Skocz do zawartości

Teraz to już koniec EV na bank...


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Igorek napisał(a):

A próbowałeś model 3 performance? Tam się dopiero dzieje :panic:

 

Przecież ustalono już tutaj że to nie jedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

taki już jest! I jest szyby niż Skody i Porsche razem wzięte!

 

Jak się sprawuje Teslak? 

 

Całkiem spoko, po kilku dniach znalazłem gdzie jest licznik przebiegu całkowitego ;] no i czekam na wgranie czujników parkowania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 12:47, PawelWaw napisał(a):

No po kilku dniach mogę napisać że przyspieszenie tego to jakiś kosmos. :jem: i to jeszcze bez jakiegoś ryku silnika :)

A jak fajnie jak ktoś kto jedzie obok Ciebie kopciuchem, myśli, że ma szansę i w momencie kiedy mu silnik wyskakuje z ramy Ty sobie odjeżdżasz.😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 17:27, Furvus_Eques napisał(a):

 

Wzięcie teraz leasingu to zabawa dla hazardzistów bo nikt nie wie jaka będzie rata za pół roku.

:hehe:

 

 

Podobno, niekotrzy dają wybór: juz od dzis drożej ale bez zmian w przyszłości, lub od dzis taniej, ale loteria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 08:23, HanYs napisał(a):

A jak fajnie jak ktoś kto jedzie obok Ciebie kopciuchem, myśli, że ma szansę i w momencie kiedy mu silnik wyskakuje z ramy Ty sobie odjeżdżasz.😂

Czyli prawdę mówią, ze ten naród jeszcze kształcić i kształcić ;)

ktoś nie słyszał, ze tesla raczej na bank szybsza bedzie?

chyba ze mówisz o kopciuchach pokroju jakiegoś Urusa czy innego Bentley ;)

w takim bym wyniósł porażkę 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, akisel napisał(a):

Podobno, niekotrzy dają wybór: juz od dzis drożej ale bez zmian w przyszłości, lub od dzis taniej, ale loteria ;)

 

Wiemy, że jesteśmy na górce ale nie wiemy czy to już jej szczyt. Fajna zabawa w zgadywanie.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
pierwsza podroz A albo S jeszcze przede mna, mam nadzieje ze trafie jakiegos milego tirowca co bedzie cisnal 93,5 kmh :jem:
Ja ostatnio miałem przymusową przesiadkę do C40 EV bo moje volvo stało na akcji serwisowej. Trasa WRO-LODZ

Na wysokości Sieradza już zacząłem się rozglądać za TIRem gdzie się przykleić bo zasieg wskazywał że nie dojadę. Na szczęście po zwolnieniu do 100 udało się dociągnąć na miejsce zapasem 9%
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ppmarian napisał(a):

Ja ostatnio miałem przymusową przesiadkę do C40 EV bo moje volvo stało na akcji serwisowej. Trasa WRO-LODZ

Na wysokości Sieradza już zacząłem się rozglądać za TIRem gdzie się przykleić bo zasieg wskazywał że nie dojadę. Na szczęście po zwolnieniu do 100 udało się dociągnąć na miejsce zapasem 9% emoji847.png

 

a zobacz co pisza:

 

image.png.d95a68d2adcd00481ab1746d1ceed9cd.png

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

pierwsza podroz A albo S jeszcze przede mna, mam nadzieje ze trafie jakiegos milego tirowca co bedzie cisnal 93,5 kmh :jem:

Ostatnio sciągał się ze mną jakiś typ w Kia ev6 od Pruszkowa do Grodziska cisnął a ja nie wiedziałem ze się ścigam bo q3 jechałem z babelkiem.

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał(a):

Podobno, niekotrzy dają wybór: juz od dzis drożej ale bez zmian w przyszłości, lub od dzis taniej, ale loteria ;)

 

W radio słyszałem reklamę BMW, z ofertą na 106% ze stałym oprocentowaniem.

Na dzisiaj to chyba ok oferta. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ppmarian napisał(a):

Mam wrażenie że ze w EV zasieg nieproporcjonaknie szybciej spada wraz ze wzrostem prędkości niż w benzynie a na pewno niż w dieslu.

 

To zależy gdzie jedziesz.

Te normy wg których ten zasięg jest podawany, zakładają część jazdy po mieście i część w trasie.

W spalinówce masz teoretycznie mniejsze spalanie w trasie niż zakłada WLTP (jak jedziesz zgodnie z przepisami), a w elektryku odwrotnie.

Natomiast w mieście możesz elektrykiem wykręcić lepszy zasięg niż producent podał, a w spalinówce będzie sporo gorzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To zależy gdzie jedziesz.
Te normy wg których ten zasięg jest podawany, zakładają część jazdy po mieście i część w trasie.
W spalinówce masz teoretycznie mniejsze spalanie w trasie niż zakłada WLTP (jak jedziesz zgodnie z przepisami), a w elektryku odwrotnie.
Natomiast w mieście możesz elektrykiem wykręcić lepszy zasięg niż producent podał, a w spalinówce będzie sporo gorzej.
Mowie o trasie, szybkiej trasie.

W mieście, dookola komina zasieg nie jest żadnym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał(a):

Mowie o trasie, szybkiej trasie.

W mieście, dookola komina zasieg nie jest żadnym problemem.

 

No to w trasie nie da rady takiego zasięgu wykręcić. Z mojego doświadczenia jakbym miał jechac po płaskim, to chyba bym musiał jechac 60km/h i w lecie.

Oczywiście może być też z górki, ale to pomijam ;)

 

A jak trasa szybka, to trzeba dzielić zasięg moim zdaniem przez 2, a i tak można się niemiło zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kravitz napisał(a):

 

No to w trasie nie da rady takiego zasięgu wykręcić. Z mojego doświadczenia jakbym miał jechac po płaskim, to chyba bym musiał jechac 60km/h i w lecie.

Oczywiście może być też z górki, ale to pomijam ;)

 

A jak trasa szybka, to trzeba dzielić zasięg moim zdaniem przez 2, a i tak można się niemiło zdziwić.

 

niedlugo bede testowal 100 km po szybkiej eSce :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Ja ostatnio miałem przymusową przesiadkę do C40 EV bo moje volvo stało na akcji serwisowej. Trasa WRO-LODZ

Na wysokości Sieradza już zacząłem się rozglądać za TIRem gdzie się przykleić bo zasieg wskazywał że nie dojadę. Na szczęście po zwolnieniu do 100 udało się dociągnąć na miejsce zapasem 9% emoji847.png

To niezły kał Volvo robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał(a):

Ostatnio sciągał się ze mną jakiś typ w Kia ev6 od Pruszkowa do Grodziska cisnął a ja nie wiedziałem ze się ścigam bo q3 jechałem z babelkiem.

A skąd było wiadomo, że się ścigał? 😄

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppmarian napisał(a):
7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):
 
a zobacz co pisza:
 
image.png.d95a68d2adcd00481ab1746d1ceed9cd.png
 

Mam wrażenie że ze w EV zasieg nieproporcjonaknie szybciej spada wraz ze wzrostem prędkości niż w benzynie a na pewno niż w dieslu.

Zgadza się. Ale w drugą stronę też to działa. Szybka jazda w koło komin, a szczególnie w terenie górskim, w spalinowym rośnie nieproporcjonalnie względem EV.

Ogólnie fizyka. 

Ale każdy EV też ma na pewnym poziomie opór, u mnie to jest ok. 35 kWh w trybie niemieckiej autostrady, ogólnie ciężko średnio więcej wykręcić. 

A z drugiej strony przy 90, zasysa ok. 15 kWh/100 km. Czyli x3 :) 

Octavia 1.4 TSI przy 90 km/h brała ok. 5l, a w trybie niemieckiej autostrady 9-10 l czyli x2. 

Tylko EV6 to jednak smok przy Octavii, ale zależność jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Ale każdy EV też ma na pewnym poziomie opór, u mnie to jest ok. 35 kWh w trybie niemieckiej autostrady, ogólnie ciężko średnio więcej wykręcić. 

 

Wbijaj na Silesia Ring to ci pokażę ile się da wykręcić ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Zgadza się. Ale w drugą stronę też to działa. Szybka jazda w koło komin, a szczególnie w terenie górskim, w spalinowym rośnie nieproporcjonalnie względem EV.

Ogólnie fizyka. 

Ale każdy EV też ma na pewnym poziomie opór, u mnie to jest ok. 35 kWh w trybie niemieckiej autostrady, ogólnie ciężko średnio więcej wykręcić. 

A z drugiej strony przy 90, zasysa ok. 15 kWh/100 km. Czyli x3 :) 

Octavia 1.4 TSI przy 90 km/h brała ok. 5l, a w trybie niemieckiej autostrady 9-10 l czyli x2. 

Tylko EV6 to jednak smok przy Octavii, ale zależność jest. 


Mi w sobotę w Niemczech pokazywało 50-55kWh/100km przy 160km/h. Bardzo szybko odechciewa się szybkiej jazdy.

#koniecebajki

#nojakniejaktak

#pozamiataneijuz

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HelixSv napisał(a):


Mi w sobotę w Niemczech pokazywało 50-55kWh/100km przy 160km/h. Bardzo szybko odechciewa się szybkiej jazdy.

#koniecebajki

#nojakniejaktak

#pozamiataneijuz

Albo mocno wiało, albo ten trypel tak ma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

W radio słyszałem reklamę BMW, z ofertą na 106% ze stałym oprocentowaniem.

Na dzisiaj to chyba ok oferta. Tak sądzę.

Calkowity koszt 106% i stale oprócz?

to nawet zmienne była by niezła oferta

Według mnie, moze byc prawda tylko pod warunkiem, ze *nie łączy sie z innymi promocjami, czyli upust cenowy „0”

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ppmarian napisał(a):
16 godzin temu, PawelWaw napisał(a):
 
a zobacz co pisza:
 
image.png.d95a68d2adcd00481ab1746d1ceed9cd.png
 

Mam wrażenie że ze w EV zasieg nieproporcjonaknie szybciej spada wraz ze wzrostem prędkości niż w benzynie a na pewno niż w dieslu.

Nieeee, to tylko w volvo tak jest, pewnie

moj XC90D5 potrafi na zbiorniku ponad 1000 zrobic, a czasami i przy 300 zaczyna sie proszenie o picie. I zależy to tylko od nastroju kierowcy ;)

Oczywiście to skrajne przypadki, ale jeden i drugi to Real z historii jednego egzemplarza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HanYs napisał(a):

To niezły kał Volvo robi. 

O, czyli mialem racje, odpowiadając powyżej ;)

a tak z ciekawości na czym konkretnie ta „gownianosc” polega, bo zaraz zacznie walczyć o Imię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał(a):

Nieeee, to tylko w volvo tak jest, pewnie

moj XC90D5 potrafi na zbiorniku ponad 1000 zrobic, a czasami i przy 300 zaczyna sie proszenie o picie. I zależy to tylko od nastroju kierowcy ;)

Oczywiście to skrajne przypadki, ale jeden i drugi to Real z historii jednego egzemplarza 

 

Takie cuda to chyba tylko w ev i benzynie. Diselek nie da rady takich rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, to tylko w volvo tak jest, pewnie
moj XC90D5 potrafi na zbiorniku ponad 1000 zrobic, a czasami i przy 300 zaczyna sie proszenie o picie. I zależy to tylko od nastroju kierowcy
Oczywiście to skrajne przypadki, ale jeden i drugi to Real z historii jednego egzemplarza 
Mimo wielkich chęci 300km w xc90 d5 2.0 nigdy mi się nie udało osiągnąć. Relord z baku to chyba 450km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ppmarian napisał(a):
3 godziny temu, akisel napisał(a):
Nieeee, to tylko w volvo tak jest, pewnie
moj XC90D5 potrafi na zbiorniku ponad 1000 zrobic, a czasami i przy 300 zaczyna sie proszenie o picie. I zależy to tylko od nastroju kierowcy emoji6.png
Oczywiście to skrajne przypadki, ale jeden i drugi to Real z historii jednego egzemplarza 

Mimo wielkich chęci 300km w xc90 d5 2.0 nigdy mi się nie udało osiągnąć. Relord z baku to chyba 450km

Słabo sie starales ;)

na pocieszenie, 450 to tez szacun 

i nie napisałem 300 i pusto

300+rezerwa, czyli kontynuując tempo było by jakies 370-390 ;)

musisz uwierzyć na słowo 

Edytowane przez akisel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 08:22, ppmarian napisał(a):
W dniu 7.12.2022 o 05:05, akisel napisał(a):
Nieeee, to tylko w volvo tak jest, pewnie
moj XC90D5 potrafi na zbiorniku ponad 1000 zrobic, a czasami i przy 300 zaczyna sie proszenie o picie. I zależy to tylko od nastroju kierowcy emoji6.png
Oczywiście to skrajne przypadki, ale jeden i drugi to Real z historii jednego egzemplarza 

Mimo wielkich chęci 300km w xc90 d5 2.0 nigdy mi się nie udało osiągnąć. Relord z baku to chyba 450km

Zablokowany do 180? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał(a):

Ten nie. Nowy będzie. Ale ja i tak najczęściej jeżdżę + VAT wiec mi to różnicy nie robi.

Ja tez jeżdżę +VAT

ale te stawki VAT sie strasznie zmieniają ;)

no i w różnych krajach są różne a i ograniczenia tez różne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.