Skocz do zawartości

Piękne elektroniczne zegary w Alfie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Bardzo dużo zależy od sprzedawcy, niestety u nas nadal generalnie poziom obsługi klienta (nie tylko w branży motoryzacyjnej) jest żenujący. A teraz już kompletnie im odbiło, mam nadzieję, że nadchodzący kryzys czegoś ich w końcu nauczy. 

 

I - co ciekawe - moim zdaniem nie do końca zależy to od pozycji marki, bo np. w moim przypadku sprzedawca w Porsche zachowywał się jakby nie chciał sprzedać. Zastanawiam się czy nie podjechać pooglądać Grecale, ciekawe jak tam wygląda obsługa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

To podobnie jak z Subaru, przynajmniej w Krakowie. Sprzedawcy w ogóle nie są zainteresowani sprzedażą aut. Na maile nie odpowiadają, w salonie musisz szukać człowieka, żeby się tobą zainteresował, jazdy próbnej nie zrobisz, bo mokro jest i potem musieliby auto myć (!). Odkupem twojego samochodu nie są zainteresowani (no chyba że to Subaru i nie starsze niż 3 lata). Przy czym nadal mają na placu auta z końcówki 2021 roku, z czego się utrzymują pozostaje zagadką. 

Ten serwis jest rzeczywiście dosyć specyficzny. Na jazdę próbną musisz się umówić. Ale to chyba w większości. Nie interesują się a przynajmniej tak udają. Bo większość (np. ja :) ) przychodzi sobie pooglądać. Ale nikt się nie czepia jak wsiadasz, grzebiesz, oglądasz. Natomiast nie ma problemu ze sprzedawcami - jak coś potrzebowałem to zawsze któryś był. Nie wiem czemu miałeś takie odczucia. Choć rzeczywiście czasem się tam czuję dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ten serwis jest rzeczywiście dosyć specyficzny. Na jazdę próbną musisz się umówić. Ale to chyba w większości. Nie interesują się a przynajmniej tak udają. Bo większość (np. ja :) ) przychodzi sobie pooglądać. Ale nikt się nie czepia jak wsiadasz, grzebiesz, oglądasz. Natomiast nie ma problemu ze sprzedawcami - jak coś potrzebowałem to zawsze któryś był. Nie wiem czemu miałeś takie odczucia. Choć rzeczywiście czasem się tam czuję dziwnie.

 

Pod względem jakości obsługi rządzi, moim zdaniem, BMW. Jest idealnie. Na drugim miejscu Mitsubishi. Świetny zespół, szkoda mi ich, bo już nie mają czego sprzedawać i się zwijają z rynku. Skoda bardzo słabo. Suzuki w porządku, ale to mocno zależy od konkretnego dealera. Na jasnogórskiej gorzej, Sta-car lepiej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Ten serwis jest rzeczywiście dosyć specyficzny. Na jazdę próbną musisz się umówić. Ale to chyba w większości. Nie interesują się a przynajmniej tak udają. Bo większość (np. ja :) ) przychodzi sobie pooglądać. Ale nikt się nie czepia jak wsiadasz, grzebiesz, oglądasz. Natomiast nie ma problemu ze sprzedawcami - jak coś potrzebowałem to zawsze któryś był. Nie wiem czemu miałeś takie odczucia. Choć rzeczywiście czasem się tam czuję dziwnie.

 

Ja zawsze w każdym salonie mówię, że chcę tylko pooglądać i sprawdzam jak potraktują taką szczerą deklarację. IMO lepsze to niż udawanie, że chcę kupić skoro nie chcę.

:skromny:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Pod względem jakości obsługi rządzi, moim zdaniem, BMW. Jest idealnie. Na drugim miejscu Mitsubishi. Świetny zespół, szkoda mi ich, bo już nie mają czego sprzedawać i się zwijają z rynku. Skoda bardzo słabo. Suzuki w porządku, ale to mocno zależy od konkretnego dealera. Na jasnogórskiej gorzej, Sta-car lepiej. 

 

Podobno zmienili zdanie i nowy Outlander ma trafić do EU.

 

2023_mitsubishi_outlander_4dr-suv_se_fq_

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Jak wsadzą tam jakiś silnik z Renault, to życzę powodzenia... :facepalm:

 

Myślę, że będzie głównie hybryda. Jeśli ten sam napęd co w poprzednich Outlanderach to IMO całkiem ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Myślę, że będzie głównie hybryda. Jeśli ten sam napęd co w poprzednich Outlanderach to IMO całkiem ok.

 

 

Mogliby tam dać ten 1.5T z Eclipse. Bardzo fajny silnik. Można dołożyć jakąś miękką hybrydę, żeby spełnić normy. Byleby nie wolnossące 2.0 czy coś z Renault. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Mogliby tam dać ten 1.5T z Eclipse. Bardzo fajny silnik. Można dołożyć jakąś miękką hybrydę, żeby spełnić normy. Byleby nie wolnossące 2.0 czy coś z Renault. 

 

Albo tę nową hybrydę z X-traila. Też by było fajnie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

I - co ciekawe - moim zdaniem nie do końca zależy to od pozycji marki, bo np. w moim przypadku sprzedawca w Porsche zachowywał się jakby nie chciał sprzedać. Zastanawiam się czy nie podjechać pooglądać Grecale, ciekawe jak tam wygląda obsługa.

 

ano właśnie dlatego nie należy generalizować. Ja się spotkałem np. ze świetną obsługą np. w Peugeocie i bardzo słabą w Mercedesie (a kupowaliśmy Maybacha i GLE).

 

W Alfie mam kontakt z trzema serwisami: Bydgoszcz, Toruń i Warszawa - w każdym obsługa jest bardzo dobra i pierwszy raz spotykam się z tym, że po przeglądzie dzwoni szef serwisu i mówi co zostało zrobione, co np. poprawili itp. Dodatkowo w Bydgoszczy i Toruniu odbierają ode mnie auto spod biura za free i oddają w pełni wypucowane (komplet zewn + wew).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja zawsze w każdym salonie mówię, że chcę tylko pooglądać i sprawdzam jak potraktują taką szczerą deklarację. IMO lepsze to niż udawanie, że chcę kupić skoro nie chcę.

:skromny:

Ja nie umiem, nie lubię i nie chce udawać kogoś kim nie jestem. Jak ktoś mnie wq… to też nie udaje 🤣

Mam tak samo. Mówię od razu, że tylko oglądam i żeby sobie mną głowy nie zawracać. Szanuję kogoś czas 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stig napisał(a):

Ja nie umiem, nie lubię i nie chce udawać kogoś kim nie jestem. Jak ktoś mnie wq… to też nie udaje 🤣

Mam tak samo. Mówię od razu, że tylko oglądam i żeby sobie mną głowy nie zawracać. Szanuję kogoś czas 👍

 

A nie, to ja na odwrót. Nie mam zamiaru kupić ale chce żeby sobie mną głowę zawracać. A najlepiej dać mi auto żebym sobie pojeździł ile chcę i gdzie chcę. 

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A nie, to ja na odwrót. Nie mam zamiaru kupić ale chce żeby sobie mną głowę zawracać. A najlepiej dać mi auto żebym sobie pojeździł ile chcę i gdzie chcę. 

;]

 

 

i daja po takiej deklaracji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

W większości wypadków dają. Przecież jestę AKowiczę!

;]

 

w sumie musze do tego tak podejsc.

bo jak kiedys bylem w KIA i powiedzialem ze chce kupic to pan sie zasmial i powiedzial ze zapisy na 1,5 roku do przodu i zebym nie zartowal...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Podobno zmienili zdanie i nowy Outlander ma trafić do EU.

 

2023_mitsubishi_outlander_4dr-suv_se_fq_

 

 

 

W Azji sie na pewno podoba bo ma duzo chromów i wygląda dziwacznie 😄 nie wiem czy trafi w gust EU klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

W Azji sie na pewno podoba bo ma duzo chromów i wygląda dziwacznie 😄 nie wiem czy trafi w gust EU klienta.

 

Mi się z zewnątrz bardziej podobał poprzednik ale ten ma dużo lepsze wnętrze. Coś za coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał(a):

To nie jest x-trail? W innej budzie ? 

 

Nie. Powstał przed nowym X-Trailem. Kolejna platforma pewnie będzie wspólna ale te jeszcze się różnią ZTCW. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

A jak nie dają to się obrażasz na markę i jedziesz po niej na AK? ;]

 

Nie, to nie ma związku bo czepiam się raczej tych marek, którymi jechałem niż tych, którymi nie jechalem*. 

 

 

 

 

 

 

* Nie dotyczy EV. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stig napisał(a):

Ciekawe czy w Ferrari przeszedłbyś selekcję 😂

 

A mogę dla zabawy podjechać i zobaczymy co oni na to. Mam tu salon w pobliżu. Jest obok Maserati, gdzie i tak chciałem zajrzeć zobaczyć Grecale.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 15:49, Furvus_Eques napisał(a):

 

A mogę dla zabawy podjechać i zobaczymy co oni na to. Mam tu salon w pobliżu. Jest obok Maserati, gdzie i tak chciałem zajrzeć zobaczyć Grecale.

;]

 

 

A ten Grecale, to jakiej wielkości jest? Mniejszy od Levante? 

Edit

juz sprawdzilem 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, akisel napisał(a):

A ten Grecale, to jakiej wielkości jest? Mniejszy od Levante? 

Edit

juz sprawdzilem 

 

Mniejszy, to konkurencja dla Porsche Macana. Ale absurdalnie drogi jest, więc ewentualne oglądanie miałoby być wyłącznie w celu oglądania.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furvus_Eques napisał(a):

 

Mniejszy, to konkurencja dla Porsche Macana. Ale absurdalnie drogi jest, więc ewentualne oglądanie miałoby być wyłącznie w celu oglądania.

:ok:

 

 

Cennik nie znalazłem na stronie :)

”absurdalnie drogi”, to znaczy ze droższy od Macana z porównywalnymi osiągami i wyposażeniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, akisel napisał(a):

Cennik nie znalazłem na stronie :)

”absurdalnie drogi”, to znaczy ze droższy od Macana z porównywalnymi osiągami i wyposażeniem?

 

 

ZTCW to tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Mniejszy, to konkurencja dla Porsche Macana. Ale absurdalnie drogi jest, więc ewentualne oglądanie miałoby być wyłącznie w celu oglądania.

:ok:

 

 

piękne auto jest. Zresztą ja jestem mega zakochany w Maserati, to dla mnie uosobienie piękna motoryzacji. Może kiedyś uskrobię na jakaś używkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał(a):

piękne auto jest. Zresztą ja jestem mega zakochany w Maserati, to dla mnie uosobienie piękna motoryzacji. Może kiedyś uskrobię na jakaś używkę :) 

 

No właśnie z tym wyglądem też jest coś nie tak. O ile Levante rzeczywiście wymiata i nie da się pomylić z niczym innym to ten na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak Ford.

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 07:53, akisel napisał(a):

Cennik nie znalazłem na stronie :)

”absurdalnie drogi”, to znaczy ze droższy od Macana z porównywalnymi osiągami i wyposażeniem?

 

Dużo droższy od Macana - ponad 100 000 zł więcej niż za porównywalne osiągi i wyposażenie w Macanie. Na podstawowe Grecale z 300-konnym 2.0 R4 trzeba przelać salonowi 80 000 € tj. ok. 380 000 zł. Po dodaniu paru opcji cena zbliża się do 100 000 € i własnie tak wyceniony jest egzemplarz z parku prasowego polskiego importera :bzik:

Piękne auto i podobno bardzo udane... ale cena totalnie z sufitu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.