Skocz do zawartości

Kia sportage hybryda


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Koonrad napisał(a):

 

O jakich autach mowa ? W Volvo może coś tam wpływa 

Ale w popularnych autach tryb sport to najwyższej wyższe kręcenie silnika i szybsze działanie skrzyni o ile jest automat, po co na autostradzie używać?

 

Tryb sport przydaje się na zwykłych drogach, do wyprzedzania :ok:

W moim wpływa głównie na utrzymanie wyższych obrotów i niższych biegów. Szybsza reakcja na gaz i sztywniejsze wspomaganie kierownicy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Bez sensu - w toyotach tryb eco/sport głównie "wciska" słabiej/mocniej pedał gazu. Możesz to samo robić nogą. 

 

Dokładnie, jak potrzebuje mocno przyspieszyć to noga w podłogę i auto jedzie

A na co dzień wystarcza eco i nie trzeba się pilnować z nogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

I tak i nie.

S-Max w trasie pali tyle ile poprzedni Grand C-Max, tam 150KM S-Max 190KM, tam jakieś 1.5t tutaj 1950kg. Tam 1.5T tutaj 2.5N/A. :hmm:

Ale co tak i nie? Rozumiem, że s-max to hybryda. Ile pali w mieście i ile by palił, gdyby nie był hybrydą? I to samo pytanie o jazdę autostradową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Ale ustawienie trybów sport/eco/normal i ustawienie trybów zawieszenia wymaga. Pośrednio to wpływa na hamowanie. Fajnie byłoby móc przełączać tryby głosowo - np. zjeżdżasz z autostrady do jakiejś wsi i głosowo zmieniasz z trybu "sport" silnika i skrzyni na normal, a zawieszenie i napęd na "bezdroża" i 4WD/snow. 

 

Czy ja wiem? Praktycznie nigdy nie korzystam z trybów jazdy.

:nie_wiem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koonrad napisał(a):

 

O jakich autach mowa ? W Volvo może coś tam wpływa 

Ale w popularnych autach tryb sport to najwyższej wyższe kręcenie silnika i szybsze działanie skrzyni o ile jest automat, po co na autostradzie używać?

Adaptacyjne zawieszenie to już wyższa półka 

W rav4 właściwie 99% jeżdżę na eco, kilka razy w terenie włączyłem tryb off

Choć różnicy jakiejś nie widać 🤔

Swoją drogą, do zmiany trybów jest często mechaniczny przełącznik 

 

Jedna rzecz która by się przydała to wyłączenie ESP

Rav4 ma jeszcze guzik, ale kaszkaj miał gdzieś w menu zaszyte i jak utknąłem w piachu, to dłuższą chwilę szukałem

 

U mnie jest osobno tryb sportowy samochodu i tryb sportowy samej skrzyni.

Skrzynia to oczywiście trzyma wtedy auto na obrotach i szybciej reaguje na ruchy gazem.

Za to tryb dynamiczny auta zmienia działanie pedału gazu, napędu (dużo mniej chętnie dołącza przód, zostawiając większość momentu na tylnej osi),  ESP (pozwala na uślizg tylnych kół), wspomagania kierownicy, zawieszenia (jeśli adaptacyjne) i podobno wydechu (nie wiem, ja nie słyszę jakiejś zauważalnej różnicy, może na zewnątrz jest lepszy efekt). Generalnie poza tym wydechem to czuć dużą różnicę, auto staje się chwilami wręcz narowiste i pozwala na sporo zabawy tylną osią w zakrętach.

W wersji z silnikiem V8 a w pozostałych za dopłatą można mieć jeszcze system "configurable dynamics" i wtedy można sobie wszystko to ustawiać płynnie, wg preferencji. 

 

Ale najlepsze co ten tryb dynamiczny robi to zmiana koloru wskaźników i podświetlenia ambientowego kabiny na czerwony. Robi wrażenie na pasażerach (a zwłaszcza pasażerkach).

;]

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janusz napisał(a):

Ale co tak i nie? Rozumiem, że s-max to hybryda. Ile pali w mieście i ile by palił, gdyby nie był hybrydą? I to samo pytanie o jazdę autostradową? 

I tak i nie, że na autostradzie nic nie daje. Nie było 2.5 N/A.

Ale porównując tak na szybko.

Screenshot_2022-12-10-23-14-10-20_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg.b5a6ad0abf7b97c7b4b56b6fbb18bffd.jpg

Tak to wygląda. Moim zdaniem jak na taką ciężką kobyłę, VANa z dużym silnikiem N/A to pali mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.