Skocz do zawartości

Drobne (tanie) narzędzia które okazały się strzałem w dychę


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatni zakup i napiszę wprost, jestem nieco rozczarowany 😮 trzecia ręka z podwójną lupą i podświetleniem.

Taka, link przykładowy:  https://allegro.pl/oferta/trzecia-reka-zestaw-do-lutowania-uchwyt-lupa-led-13670501567

 

Słabo trzyma. Z plusów fajna jest ta spirala w którą wkłada się grot lutownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinek napisał(a):

Mój ostatni zakup i napiszę wprost, jestem nieco rozczarowany 😮 trzecia ręka z podwójną lupą i podświetleniem.

Taka, link przykładowy:  https://allegro.pl/oferta/trzecia-reka-zestaw-do-lutowania-uchwyt-lupa-led-13670501567

 

Słabo trzyma. Z plusów fajna jest ta spirala w którą wkłada się grot lutownicy.

 

Mam chyba taką samą, no kicha panie. Do tego ciężko się skręca, żeby było w miarę stabilnie i podstawa też "średnio" stabilna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek do pogadania.
Podaję narzędzia które okazały się trafionym zakupem i nie wydrenowały kieszeni:
1. Lupa nagłowna, polecana mi przez kolegów z AK - kurczę, REWELACJA - najlepiej wydane 28 zł. 
2. Pilniki iglaki - do tej pory nie doceniałem, super sprawa żeby zrobić precyzyjne otwory w miękkim materiale
3. Multitool, tzw. "dremel" - do tej pory nie używany, bywa przydatny żeby na lenia dociąć kawałek płytki drukowanej i go oszlifować.
4. Pęsety i precyzyjne wkrętaki rozmaite - wiadomo, jak już są na stanie okazują się nieodzowne. Mam pewne zastrzeżenia do kupionych chińskich peset bo są zwyczajnie miękkie. Lecz cóż...
 
Narzędzia nieco droższe:
 5. Stacja lutownicza. Póki operowałem lutownicą transformatorową było ok. Ale od jakiegoś czasu pożyczam stację od juniora - do precyzyjnego lutowania dużo bardziej przydatna niż trafo, nie wspominając o kolbowej. Wymienne groty, praca staje się przyjemnością (szczególnie w połączeniu z bo lupą nagłowną).
 
Narzędzia już zupełnie nie tanie :
6. Piła taśmowa. Kupiona przeze mnie kupę lat temu z myślą o precyzyjnym cięciu metalu, ma funkcję pracy w pionie i działania jako piła precyzyjna do cięcia materiałów wszelakich. Serio bardzo przydatne. Tnie wszystko - metal, drewno, plexi...
 
Wasze typy?
Mój zakup - może nie taki ostatni.
Szlifierka kątowa tzw diaks akumulatorowa Parkside.
Robota diaksem przeważnie daleko od garażu i to rozwijanie przedlużacza mnie dobijało.
Teraz jest bajka

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę (zdjęcia przykładowych z neta):

 

1. Długie szczypce, nie wiem jak dotąd radziłem sobie bez nich

image.png.752690a35604e57a7c639051448b7d30.png

2. Mikroucinaczki, cążki boczne, rewelacja

image.png.6b0cf812b984a7b21e4d558d4f3245a0.png

3. Zaciskarka na przewody typu linka (kiedyś drogie, teraz przystępne)

image.png.4ab204afb2cd51790aa494b13d7a65b0.png

 

image.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik żaba z biedronki. Za bodajże 65 zł . Ostatnio dolalem oleju i odpowietrzylem i znów dziala ok.

Oraz pistolet udarowy 230v z Juli za bodajże 120 zł. Do garażu wystarczy (głównie do odkręcania kół mi służy).
589481_1.jpg
Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze imbusowe Wera HexPlus w kolorowych koszulkach. SKU 05073593001 

 

  • Raz - mają trochę inny profil (HexPlus), dzięki czemu nie obrabiają nawet ciężko zakręconych śrub,
  • Dwa - kolory, niby głupota, ale naprawdę się przydają i łatwo je znaleść,
  • Trzy - choć to dość powszechna cecha, ale warto wspomnieć - mają kulkowe zakończenie,
  • Cztery - dzięki malukiej kulce w kluczu (HF), śruba z nich nie spada. 

 

Tyle że tych kluczy do kategorii "tanie" zaliczyć nie można... 

 

Przykładowe zdjęcie: 71Y4r7UsPgL._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 22:16, zet napisał(a):

Ja od siebie dorzucę (zdjęcia przykładowych z neta):

 

1. Długie szczypce, nie wiem jak dotąd radziłem sobie bez nich

image.png.752690a35604e57a7c639051448b7d30.png

2. Mikroucinaczki, cążki boczne, rewelacja

image.png.6b0cf812b984a7b21e4d558d4f3245a0.png

3. Zaciskarka na przewody typu linka (kiedyś drogie, teraz przystępne)

image.png.4ab204afb2cd51790aa494b13d7a65b0.png

 

image.png

Numer 2 idealne do skórek i paznokci 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grogi napisał(a):

Klucze imbusowe Wera HexPlus w kolorowych koszulkach. 950/9. 

 

Raz, że mają trochę inny profil, dzięki czemu nie obrabiają nawet ciężko zakręconych śrub. Dwa kolory naprawdę się przydają. Trzy - a to dość powszechna cecha - mają kulkowe zakończenie. A cztery - dzięki malukiej kulce śruba z nich nie spada... 

 

Tyle że tych kluczy do kategorii "tanie" zaliczyć nie można... 

image.png

Około 120-150 za komplet, a jak nie zgubisz to ciężko zniszczyć. Moim zdaniem cena bardzo uczciwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwytak magnetyczny z latarka i magnesem - jakis spadniety klucz czy srubka w komorze silnika wyciagana jest w kilkanascie sekund, a nie pare godzin, plus wiele innych zastosowan, a kosztuje to 20 pare zeta

 

Zestaw szczotek stalowych, miedzianych i plastikowych na wiertarke (nie pamietam jak dokladnie sie to nazywalo) wszystko po 6 szt kazdego materialu i 3 rozmiary kazdego, wiec w sumie 18szt, idealne do czyszczenia tulejek wszelkich np. na prowadnice hamulcowe, kosztuje to okolo 50zl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 08:46, chris_66 napisał(a):

większość zabawek z WERA jest warta swojej ceny i warta pilnowania bo faktycznie jest wieczna

Nie wiem też, czy nie mają wieczystej gwarancji, ale nie sprawdzałem szczerze. Mam zestawik ich bitów (bit check) I po 6 latach dalej kręcą, a niejednego wkręta już objechały.

Oczywiście, duże zestawy kosztują tysiące, ale niewielkie w granicach 100-300 PLN, co już można umieścić żonie na liście prezentów na święta /urodziny i nawet raz do roku da się tyle wygospodarować na "głupoty", które niekiedy bardzo usprawniają pracę :)

 

Co do tanich rzeczy:

- zestaw do badania kompresji - kosztował 60 PLN, sprawdzenie u mechanika 80 PLN z wielką łaską, więc zrobiłem to sam, a zestaw pozostał

- jeśli ktoś planuje kupić lutownicę transformatorową, to tylko ZDZ - jakość ta sama od 50 lat, a cena porównywalna z innymi. Jako grot przewód 2,5mm2 i jazda ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 18:57, mayster_tcz napisał(a):

Numer 2 idealne do skórek i paznokci 😄

Taka zaciskarka z numeru 3 by mi się przydała :)

 

Edit. No i kupiłem. :)

 

 

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik żaba z biedronki. Za bodajże 65 zł . Ostatnio dolalem oleju i odpowietrzylem i znów dziala ok.

Oraz pistolet udarowy 230v z Juli za bodajże 120 zł. Do garażu wystarczy (głównie do odkręcania kół mi służy).
589481_1.jpg
Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka




Klucz udarowy dziś kosztuje 239zł, była jakaś promocja typu 50% taniej?

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 04:41, Guzon87 napisał(a):

Zszywarka do plastiku. Od 50 do około 100 zł. ZT1-ZSZYWARKA-DO-PLASTIKU-SPAWARKA-200-szt-ZSZYWEK.jpeg.cbaa9bfac8974c0adbe14c9b5b6c8144.jpeg

Jest na mojej liście przyszłych zakupów.

 

A tymczasem doszła zaciskarka tulejek w kwadrat, w zestawie z tulejkami.

Komplet za 45 zł. Ile to warte się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś czas temu taką piłę jak niżej.

Bardzo jestem zadowolony z zakupu. Ostatnio nawet dwie 4 metrowe tuie tym wyciąłem bez wyciągania łańcuchowej ;)

 

https://www.lidl.pl/p/parkside-akumulatorowa-pila-szablasta-20-v-pssa-20-li-c3-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100363964?mktc=shopping&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIq7Pki7jnggMVM4VoCR28xgH7EAQYAiABEgJKu_D_BwE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 20:37, Oscar_ napisał(a):

Ja kupiłem jakiś czas temu taką piłę jak niżej.

Bardzo jestem zadowolony z zakupu. Ostatnio nawet dwie 4 metrowe tuie tym wyciąłem bez wyciągania łańcuchowej ;)

 

https://www.lidl.pl/p/parkside-akumulatorowa-pila-szablasta-20-v-pssa-20-li-c3-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100363964?mktc=shopping&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIq7Pki7jnggMVM4VoCR28xgH7EAQYAiABEgJKu_D_BwE

Ale brzeszczot do wymiany na sensowny na dzień dobry ;) miałem szablastą z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar_ napisał(a):

Tak, to oczywista oczywistość i pyk wartość do góry narzędzia o 30 %. ;)

Mam swoją ulubioną markę jeśli chodzi o wiertła, mianowicie DeWalt kobaltowe. 

Potem dla mnie nie ma bardzo długo nic i dopiero HSS. 

Jeśli mówimy o brzeszczotach to do pił gdzie jest taśma która lata w koło to Roentgen albo Sword.

Do szablastej nie zdążyłem dobrać fajnego brzeszczotu bo szybciej ją sprzedałem, ta piła się u mnie nudziła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 19:54, Cinek napisał(a):

Mam swoją ulubioną markę jeśli chodzi o wiertła, mianowicie DeWalt kobaltowe. 

 

Jeśli mówimy o brzeszczotach to do pił gdzie jest taśma która lata w koło to Roentgen albo Sword.

 

Wiertła DeWalto kosmos ;]

A taśmy to sobie sprawdź Bahco ;] w domu stosuję  w robocie jak kazałem kupić to zrobili 8] Piły Sword wymieniali co tydzień ;]  Bahco cięło 4 tygodnie i cięło by dalej ale pilarz poszedł na urlop i mu ją zajechali.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cumel napisał(a):

Wiertła DeWalto kosmos ;]

A taśmy to sobie sprawdź Bahco ;] w domu stosuję  w robocie jak kazałem kupić to zrobili 8] Piły Sword wymieniali co tydzień ;]  Bahco cięło 4 tygodnie i cięło by dalej ale pilarz poszedł na urlop i mu ją zajechali.....

A dzięki, sprawdzę ;]

U mnie w robocie taki przemiał że jak jest dużo roboty to Sword idzie codziennie do wymiany. Jak leci stal nierdzewna to nawet dwa razy dziennie... ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cinek napisał(a):

A dzięki, sprawdzę ;]

U mnie w robocie taki przemiał że jak jest dużo roboty to Sword idzie codziennie do wymiany. Jak leci stal nierdzewna to nawet dwa razy dziennie... ;]

 

U mnie tylko aluminium tnie ;] Ale Sword potrafił skosować i nic nie pomagało a po zmianie na Bahco  bajka, wszystko prosto ;] Wiadomo trzeba trafić z kształt zęba, dlatego  zamówiłem po jednej z kilku typów na początek ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 19:54, Cinek napisał(a):

Mam swoją ulubioną markę jeśli chodzi o wiertła, mianowicie DeWalt kobaltowe. 

Potem dla mnie nie ma bardzo długo nic i dopiero HSS. 

 

Ale co HSS ? HSS to oznaczenie stali szybkotnącej, kobaltowe też są wykonane ze stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu. Napisałeś, jakby HSS to była jakaś marka wierteł.

Edytowane przez Pieter2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pieter2 napisał(a):

 

Ale co HSS ? HSS to oznaczenie stali szybkotnącej, kobaltowe też są wykonane ze stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu. Napisałeś, jakby HSS to była jakaś marka wierteł.

Myślałem że to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 08:33, Krisker napisał(a):

 

Będziesz zadowolony :oki:

Ta zaciskarka z końcówkami przydaje się dużo bardziej niż zakładałem.

Za cienki drut i się nie trzyma? Tulejka na koniec i z głowy.

Jest problem z cieniutkim przewodem typu linka gdzie wchodzi do płytki drukowanej? Patrz rozwiązanie wyżej.

:oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne drobiazgi. Jeden moment chciałem obspawać jakąś starą nasadkę, lub obciąć grzechotkę. Ale ktoś mnie uprzedził -10898321271677957835.jpg.9bd7b412225327bd61936c80866a085d.jpg

 

Grzechotka do trudniejszych miejsc. 

 

Oraz ściski do przewodów gumowych 

152075361-1761405793.jpg.3150e0d9241ca2ca1a264fd65dffccc2.jpg

U mnie do wymiany termostatu, czy ogólnie do prac przy ukł. chłodzenia 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 07:17, Guzon87 napisał(a):

Kolejne drobiazgi. Jeden moment chciałem obspawać jakąś starą nasadkę, lub obciąć grzechotkę. Ale ktoś mnie uprzedził -10898321271677957835.jpg.9bd7b412225327bd61936c80866a085d.jpg

 

Grzechotka do trudniejszych miejsc. 

 

Jak ich szukać, pod jaką nazwą? Miałem kiedyś na liście rzeczy do kupienia ale nie umiałem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.12.2023 o 12:29, riot napisał(a):

Cyfrowy miernik kąta pochylenia z magnesem.

Do ustawiania ukośnicy i piły stołowej. 

 

 

Zastanawiałem się nad tym - w czym jest lepsze od telefonu z odpowiednią aplikacją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras77 napisał(a):

Zastanawiałem się nad tym - w czym jest lepsze od telefonu z odpowiednią aplikacją?

 

Tańsze! 🤣

 

I jak się wkręci w tarczę piły to mniejsza strata.

 

Mocowanie sensowniejsze jak na magnes. Telefon trzeba trzymać, a jak wąskim brzegiem, to ciężej równo przyłożyć ze względu np. na przyciski vol/on/off

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianB napisał(a):

Tańsze! 🤣

 

I jak się wkręci w tarczę piły to mniejsza strata.

 

Mocowanie sensowniejsze jak na magnes. Telefon trzeba trzymać, a jak wąskim brzegiem, to ciężej równo przyłożyć ze względu np. na przyciski vol/on/off

Dokładnie.

Właśnie z tych powodów kupiłem cyfrowy kątomierz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DamianB napisał(a):

Tańsze! 🤣

 

I jak się wkręci w tarczę piły to mniejsza strata.

 

Mocowanie sensowniejsze jak na magnes. Telefon trzeba trzymać, a jak wąskim brzegiem, to ciężej równo przyłożyć ze względu np. na przyciski vol/on/off

OK, ja potrzebuję tego pewnie raz w roku, a Ty częściej.

Dla mnie apka lepsza, a a dla ciebie dedykowane urządzenie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.