Skocz do zawartości

Teraz to już koniec EV na bank...


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

kumpel kupil wlasnie jakas cupre ale dokladnie nie wiem jaka, jakis suv i powiedzieli mu ze za rok do odbioru...

Bez sensu są na stoku tak jak tesle. Właśnie przeglądałem nowych 3 sporo i widzę ze przy zamówieniu w marcu. Może w DE w koncu klepią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

nie no diesel to klasa sama w sobie, zalewasz do pelna i jedziesz bez siku te 2000 km...

 

 

no tak, ale na wakacje to będziesz musiał smrodziarza pożyczać ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

 

w najblizszych latach nie planujemy wakacji, z jakich powodow to chyba sie domyslasz ???

 

Ja się domyślam. Z powodu posiadania auta elektrycznego właśnie.

:skromny:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Chwilowo jestem w posiadaniu takiego auta :)

Przyjemnie sie jezdzi...

 

Ładny, taki do ślubu ;]

 

 

32 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Wzięcie teraz leasingu to zabawa dla hazardzistów bo nikt nie wie jaka będzie rata za pół roku.

:hehe:

Eeee tam wystarczy poprosić o kalkulację na stałej stopie a nie zmiennym wiborze. W Renault miałem stałe raty przez cały okres leasingiu mimo skaczących stóp %.

Jest drożej ale masz pewność niezmienności ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ppmarian napisał(a):
17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):
 
nie no diesel to klasa sama w sobie, zalewasz do pelna i jedziesz bez siku te 2000 km...

Po co? Juz dawno przestałem marzyć o 1000km. Wystarczy uczciwe 500km i dalej Lipton.

Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.
Mówimy o plaskaczu? A nawet jeśli to wątpię w te 400km przy jedzie autostradowej + VAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ppmarian napisał(a):
29 minut temu, wujek napisał(a):
Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.

Mówimy o plaskaczu? A nawet jeśli to wątpię w te 400km przy jedzie autostradowej + VAT

Tak model 3. Nie jechalem nim autostrada ale tak zakladam. Moze koledzy eletryczni sie wypowiedza ile to 'pali' przy tych 140 + Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Long range ma 600km. Zakladam, ze jazda pusta autostrada 160/170 km/h pozwoli na zasieg kolo 400km IMO jak ktos w centralnej PL mieszka to na jednym ladowaniu wszedzie dojedzie.  Jak juz mi prad dociagna do garazu to Tesla Rong Range bedzie idealna dla mnie.


Tak, 400km z taką prędkością. Na pewno ;]
 

Stawiam 10pln ze do 300km nie dojedzie ;]
 

Co i tak nie jest złym wynikiem ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Tak model 3. Nie jechalem nim autostrada ale tak zakladam. Moze koledzy eletryczni sie wypowiedza ile to 'pali' przy tych 140 + Vat.

To zależy od lawety na której jedzie, ale z moich doświadczeń to już tak 13-15 litrów trzeba liczyć 😌

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 19:51, PawelWaw napisał(a):

Chwilowo jestem w posiadaniu takiego auta :)

Przyjemnie sie jezdzi...

 

 

perfo 1.jpeg


Ekolog jeden…

Przez takie elementy, jak ty lobby bateryjne rośnie w siłę, dzieci w Afryce i okolicach (Bełchatów) cierpią, drzewa w lasach umierają pod ciężarem zużytych baterii, a prawdziwych autokącikowiczów coraz bardziej ciśnie guma w majtkach. 

Nieładnie. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komor napisał(a):

 

Eeee tam wystarczy poprosić o kalkulację na stałej stopie a nie zmiennym wiborze. W Renault miałem stałe raty przez cały okres leasingiu mimo skaczących stóp %.

Jest drożej ale masz pewność niezmienności ceny.

 

Można poprosić i można taką dostać. Ale można też zostać zabitym śmiechem. Zależy gdzie pytasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Proszę :) 

 

%C5%9Aredni-zasi%C4%99g-Tesla-Model-3-w-

 

Niewiarygodnie prostoliniowy wykres.

A podobno opór aerodynamiczny rośnie z kwadratem prędkości.

 

Wygląda na to, że pomiary zostały zrobione tylko przy 90 i 200. Pociągnięcie między tymi punktami prostej lini jest błędem (jak cała ta wasza elektromobilność).

:lizak:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał(a):

No i fajnie wychodzi jakieś 300 km zasięg jak się nie jest zawalidroga. Jak tylko rozwiną sieć ładowarek nie widzę problemu żeby zatrzymać sie na 15 minut na podładowanie.

A @ppmarianwidzi i jest dlatego od Ciebie lepszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wujek napisał(a):

No i fajnie wychodzi jakieś 300 km zasięg jak się nie jest zawalidroga. Jak tylko rozwiną sieć ładowarek nie widzę problemu żeby zatrzymać sie na 15 minut na podładowanie.

 

300km przy ~150km/h jest mało realne w TM3P, w TMYP jest jeszcze gorzej. Musiałbyś utrzymać zużycie na poziomie 25kWh/100km. Raczej na realne 200km@150km/h się przygotuj zakładając że jednak nie kończysz trasy gdy samochód przestaje jechać, a gdzieś przy 10 czy tam 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał(a):

 

300km przy ~150km/h jest mało realne w TM3P, w TMYP jest jeszcze gorzej. Musiałbyś utrzymać zużycie na poziomie 25kWh/100km. Raczej na realne 200km@150km/h się przygotuj zakładając że jednak nie kończysz trasy gdy samochód przestaje jechać, a gdzieś przy 10 czy tam 5%.

To mnie zaskoczyłeś byłem przekonany ze więcej. No nic narazie czekam na decyzje od EON zeby prąd w garażu był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał(a):

To mnie zaskoczyłeś byłem przekonany ze więcej. No nic narazie czekam na decyzje od EON zeby prąd w garażu był.

 

Stary, bierz Passata B5FL z 1.9TDI

  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A @ppmarianwidzi i jest dlatego od Ciebie lepszy  
Bo samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu.


Z chęcią wejdę ponownie do rzeki EV jak tylko nie będzie to mnie dodatkowo ograniczać. Pytanie czy za 5, 10 lat czy wiecej lat?

Gniazdo siłowe 16A czeka w garażu. Mam nadzieję że nie zarośnie pajęczyna do tego czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Bo samochód jest dla mnie a nie ja dla samochodu.


Z chęcią wejdę ponownie do rzeki EV jak tylko nie będzie to mnie dodatkowo ograniczać. Pytanie czy za 5, 10 lat czy wiecej lat?

Gniazdo siłowe 16A czeka w garażu. Mam nadzieję że nie zarośnie pajęczyna do tego czasu emoji6.png

Dzieci pod Bełchatowem mówią stanowcze nie! 
Pajęczyna jest ok 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 18:51, PawelWaw napisał(a):

Chwilowo jestem w posiadaniu takiego auta :)

Przyjemnie sie jezdzi...

 

 

perfo 1.jpeg

Na dłużej czy tylko chwilowo? Lampy tylne już zaparowane? ;]

Fajny samochód, niesamowite osiągi w wersji AWD, bardzo przyjemnie się jeździ. Jedyne co mnie przeraziło to brak kontaktu z rzeczywistością. Czasami jadąc czułem się jak na wygodnym fotelu, grając w jakąś grę. Trochę to niebezpieczne to to jednak kawał rozpędzonej masy a prowadzenie tego przypomina bardziej zabawę

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Igorek napisał(a):

Na dłużej czy tylko chwilowo? Lampy tylne już zaparowane? ;]

Fajny samochód, niesamowite osiągi w wersji AWD, bardzo przyjemnie się jeździ. Jedyne co mnie przeraziło to brak kontaktu z rzeczywistością. Czasami jadąc czułem się jak na wygodnym fotelu, grając w jakąś grę. Trochę to niebezpieczne to to jednak kawał rozpędzonej masy a prowadzenie tego przypomina bardziej zabawę

 

Zalecam nie picie w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

No po kilku dniach mogę napisać że przyspieszenie tego to jakiś kosmos. :jem: i to jeszcze bez jakiegoś ryku silnika :)

100-200 robi tyle co mocniejsze hot hatche ale do 100 to miazga. Nie wiem co to za Tesla lata w Panku ale wrażenia miałem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.