Skocz do zawartości

Kosmetyki do pielęgnacji i zabezpieczenia samochodu


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Co skutecznego, wdzięcznego w stosowaniu, możecie polecić do pielęgnacji nadwozia i wnętrza.

 

Potrzebowałbym coś do: 

- wyczyszczenia deski i plastików

- wyczyszczenia tapicerki materiałowej

- wyczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej

- wyczyszczenia i impregnacji dachu materiałowego

- umycia karoserii

+ czym to wszystko się robi? Jakieś ścierki, gąbki?

 

Powyższe do zastosowania na trzech różnych samochodach. Wszystkie raczej czyste. Manewr hobbystyczno-prewencyjny.

Mam miejsce, odkurzacz i myjkę ciśnieniową. Nie mam wiedzy i umiejętności innych niż użycie Plaka i wiadra z szamponem.

 

Chodzi o trochę lepsze wyczyszczenie i konserwacje; nie hardcore w postaci lustra na lakierze i lizania kratek nawiewu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dwie opcje :
1. Wizyta na kosmtykaaaut.pl - tam masz takie kompendium wiedzy , że nie idzie tego przerobić albo

Jak nie chcesz się doktoryzować to obejrzyj sobie ofertę firmy ADBL, Good stuff czy shiny garage. Co byś nie wybrał z powyższych będzie dobrze. Mają w swojej ofercie wszystkie środki których potrzebujesz. Ja osobiście preferuję ADBL.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że to cabrio, więc poleciłbym coś co odbije promienie UV.

 

Do wnętrza to chcesz matowy dressing czy błyszczący?

 

Potrzebujesz APC do czyszczenia, potem np. 303 Aerospace Protectant, ADBL Interior WOW, ale poszedłbym w CarPro Perl, można nim też skórę zabezpieczyć. CP daje satynowy efekt.

 

Do materiałowego dachu też masz 303 High Tech Fabric Guard, ale tu znowu, poszedłbym w coś nieco lepszego i z kwarcem, mianowicie Gyeon Q2 Fabric Coat.

 

Mycie karoserii to już grubsza sprawa, jak w domu to na dwa wiadra, rękawica z merynosa, szampon z obojętnym pH, w zasadzie każdy ze sklepu detailingowego. 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno apc do wyczyszczenia.

Do tworzyw wewnątrz ja używam Poor Boys Natural Look nadaje się też do skóry. 

Jako coś dedykowanego tylko  do skóry to zestaw od colourlocka.

Na zewnątrz to zależy czym dysponujesz i co chcesz osiągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ccLot said:

Na pewno apc do wyczyszczenia.

Do tworzyw wewnątrz ja używam Poor Boys Natural Look nadaje się też do skóry. 

Jako coś dedykowanego tylko  do skóry to zestaw od colourlocka.

Na zewnątrz to zależy czym dysponujesz i co chcesz osiągnąć...

 

Poor Boys Natural Look strasznie się świeci - niby to ma być satyna, ale to raczej z tych bardziej błyszczących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 17:09, camel00 napisał:

Co skutecznego, wdzięcznego w stosowaniu, możecie polecić do pielęgnacji nadwozia i wnętrza.

 

Potrzebowałbym coś do: 

- wyczyszczenia deski i plastików

- wyczyszczenia tapicerki materiałowej

- wyczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej

- wyczyszczenia i impregnacji dachu materiałowego

- umycia karoserii

+ czym to wszystko się robi? Jakieś ścierki, gąbki?

 

Powyższe do zastosowania na trzech różnych samochodach. Wszystkie raczej czyste. Manewr hobbystyczno-prewencyjny.

Mam miejsce, odkurzacz i myjkę ciśnieniową. Nie mam wiedzy i umiejętności innych niż użycie Plaka i wiadra z szamponem.

 

Chodzi o trochę lepsze wyczyszczenie i konserwacje; nie hardcore w postaci lustra na lakierze i lizania kratek nawiewu ;)

 

Mycie najlepiej na dwa wiadra, suszenie dużymi ręcznikami z mikrofibry. Używam twardego wosku HiTemp, który lata temu polecono mi na AK. Bardzo fajnie się nakłada i długo trzyma. Do dachu kabrio fajny impregnat + środek do czyszczenia ma Sonax. Do czyszczenia wnętrza używam zwykle chusteczek, skórę impregnuje mleczkiem Sonax. Po umyciu lakier spryskuje detailerem, jest lepszy efekt na dłużej.

Warto wydać więcej na lepszą chemią, bo i tak przy 1-2 autach starcza na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sherif napisał:

 

Mycie najlepiej na dwa wiadra, suszenie dużymi ręcznikami z mikrofibry. Używam twardego wosku HiTemp, który lata temu polecono mi na AK. Bardzo fajnie się nakłada i długo trzyma. Do dachu kabrio fajny impregnat + środek do czyszczenia ma Sonax. Do czyszczenia wnętrza używam zwykle chusteczek, skórę impregnuje mleczkiem Sonax. Po umyciu lakier spryskuje detailerem, jest lepszy efekt na dłużej.

Warto wydać więcej na lepszą chemią, bo i tak przy 1-2 autach starcza na lata.

 

Spisałem sobie szuwaksy, bo opcja wygląda sensownie ale jeszcze co to za detailer? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Spisałem sobie szuwaksy, bo opcja wygląda sensownie ale jeszcze co to za detailer? 

 

 

Tenzi CarShine :ok: - tu akurat zdałem się na opinie w lokalnym sklepie z kosmetykami. Dość łatwo się nakłada, wystarczy spryskać i przetrzeć szmatką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra… czyli:

 

- wyczyszczenie i zabezpieczenie tapicerki skórzanej - Colourlock SOFT

- wyczyszczenie i impregnacja dachu materiałowego - Sonax zestaw

 

- wyczyszczenie deski i plastików:

ADBL APC czy ADBL Interior Cleaner 

ADBL Interior WOW czy Adbl Interior QD czy ADBL Interior QD Unlimited

 

- umycie karoserii:

Rękawica: adbl caremitt

Szyby: Adbl Glass Cleaner czy ADBL Glass Pro

Szampon: ADBL Snowball czy Adbl Shampoo Pro

Po szamponie: ADBL Ceramic Qd czy ADBL Synthetic Spray Wax czy ADBL QD1 Quick Detailer

 

 

Oferty, sprzedawcy i gabaryty produktów przykładowe. Roboczo ograniczyłem się do jednej firmy, żeby ułatwić sobie zadanie - z tego punktu można wybrać albo podmienić na coś innego.

Odnośnie czyszczenia środka, doczytałem, że APC jest mocniejszy i przy złej proporcji można uszkodzić powierzchnię. Może ten Interior cleaner będzie bezpieczniejszy?

Czym się różni wosk w sprayu od quick detailera z woskiem od quick detailera z kwarcem? Widzę, że najpopularniejszy jest jakiś soft99, ale zajechałbym się tym płatkiem prędzej niż ogarnął całą karoserię.

Czym się różni dressing do plastików od quick detailera do plastików? …co to w ogóle jest ten quick detailer? ;]

Poza konkursem - podobno nie ma głupich pytań - czy ręczniki z mokrofibry można wyprać? Czym dopełnia się koncentraty? Zwykła woda z kranu, ew. przefiltrowana?

 

Na razie mam chyba dosyć zanim zacząłem ;] Za dużo tego, 🍆 wie co do czego.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to co doczytam mogę sobie odpowiedzieć samemu ;] Jak coś nie tak to mnie poprawcie.

 

31 minut temu, camel00 napisał:

- wyczyszczenie deski i plastików:

ADBL APC czy ADBL Interior Cleaner

ADBL Interior WOW czy Adbl Interior QD czy ADBL Interior QD Unlimited

 

ADBL Interior WOW i Interior QD

 

Wychodzi, że:

Wow - mleczko do picowania. Trzeba najpierw czymś wyczyścić powierzchnię, żeby nie wsmarować brudu.

Interior QD - antystatyczny, zapachowy płyn czyszczący lekkie zabrudzenia. Czyli taki potocznie pisząc "Plak". Jak się nie ma syfu to poradzi sobie bez APC

 

APC - koncentrat do czyszczenia wszystkiego. Samochodu zewnątrz, wewnątrz, kuchni, krzesła i podłogi. Z 5 litrów mamy 20-400 litrów produktu

Interior Cleaner - gotowy produkt. Z 5 litrów mamy 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, camel00 said:

Na to co doczytam mogę sobie odpowiedzieć samemu ;] Jak coś nie tak to mnie poprawcie.

 

 

ADBL Interior WOW i Interior QD

 

Wychodzi, że:

Wow - mleczko do picowania. Trzeba najpierw czymś wyczyścić powierzchnię, żeby nie wsmarować brudu.

Interior QD - antystatyczny, zapachowy płyn czyszczący lekkie zabrudzenia. Czyli taki potocznie pisząc "Plak". Jak się nie ma syfu to poradzi sobie bez APC

 

APC - koncentrat do czyszczenia wszystkiego. Samochodu zewnątrz, wewnątrz, kuchni, krzesła i podłogi. Z 5 litrów mamy 20-400 litrów produktu

Interior Cleaner - gotowy produkt. Z 5 litrów mamy 5 litrów.

 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to bez APC się nie obejdzie. Inaczej będziesz wcierał stare mazidło i nowe - nie ma to sensu.

Jeśli żal Ci kasy to umyj chociaż wszystkie plastyki wodą z mydłem, tak żeby to maksymalnie odtłuścić i wymyć stare środki, którymi było to czyszczone. 

 

Interior QD ma sens jeśli tworzywa są czyste, wcześniej nie były czymś smarowane to wtedy do bieżącej pielęgnacji jest OK.

Czyli raz dobrze umyć wszystko a później możesz jechać QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, camel00 napisał:

Na razie mam chyba dosyć zanim zacząłem ;] Za dużo tego, 🍆 wie co do czego.

Hehe, to masz tak samo jak ja. Jak się naczytałem kiedyś o tym detalingu to już mi przeszło 😉 

Teściowi kupiłem quick detailer adbl ceramic i póki co zadowolony - szybko i w miarę skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lukas napisał:

Hehe, to masz tak samo jak ja. Jak się naczytałem kiedyś o tym detalingu to już mi przeszło 😉 

Teściowi kupiłem quick detailer adbl ceramic i póki co zadowolony - szybko i w miarę skutecznie.

Do wnętrza do wszystkiego używam coś takiego, do tapicerki i plastików.

spacer.png

Kupujesz gotowe za 21PLN i działa skutecznie. Polecili mi to kiedyś w sklepie detailingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Do wnętrza do wszystkiego używam coś takiego, do tapicerki i plastików.

Lepsze to niż chusteczki nawilżane czy taki sam "efekt" ? Po filmiku w necie to faktycznie widać, że jest do wszystkiego co w kabinie się znajduje. Wiesz może jak się zachowuje na skórze ? Wchłania się, czy pozostaje śliskość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukas napisał:

Lepsze to niż chusteczki nawilżane czy taki sam "efekt" ? Po filmiku w necie to faktycznie widać, że jest do wszystkiego co w kabinie się znajduje. Wiesz może jak się zachowuje na skórze ? Wchłania się, czy pozostaje śliskość ?

Lepsze niż chusteczki, co do skóry to nie testowałem.

Może to do plastików i skóry.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 23:25, bochumil napisał:

Zadowolony z efektów działania płynu do odświeżania tapicerki firmy ADBL zakupiłem Quick Detailera w wersji Ceramic

 

Ja jestem bardzo zadowolony. Świetny efekt na beżowym, srebrnym i czarnym aucie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i nie wierze. Dziwne że szukając używki wszystkie jak chlew wyglądają a tu więcej kasy wkładacie w auto niż w "żonę".

Podsumowując:

od kilku lat kupuje nowe auta lub prawie nowe i się tak nie "spuszczam". "Zwykła" myjnia lub bezdotykowa, wosk w wodzie i do przodu, środek chusteczkami do pupy niemowlaka i jest git. Przy sprzedaży moje auta wyglądają dobrze 😇

 

PS

Alusie z tym krwawym płynem domywam tylko szczoteczką do zębów - jedyny fetysz.

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Camel napisał:

"Zwykła" myjnia lub bezdotykowa, wosk w wodzie i do przodu, środek chusteczkami do pupy niemowlaka i jest git. Przy sprzedaży moje auta wyglądają dobrze

Wszystko się zgadza, mam podobnie, tylko jeszcze czasem użyję zwykłego wosku do wcierania. Chociaż moje używanie to herezja dla detailingowców, to moje auta wyglądają naprawdę dobrze w porównaniu do "ogółu".

 

A te wszystkie "czary" z dedykowaną chemią są oczywiście świetne i auto wygląda po nich na pewno doskonale, jednak różnicę widzą przede wszystkim ci, co to stosują.

 

A żeby nie było całkiem poza tematem, to mam i polecam "Meguiars Natural Shine Protectant" do wnetrza. Ładny, matowy efekt na plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.