

 

Krawiec

Dokładnie jak kolega napisał wcześniej. Dorob sobie na kablu gdzieś w łatwo dostępnym miejscu wlaczke hermetyczna (wtyczki) w razie postoju odetniesz prąd z aku.moj kolega też walczył z akumulatorami bo po dłuższym postoju Aku padał. Dopiero gość w Moto sklepie poradził mi zrobić złączkę i rozpinać instalacje jak nie jeździ. Po tym zabiegu ma spokój od dłuższego czasu. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam exide bike 10Ah i jest OK od 10 lat, ciekawe czy nadal robią dobre

 

a do Ciebie taki się nie nada ?

 

https://allegro.pl/oferta/exide-bike-12v-6ah-ytx7l-bs-etx7l-bs-7272727250

 

wiem, że 6Ah/100A ale 92zł to nie majątek i może warto spróbować

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
8 minut temu, jqr napisał:

ja mam exide bike 10Ah i jest OK od 10 lat, ciekawe czy nadal robią dobre

 

a do Ciebie taki się nie nada ?

 

https://allegro.pl/oferta/exide-bike-12v-6ah-ytx7l-bs-etx7l-bs-7272727250

 

wiem, że 6Ah/100A ale 92zł to nie majątek i może warto spróbować

Chyba musi byc szczelny czyli VRLA

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Na razie go rozladowywuje pradem 1A...

Interesujace.... podlaczylem listwe LED do niego taka 40W.

Poczatkowy prad 2,8A przy napieciu 11,2V szybko zlecial do okolo 1A ale po jakis 30minutach podbilo do 1,5A.

Napiecie 10,5V i tak 2h... potem spadlo ponizej 10V wiec podlaczylem go pod ladowarke (oczywiscie z pomoca aku z auta bo ta lidlowa ladowarka nie wstanie jak napiecie na aku jest ponizej 11V) i sie laduje pradem 0,8A

 

Krawiec

Edytowane przez krawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krawiec napisał:

Chyba musi byc szczelny czyli VRLA

 

Krawiec

W jakiej pozycji jest zamontowany? Jeśli pod kątem max 30 stopni od pionu to może być zwykły AGM

 

YTZ8 raczej nikt nie robi w zamienniku bo to bardzo mało popularna referencja.

 

Zresztą , Yuasa YTZ ma wewnątrz inną budowę płyt niż zwykłe YTX i jak już bym miał kupować to albo ryzykowałbym zwykły YTX7L-BS z założeniem że wymieniam co 2 lata albo jednak wspomnianą Yuasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
10 godzin temu, Piotrus napisał:

W jakiej pozycji jest zamontowany? Jeśli pod kątem max 30 stopni od pionu to może być zwykły AGM

 

YTZ8 raczej nikt nie robi w zamienniku bo to bardzo mało popularna referencja.

 

Zresztą , Yuasa YTZ ma wewnątrz inną budowę płyt niż zwykłe YTX i jak już bym miał kupować to albo ryzykowałbym zwykły YTX7L-BS z założeniem że wymieniam co 2 lata albo jednak wspomnianą Yuasę.

No jest pod kątem ale jak dużym nie wiem.  Siedzi z przodu pod szyba...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 00:38, Spajdi napisał:

Dziwne, Yuasa to jedne z lepszych akumulatorów...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Podobno już nie prawda ..

 

Słyszałem też pozytywne opinie o optima Red, ale jak były robione w Kanadzie. Od jakiegoś czasu klepią w Meksyku i ceny używanych, kanadyjskich wzrosły :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

ZTCS to 2-3 :)

Nie bardzo rozumiem, w latach 90-tych była fabryka w Aurorze (USA), potem po przejęciu firmy przez Johnson Control w 2000 roku przeniesiono produkcję do Meksyku. W zeszłym roku biznes akumulatorowy od Johnsona kupił Clarios... 

Pytanie gdzie ta Kanada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krawiec napisał:

No jest pod kątem ale jak dużym nie wiem.  Siedzi z przodu pod szyba...

 

Krawiec

 

Obejrzałem sobie filmik z wymiany w xmax 300, jeśli u Ciebie jest tak samo to spokojnie możesz zamontować YTX7L-BS, jeśli boisz się o to żeby się wylał to poszukaj fabrycznie zalanej wersji ze zgrzanym wieczkiem.

 

 

 

A swoją drogą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, volf6 napisał:

Nie bardzo rozumiem, w latach 90-tych była fabryka w Aurorze (USA), potem po przejęciu firmy przez Johnson Control w 2000 roku przeniesiono produkcję do Meksyku. W zeszłym roku biznes akumulatorowy od Johnsona kupił Clarios... 

Pytanie gdzie ta Kanada?

Słyszałem, że mieli produkcję w Kanadzie jeszcze poza Stanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.