Skocz do zawartości

Od dziś nowe nalepki na szybę


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28405463,nowa-nalepka-na-szybe-od-4-maja-2022-kogo-obowiazuje-jaki.html

 

Cytat

W dniu 4 maja 2022 r. wchodzi w życie nowy wzór specjalnej zielonej nalepki na szybę. Za jej brak będzie grozić mandat w wysokości 500 zł. Oznakowanie to pozwoli na wjazd pojazdem do strefy czystego transportu.

 

Tyle że tych stref jeszcze nie ma, a co najlepsze - każda gmina ustali sobie swoje własne kryteria, co zaowocować może że całą szybę będziemy mieli w nalepkach ;] Nie ma to jak coś zrobić po polsku ;] 

  • Lubię to 2
  • Kupa 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Jak każda? Moja i wszystkie w pobliżu mieć nie będą:)

 

Twoja i wszystkie w pobliżu mieć nie będą, ale zakładam że jakieś większe będą mieć a jak ktoś sporo jeździ i coś dostarcza do centrów miast to będzie żywo zainteresowany wjazdem. I wtedy łańcuszek nalepek ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

;] Nie ma to jak coś zrobić po polsku ;] 

 

Spokojnie za miesiąc wyjdzie poprawka, później zmiany, na koniec nikt nie będzie nic widział i przepis pójdzie do kosza ;)

 

Czy pan Sasin maczał palce w tych przepisach?

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, twinsen napisał:

 

Twoja i wszystkie w pobliżu mieć nie będą, ale zakładam że jakieś większe będą mieć a jak ktoś sporo jeździ i coś dostarcza do centrów miast to będzie żywo zainteresowany wjazdem. I wtedy łańcuszek nalepek ;] 

W większych miastach to faktycznie moze być problem, bo radni są oderwani od rzeczywistości:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

W większych miastach to faktycznie moze być problem, bo radni są oderwani od rzeczywistości:hehe:

Oderwani czy nie oderwani... ale mogę sobie wyobrazić że bez kłopotów będę potrzebował kilku naklejek - jak nie kulkunastu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

 

Nalepka rejestracyjna ma zniknąć, ale natura nie lubi próżni ;] 

OK - ale nalepkę rejestracyjną mam jedną... a jestem sobie w stanie wyobrazić konieczność wjazdu do kilkunastu miast w ciągu posiadania samochodu - do dzisiaj myslałem ze nalepka "ekologiczna" ma być jedna

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

OK - ale nalepkę rejestracyjną mam jedną... a jestem sobie w stanie wyobrazić konieczność wjazdu do kilkunastu miast w ciągu posiadania samochodu - do dzisiaj myslałem ze nalepka "ekologiczna" ma być jedna

 

A po cholerę w ogóle jakieś nalepki? Mamy 2022 rok :facepalm: Jest rejestr pojazdów, do którego odpowiednie służby mają dostęp. Co za problem poinformować (na znakach), że np. strefa nie obowiązuje pojazdów z Euro 6, a następnie kontrolujący (ci sami, co mają się gapić na nalepki) wklepują numer rejestracyjny do bazy i widzą, czy dany pojazd ma prawo tu być czy nie. Albo pojazd z kamerą (jak się robi z płatnym parkowaniem) - jedzie ulicą, czyta tablice i automatycznie wystawia mandaty. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wladmar napisał:

A po cholerę w ogóle jakieś nalepki? Mamy 2022 rok :facepalm: Jest rejestr pojazdów, do którego odpowiednie służby mają dostęp. Co za problem poinformować (na znakach), że np. strefa nie obowiązuje pojazdów z Euro 6, a następnie kontrolujący (ci sami, co mają się gapić na nalepki) wklepują numer rejestracyjny do bazy i widzą, czy dany pojazd ma prawo tu być czy nie. Albo pojazd z kamerą (jak się robi z płatnym parkowaniem) - jedzie ulicą, czyta tablice i automatycznie wystawia mandaty. 

 

Naklejkę widać bez wklepywania czy skanowania numeru. Strażnik miejski idąc czy nawet jadąc od razu widzi kto stoi. No i obywatele mogą donosić ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wladmar napisał:

A po cholerę w ogóle jakieś nalepki?

W sumie święte słowa - chyba tyl;ko po to żeby każdego kto chce mieć naklejkę skasować na kilka złotych a wszystkich tych co mają "czystrze" samochody a nie maja naklejki na 500 zł.

Dwa late temu w Wilnie zobaczyłem że parkomaty nie dukują biletów parkingowych - bo jak to powiedział znajomy Litwin - na diabła skoro i tak kontroler jest połączony on line z bazą i sprawdza skanerem po tablicach rejestracyjnych

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

Dwa late temu w Wilnie zobaczyłem że parkomaty nie dukują biletów parkingowych - bo jak to powiedział znajomy Litwin - na diabła skoro i tak kontroler jest połączony on line z bazą i sprawdza skanerem po tablicach rejestracyjnych

 

I słusznie. W Gliwicach drukują, ale nie trzeba ich umieszczać za szybą. Po co więc ten bilet? Chyba jedynie jako dowód przy ewentualnej reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, twinsen said:

 

Na czoło niech se nalepią ;]

Dogadali się, jaka ta nalepka ma być i czy na pewno będzie wszędzie taka sama?

Jak kiedyś wprowadzili nalepkę rejestracyjną, to teraz ją będą wycofywać. Więc per analogia trzeba poczekać parę lat i nie będzie trzeba nic naklejać :phi: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, twinsen napisał:

Tyle że tych stref jeszcze nie ma, a co najlepsze - każda gmina ustali sobie swoje własne kryteria, co zaowocować może że całą szybę będziemy mieli w nalepkach ;] Nie ma to jak coś zrobić po polsku ;] 

 

a jeszcze na znanym portalu będzie mozna kupic naklejki kolekcjonerskie 😄 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wladmar napisał:

 

A po cholerę w ogóle jakieś nalepki? Mamy 2022 rok :facepalm: Jest rejestr pojazdów, do którego odpowiednie służby mają dostęp. Co za problem poinformować (na znakach), że np. strefa nie obowiązuje pojazdów z Euro 6, a następnie kontrolujący (ci sami, co mają się gapić na nalepki) wklepują numer rejestracyjny do bazy i widzą, czy dany pojazd ma prawo tu być czy nie. Albo pojazd z kamerą (jak się robi z płatnym parkowaniem) - jedzie ulicą, czyta tablice i automatycznie wystawia mandaty. 


Jakis znajomy pewnie te naklejki produkuje.

Daj zarobić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Majkiel said:

 

I słusznie. W Gliwicach drukują, ale nie trzeba ich umieszczać za szybą. Po co więc ten bilet? Chyba jedynie jako dowód przy ewentualnej reklamacji. 

po co brac z automatu jak można np: mobilet-em zapłacić ? ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, delco napisał:

Oderwani czy nie oderwani... ale mogę sobie wyobrazić że bez kłopotów będę potrzebował kilku naklejek - jak nie kulkunastu

Każdy ośmiokąt wpisany w kwadrat 7x7cm i to wszystko w lewym dolnym rogu szyby o ile dobrze pamiętam. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kiziuk napisał:

 

Na czoło niech se nalepią ;]

Dogadali się, jaka ta nalepka ma być i czy na pewno będzie wszędzie taka sama?

Jak kiedyś wprowadzili nalepkę rejestracyjną, to teraz ją będą wycofywać. Więc per analogia trzeba poczekać parę lat i nie będzie trzeba nic naklejać :phi: 

Jak taka sama?

To byłoby za proste. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mokrii napisał:

po co brac z automatu jak można np: mobilet-em zapłacić ? ;] 

 

Ja płącę mobiletem, chyba od kiedy zaistniała taka możliwość.

Z resztą nie tylko w Gliwicach, chyba w Suwakach i jeszcze gdzieś mobilet umożliwił zapłatę za parkowanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Majkiel napisał:

 

Ja płącę mobiletem, chyba od kiedy zaistniała taka możliwość.

Z resztą nie tylko w Gliwicach, chyba w Suwakach i jeszcze gdzieś mobilet umożliwił zapłatę za parkowanie.

 

 

Dokładnie tak. I żadnych biletów nie trzeba drukować i wkładać za szybę. Tak samo powinno być ze strefami - auto spełnia wymogi może parkować, nie spełnia - mandat. A sprawdzający po prostu skanuje apką tablice. Zresztą jeżeli będzie np. Euro 4 w jakim mieście, to w przypadku 70% samochodów nie trzeba nic sprawdzać, gołym okiem widać, że nowsze auta na pewno się łapią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wladmar napisał:

 

Dokładnie tak. I żadnych biletów nie trzeba drukować i wkładać za szybę. Tak samo powinno być ze strefami - auto spełnia wymogi może parkować, nie spełnia - mandat. A sprawdzający po prostu skanuje apką tablice. Zresztą jeżeli będzie np. Euro 4 w jakim mieście, to w przypadku 70% samochodów nie trzeba nic sprawdzać, gołym okiem widać, że nowsze auta na pewno się łapią. 

Już grom, niechby była i ta nalepka, ale 1 na cały kraj.

Niestety żeby tak się stało ktoś mądry musi przewidzieć, że na nalepce ma być norma Euro.

No ale "na górze" za 6000zł + inflacja tylko debil by pracował. 

 

Portale motoryzacyjne dawno wytykały tego bubla, nie chce mi się wierzyć żeby to nie dotarło do decyzyjnych w temacie.

Jakoś to będzie, przytuli się kolejną nagrodę za poprawki bubla, a że ludzie się trochę podenerwują, to nie 1 i nie ostatni raz.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja płącę mobiletem, chyba od kiedy zaistniała taka możliwość.
Z resztą nie tylko w Gliwicach, chyba w Suwakach i jeszcze gdzieś mobilet umożliwił zapłatę za parkowanie.
 
Prawie cała Polska ;) :ok:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.