Skocz do zawartości

BMW X1 2023


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś z Was oglądał nowe BMW X1, ale na mnie zrobił ten samochód całkiem pozytywne wrażenie.

 

O ile wnętrze w nowym BMW Serii 2 AT kompletnie nie przypadło mi do gustu, głównie przez fatalną pozycję za kierownicą jak na BMW, a do tego wydawało się jakieś takie niedopracowane w prezentowanej wersji, o tyle nowe X1 na wielki plus. Myślę, że może to być nowy lider swojego segmentu.

 

Wersja z napędem 4x4 i normalnym silnikiem benzynowym o mocy ok. 200 km w wersji M kosztuje ok. 220 tys zł, także z jednej strony bardzo dużo jak na ten segment, ale może rabaty uratują cenę?

 

Fajnie im wyszła nowa kierownica, która jak zwykle w BMW świetnie leży w dłoniach.

 

Jak ktoś chce, to na YouTube wrzuciłem pierwsze wrażenia na gorąco. Nie wklejam, gdyż pewnie znowu otrzymam bana, a nie mam takich wtyków jak Kol. @vavoom😄

 

Bez tytułu.png

DJI_20221001_150110_19.jpg

DJI_20221001_150140_27.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Nie wiem czy ktoś z Was oglądał nowe BMW X1, ale na mnie zrobił ten samochód całkiem pozytywne wrażenie.

 

O ile wnętrze w nowym BMW Serii 2 AT kompletnie nie przypadło mi do gustu, głównie przez fatalną pozycję za kierownicą jak na BMW, a do tego wydawało się jakieś takie niedopracowane w prezentowanej wersji, o tyle nowe X1 na wielki plus. Myślę, że może to być nowy lider swojego segmentu.

 

Wersja z napędem 4x4 i normalnym silnikiem benzynowym o mocy ok. 200 km w wersji M kosztuje ok. 220 tys zł, także z jednej strony bardzo dużo jak na ten segment, ale może rabaty uratują cenę?

 

Fajnie im wyszła nowa kierownica, która jak zwykle w BMW świetnie leży w dłoniach.

 

Jak ktoś chce, to na YouTube wrzuciłem pierwsze wrażenia na gorąco. Nie wklejam, gdyż pewnie znowu otrzymam bana, a nie mam takich wtyków jak Kol. @vavoom😄

 

Bez tytułu.png

DJI_20221001_150110_19.jpg

DJI_20221001_150140_27.jpg

 

 

tam już nie ma fizycznych przycisków ?? 

jak szybko chce klimę ustawić, to ile to na tym tablecie zajmie ? 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Raku napisał(a):

 

 

tam już nie ma fizycznych przycisków ?? 

jak szybko chce klimę ustawić, to ile to na tym tablecie zajmie ? 

 

 

Nie marudz i tak te kilka minut na ustawienie klimy, to nic w porównaniu do 3 dni jazdy elektrykiem do Chorwacji. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Raku napisał(a):

 

 

tam już nie ma fizycznych przycisków ?? 

jak szybko chce klimę ustawić, to ile to na tym tablecie zajmie ? 

 

 

Tablet reaguje bardzo szybko na dotyk, ale tak, klimatyzacją steruje się za pomocą tabletu.

 

40 minut temu, wladmar napisał(a):

 

I pomyśleć, że w 2014 za tyle brałem 535i xDrive R6 306 KM...  

 

Ale tez inna wartosc pieniadza byla.

 

 

13 minut temu, Rado_ napisał(a):

Nie marudz i tak te kilka minut na ustawienie klimy, to nic w porównaniu do 3 dni jazdy elektrykiem do Chorwacji. 

 

😁

 

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja tam widze niebiesko/czerwone przyciski pod tabletem.

Wrzuć mój filmiki, to zobaczysz jak wygląda sterowanie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Wrzuć mój filmiki, to zobaczysz jak wygląda sterowanie 😁

 

Faktycznie, to nie przyciski a jedynie grafiki na tablecie ;)

Odnosnie ceny, jesli za 220k jest przyzwocie wyposazone 4x4 2,0T noPB, to w sumie Tiguan w takiej werji bedzie moze 10-15% tanszy.

Ta nowa X1 ma ok 4,5m wiec calkiem spore auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ciekawe czy realny i czy dowolne wyposażenie.


Brat dla żony będzie raczej zamawiał i sprzedawca zapewniał o takim terminie. Wersja jedna z tańszych bo to będzie ich drugie auto w rodzinie wożące dzieci do szkoły/przedszkola.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raku napisał(a):

 

 

tam już nie ma fizycznych przycisków ?? 

jak szybko chce klimę ustawić, to ile to na tym tablecie zajmie ? 

 

 

Klikasz i mówisz mu: "dej mie klimaanlage na zwei und zwancyś", kto by klikał Panie ;) 

  • Lubię to 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Tablet reaguje bardzo szybko na dotyk, ale tak, klimatyzacją steruje się za pomocą tabletu.

w skórzanych rękawiczkach dotyk działa czy nie? Pewnie nie..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bielaPL napisał(a):

w skórzanych rękawiczkach dotyk działa czy nie? Pewnie nie..

Wybacz, ale w lecie nie chodzę w skórzanych rękawiczkach, także nie sprawdziłem 😁

 

Skoro w seacie łapie dotyk w rękawiczkach,  to w bmw może również?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Raku napisał(a):

 

 

tam już nie ma fizycznych przycisków ?? 

jak szybko chce klimę ustawić, to ile to na tym tablecie zajmie ? 

 

 

 

A jak to różnica czy zajmie ci to 5 sekund czy 10 sekund? Przecież co pół minuty nie zmieniasz ustawień żeby prędkość zmiany liczona w sekundach miała jakiekolwiek znaczenie. Zresztą przy automatycznej klimie w zasadzie nie wiem co to znaczy przestawianie jej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał(a):

 

A jak to różnica czy zajmie ci to 5 sekund czy 10 sekund? Przecież co pół minuty nie zmieniasz ustawień żeby prędkość zmiany liczona w sekundach miała jakiekolwiek znaczenie. Zresztą przy automatycznej klimie w zasadzie nie wiem co to znaczy przestawianie jej.

Masz bardzo silna psychike ja czesto zmieniam pomimo tego, ze mam ustawione na 20,5 to o pare stopni przestawiam w zaleznosci od sytuacji. Gmeranie po ekranie jest mniej wygodne od przyciskow ale jest tansze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał(a):

Masz bardzo silna psychike ja czesto zmieniam pomimo tego, ze mam ustawione na 20,5 to o pare stopni przestawiam w zaleznosci od sytuacji. Gmeranie po ekranie jest mniej wygodne od przyciskow ale jest tansze.

 

No to widocznie mam psychikę mocną w ch.j ;) Bo jak ustawiam na 20 stopni, automat, to tak przez 350 dni jest ustawione. Przez pozostałe 16 dni zmieniam na 21 stopni. Okej, przyznam się, guzik do nawiewu na szybę kiedy jest zaparowana potrafię nacisnąć kilkanaście razy w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 12:08, prawoimotoryzacja napisał(a):

Nie wiem czy ktoś z Was oglądał nowe BMW X1, ale na mnie zrobił ten samochód całkiem pozytywne wrażenie.

 

O ile wnętrze w nowym BMW Serii 2 AT kompletnie nie przypadło mi do gustu, głównie przez fatalną pozycję za kierownicą jak na BMW, a do tego wydawało się jakieś takie niedopracowane w prezentowanej wersji, o tyle nowe X1 na wielki plus. Myślę, że może to być nowy lider swojego segmentu.

 

Wersja z napędem 4x4 i normalnym silnikiem benzynowym o mocy ok. 200 km w wersji M kosztuje ok. 220 tys zł, także z jednej strony bardzo dużo jak na ten segment, ale może rabaty uratują cenę?

 

Fajnie im wyszła nowa kierownica, która jak zwykle w BMW świetnie leży w dłoniach.

 

Jak ktoś chce, to na YouTube wrzuciłem pierwsze wrażenia na gorąco. Nie wklejam, gdyż pewnie znowu otrzymam bana, a nie mam takich wtyków jak Kol. @vavoom😄

 

Bez tytułu.png

DJI_20221001_150110_19.jpg

DJI_20221001_150140_27.jpg

Jakie  beznadziejny środek ... i to pisze ja, osoba która miała kilka bmw zaczynajac od e34 

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spad napisał(a):

 

No to widocznie mam psychikę mocną w ch.j ;) Bo jak ustawiam na 20 stopni, automat, to tak przez 350 dni jest ustawione. Przez pozostałe 16 dni zmieniam na 21 stopni. Okej, przyznam się, guzik do nawiewu na szybę kiedy jest zaparowana potrafię nacisnąć kilkanaście razy w roku. 

ja jak na zewnątrz jest 33 stopnie to nastawiam np na 25-26 stopni, przy 21 bym zamarzł na krótko ubrany

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał(a):

to poniżej 10 stopni jeśli auto stało na dworze ;] :wpysk:

 

Ale co niby chcesz ustawiac w takiej sytuacji?

Wsiadasz i jedziesz, to czy jest ustawione 21 czy 23 nie ma znaczenia bo i tak bedzie grzalo na full na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale co niby chcesz ustawiac w takiej sytuacji?

Wsiadasz i jedziesz, to czy jest ustawione 21 czy 23 nie ma znaczenia bo i tak bedzie grzalo na full na poczatku.

chodziło o to że poniżej 10 stopni jak kiera jest zimna to zakładam rękawiczki ;] tak między 5-10 stopni zakładam tylko lewą, poniżej 5 już obie ;] 

Co do kręcenia gałką w zimę to ustawiam raczej na 17-18 stopni, człowiek w kurtce i jest po prostu po chwili za gorąco...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bielaPL napisał(a):

ja jak na zewnątrz jest 33 stopnie to nastawiam np na 25-26 stopni, przy 21 bym zamarzł na krótko ubrany

 

To u mnie na odwrót, szybciej w upał zejdę do 20 stopni na klimie niż zostanę przy 21. Nawet nie kojarzę sytuacji żebym kiedykolwiek ustawił 22 stopnie.  :) No ale wiadomo odczuwanie temperatur to indywidualna kwestia. Tak czy inaczej nie zmieniasz jej co chwilę żeby prędkość zmiany temperatury miała znaczenie.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał(a):

 

To u mnie na odwrót, szybciej w upał zejdę do 20 stopni na klimie niż zostanę przy 21. Nawet nie kojarzę sytuacji żebym kiedykolwiek ustawił 22 stopnie. :)

 

Dokladnie, ustawienie 25-26 stopni na klimie jak dodatkowo swieci slonce i grzeje to musi byc sauna w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dokladnie, ustawienie 25-26 stopni na klimie jak dodatkowo swieci slonce i grzeje to musi byc sauna w srodku.

świecenie słońca nie ma nic do tego i tak chłodzi mocno, w aucie jest ciepło ale nie żadna sauna ale lodówa też nie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał(a):

świecenie słońca nie ma nic do tego i tak chłodzi mocno, w aucie jest ciepło ale nie żadna sauna ale lodówa też nie

 

To już indywidualne odczucia, dla mnie 25 stopni na klimie jest nie do wyobrażenia, przy 21 w upał potrafi być mi za ciepło. Każdy odczuwa inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Wiecie ile w praktyce czeka się na nową x1? Zamówiliśmy dla żony w listopadzie, sprzedawca zapewniał, że w marcu/kwietniu będzie dostępny. W tym momencie mamy połowę maja i nie potrafią powiedzieć ile to jeszcze zajmie ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 06:10, Rado_ napisał(a):

Nie marudz i tak te kilka minut na ustawienie klimy, to nic w porównaniu do 3 dni jazdy elektrykiem do Chorwacji. 

Zapomniałeś o 7 pożarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Podobno nie.


Byłem blisko zamówienie nowej X1 (zakładałem o tym wątek ) i miałem proponowany rabat około 11-12% na auto do produkcji. Bliska mi osoba zna się osobiście z dealerem BMW stąd może jakiś większy rabat miałem.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


Byłem blisko zamówienie nowej X1 (zakładałem o tym wątek ) i miałem proponowany rabat około 11-12% na auto do produkcji. Bliska mi osoba zna się osobiście z dealerem BMW stąd może jakiś większy rabat miałem.

Obdzwoniłem dzisiaj Krk dealerów, nigdzie nie mają X1 demo w wersji benzynowej tylko EV, choć to ponoć ta sama skorupa, tylko inny napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zinger napisał(a):

Obdzwoniłem dzisiaj Krk dealerów, nigdzie nie mają X1 demo w wersji benzynowej tylko EV, choć to ponoć ta sama skorupa, tylko inny napęd.

Jak te 3cylindry jeżdżą to można się domyślać środek będzie taki sam a liczą ze jak ktoś się elektrykiem przejedzie to kupi auto z wieksza marza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 220 mozna kupic dobrze wyposazona mazde cx60 z diezlem r6 3.3 , z bagaznikiem 150 l wiekrzym od bmwx1, z tak samo dobra jakoscia kabiny i pelna 6 letnia gwarancja.

W niemieckim Mobile tescie mazda ta spaliła srednio prawie 1 l mbiej ropy od diezla  3.0 bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trex11 napisał(a):

Za 220 mozna kupic dobrze wyposazona mazde cx60 z diezlem r6 3.3 , z bagaznikiem 150 l wiekrzym od bmwx1, z tak samo dobra jakoscia kabiny i pelna 6 letnia gwarancja.

W niemieckim Mobile tescie mazda ta spaliła srednio prawie 1 l mbiej ropy od diezla  3.0 bmw.

Tylko, że to wielkie jest, prawie 4.80. Teraz mam Atece 4.40 i to jest dla mnie w sam raz, chociaż jak oglądam auta to takie xc40, formentor czy lexus UX mają podobne a w srodku miejsca i bagażniki jakby z klasy niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Jak te 3cylindry jeżdżą to można się domyślać środek będzie taki sam a liczą ze jak ktoś się elektrykiem przejedzie to kupi auto z wieksza marza.

Podjadę pomacać, jakby dali te 10% to można rozważać.

A jeszcze ostatnio mi nowy Pug 407 wpadł w oko na jakichś zdjęciach. Na żywo nie widziałem, ale nawet mi się podoba. Chociaż jakoś nie mam zaufanie do francuzów i ciekawe jak ze spadkiem wartości po 4-5 latach będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Podjadę pomacać, jakby dali te 10% to można rozważać.

A jeszcze ostatnio mi nowy Pug 407 wpadł w oko na jakichś zdjęciach. Na żywo nie widziałem, ale nawet mi się podoba. Chociaż jakoś nie mam zaufanie do francuzów i ciekawe jak ze spadkiem wartości po 4-5 latach będzie.

 

taki ?

 

image.png.1216f1a428439ee8571aef1b32a7872b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.