Skocz do zawartości

Yanosik komunikaty przez BT


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak się nadaje do HP proszę przenieść. Otóż od pewnego czasu mam taki problem ze nie słychać przez głośniki w aucie komunikatów z Yanosika nadawanych za pomocą BT. Wcześniej było ok. Głośnomówiący zestaw działa bez problemu. Odinstalowałem Yanosika i zainstalowałem od nowa w telefonie i bez zmian. Robiąc test w Yanosiku test słychać tylko wtedy jak w radiu przejdę na media i BT. Parowałem od nowa telefon z autem i bez zmian. Miał ktoś podobny problem? Telefon Xiaomi RN 9 pro.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym na początek jakie uprawnienia ma aplikacja Yanosik w telefonie.

Jeżeli zestaw głośnomówiący przez BT działa, to może spróbuj Yanosikowi dać "dostęp" do "telefon".

W moim Redmi Note 10 jest taka opcja, że jeżeli aplikacja nie jest używana przez jakiś czas, to telefon automatycznie usuwa jej uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 17:20, steyr napisał(a):

 

Cześć,

 

jak się nadaje do HP proszę przenieść. Otóż od pewnego czasu mam taki problem ze nie słychać przez głośniki w aucie komunikatów z Yanosika nadawanych za pomocą BT. Wcześniej było ok. Głośnomówiący zestaw działa bez problemu. Odinstalowałem Yanosika i zainstalowałem od nowa w telefonie i bez zmian. Robiąc test w Yanosiku test słychać tylko wtedy jak w radiu przejdę na media i BT. Parowałem od nowa telefon z autem i bez zmian. Miał ktoś podobny problem? Telefon Xiaomi RN 9 pro.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Miałem to samo w Mi9se po zainstalowaniu Janosika. Wejdź w ustawienia-->dźwięki i wybierz "kanał audio": media

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Miałem to samo w Mi9se po zainstalowaniu Janosika. Wejdź w ustawienia-->dźwięki i wybierz "kanał audio": media
Chyba to sprawdzałem na wszystkich opcjach i bez rezultatu, ale zwrócę na to uwagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steyr napisał(a):

Chyba to sprawdzałem na wszystkich opcjach i bez rezultatu, ale zwrócę na to uwagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Tu jeszcze może być inny trick - xiaomi ma 3 kanały których głośność można regulować oddzielnie: alarm, dzwonek połączenia przychodzącego, audio. Otóż u mnie głośność "audio" nie zmienia głośności komunikatów janosika, o ile akurat janosik nie puszcza żadnego komunikatu. Tak jakby to był inny kanał. Mam równocześnie odpalone mapy googla i janosika i gdy zmieniam głośność, to zmienia się ta od map googla. Potem jak janosik coś mówi, to trzeba w tym momencie podregulować (i to nie zmieni głośności map googla). Więc wejdź (z połączonym telefonem do auta) do ustawienia-->komunikaty i tam masz komunikat testowy. Odpal i usłyszysz lub nie. Jeśli nie, to spróbuj zmienić głośność w trakcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, torelek napisał(a):

 

Miałem to samo w Mi9se po zainstalowaniu Janosika. Wejdź w ustawienia-->dźwięki i wybierz "kanał audio": media

 

Az sprawdzilem u siebie. Jest ustawione na media. A faktycznie od pewnego czasu nie slysze powiadomien przez AA. Nawet myslalem, ze to przez to, ze Waze cos blokuje bo jakis czas temu zaczalem bardziej korzystac niz z GM, ale przypominam sobie, ze jednak byly komunikaty yanosika spod waze. Bez widgetu na ekranie bo przez AA to chyba nigdy nie dzialalo, ale gadal. Teraz tylko waze sie produkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tu jeszcze może być inny trick - xiaomi ma 3 kanały których głośność można regulować oddzielnie: alarm, dzwonek połączenia przychodzącego, audio. Otóż u mnie głośność "audio" nie zmienia głośności komunikatów janosika, o ile akurat janosik nie puszcza żadnego komunikatu. Tak jakby to był inny kanał. Mam równocześnie odpalone mapy googla i janosika i gdy zmieniam głośność, to zmienia się ta od map googla. Potem jak janosik coś mówi, to trzeba w tym momencie podregulować (i to nie zmieni głośności map googla). Więc wejdź (z połączonym telefonem do auta) do ustawienia-->komunikaty i tam masz komunikat testowy. Odpal i usłyszysz lub nie. Jeśli nie, to spróbuj zmienić głośność w trakcie.
Spróbuję, ale wtedy w radiu na wyswietlaczu powinien się pojawic komunikat połączenia tak jak to do tej pory było. A nie ma nic. Mam ustawione media w Yanosiku, bez rezultatu.


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Az sprawdzilem u siebie. Jest ustawione na media. A faktycznie od pewnego czasu nie slysze powiadomien przez AA. Nawet myslalem, ze to przez to, ze Waze cos blokuje bo jakis czas temu zaczalem bardziej korzystac niz z GM, ale przypominam sobie, ze jednak byly komunikaty yanosika spod waze. Bez widgetu na ekranie bo przez AA to chyba nigdy nie dzialalo, ale gadal. Teraz tylko waze sie produkuje
A u mnie natomiast poprzez AA komunikaty działają, jak zalacze Yanosika w AA. Nie działają komunikaty w tle przez BT. Nie zawsze załączam AA, a do tej pory takie funkcjonowanie było dla mnie najlepsze. Telefon po podłączeniu do radia przez BT, załączał z automatu Yanosika i pojawiały się komunikaty głosowe przez radio. Nie musiałem nic robić i pamiętać że muszę Yanosika załączyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrób komunikaty przez głośnik telefonu. Tylko trzeba pamiętać żeby telefon miał dźwięk w aucie na maks. Ja o tym zapominałem wciąż i najpierw zrobiłem makra w makrodroid (łączy się z radiem - dźwięk maks, rozłącza - dźwięk off) a potem odkryłem w Samsungu wbudowaną do tego funkcję w opcjach (rutyny).

 

Dodam jeszcze jedno od siebie - Yanosik się drze wciąż o pełny dostęp do zarządzania energią, u mnie drenuje ją na maksa bo ciągle sprawdza czy akurat nie powinien się już włączyć w tle. Polecam również na to makro - tel łączy się z autem - włącza telefon Yanosika i odwrotnie. Sam Yanosik u mnie ma ograniczony dostęp do baterii ale działa tą metodą idealnie. Jedyny minus to po włączeniu burzy się o zmianę dostępu, zrobiłem w makrach "pokaż pulpit" 5 sekund po załączeniu programu.

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrób komunikaty przez głośnik telefonu. Tylko trzeba pamiętać żeby telefon miał dźwięk w aucie na maks. Ja o tym zapominałem wciąż i najpierw zrobiłem makra w makrodroid (łączy się z radiem - dźwięk maks, rozłącza - dźwięk off) a potem odkryłem w Samsungu wbudowaną do tego funkcję w opcjach (rutyny).
 
Dodam jeszcze jedno od siebie - Yanosik się drze wciąż o pełny dostęp do zarządzania energią, u mnie drenuje ją na maksa bo ciągle sprawdza czy akurat nie powinien się już włączyć w tle. Polecam również na to makro - tel łączy się z autem - włącza telefon Yanosika i odwrotnie. Sam Yanosik u mnie ma ograniczony dostęp do baterii ale działa tą metodą idealnie. Jedyny minus to po włączeniu burzy się o zmianę dostępu, zrobiłem w makrach "pokaż pulpit" 5 sekund po załączeniu programu.
Sprawdzałem, nie działa. Nie ma wogole reakcji na wyświetlaczu w radiu. Jeśli zalacze w ustawieniach w dźwiękach audio zamiast media powiadomienia to testowo komunikat idzie przez tel. Jeśli w samochodzie przelacze z radia na media i źródło BT to test jest dublowany w samochodzie. Wcześniej normalnie na radiu jeździłem, w chwili komunikatu radio się wyciszalo pojawiał się komunikat połączenia na wyświetlaczu w aucie i był nadawany dźwięk przez system w aucie.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, steyr napisał(a):

Jeśli zalacze w ustawieniach w dźwiękach audio zamiast media powiadomienia to testowo komunikat idzie przez tel.

No ale przecież właśnie tak napisałem żeby tak zrobić. W czymś to przeszkadza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież właśnie tak napisałem żeby tak zrobić. W czymś to przeszkadza? 
Nie rozwiązuje problemu, nie działa tak jak do tej pory. Wtedy słuchając radia nagle pojawia się komunikat przez telefon. Nakłada się radio i komunikat. Wcześniej działało tak jak pisałem wcześniej, pojawiał się komunikat z Yanosika przez system w aucie radio się wyciszalo. Po komunikacie z powrotem system w aucie przełączal na radio.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odkopie troche temat. 

Od paru dni mam komunikaty na Yanosiku przez BT. Zbieglo sie to z odpaleniem Coolwalka pod Android auto choc to chyba bez wplywu. 

 

Natomiast komunikaty dzialaja fatalnie. Powtarzaja sie kilka/nascie razy i to w totalnie z czapki miejscówkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodam swoje trzy grosze do dyskusji o tej apce.

 

O dziwo, do stycznia tego roku tej apki nie używałem. Wiedziałem że istnieje, ale że jeżdżę stosunkowo wolno, to miałem wywalone.

Po pewnej sytuacji z początku stycznia, Yanosika zainstalowałem i jeżdżę z nią wszędzie, nawet po przysłowiowe bułki.

 

Używam w dwóch autach, gdzie mam Apple Car Play bezprzewodowo i przewodowo.

Moim zdaniem aplikacja zachowuje się tak samo w obu przypadkach.

 

Tak czy siak jest to najgorzej działająca aplikacja na iPhone jaką używałem.

Zawsze na telefonie muszę ją ubijać ręcznie po wyjściu z auta.

I to tak zostaje włączona, że nie ma jej na liście apek, ale mam tylko niebieską belkę na górze telefonu informującą mnie, że jakaś apka ciągle używa GPS. Muszę kliknąć w tą belkę, wtedy pojawia się coś co ma być Yanosikiem, ale to tylko ekran z reklamą. Wtedy mogę apkę ubić.

I tak za każdym razem.

 

Raz na 4-5 podłączeń się w aucie, apka się zawiesza. Pojawia się na ekranie w samochodzie, pojawia się mapa i tyle. Mapa nawet nie z lokalizacją gdzie jestem, ale "gdzieś". Mapa stoi w jednym miejscu, nawet nie obraca się. I tyle.

Muszę wtedy odłączyć telefon od auta (w bezprzewodowej wersji wyłączam WiFi i włączam), ubić apkę na telefonie i znowu podłączyć do auta.

Upierdliwość podnosząca ciśnienie, bo przecież już jadę.

 

Co do obsługi, to mam dwie uwagi

Przyciski "Potwierdź/Odwołaj" mogłyby być od siebie oddalone. Nieraz mi się zdarzyło odwołać fotoradar czy inne zjawisko, jak chciałem akurat potwierdzić.

Apka w ogóle nie rozróżnia po jakiej drodze jedziemy. Jak zgłaszono np kontrolę radarową, tzn jak jedziemy drogą przebiegającą pod inną drogą (bezkolizyjne skrzyżowanie) i na tej drodze wyżej stoją chłopcy radarowcy, to ja też dostaję ostrzeżenia. To samo dotyczy wypadków czy innych przeszkód.

Jadę w zupełnie innym kierunku, a w promieniu 500m coś się stało, to ja dostaję komunikat. A to rozwidlenie jakiś ekspresówek czy innych autostrad.

 

I tak będę używał, bo chcę uniknąć podobnych sytuacji jak ze stycznia, a stylu jazdy już na wolniejszy nie zmienię, bo to by było już deko niebezpieczne dla mnie.

Jednak moim zdaniem ktoś kto pracuje przy deweloperce tego oprogramowania, raczej w CV nie powinien się tych chwalić.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał(a):

Raz na 4-5 podłączeń się w aucie, apka się zawiesza. Pojawia się na ekranie w samochodzie, pojawia się mapa i tyle. Mapa nawet nie z lokalizacją gdzie jestem, ale "gdzieś". Mapa stoi w jednym miejscu, nawet nie obraca się. I tyle.

 

mialem to samo, z tym, ze na androidzie

u mnie pomoglo przestawienie zgody na dostep do lokalizacji na "zawsze zezwalaj"
nie wiem, moze w iPhonie tez sa analogiczne uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, komandos80 napisał(a):

mialem to samo, z tym, ze na androidzie

u mnie pomoglo przestawienie zgody na dostep do lokalizacji na "zawsze zezwalaj"
nie wiem, moze w iPhonie tez sa analogiczne uprawnienia

 

Jest tak samo na Apple.

Sprawdzę :ok:

27EB8D42-EE65-4853-B15D-2334FA66DCB6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 4.08.2023 o 15:40, Emiflora napisał(a):

Mam radio Pionier  dmh 340

Po podłączeniu przez bluetooth jest głos tylko w momencie kiedy słychać muzyki z tel,kiedy przełączam na radio włącza się radio Jsnosik.

Co robię źle proszę mi podpowiedzieć...czy może tam musi byc

 

Pewnie skopana aplikacja, wiele osób narzeka ostatnio, zamiast skupić się na appce to inwestują w jakieś durne radia. Mnie komunikaty przez kanał rozmów zawieszają ten kanał tj nie wraca mi radio, znów coś skopali przy okazji. Jakntak dalej pójdzie to w ogóle z nich zrezygnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pado napisał(a):

Jakntak dalej pójdzie to w ogóle z nich zrezygnuje.

zrezygnujesz i co dalej?

probowalem sie przesiasc na Waze, ale tam nie ma nawet polowy tego co jest dodane w Yanosiku (powiedzmy, ze to zbieranie cukierkow juz bym zaakceptowal)
co jeszcze mogloby byc alternatywa dla Yanosika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komandos80 napisał(a):

zrezygnujesz i co dalej?

 

 

Ja uzywam yanosika i tak sporadycznie, a dalej to zostaje przepisowa jazda ;)

Generalnie ta aplikacja schodzi na psy - powinni zrobić płatną wersję, ale perfekcyjna bez reklam, a teraz to mamy reklamy co się włączają podczas jazdy i marnie działająca aplikacje

Miałem też kiedyś yanosika xs - pomysł świetny, ale sprzęt totalne dziadostwo (problemy z gsm i gps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał(a):

a dalej to zostaje przepisowa jazda

W tym bardzo pomaga Waze - na ekranie jest prędkość i ograniczenia . Ustawiłem powiadomienie +10 o przekroczeniu i wizualnie jak świeci na czerwono ograniczenie to wiem ze jest za szybko. Po % nigdy nie jeżdżę więc nie muszę się MO obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.